Opinie o Bergermann w Wrocław

Poniżej znajdziesz opinie obecnych i byłych pracowników o firmie Bergermann. Zobaczysz poniżej też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Bergermann o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy rekrutacyjne

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Bergermann w Wrocław

Ktoś wspomniał, że kasa w firmie się zgadza. Chce się upewnić, czy w przypadku kierowców to się zgadza?? Obiecują dużo w ofercie np wysokie wynagrodzenie brutto, kwartalne i roczne nagrody uznaniowe. Co to konkretnie znaczy? Możecie rzucić kwotami? System pracy jest do ustalenia, a jaki w firmie wam się najlepiej sprawdza? Ile doświadczenia wymagają od kierowców? Samochody są w dobrym stanie?

Maria Nowy wpis

Orientuje się ktoś ile za miesiąc netto wychodzi na kawie ?

A mąż widział ofertę na produkcję tylko nie podano pensji, może ktoś zna od ilu się zaczyna pracę? Standardowo są 3 zmiany razem z nockami? Fajnie, że pisali o bonach i premiach świątecznych, ale niech ktoś poda jakieś konkrety bardzo proszę.

mateusz2001

pracuje tam drugi tydzien z dziewczyna na magazynach, praca lekka, fajne warunki, pokoje ok ale bez tv, jest wifi na mieszkaniu.

Patrycja Nowy wpis
@mateusz2001

Gdzie dokładnie pracujecie?

Firma Bergermann poszukiwała pracowników. Wziąłeś udział w procesie rekrutacyjnym? Ile etapów obejmował ten proces? Podziel się swoimi przemyśleniami dotyczącymi przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.
Tadek

Ktoś wyjeżdżał ostatnio na magazyniera do Niemiec? Maja dość fajną ofertę i chciałem aplikować. Widziałem że organizują zakwaterowanie ale ktoś pisał ze drogie. To ile wychodzi? Podobno z niemiecką umową można też dostać świadczenia socjalne. Napiszcie jakie?

zimnicka1234

pracuje na kawie z chlopakiem i nie narzekam, teraz juz za wieksza stawke i mozna brac zaliczki. kasa sie zgadza. troche drogo wychodzi za mieszkanie ale dobrze ze sa te diety. jest ok dla osob bez jezyka jak my

Marw1998
@zimnicka1234

Mogłabyś napisać więcej o tej pracy? Z góry dzięki

Czy rozmowa kwalifikacyjna odbywa się w siedzibie firmy Bergermann?

Kawa

Jeżeli jest tutaj ktoś kto pracuje przy kawie lub się tam wybiera w najbliższym czasie to proszę o kontakt na email kawamarcin19@gmail.com można pozniej zrobić grupę na messenger i wymienić się informacjami o tej pracy

MarW1998
@Kawa

Czy możesz powiedzieć więcej o tej pracy/komisjonowanie kawy?

Klaudia

Tragiczna agencja, utrudniony a raczej praktycznie nie możliwy kontakt z rekrutatorem. Pominęli istotne fakty związane z praca. Dostaliśmy mieszkanie z ogromnym grzybem na ścianie, nie działającymi grzejnikami i jedna łazienka na 10 osób. Szczególnie ostrzegam przed panią Lilianna która w ogóle nie odbiera telefonów i sama nie potrafi nic załatwić. PORAŻKA

Joanna
@Klaudia

Ktoś rozmawiał na ten temat by coś zmienić? Jakie fakty pomineli? Czyli nie zostaliście poinformowani o tym grzybie tak?

Kuba

Witam wszystkich. Mamy niemiłe doświadczenia z agencją Bergermann. Pani Julita, która rekrutuje do firmy Tchibo w Neumarkt in der Oberpflatz jest jakby to delikatnie powiedzieć niekompetentna. Jej zadaniem jest sprowadzenie ludzi do tej pracy za wszelką cenę. Swiadomie pomija istotne fakty na temat zatrudnienia, zakwaterowania oraz wsparcia na miejscu. Pojechaliśmy tam ze świadomością, że ta kobieta będzie na nas czekała z umowami do przejrzenia i podpisania tymczasem Pani Julita o godzinie 16 kończy pracę i ma w nosie potencjalnych przyszłych pracowników. 2 godziny czekaliśmy na miejscu nie mogąc się do niej dodzwonić, zwyczajnie nie odbierała telefonu bo jej się nie chciało. Dopiero kiedy skontaktowaliśmy się z agencją we Wrocławiu oddzwoniła udając, że nic się nie stało. Musicie wiedzieć, że na miejscu jesteście zdani tylko na siebie bez wsparcia polskich koordynatorów. Przed wyjazdem prosiliśmy ją o wysłanie nam naszych umów do wglądu czego oczywiście nie zrobiła chociaż zadeklarowała się, że w dniu wyjazdu z samego rana nam je wyśle. Na miejscu dowiadujemy się, że następnego dnia mamy iść do pracy w firmie, z którą nie mamy podpisanej umowy a co za tym idzie i ubezpieczenia. Kobieta, która nas przywitała na zakwaterowaniu nie pracowała w agencji, mało tego ta agencja nie ma swojego biura w pobliżu. Dowiedzieliśmy się również od niej, że umowy możemy dostać nawet po kilku dniach, które mają być swojego rodzaju sprawdzianem czy się nadajemy. My oczywiście ostatecznie nic nie podpisaliśmy, szemrana firma, Pani Julita jest w mojej ocenie oszustką i proszę sobie zanim zdecydujecie się na wyjazd wyobrazić sytuację, że przyjeżdżacie na do Niemiec pracować, wydaliście pieniądze na wyjazd, testy a oni po kilku dniach wam dziękują za współpracę i karzą jeszcze zapłacić za zakwaterowanie bo przecież nie odciągną wam z wypłaty gdyż formalnie nawet tam nie pracujecie. Przespaliśmy się na zakwaterowaniu i następnego dnia po rozmowie z pracownikiem z mit-uns (rozmowa przebiegała po angielsku) pojechaliśmy się spakować i próbowali od nas jeszcze wyłudzić pieniądze za tą jedną noc na zakwaterowaniu. Więc jeżeli ktoś nie zna języka czy to niemieckiego czy angielskiego nie ma nawet możliwości sprawdzenia co dokładnie znajduje się na umowie a są oczywiście przemilczane dodatkowe opłaty związane z zakwaterowaniem i Bóg wie co jeszcze. Z ukłonami dla Pani Julity :)

Paulina
@Kuba

Twoja opinia jest bardzo wyczerpująca, chociaż muszę powiedzieć, że trochę słabo pisać w ten sposób o pracownikach Bergermann. Myślę, że zarzut, że pracują oni do konkretnej godziny jest trochę bezzasadny, w końcu ludzie mają określony czas pracy. Co do tego, że od razu nie dostaliście umowy, to jest to trochę specyficzne. A czy kontaktowaliście się z kimś innym w tym miejscu?

@Paulina

Niestety nie mieliśmy kontaktu do nikogo innego.

@Paulina

A słabe wydaje mi się, że straciliśmy na nich tyle czasu i pieniędzy

Paula
@Kuba

Czyli w ogóle nie poszliście do pracy ? Może ktoś wie jak wyglada sama praca tam ? Posiadam swoje zakwaterowanie więc bardziej interesuje mnie sama kwestia już na magazynie Tchibo

rdr
@Kuba

Dzieki za ostrzezenie A jak wygladalo zakwaterowanie? pokoj 1 os jakie koszty?

JULITA
@Kuba

Panie Kubo, żadne fakty nie są pomijane. Oferta jest wysłana na maila, ma Pan wszystko na piśmie. Tak samo jest z umową, od razu jest zaznaczone, że jest to niemiecka umowa (i w języku niemieckim), ale odpowiednio wcześniej wysyłamy wzór umowy, żebyście Państwo mogli sobie przetłumaczyć. Umowa jest podpisywana na miejscu w firmie bezpośrednio z pracodawcą, a nie z nami- to też wielokrotnie Panu zaznaczałam podczas rozmów. Nie ma żadnego jak Pan to określił "sprawdzianu" czy się nadajecie, wszystkie osoby dostają umowę na czas nieokreślony, a okres próbny trwa 6 miesięcy. Nikt Panu po kilku dniach nie podziękował za współpracę - proszę nie wprowadzać nikogo w błąd. To Pan uciekł, nikogo nawet nie informując. Na miejscu można liczyć na nasze wsparcie, jak i na wsparcie niemieckiego pracodawcy - numer też zawsze Państwo dostają. W przypadku nieznajomości niemieckiego można się kontaktować przez SMS lub e-mail. "Kobieta, która was przywitała na zakwaterowaniu" to właścicielka tego zakwaterowania, która czekała na Państwa, aby zaprezentować wasze pokoje i całe zakwaterowanie.

JULITA
@Paulina

tak, mamy określony czas pracy, ale w przypadku dojazdów kandydatów jesteśmy dostępni pod telefonem. Kandydaci mają też numer bezpośrednio do niemieckiego pracodawcy, z którym można się kontaktować SMS lub mailowo. Umowa jest podpisywana bezpośrednio z pracodawcą na miejscu pracy, a nie z firmą BERGERMANN. my możemy wysłać wzór umowy, żeby wszyscy kandydaci mogli ją przetłumaczyć.

Krystyna

Dowiem się od Was czegoś o pracy w agencji? Czego wymagają od kandydatów na rekruterów? I gdzie szukać ewentualnie ofert? Z tym zazwyczaj jest problem, bo na hasło praca wyszukują się oferty dla rekrutowanych do firm-klientów :/

Jakie są mocne strony pracodawcy Bergermann?

Przemo

Nie ma żadnych mocnych stron. Są lepsze firmy rekrutujace.

czy warto

Witam Pracowaliście lub nadal pracujecie przy kawie w Neumarkt in der Oberpfalz ? chciałbym dowiedzieć się jak to tam wygląda ,jakie są warunki mieszkaniowe (pobierana kwota),atmosfera w pracy,dojazd oraz zarobek Zastanawiam się nad wyjazdem i chciałbym poznać wasze opinie

Kawa
@czy warto

Mam pytanko czy pracowałeś lub pracujesz przy komisjonowaniu przy kawie?

Loren

Okazuje sie ze jestem kretynem. Ostatni komentarz napisalem firmie Edwork i dalej tam jest. Tej firmy ocenic nie moge bo nie skorzystalem koniec koncow z ich uslug. Nie moge tez skasowac tej opinii bo sa one dodawane bez konta. Moj blad. Przepraszam. Wpis pisze jako zgloszenie problemu podajac swoj mail. Czekam na odpowiedz administracji.

Loren

Napisałem ostatnio bardzo wyczerpującą opinie n temat tej firmy i kilka odpowiedzi na pytania. Po mscu wchodzę i jest tylko moj jeden post w ktorym zastanawiam sie czy jechac i pytam o opinię. Nie uzywalem zadnych wulgaryzmow ani nie posalem nieprawdy. Myslalem ze ten portal jest obiektywny. Jak widac negatywne komentarze dlugo sie nie utrzymują. Ciekawe czy ten tez zostanie skasowany. Moze pozniej znowu wkleje moja opinie bo mam ją zapisaną. Teraz nie rozpisujac sie napisze jedynie ze nie polecam. Lepiej wyjdziecie pracujac w Polsce...

kolega

Nie polecam pracy na magazynie w Tchibo w Neumarkt przez agencję Mit-uns pośrednik Bergermann… nie szanują pracowników, normy są bardzo wysokie czasem do spakowania ponad 1000 itemów na godz. W miedzy czasie rozcinanie kartonów, sprzątanie magazynu, przerzucanie palet, zamykanie skrzynek, wysyłanie… Dwie przerwy 25 i 20 min. z czego trzeba odliczyć drogę do kantyny i powrót, co odpowiednio zostaję Ci 15 i 10 minut, bardzo pilnują jak się spóźnisz. Praca nie wydaję się ciężka, jednak po 9h spędzonych na kawie ma się dość. Towar zróżnicowany: skarpetki, piżamki, pościele, kurtki, kubki, poduchy, kartony z kawą(8 kg), patelnie, deski … Często praca zaczyna się w godz. 5:00 lub 5:30-15:00, 15:00-00:30lub1:00, zazwyczaj jeden dzień w tyg. jest dniem wolnym od pracy (inwentaryzacja), w soboty prawie wszystkie pracujące. Żadnych dodatków za pracę nocną czy w soboty. Mieszkanie bardzo drogie oferowane przez te agencje pracy, odciągają ok 450-500e/m od os. W zależności od warunków mieszkaniowych. Non stop nowi pracownicy. Dodatkowo jest tzw. Zeitkonto… Zarobki po odciągnięciu mieszkania: +/- 900 euro. Po rozwiązaniu umowy bezpodstawne kary za buty 30 Euro co wymagają mieć swoje, za chip który oddajesz kolejna kara, za mieszkanie w połowie miesiąca wyjeżdżasz płacisz cały miesiąc. Wszędzie tylko nie tam, wytrzymałem 2 miechy o ironio mając nadzieje że nie może być tak źle, że nie można kierować się opiniami a wiadomo ile ludzi tyle opinii ale w każdej jest ziarenko prawdy

Loren

Ciekawe, że tyle osób jeździ na tę kawę i nikt się nie wypowie jak tam jest. Skoro nikomu nie przyjdzie do głowy żeby napisać jak tam jest można odebrać, że jest dobrze?

@Loren

Tez jestem ciekawa, ale żadnych odpowiedzi :(

Napisałam

Matti

Witam. Czy ktoś mógłby coś powiedzieć o pracy w Neumarkt in der Oberpfalz?

@Matti

Cześć, Matti! Też próbuję uzyskać jakieś informacje, ale nikt się w tym temacie nie udziela.. Zamierzasz podjąć tą pracę przy komisjonowaniu m.in. kawy w Neumarkt in der Oberpfalz? Pzdr

Nat

Jedna wielka porażka. Ludzie wydają swoje ostatnie oszczędności, bo zapewniają że od danego dnia będzie praca, a na miejscu się okazuje, że jest przesuwania z dnia na dzień. Że jest możliwość tylko innej pracy, z mniejszą dieta,zapachu się nie da znieść w ogóle, człowieka doprowadza do odruchu wymiotnego. Na kwaterze okazuje się, że ludzie kierowani głównie do Tchibo są zbywani jak my. Ta praca to jakiś fejk, docelowo ludzie są szukani zapewne tylko i wyłącznie do produkcji karmy. Nie polecam, nie kompetencja Pani z firmy, po kilku rozmowach zdecydowała już nie odbierać. Nigdy więcej.

@Nat

Od dawna nie było tu żadnego wpisu, fajnie że w końcu ktoś coś powiedział na temat firmy Bergermann. Szkoda tylko, że jest to negatywna opinia i spotkały Cię nieprzyjemności... Jakie było wytłumaczenie firmy w związku z przesuwaniem terminu rozpoczęcia pracy? Szkoda, że osoby z firmy nie odbierają już od Ciebie telefonów, bo może tę sytuację dałoby się jako wyjaśnić.

maciej m
@Michał

a ja pracuje na kawie do dziś. kasa sie zgadza, a pokoj mam z wlasna lazienka za 6 euro. praca ok i bez niemieckiego sie da rade

@maciej m

Super, że jesteś zadowolony ze swojej pracy za pośrednictwem firmy Bergermann. Wiesz może, czy istnieje możliwość nauki języka w trakcie zatrudnienia? Ciekawi mnie, czy na miejscu pracodawca oferuje np. kursy języka niemieckiego, aby pracownicy mogli lepiej się porozumiewać.

@maciej m

Cześć maciej m! Pracujesz jeszcze na tym magazynie z kawą? Mogę porozmawiać z Tobą na priv? Pzdr

Charlie

Cześć! Czy może ktoś podzielić się swoją wiedzą na temat pracy w Neumarkt in der Oberpfalz przy komisjonowaniu kawy i produktów non-food? Pzdr

Going

Nie polecam szkoda. Waszego czasu,I nerwow

O Tomek
@Going

Dlaczego? Jakieś przykłady? Większość opinii poztywnych a ta negatywna ze względu na?? Czekam na konstruktywną odpowiedź Pozdrawiam

Dorota
@Going

Dlaczego? Napisz proszę coś więcej, również zastanawiam się nad pracą

Zostaw merytoryczną opinię o Bergermann - Wrocław

• Jak się pracuje w Bergermann?

Zobacz opinie na temat firmy Bergermann tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Bergermann?

Bergermann
3.2/5 Na podstawie 74 ocen.

Bergermann