RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Michał Glapa

Pracownik firmy - Dyrektor Zakładu

06.12.2023 09:12

Czym zajmuje się Państwa firma?

Michał Glapaikona wywiad

Nasza firma zajmuje się świadczeniem usług w zakresie obróbki skrawaniem dla przemysłu ciężkiego, spożywczego oraz chemicznego (łącznie z farmaceutycznym). Produkujemy: części do maszyn i urządzeń, oprzyrządowania wykrojników, podzespoły hydrauliki siłowej i pneumatycznej.

Gdzie znajduje się siedziba Państwa firmy?

Michał Glapaikona wywiad

Nasz zakład zlokalizowany jest nieopodal węzła komunikacyjnego S5 i A2 w Głuchowie, na ulicy Poznańskiej 50.

Jak wyglądały początki Państwa firmy?

Michał Glapaikona wywiad

Firma RL CNC Obróbka Skrawaniem to narzędziownia, którą w roku 2008 założyło dwóch wspólników posiadających wieloletnie doświadczenie zawodowe. Ich celem było pokazanie, że na rynku CNC można zrobić więcej, niż do tej pory było proponowane. Pracownikami firmy od samego początku kieruje przede wszystkim pasja do branży, która odzwierciedla się w jakości świadczonych usług.

Jaki cel przyświeca Państwa działaniom?

Michał Glapaikona wywiad

Celem Narzędziowni RL CNC jest ciągły rozwój prowadzący do doskonalenia działań w zakresie jakości wytwarzanych wyrobów oraz ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy, przy zaangażowaniu wszystkich pracowników.

Jakie materiały obrabiacie Państwo w swoim zakładzie?

Michał Glapaikona wywiad

Oferujemy obróbkę skrawaniem wszystkich gatunków stali, od węglowej, stopowej do stali specjalnych (stale kwasoodporne, żaroodporne), metali nieżelaznych (kolorowych), tworzyw sztucznych. Obrabiamy zarówno stale w stanie dostawy, ulepszane jak i hartowane powyżej 60 HRC. Jakość naszych materiałów potwierdzają odpowiednie atesty. Zapewniamy kompleksowość usług — zajmujemy się projektowaniem, obróbką, spawaniem, montażem i transportem do klienta włącznie z uruchomieniem.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Michał Glapaikona wywiad

Za rekrutację odpowiada bezpośredni przełożony. Proces ten przeprowadzamy stacjonarnie i jednoetapowo. Kładziemy nacisk na doświadczenie i umiejętności — podczas rozmowy sprawdzamy teoretyczne i praktyczne umiejętności kandydatów.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Michał Glapaikona wywiad

Proces wdrożenia pracownika zawarty jest w Planie Adaptacji, z którym nowe osoby zaznajamiają się w pierwszym dniu pracy. Pierwsze dni upływają zatrudnionemu na zapoznaniu się z: kulturą organizacyjną, współpracownikami, standardami pracy, a także zakresem zadań na danym stanowisku. Wszystko to jest poprzedzone odpowiednimi szkoleniami.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Michał Glapaikona wywiad

Kształcenie jest systematycznym procesem zmiany zachowania roboczego, poziomu wiedzy i umiejętności pracowników. Wiemy, że bez efektywnego szkolenia pracowników, nie będzie dobrze działała żadna firma, która chce zwiększać swoją wydajność i być liderem na rynku. Jedną z wielu dróg zwiększania fachowej wiedzy i umiejętności pracowników jest rotacja pracy, którą sami stosujemy. Należy ona do nowoczesnych, elastycznych form organizacji pracy, które polegają na działaniu większej liczby pracowników na jednym stanowisku pracy, czy też mówiąc wprost – tymczasowym przemieszczaniu pracownika w inne miejsce pracy, z innymi zadaniami roboczymi.

Za proces rekrutacji w Naszej firmie odpowiada bezpośredni przełożony. Proces ten przeprowadzamy stacjonarnie i jednoetapowo. Aktualnie poszukujemy pracowników na stanowisko Technolog, Planista oraz Handlowiec. Zapraszamy do aplikacji na w/w stanowiska

Jak przebiega proces rekrutacji w firmie RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna? Na Pracuj.pl jest 26 października kilka ogłoszeń.

Alutka Nowy wpis

w ofercie dla kontrolera jakości było napisane, znajomość języka obcego byłaby mile widziana. Tylko o jaki zakres języków chodziło? I kluczowe pytanie przy tym to czy zwiększy to jakoś wynagrodzenie?

Nowy wpis

@Alutka

Dziękujemy za zwrócenie uwagi na tą nieścisłość. Postaramy się jak najszybciej uzupełnić ofertę. Odpowiadając na Pani pytanie, zależy nam na znajomości języka angielskiego i niemieckiego na poziomie B1. Zapraszamy do aplikacji.

zaba Nowy wpis

Nie polecam pracy w tej firmie. Brak odpowiednich kompetencji i dojrzałości przełożonych ( chociaż uważają się za "expertów") , brak prawidłowej organizacji pracy. Dział Kontroli i Technologii słaby, o BHP nic nie można powiedzieć, bo to w wew. organizacji w ogólnie nie istnieje.

Nowy wpis

@zaba

Szanowny użytkowniku Dziękujemy za wyrażenie swoich obaw i doświadczeń w firmie. Doceniamy otwartość w przekazaniu swoich spostrzeżeń, ponieważ opinie pracowników są dla nas niezwykle ważne w dążeniu do ciągłego doskonalenia naszej działalności. Jesteśmy świadomi, że jakość pracy oraz atmosfera w firmie są kluczowe dla satysfakcji pracowników i efektywności działania firmy. Z uwagą przyjrzymy się zgłoszonym przez Ciebie obszarom niedociągnięć, takim jak brak właściwych kompetencji i dojrzałości u przełożonych, organizacja pracy oraz kwestie związane z bezpieczeństwem i higieną pracy. Zapewniamy Cię, że podejmiemy odpowiednie kroki, aby zidentyfikować i rozwiązać problemy, których dotyczy Twoja opinia. Naszym celem jest stworzenie środowiska pracy, które sprzyja rozwojowi i zadowoleniu pracowników oraz zapewnienie wysokiej jakości naszych produktów/usług. Jeśli masz dodatkowe uwagi lub sugestie dotyczące poprawy sytuacji, zachęcamy do kontaktu bezpośredniego. Dziękujemy jeszcze raz za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami. Z poważaniem,

Widzę, że ktoś pisał o tym, że prace tu dobrze wspomina, a to w ogóle jeszcze aktualne? wcześniej pisali cos o jakichś problemach z premiami wiec się upewniam, bo ja to zarobić bym jednak chciał. Wiec co mogła oznaczać ta „dobra kasa”, wiecie? teraz na nowy rok na jakie zarobki się szykujecie tak na oko? O CNC myślę rzecz jasna

MB pensja uzależniona jest od umiejętności i doświadczenia. Jeżeli ma pan umiejętności Operatora CNC frezarek bądź tokarek to zapraszamy na rozmowę.

@RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna

Witam, co z osobami, które go jeszcze nie posiadają? Czy w najbliższym czasie możliwe będą przyjęcia dla poczatkujących? I jakie są teraz minimalne wymagania co do możliwości podjęcia się zatrudnienia?

W firmie oprócz doświadczonych operatorów mamy również pracowników na przyuczeniu. Minimalne wymagania to znajomość rysunku technicznego, umiejętność posługiwania się narzędziami pomiarowymi i chęci do pracy i nauki na nowym stanowisku. W najbliższym czasie nie planujemy rekrutacji pracowników do przyuczenia w zawodzie operatora CNC.

@RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna

Kto w takiej sytuacji przyucza? I zastanawiam się od razu czy zdarzyło się kiedykolwiek by taka osoba na przyuczeniu go nie przeszła? Pracownicy zazwyczaj wiążą się potem z firma?

Pracownik na przyuczeniu jest pod opieką operatora z dużym doświadczeniem i wiedzą przez cały okres adaptacji. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś nie przeszedł pozytywnie okresu przyuczenia. Co do ostatniego pytania, tak, w większości przypadków pracownicy wiążą się potem z firmą.

Byłeś na rozmowie kwalifikacyjnej w firmie RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna? Podziel się relacją i opisz swoje wrażenia z rekrutacji na stanowisko Operator CNC.

Dobrze wspominam pracę tutaj. Dobra kasa, ludzie tez spoko.

dojezdny

Na jakie wynagrodzenie może liczyć kontroler jakości? Czy można chodzić na jedną zmianę czy tylko na dwie?

@dojezdny

Co do tych zmian to zastanawiam się czy to od jakiejś sytuacji wyjątkowej nie zależy jeśli już? Tylko ciekawe jak pozostałe osoby z działu by się na to zapatrywały, w zasadzie jaka jest teraz atmosfera? mnie to zaciekawił ten podpunkt w ofercie na temat pracy nieograniczonych wyzwań i możliwości. O czym mowa?

Mońka

A cos więcej odnośnie tej organizacji? Nie wiem do którego stanowiska się teraz odnosisz? Ja za oferta dla handlowca patrzę jak na razie. W tym przypadku większość to chyba praca własna? Jeszcze na początku roku była oferta na to stanowisko, podstawa to minimalna czy cos więcej jest? i jak prowizje wychodzą?

Pracownik już byly

Pracowałem tam zdecydowanie za długo, to co potrafia wymyślić żeby nie wypłacić komuś premii to majstersztyk Absurd goni absurd Za chwilę kilka kolejnych osób odejdzie i może kiedyś przejrzą na oczy bo teraz to (usunięte przez administratora) a jeden z właścicieli myśli że ludzie to idioci

@Pracownik już byly

A podasz przykłady tych potrąceń? Z roku ktoś o tym już pisał ale jako powód podał zaprzestanie pracy przy maszynie. Obecnie jakie mogą być w razie czego normy? I tej premii obecnie ile docelowo jest?

Dobry pracownik

Pracuje już tam ponad rok ale raczej zmienię pracę to co się teraz tam dzieje to tragedia niedługo szefostwo będzie montować kamery w toalecie żeby patrzeć

@Dobry pracownik

A to co jeszcze takiego podczas pracy tutaj zauważasz, że nagle kamery w toalecie zostały przytoczone? Swoją droga jak stoicie teraz z socjalem? Podstawowy jest utrzymywany w wyższym standardzie?

Obiektywny

Czy aby na pewno?

Honorka
@Obiektywny

Z czego wynika ta wątpliwość? ile średni staż zatem wyniesie, skoro podkreślone zostało, że jeden Pan zatrudnienia się z ponad rok? i z jakich przyczyn ludzie czują się tak obserwowani? z kamerami to żart?

JoeBidon
@Dobry pracownik

Jak ja widzę te Januszexy co zamiast kupić sprzęt lub narzędzia, ewentualnie docenić pracowników lub dać w socjal, to montują monitoring gdzie się da... Brak słów.

Klarysa
@JoeBidon

Tylko z czego wynika to zapotrzebowanie na wspomniany monitoring? Zostało to jakkolwiek wam jako pracownikom wyjaśnione? Piszesz tez o ewentualnym docenieniu, to kiedy w ostatnim czasie cokolwiek w tym kontekście wprowadzono?

Jakie warunki trzeba spełnić, by zostać członkiem zespołu RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna?

Tragedia! Jawne wykorzystywanie pracownika i nieprzestrzeganie prawa pracy. Część wynagrodzenia wypłacana jako premia, która jest obniżana jak tylko się da za byle co - bez podania przyczyny. Brak przepływu informacji między pracownikiem a kierownictwem a szefostwem w firmie. O organizacji pracy to oni nie słyszeli. Wdrożenie o jest jakiś żart, zero przeszkolenia i przede wszystkim szacunku do pracownika. Omijać SZEROKIM ŁUKIEM!

tateusz

Ta firma to jakiś żart przez telefon opisują ją super pięknie a jak się stawiłem na miejscu to tragedia nic nie pokrywa się z tym co mówili jeden wielki (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

Dorota
@tateusz

Ale co takiego mówili przez telefon co się nie zgadza z rzeczywistością bo mnie zaintrygowałeś tym wpisem.

Poszukiwano osoby na stanowisko Operator Cnc. Czy ktoś był w firmie RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna na rozmowie kwalifikacyjnej? Czy można zarobić 5200 ?

Ktos

Można zarobić 5200. Wszystko zależy od doświadczenia i wyrobienia godzinowego. Jeśli chodzi o swiezakow którzy zaczynają przygodę z cnc i chcieli by wyrabiać 168godzin w miesiącu tj 8godzin na dzień na pewno nie dostaną takiej kwoty na start.

Renata
@Ktos

A wiesz może jak duże trzeba mieć to doświadczenie? Piszesz też o wyrobieniu godzinowym - można brac nadgodziny, czy raczej to się nie zdarza? No i byłabym mega wdzięczna gdybyś zdradził/a jak wygląda proces rekrutacyjny w firmie :)

@Renata

Rekrutacja=skladasz cv - dostajesz telefon że masz przyjść na rozmowę- rozmawiasz z właścicielami. Nadgodziny można brać na produkcji nie wiem jak w biurze.

@Ktos

To na start w takim razie na tym stanowisku jakich pieniędzy można się spodziewać ?? :)

@Kamila

Nie ma ustalonej odgórnej kwoty ile nowy pracownik mógłby dostać. Pracodawca z każdym kandydatem dogaduje się indywidualnie a tak na prawdę to co pracownik potrafi okaże się przez pierwsze trzy przepracowane miesiące czy szef jest zainteresowany czy nie bo tyle trwa okres próbny. Tak jak mówiłem wszystko zależy od doświadczenia i chęci do pracy :-)

Gabriela

Jaka jest umowa na tym okresie próbnym? Piszesz tez o tych pierwszych trzech miesiącach, które weryfikują umiejętności świeżaka, a skoro to są osoby świeże, to czy nie ma szkoleń, aby właśnie nauczyć ich tych umiejętności, które mają być weryfikowane?

@Gabriela

Umowa o pracę. Szkolenie jest na zasadzie przydzielenia nowej osoby do danego operatora.

Ewelina

Jasne, jak dla mnie. Tylko tak odpowiadasz uprzejmie dziewczynom, a w ogóle nie padło takie pytanie, czy przyjmują kobiety na stanowiska związane z CNC? Jak dotąd nie słyszałam, może u Was właśnie jest inaczej :)

Ceence siensi
@Ewelina

Pracowałem w wielu zakładach pracy z maszynami sterowanymi numerycznie i nigdy nie spotkałem kobiet na stanowisku operatora cnc. Nawet jako green pusher.

@Ceence siensi

Tym samym sugerujesz, że nie powinny na tym stanowisku pracować? Lub że nie mają szans na przyjęcie po prostu?

Siensi
@Sylwia

Tego nie napisałem ani nie zasugerowałem. Napisałem tylko, że nie spotkałem się z kobietą, która przezbrajałaby maszynę, ustawiała ją czy tym bardziej pisała choćby proste programy z poziomu pulpitu. Tak samo jak nie spotkałem kobiety na stanowisku spawacza i mężczyzny na stanowisku przedszkolanki. Co nie oznacza, że to niemożliwe.

@Siensi

jasne rozumiem. a firma miałaby coś przeciwko? wiadomo jaki mają stosunek tutaj do kobiet?

justi
@Siensi

zgłaszam kilkuletnie doświadczenie w tym pisanie programów od podstaw i przezbrajanie także kobiety też potrafią :) Pozdrawiam

Atmosfera w pracy napięta nie można chwilę stanąć przy maszynie bo jak szef zobaczy albo kierownik lub majster to już przywalają się ze się nudzisz w najgorszym wypadku zabierają premie , organizacja pracy wygląda tragicznie jedziesz dany detal i w połowie zlecenia przyodzi ci majster że masz coś innego robić nie polecam tej firmy (usunięte przez administratora) jak tylko mogą na umowach.

Olga
@Michał

To co jest niby nie tak z tymi umowami? Jakies zapisy nie są przestrzegane czy o co Ci chodzi?

Patus
@Michał

Nie ma chyba gorszej (usunięte przez administratora) na cnc jak to przerywanie roboty, żeby zrobić coś innego, bo jest pilne… masakra.

Prawie

Byłem na rozmowie kwalifikacyjnej wszystko fajnie pięknie do momentu aż nie oprowadzili mnie po zakładzie na stronie mają że nowoczesny park maszyn A w zeczywistośći same stare maszyny . Od razu podziękowałem i zrezygnowałem z proponowaego stanowiska

Ciekawy

Kilka miesięcy temu szukano pracownika na stanowisko Operator CNC Frezer/Tokarz, teraz ponownie pojawiło się te same ogłoszenie. Firma tak bardzo się rozwija czy jest tak duża rotacja kadrowa. Ktoś coś wie??

Pracowałem tam kilka miesięcy i miałem dość na początku nawet pozadnego szkolenia nie masz A szkolenie wdrażające zapomnij dają cie do starszego pracownika i aby stoisz i patrzysz , kwestią pieniędzy to patrzą jak najwięcej i odciągnąć połowa na konto połowa w kopertę nawet 20 % mogą ci zabrać za byle co

Jakie są warunki zatrudnienia w RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna?

xxx

Zarobki nieadekwatne do obecnych realiów, brak podwyżek, nawet inflacyjnych. Wszyscy robią nadgodziny, żeby wyjść na swoim. Szefostwo wiecznie niezadowolone, sztywna atmosfera.

Beata
@xxx

A możesz konkretnie napisać ile one wynoszą skoro uważasz, że są nieadekwatne?

Xyz
@xxx

Co do atmosfery nie zgodze się, jest bardzo luźna, szefostwo bardzo wyrozumiałe, pracuje od ponad roku złego słowa nie mogę powiedzieć

Gabriela
@xxx

A pracownicy wgl domagali się lub dopytywali o te podwyżki? Szefostwo jakoś to komentowało?

Na jakie narzędzia pracy może liczyć pracownik w RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna?

Ktos

To zależy na jakim stanowisku

@Ktos

Ale wszystkie są zapewnione? Bo są firmy do których trzeba przynosić swoje narzędzia...

Są zapewnione narzędzia
@Kamila

Nie trzeba przynosić swoich narzędzi

jako były pracownik dam wam radę, jesli pięniądze to tylko to co na umowie, jak na gębe to znajdą powód żeby nie wypłacić, znadgodzinami tez robią w (usunięte przez administratora)

Zostaw merytoryczną opinię o RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna - Głuchowo

• Jak się pracuje w RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna?

Zobacz opinie na temat firmy RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 12.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna?

RL CNC Obróbka Skrawaniem, Wróbel, Michalak Sp. Jawna