Opinie o Infosys Consulting w Kraków

Poniżej znajdziesz opinie aktualnych oraz byłych pracowników o pracodawcy Infosys Consulting. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Infosys Consulting o rekrutacji.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Infosys Consulting w Kraków

Czy w firmie Infosys Consulting są regularne szkolenia pracownicze?

Pracownik Nowy wpis

Nie ma niczego specjalnego.. możesz robić szkolenia na wewnętrznej platformie, która jest po prostu słaba.

lolabunny

A jak jest na stanowiskach administracyjnych takich jak HR, asystent zarządu lub administracja? Jaka atmosfera panuje w oddziale w Krakowie?

bladerip
@lolabunny

Atmosfera jest bardzo przyjazna, pracuje się w koleżeńskim klimacie. Kontakt z przełożonymi jest bardzo dobry, ponieważ kadra zarządzająca to naprawdę świetni ludzie. Nie ma presji, ani kładzenia nacisku.

Zupka

xD

Anka
@bladerip

Haha Dobry zart. Presja to jedna z głównych rzeczy w tej firmie! Albo obrażanie się, bo ktoś nie chce robić nadgodzin

@Anka

Można podpytać o to obrażanie się z powodu jakiś nadgodzin? Jak to niby miałoby w rzeczywistości wyglądać? Ktoś się do Ciebie nie odzywa, bo odmawiasz? Odnośnie jeszcze jakiś innych sytuacji może robić się tu jakaś gorsza atmosfera? Jakich?

Paula Nowy wpis
@bladerip

Mila atmosfera w HR? serio? rotacja taka jak w kazdym dziale. ludzie maja dosyc overloadu. nic nie mozesz powiedziec bo jest ze psujesz atmosfere... nie licz na to, ze mozesz dac przelozonemu feedback. siedz cicho i rekrutuj ile wlezie. oczywiscie w nadgodzinach najlepij zeby przypodobac sie Indiom i za g... pieniadze tak ze wstyd Ci skladac oferty kandydatom. do tego sciemnianie o benefitach ktore w praktyce nie istnieja ale przelozona kaze ci naginac prawde haha. a najlepiej zebys byl studentem to wezmiemy cie do hr za grosze i zniechecimy do hr na cale zycie dowalajac ci robote glupiego gdzie niczego sie nie nauczysz za to utoniesz w zbednych tabelkach excela bo Indie kochaja te wykresiki i pozotry a sami tickety rozwiazuja tygodniami z lenistwa i braku organizacji

cuda

dzien dobry co sie dzieje w dziale hr, od niemal roku pokazuje sie rekrutacja na stanowisko hr manager ? Firma rosnie, sa nowe procesy? Skad tak dlugi proces rekrutacji, poszukiwana jest jakas duza liczba managerow?

Paula
@cuda

Dzieje sie to, ze w miedzyczasie HR sie sypia i non stop odchodza ludzie. We Wrocku juz chyba w tym roku 2 osoby z HR managementu odeszly. w Krakowie z tego co wiem nikogo nie moga znalezc. Nikt nie chce za te kase a z taka (usunięte przez administratora) obowiazkow pracowac.

Julia
@Paula

To jaką kasę proponują? Jesli to jest powodem to czemu nie podwyższą stawek?

Paula
@Julia

poniewaz nie ma na to zgody z gory? bo w Indiach wydaje sie ludziom, ze kazdy z pocalowaniem reki chce u nich pracowac za przyslowiowa (usunięte przez administratora)?

@Paula

No ale tu nie Indie. Nawet inflacyjnych nie ma? Nikt od dawna nie dostał żadnej podwyżki? Teraz po nowym roku też się nic nie szykuje?

Paula Nowy wpis
@Michał

powiedz to zarzadowi, ze "tu nie Indie" :D przeciez wlasnie z takiego podejscia wynika to, ze firma to karykatura

Dżulia

Ta firma to niestety jakiś smutny zart. Brak zarządzania, jakiegokolwiek przekazu informacji, szacunku. Przykrywanie szamba kwiatkami, rotacja i demotywacja na poziomie ekstremalnym. Jeśli rezygnujesz nikt się do Ciebie nie odzywa i nawet nie upomina o sprzęt i samemu trzeba tego pilnować. (usunięte przez administratora) i mogiła. Jeśli zastanawiasz się, czy tam dołączyć, to lepiej iść do JAKIEJKOLWIEK innej firmy!

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Infosys Consulting? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood

Z jakich powodów pracownicy kończą współpracę z Infosys Consulting? Czy sami rezygnują ze współpracy, czy są zwalniani?

Sami się zwalniają. Jest duża dezorganizacja firmy. Ciągle coś nie działa i jak tu pracować.. Mała wypłata w porównaniu z innymi korporacjami.

@123

Aż takie utrudnienia? Czyli co np., nie działa I co do aktualnej wypłaty jest szansa na doprecyzowanie?

koressio
@123

Tak, to prawda. Wiele systemów nie działa, jak należy oraz ciąge się psuje. Outlook otwiera się 2 godziny, a sieć jest tak wolna jak dorożka na Rynku Karkowskim. Ogólnopanujący chaos i brak dyscypliny, procedury są pozostawione same sobie. Niestety polskie realia a hinduskie procedury nie idą razem w parze.

@koressio

Nie ma kogoś kto odpowiednio zarządzi i zdyscyplinuje ludzi? Chyba jest zatrudniony jakiś kierownik albo manager wdrażający odpowiednie procedury? Czy każdy robi co chce?

Leo

Jestem pracownikiem Infosys Consulting w projekcie w Krakowie od prawie 4 lat. Ponieważ nie ma tu zbyt wielu informacji o tej firmie postaram się podzielić pewnymi faktami o niej: 1. Początkowo projekty w Krakowie były częscią Infosys Consulting we Wrocławiu. Firma została przejęta kilka lat temu (jako część szwajcarskiego Lodestone) przez Infosys Limited w Indiach. W efekcie rozbieżności wizji na temat sposobu funkcjonowania firmy, w grudniu 2018 roku odszedł szef i założyciel tej firmy - Robert Boreczek. I od tego momentu w Infosys Consulting w Polsce panuje bezkrólewie. To oznacza pole do popisu dla kilku cwaniaków, którzy od tego czasu bezkarnie drenują projekty i ludzi w projektach dla swoich własnych osobistych korzyści. Z firmy, którą oceniłabym 3 lata temu na 5+, zrobiły się prywatne folwarki (na poziomie projektów) z zarządzaniem jak za PRLu i ZSRR. Mobbing, agresywne odzywki typu "jak ci się nie podoba to wypier*", rozgrywki personalne, donosy, wzajemne oskarżenia, pozbywanie się ludzi "niewygodnych" (tych, co chcieliby trochę lepszej jakości) stały się chlebem powszednim. Komunikacja oparta jest o plotki i dezinformację. Tak wygląda praca w największym krakowskim projekcie tej firmy. 2. Od czerwca 2019, pracownicy do projektów są zatrudniani przez Infosys Polska w Łodzi na zupełnie innych warunkach (dużo gorszych jeśli chodzi o płace i benefity), niż Ci którzy przyszli do firmy na warunkach Infosys Consulting we Wrocławiu. Panuje w tym temacie kompletny chaos - dokumenty zatrudnieniowe giną, arkusze z rozliczeniem czasu pracy "wyparowują". Pracownicy dostają emaile, że nie zostanie im wypłacone wynagrodzenie, bo nie wprowadzili czasu pracy .do systemu, który nie działa (!!!). Myślę, że więcej mogą powiedzieć ci, którzy muszą się z tym chaosem mierzyć. Ja, póki co, wciąż rozliczam się z Wrocławiem. 3. Właściciela Infosys Limited w Indiach obchodzą jedynie zaraportowane rozliczenia z poszczególnych projektów. Nie wydaje się zbyt zainteresowany tym, co pozostało z firmy zarządzanej niegdyś na bardzo wysokim jakościowo poziomie. A szkoda. Żal patrzeć jak szybko można zniszczyć od środka wartościową firmę ...

ZXC
@Leo

Jakieś miłe zmiany Covidowe nastąpiły przez ostatnie 0,5 roku?

@ZXC

Tak :) W październiku nastąpiło oficjalne przejęcie przez Infosys Łódź, więc póki co jeszcze większy bałagan. Wiele osób wykwalifikowanych skorzystało i odeszło. "Management" wszystkich szczebli obiecuje, że będzie lepiej.... chociaż nikt nie wie co to oznacza.

Si88
@Leo

cześć, właściwie dostałem od nich fajną ofertę, ale nie mogłem w to uwierzyć, zaoferowali mi 700 zł netto i powiedzieli, że możesz pracować zdalnie, wystarczy płacić podatki rządowi, czy to prawda, że ​​mają tak wysokie pensje bo dla mnie wygląda na niewiarę

@Si88

Rozumiem, że te 700 zł to dniówka ? Developerzy (osoby techniczne) dostają całkiem niezłe oferty z finansowego punktu widzenia. Praca zdalna jest wymuszona covidem. Jest to realne. Ile wynegocjujesz na początku to Twoje, bo podwyżki są potem nieosiągalne. Ale z tego co wiem, jest nacisk na umowy o pracę, więc dziwi mnie to "wystarczy płacić podatki rządowi"...

Si88
@Leo

bardzo dziękuję za odpowiedź brachu, jestem tylko trochę, ale świadomy tej umowy B2B, ponieważ nigdy się tak nie martwiłem. Jeden przyjaciel mówi mi, że mogą cię zwolnić, kiedy tylko zechcesz? co jeśli zaoferują mi roczną umowę? czy są poważne w swoich ofertach? Czy to firma seriois? słyszałem też, że szkolenie trwa 2 miesiące, czy opłacają całe szkolenie? Byłbym wdzięczny za dodatkowe informacje

Iza

Na b2b będą większe podatki czy na której?

wnioskowanie
@Leo

Czyli kiedyś takowe były.

wnioskowanie
@Iza

Na B2B będą większe podatki, jeśli masz mniej niż 7k na rękę na miesiąc. Przy regularnej pensji powyżej 7k/mc B2B się raczej opłaca

Doko

Hej, czy w firmie można pracować zdalnie? Mam opcje przejścia i oferta jest super tylko się zastanawiam jak z tym zdalnym aspektem. Wolałbym na razie nie chodzić do biyra pzdr

@Doko

Od połowy marca 2020 praca jest wyłącznie zdalna. Żeby przyjść do biura trzeba mieć zgodę Wodza Naczelnego. Więc dla tych co lubią home office całkiem fajnie. Tylko wprowadzili codzienne stand-up meetings, żeby wiedzieć kto w danym dniu w ogóle pracuje :P

nickpickflick
@Leo

Jak udział pracy zdalnej na 2022 rok?

buda
@Leo

A wódz naczelny to z Polski czy z Indii?

buda

Hej, czy jako konsultant wyjazdowy 50-100% czasu pracy musisz mieć paszport C___19?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Infosys Consulting odbywa się również w języku angielskim?

Leo

Z założenia projekty są dla klientów nie-polskich. Firma jest Sp. zoo w Polsce, ale zarządzana w Indiach, więc angielski jest używany w firmie na codzień (mówiony i pisany). Zatem zdziwiłabym się, gdyby ktoś nie miał interview po angielsku

Zack

Yes because they also hire foreigners that speak no Polish. Some basic English is required to be employed.

Zack

They are hiring everyone in Krakow, nearly no expectations, friendly place for other companies leftovers. The job is banal, you just sell or try to sell the company's products that are certain corporate services. The procedures are step-by-step, easy-peasy. Indian leadership has created company's culture and strict employees control systems.

Czy firma Infosys Consulting w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Infosyf

Wszystko, co Recruitment powiedział Ci o płatnych szkoleniach w Infosyfie, jest nieprawdziwe, jest to jedno z wielu kłamstw rekrutacyjnych, które mają nakłonić ludzi do pracy tam. Zrób sobie przysługę i znajdź nowe miejsce pracy.

Katarzyna
@Infosyf

a to jak wygląda wizja przedstawiana na rekrutacji vs to co jest w rzeczywistości?

@Katarzyna

Otwarte szkolenia, które są prowadzone, są prowadzone przez firmę z Indii z setkami osób na telefon, podczas gdy ktoś wpisuje notatnik ++, aby „nauczyć” zespoły… to żart. Rekrutacja obiecywała jednak platformy internetowe takie jak Udemy i płatne kursy certyfikacyjne, co nie jest prawdą.

@Infosyf

Na prawdę można tak wierzyć we wiarygodność wszystkich kursów na Udemy? To chyba nawet dobrze, wierzysz w wysoką jakość takiego certyfikatu od nich?

@Iza

Wierzę w kursy na Udemy bardziej niż śmieciowe systemy informacyjne, które starają się narzucić swoim pracownikom, tak.

@Infosyf

Śmieciowy system informacyjny? A tak ogólnie to czy i tak najlepszą wymianą wiedzy nie będzie ta pomiędzy współpracownikami w trakcie pracy? Bo tu raczej są ludzie, którzy nie mają jakiś "brudnych" nawyków itp? A co do Udemy to muszę się jeszcze do niego przekonać tak szczerze

Wymiana
@Iza

Na wymiane info miedzy pracownikami tez nie licz... ciezko nawet znalezc sensowne templatki, jest ogromny balagan...

@Wymiana

A bałagan to czym spowodowany jest? :/ No jak ludzie mają tutaj brudne nawyki w kodzie to słabo bym to widziała

Jaka jest kultura pracy w Infosys Consulting? Obowiązuje typowy dress code?

Leo

Jeśli pracujemy w biurze klienta, to business dress code jest obowiązkowy. Na home office już nie o ile nie włączasz kamerki

Dawid

Czy to Polska firma?

@Dawid

Teraz już hinduska - oddział Infosys Limited (w Polsce Infosys Poland w Łodzi). Teraz to jedno i to samo.

Ona

Czy pracuje ktoś w Infosys w Krakowie i mógłby się podzielić opinią?

Czy pracodawca Infosys Consulting organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Leo

Pracodawca w Polsce nic nie organizuje, bo firma jest trzeci rok w tracie przekształceń i panuje w niej kompletny chaos. Jest międzynarodowa wewnątrz firmowa platforma e-learningowa, z której można korzystać. Jakość szkoleń jest różna - od kiepskich po całkiem dobre.

Amai

Wynagrodzenie zawsze jest terminowo wypacane do 10 dnia kolejnego miesiaca. Nic mi nie wiadomo o samochodach sluzbowych natomiat nie trzeba uzywac wlasnego. Mozna korzystac z transportu publicznego lub jesli jest to uzasadnione wypozyczyc auto. Ilosc wyjazdow zalezy od stanowiska i jest w przedziale 0-100% wiec dobrze sie zapytac juz na rekrutacji. Kierunki: Polska, UE ale rowniez Indie, USA, Szwajcaria.

Natalia

@ffs wspomniany przez Ciebie samochód służbowy oznacza częste delegacje. Jeżeli jesteś już pracownikiem firmy Infosys Consulting, to czy mógłbyś podzielić się z użytkownikami forum opinią na temat pracodawcy? Czy wspomniane wyżej wyjazdy służbowe ograniczają się do granic Polski, czy może dotyczą również innych państw? Jak wygląda poruszona przez Ciebie w komentarzu terminowość wynagrodzenia?

ffs

Świetnie, że zapewniony jest samochód służbowy. To już dobrze o nich świadczy, bo nie trzeba przynajmniej użytkować swojego. Wiadomo czy wypłata pojawia się na czas? Nie ukrywam, że dostawanie w terminie wynagrodzenie bardzo chętnie by mi odpowiadało.

Zostaw merytoryczną opinię o Infosys Consulting - Kraków

• Jak się pracuje w Infosys Consulting?

Zobacz opinie na temat firmy Infosys Consulting tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Infosys Consulting?

Infosys Consulting