Opinie o papukurier Sp z o.o w Poznań

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie papukurier Sp z o.o. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do pracy w papukurier Sp z o.o o rozmowie kwalifikacyjnej.

Branże: Firmy kurierskie
Firmy kurierskie Poznań

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o papukurier Sp z o.o w Poznań

Krystian

Wszystko bez problemu. Ponad 1,5roku w firmie. Wypłaty na czas, zgodne z tym co miało być wypłacone. Czasem zdarza się spory Ale wszystko się wyjaśnia bardzo szybko. Polecam! Oddział Kraków

Zuza

@FilipAlbinos Warto sprawdzać jakiej firmy dotyczy wątek bo ten jest oddziale w Poznaniu

Witam, w razie opinii krytycznych, proszę zaznaczać miasto i czas zdarzenia. W każdym mieście za logistykę papukuriera odpowiada niezależna firma. Jeśli ktoś ma wątpliwości co terminowości wypłacania wynagrodzeń w Poznaniu, proszę o telefon, chętnie wyjaśnię, ponieważ nigdy coś takiego się nie wydarzyło. Pozdrawiam, Piotr 501 733 897

Jasiek

Zorientujcie mnie jak w ogóle pracuje sie w firmie, w jakim systemie? Dla mnie dobry pomysł tylko lubi,e wiedzieć sporo na początek

Co sądzisz o rozmowie kwalifikacyjnej w firmie papukurier Sp z o.o? Czy wziąwszy pod uwagę Twoje wrażenia, poleciłbyś innym aplikację do tego miejsca? Podziel się z nami swoimi doświadczeniami.
logo firmy Kierowca kat. C+E (Kontenery BDF)
logo firmy Magazynier - operator wózka widłowego
Hagen
A&Z Transport - Logistyka Sp. z o.o.
logo firmy Magazynier
Jędrzejów
DP CLEAN TECH POLAND SPÓŁKA AKCYJNA
Gonzo54y

Jak wygląda sprawa w Poznaniu?

Papukurier to dobra firma, warto aplikować?

Czy aktualnie szukają pracowników do Papukurier? Coś wiecie na ten temat? Przeglądałam stronę internetową, ale niestety nie znalazłam żadnych informacji. Ktoś może podzielić się uwagami jak wygląda rekrutacja do firmy? Czego można się spodziewać na rozmowie? @Patryk, napisz dlaczego tak odradzasz? Jakie jest konkretnie przyczyna?

Kuba
@Ewa

Ewa - nie wiem jak w innych miastach, ale w Poznaniu chyba zawsze szukają chętnych do jazdy. Ja sobie dorabiam w Papu w Poznaniu. Jeżdżę po 2 - 3 godzinny dziennie rowerem. Ogólnie dyspozytorzy są spoko, pieniądze się zgadzają i są zawsze na czas na koncie, nie mam z tą firmą żadnych kłopotów, wręcz przeciwnie - bardzo sobie chwalę i polecam, tyle że skoro oni są okej wobec mnie, to i ja staram się przykładać do pracy. Nie odwołuję przyjścia do pracy na pięć minut przed jej rozpoczęciem, jeżdżę czy pada deszcz, czy wieje, czy upał na dworze, a jak coś mi wypadnie, że nie mogę jeździć, to staram się uprzedzać dispatch jak najszybciej. Trzeba być fair w dwie strony. Wydaje mi się że większość nieprzychylnych opinii o firmie pochodzi od osób, które rozstały się z nią ze swojej winy. Ja polecam jako sposób na dorobienie sobie.

Patryk

Zdecydowanie odradzam...

Bazyl

Zdecydowanie nie polecam. Brak określonych przez nich zasad pracy. Brak informacji zwrotnych. I generalnie prowizorka. Atmosfera na początku ok ale człowiek zostawiony sam sobie. Od jednej osoby inne info od drugiej inne..kto tam zarządza skoro będąc od siebie 3 m. Nie potrafią się porozumieć. Brak zrozumienia i podejścia do pracownika. Wypłata pensji na czas ale po zakończeniu współpracy nie została wypłacona w pełni . Nikt z nich nie odbiera telefonów. Raczej odradzam..

@Bazyl

Chętnie odniosłabym się do konkretów. Robimy wszystko aby wspierać kurierów w ich codziennej pracy, pomagamy wejść w obowiązki płynnie i bez nadmiernego stresu. Proszę o konkretne informacje kiedy i komu nie wypłacono należnej kwoty kontakt@papukurier.pl Co do telefonów, to zapewniam, że dzwonią. Małgorzata Siakowska HR Generalist Papukurier Sp. z o.o.

Art conti..
@Papukurier

Bazyla proszenie to jak smoka wodą gaszenie, dej se Pani spokój z takimi ciulami, Raczej odradza? czyli jest zakręcony jak pikle w Opolskim :) "wypłata pensji" ? skund Ty miszkosz, napisz co ledwo urobiłeś bazylku. Cyt: Człowiek zostawiony sam sobie: i co? Nie nadajesz się pardon !

Były driver

Widać że niektóre niewygodne opinię znikają czyli administracja portalu działa w zmowie z tą firmą. Pracowałem, wynagrodzenia od pośrednika nie dostałem ale za to straszono mnie bronią i innymi przedmiotami z groźba karalną, sprawa na szczęście jest w prokuraturze tyle mogę powiedzieć, niestety nie polecam.

pracownik 2
@Były driver

nie ośmieszaj się

Jeżdżę na rowerze od 3 miesięcy (wcześniej pracowałem w Papukurierze przez prawie rok, później zmieniłem robotę ale wróciłem). Potwierdzam, to co napisał przedmówca. Kasa na czas, elastyczny grafik. Jest ok.

Pracuje od kilku miesięcy. Kasa zawsze na czas, atmosfera ok, luźny grafik co było dla mnie ważne bo sie uczę. Szczerze to pracowałem dorywczo w wielu miejscach i naprawdę tu nie jest źle.

kurier

Nie polecam tej "firmy". Dopóki pracujesz dla nich i wszystko jest ok, to jest jako tako. Jeśli tylko przypadkowo zdarzy Ci się pomyłka, za wszystko płacisz ze swojej kieszeni. Umowa tak jak inni piszą ma być przestrzegana tylko i wyłącznie przez pracownika, pracodawca może mieć ją gdzieś... Dodatkowo, gdy chcesz zmienić miejsce pracy, możesz zapomnieć o swoich pieniądzach... Niestety dopóki właścicielom firmy nie zacznie to przeszkadzać taka sytuacja się nie zmieni. Omijać!!!

@kurier

Proszę o przesłanie konkretnych informacji na kontakt@papukurier.pl. Wynagrodzenie płacimy zawsze w terminach określonych umową - dwa razy w miesiącu. Małgorzata Siąkowska HR Generalist Papukurier Sp. z o.o.

Papukurier

Trudno odnieść się do powyższego. Proszę o więcej informacji co jest przyczyna takiej a nie innej opinii. Małgorzata Siąkowska HR Generalist Papukurier Sp. z o.o.

antypapukurier

chciałoby się napisać coś pozytywnego ... przepraszam ale nie będę kłamał: * człowiek musi inwestować swoją kasę m.in. na: tankowanie auta, opłatę za zamówienia, czyszczenie i mycie auta, opłatę za Internet w telefonie, opłatę za rozmowy wychodzące po czym zostajesz zwolniony bo coś tam i tej kasy nikt ci nie odda. * jedyny sprzęt jaki otrzymujesz od firmy to torby do przewożenia zamówień, nie dość że cuchna starymi skarpetkami to ich stan wizualny pozostawia wiele do życzenia. * pracodawca wychodzi z założenia że praca czyni wolnym, nie możesz wziąć wolnego bo wlepia ci karę za nie przyjście do pracy, nie możesz zachorować bo wlepia ci karę za nie przyjście do pracy. generalnie zapierdzielasz za trzech A kasy dostajesz tyle co nic bo jej nie wypłaca. * generalnie w tej firmie można dostać karę za wszystko nawet za to że skończył ci się papier w terminalu ???????????????? * pracujesz dla papukurier A odpisujesz umowę z kimś innym, kogo nigdy nie widziałeś na oczy. * umowa???? chyba popełniłem błąd używając takiego słowa. podpisujesz coś takiego co przypomina umowę zlecenie, ale uwaga już w paragrafie nr. 1 jest zaznaczone że Ty jako pracownik nie możesz jej zerwac, w przeciwnym razie nie dostaniesz wynagrodzenia. * mówią że odprowadzają skladki na ubezpieczenie zdrowotne, przyszedł mi rachunek z zusu ..... Nie dość że nie odprowadzają składek to jeszcze nie mam za co zapłacić zusowi za leki i wizyty u lekarza BO NIE DOSTALEM WYNAGRODZENIA!!!! * 10 szefów, brak organizacji, załatwisz cis z jednym A drugi nie ma pojęcia o co chodzi i dostajesz karę. * Nie mogę nic zrobić z tą sprawą bo nie otrzymałem do dnia dzisiejszego kopii umowy * GENERALNIE TEN PRACODAWCA WPROWADZA NOWA MODE NA RYNEK: UCZCIWIE PRACUJESZ, WNOSISZ WLASNE NAKLADY FINANSOWE, NIE DOSTAJESZ WYNAGRODZENIA I OTRZYNUJESZ MILIONY KAR PIENIĘŻNYCH SUPER SPRAWA. NIC TYLKO POLECAĆ

@antypapukurier

W ostatnim czasie jedna z osób z którymi nasze drogi zawodowe się rozeszły systematycznie zamieszcza nieprawdziwe opinie, które godzą w dobre imię naszej firmy jak i jej właścicieli i są zwyczajnie kłamliwe. Od administracji GoWork mamy potwierdzenie, że pochodzą z tego samego urządzenia czyli od tej samej osoby. Początkowo nie chcieliśmy odnosic się do kłamst wi rzucanych obelg, w myśl zasady by "nie karmić trolla". Jednak zmieniliśmy zdanie bo etyka zawodowa i zwyczajna ludzka przyzwoitość nakazują zwalczać hejt i kłamstwo. A zatem: - NIEPRAWDĄ jest, że nie zwracamy zainwestowanych przez pracownika środków - otrzymane wynagrodzenie czyli stawka godzinowa i tzw. kilometrówka stanowią zwrot tych środków. Analogicznie kiedy idziemy do nowej pracy i kupujemy sobie nowy garnitur by wyglądać schludnie - z wynagrodzenia otrzymujemy zwrot inwestycji. - NIEPRAWDĄ jest, że nasze torby nie są czyste - są regularnie prane. Torby są przypisywane do kurierów, którzy muszą dbać o należyty stan powierzonego sprzętu.. - NIEPRAWDĄ jest, że nie ma wolnego - pracujemy w oparciu o dyspozycje do grafiku naszych kurierów i na tej podstawie układamy grafik. Jeśli natomiast ktoś nie stawia się w określonym (na podstawie podanej dyspozycyjności) dniu do pracy i nie informuje nas o tym, to zgodnie z umową (podpisaną DOBROWOLNIE przez obie strony) może ponieść karę finansową, staramy się nie sięgać po kary wierząc, że każdy ma prawo do popełnienia błędu i naprawienia go. Nie zdarzyło nam się nałożyć kary która nie byłaby uzasadniona notorycznymi nieobecnościami. Jeśli ktoś pracuje na umowę o pracę i nie usprawiedliwi swojej nieobecności, to pracodawca tez może nałożyć karę (upomnienie, nagany). - NIEPRAWDĄ jest że umowę podpisuje się z kimś innym - umowy wszystkie są podpisywane z Papukurier SP. z o.o. lub naszymi franczyzobiorcami. Franczyzobiorcy działają w oparciu o swoja działalność gospodarczą, natomiast my przekazujemy franczyzobiorcom nasze najlepsze doświadczenia i służymy radą. - NIEPRAWDĄ jest, że nie podpisujemy umów - wszyscy nasi kurierzy pracują zgodnie z prawem - mamy na to dokumentację - NIEPRAWDĄ jest, że nie można zerwać umowy - polskie i europejskie prawo nie przewiduje umów nierozwiązywalnych, każda umowa określa warunki rozwiązania - mamy to na piśmie - NIEPRAWDĄ jest, że nie odprowadzamy obowiązkowych składek - przeszliśmy kontrolę ZUS i innych uprawnionych organów i na wszystko mamy potwierdzenie w dokumentach - Szefów mamy dwóch i ani jednego więcej - między nimi jest stały przepływ informacji. W miastach gdzie działają nasi franczyzobiorcy, to oni kierują pracą oddziału i oni zatrudniają kurierów. - NIEPRAWDĄ jest, że nie wydajemy kopii umowy - jak najbardziej każdy ją dostaje a jeśli komuś zaginie, to wysyłamy na wskazany adres, co wielokrotnie miało miejsce. Jeśli ktokolwiek ma uwagi, wnioski lub pytania odnośnie pracy z nami, to zapraszam do kontaktu mailowego kontakt@papukurier.pl Małgorzata Siąkowska HR Generalist Papukurier Sp. z o.o. Z pozdrowieniami:) --- (usunięte przez administratora)

Daniel

Marudzą tylko Ci co nie potrafią dać nic od siebie a wszystko by chcieli mieć podane jak na tacy. Praca kuriera polega na obsłudze klienta a nie byciu obsługiwanym. Można się dogadać w każdej kwestii. Potrafię połączyć studia dzienne z pracą na 3/4 etatu (bo w papukurier właśnie tyle mi wystarcza aby się samodzielnie utrzymać) i jeszcze mam czas na hobby. Polecam a szczególnie osobom aktywnym.

Twój Pan
@Daniel

Bzdury opowiadasz prowokatorze

Szybki

Człowiek inwestuje swoją prywatną kasę w postaci tankowania samochodu, opłacania zamówień A gdy przychodzi co do czego każdy umywa ręce i nikt tej kasy nie zwraca. Na całe szczęście teraz mamy rynek pracownika można wybierać i przebierać w ofertach pracy więc temu pracodawcy już podziekujemy...

Grześ

Pracodawca może cie zwolnić z dnia na dzień pracownik zwolnić się nie może bo nie dostanie wynagrodzenia za przepracowany czas. Postanowienia umowy musi przestrzegać tylko pracownik, pracodawca już nie .... Pracodawca stawia się na równi z Bogiem. Chcesz podjąć współpracę z tą firmą proszę bardzo tylko później nie płacz że nie dostałeś za to kasy i nie masz co do gara wrzucic

Pyziol

Wychodzę z założenia że Karma wraca i ten pracodawca beknie za te wszystkie przekręty. Pozdro

Gdzie w takich sytuacjach jak opisane niżej ZUS skarbówka Pip czy sanepid

Zostaw merytoryczną opinię o papukurier Sp z o.o - Poznań

• Jak się pracuje w papukurier Sp z o.o?

Zobacz opinie na temat firmy papukurier Sp z o.o tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 10.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w papukurier Sp z o.o?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 9, z czego 6 to opinie pozytywne, 0 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

papukurier Sp z o.o
3.2/5 Na podstawie 101 ocen.
  • Józefa Sowińskiego 18A
    60-283 Poznań