Opinie o Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta) w Warszawa

Działalność firmy zakończona.

Poniżej zobaczysz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta). Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta) o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Portale internetowe

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta) w Warszawa

Wojtek

Cześć! W Empiku pracuję od ponad 3 miesięcy (pracę rozpocząłem w marcu 2021). Myślę, że przepracowany przeze mnie okres jest już dość wymierny i pozwoli mi na podzielenie się relatywnie rzetelną i obiektywną opinią. Pracuję w dziale handlowym centrali. -> proces rekrutacyjny składa się z kilku etapów (w moim przypadku były to 2 rozmowy telefoniczne oraz 2 spotkania visio). Ogólnie był konkretny i przeprowadzony szczegółowo. Ze swojej strony rekomenduję się przygotować w aspekcie tego, co ja mogę "dać" na poszukiwanym stanowisku (wiedza, kompetencje, doświadczenie). Sama rozmowa przebiegła w luźnej atmosferze. -> czas trwania procesu rekrutacyjnego wynosił ok. 3 tygodni (od momentu aplikacji do kontaktu, czyli dość krótko) -> decyzja zapadła w ciągu 4-5 dni od pierwszej rozmowy (myślę, że dwie strony poczuły "chemię") -> podpisanie umowy/badania - proces zamknął się w ciągu 1,5 tygodnia Etap wdrożenia w firmie jest bardzo intensywny (to jak szybko się wdrożysz zależy w głównej mierze od Ciebie). U mnie trwał około miesiąca. Empik gwarantuje szkolenia onboardingowe w zakresie narzędzi i wiedzy potrzebnej do wykorzystania ich w praktyce. Dodatkowo każdy ma możliwość odbywania szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych (dopasowanych oczywiście do swojej codziennej pracy) + czerpania wiedzy od bardziej doświadczonych osób (to ogromna kopalnia wiedzy). Praca, którą wykonuję na co dzień jest bardzo dynamiczna. Mam możliwość zachowania autonomii w działaniu. Sam (oczywiście blisko konsekwencji) mogę podejmować decyzje handlowe czy biznesowe i kierować się przyjętą przez siebie strategią. Otoczenie jest bardzo różnorodne. Niezależnie od wieku (myślę, że średnia to ok. 35 lat) pracują tu dojrzali, otwarci i doświadczeni ludzie (na wielu stanowiskach najlepsi specjaliści z danych dziedzin). Bez problemu można liczyć na bezinteresowną pomoc. Mocno doceniam work life balance (nie spodziewałem się tego w takim stopniu) i wzajemny szacunek. Dzięki temu pracuję na 100% i odpoczywam na 100%. Istny rollercoaster wyzwań. To lubię :) Nie można się nudzić. Pracowałem w kilku dużych firmach (w tym korporacjach) i na tą chwilę zdecydowanie polecam Empik jako pracodawcę. Mogę być sobą. Mogę rozwijać siebie i swoje pasje. Cieszę się z tego co robię. Myślę, że wielu z Was (podobnie jak ja) sprawdzało zamieszczone tutaj opinie. Zaryzykujcie i sami się przekonajcie, że dokonacie dobrego wyboru :) Do zobaczenia w biurze!

były kandydat Nowy wpis
@Wojtek

bla bla, praca dynamiczna, klasyczny korpo-bełkot. Twoja wiadomość wygląda jak pisana przez panią z HR w celu poprawy wizerunku firmy :)

Wojtek Nowy wpis
@były kandydat

Masz prawo do swojej ceny :) Podzieliłem się z Wami opinią, żeby pomóc podjąć decyzję niezdecydowanym :)

HAER Nowy wpis
@Wojtek

Dziękujemy Panie Dyrektorze za szczerą i obiektywną opinię :)))

lipa

empik niestety nie ogarnia ze bardziej doswiadczony kandydat moze pracowac w czyms czego nie zna a za nieznajomosc jednej rzeczy odrzucanie kandydata z rekrutacji to ksiezniczkowanie

lipa Nowy wpis
@lipa

rekrutacja 2 mce trwa już a ta mnie informuje że oni sobie poszli na urlop (usunięte przez administratora)

Rekrutacja

Zostałam zaproszona na rozmowę rekrutacyjną, odbyła się z leaderem działu. Rozmowa była zaplanowana na 45 min a trwała niecałe 10 min. Ogólnie pytania były dosyć łatwe i dawał do zrozumienia, że był zainteresowany mną jako pracownikiem. Rozmówca jednak nie potrafił przedstawić benefitów pracy w tym miejscu. Dostałam informację, że dadzą znać za tydzień max 2 tyg. Po 3 tygodniach próbowałam skontaktować się z hr, jednak zero odpowiedzi. Udało mi się skontaktować z leaderem, który stwierdził, że nie wiedzą kiedy podejmą decyzje XD po czym zobaczylam na pracuj.pl znowu te oferte pracy. Nie wiem co tam sie dzieje, rozumiem, ze rekrutacja moze sie wydluzac czy cos. Ale jezeli nie sa zainteresowani to mogliby chociaz napisac, jesteśmy dorslymi ludzmi :) a nie zbywac tesktami, ze nie wiedza. Slabo empik

rekrutacja = żenada

Proces rekrutacyjny w tej firmie to jakiś dramat. Po kilku etapach (wliczając nagrania video i bardzo skomplikowane testy na inteligencję), rekruterka zadzwoniła do mnie z zaproszeniem na rozmowę z nią i managerem. Na kilka godzin przed zaplanowanym spotkaniem zadzwoniła, mówiąc że manager jednak nie przyjdzie i proponuje inny termin. Zgadzam się. Na drugim terminie pojawia się wyłącznie ona, mówiąc że manager znowu nie może przyjść a ona nie chciała kolejny raz przekładać terminu. Śmiech na sali - managerowi jak widać nie zależy na przeprowadzeniu rozmowy z potencjalnym nowym pracownikiem. Nie mówiąc już o tym że sama rekruterka w trakcie rozmowy zapewniała mnie że w ciągu kilku dni odezwie się z jakąkolwiek informacją. Po dwóch tygodniach ta sama panienka nie odbiera telefonu, ani nie odpisuje na maile. Jednym słowem totalna żenada, i nie polecam absolutnie nikomu brać udział w rozmowie rekrutacyjnej do centrali Empiku.

Z ilu etapów składa się proces rekrutacji w firmie Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta)? Czy rozmowa kwalifikacyjna przebiega w pozytywnej atmosferze? Pracodawca umożliwia pracę w trybie zdalnym? Podziel się swoimi wrażeniami ze spotkania z rekruterem.
logo firmy Pielęgniarek/Pielęgniarzy
logo firmy [KB] Pomocnik lakiernika
Ciechanów
SGP - Sorting Group Poland Sp. z o.o.
logo firmy Producent ds. Promocji Antenowej
Telewizja Puls Sp. z o.o.
logo firmy Kierownik ds. produktu (Air/Sea/Rail)
Loginex Sp. z o.o.
Puppet

W utrzymaniu dalej beton?

Hanna
@Puppet

Widzę, że pytasz z perspektywy byłego pracownika firmy Empik E-Commerce. A o co dokładnie chodzi w Twoim pytaniu? Może doprecyzujesz? Wtedy na pewno będzie to bardziej jasne dla osób mających coś do powiedzenia o pracy w tym miejscu.

Oooo
@Hanna

Pani Haniu dokładnie. Po (usunięte przez administratora) drązyć temat. Przeszłość to przeszłość :)

Andersen

Taka bajka przypomniała mi się po przeczytaniu komentarzy z ostatnich kilku lat. Firma powinna sobie zamówić książkę w Empiku pt. "Nowe szaty króla" i dać do przeczytania osobom odpowiedzialnym za dobór kadry zarządzającej zwłaszcza tej na wysokich stanowiskach menedżerskich. Tak pokrótce dla tych co nigdy jej nie przeczytali. Bajka opowiada o zatrudnieniu wybitnego PROFESJONALISTY z branży IT w pewnym królestie. Wszyscy na początku się nim zachwycali jak on pięknie mówi, a mówił wiele i bardzo ładnie. Oj pięknie mówił!!! Temu obiecał karocę, tamtemu nową krowę, a jak trzeba będzie to i prostytutka się znajdzie. To miała być prawdziwa cyfrowa transformacja w królestwie jak z bajki która sprawi, że królestwo będzie rosło w siłę a ludziom będzie żyło się dostatnio. Ruszono z kopyta.Projekty uruchomione. Jeden... drugi... piędziesiąty piąty... Tak się rozpędzono w realizacji projektów, że nawet sprzątaczkom sprzątającym z obrzydzeniem śmierdzącą toaletę PROFESJONALISTY przydzielono projekty. A co tam-niech też mają!!! Pracownicy techniczni, którzy odważyli się wyrazić własne zdanie byli poniżani i w konsekwencji zmuszani do odejścia. Na ich miejsce przychodzili nowi pracownicy, którzy śpiewali pieśni pochwalne o PROFESJONALIŚCIE. To nic, że w wielu przypadkach mieli braki techniczne... ważne, że śpiewali. Śpiewać każdy może - nie każdy chce. Więc podjęto decyzję o wygnaniu z krtólestwa tych, którzy nie chcieli śpiewać. Menedżerowie przytakiwali PROFESJONALIŚCIE. W końcu jak można nie przytakiwać komuś, kto sam o sobie mówi, że jest profesjonalistą. W końcu nawet nagrodę załatwił. Ba.... bo to jedną? A i wywiadu udzielił dla poczytnego branżowego czasopisma wydawanego przez zaprzyjaźnione królestwo. Poza tym po co się wychylać jak się już dostało cieplutką posadkę i można spokojnie sobie na spotkanka pochodzić i się nie przemęczyć. Od ciężkiej pracy są poddani. Kiedy już w kasie firmy zaczęło brakować złociszy na nowe projekty a co gorsza na obiecane podwyżki dla ciężko pracujących poddanych inżynierów, atmosfera była fatalna, obietnic nie spełniono a poddani od pieśni pochwalnych zachrypli... PROFESJONALISTA nagle zniknął. Ponoć widziano go w niedalekiej miejscowości jak jechał karocą ciągniętą przez krowę a w karocy wraz z PROFRSJONALISTĄ siedziała przydrożna prostytutka. I tylko małe dziecko niezmiennie powtarzało, że królestwo jest nagie. Na pamiątkę tamtych wydarzeń do dziś w gablocie królestwa stoi dumnie jak stała tandetna nagroda i przypomina wszystkim o PROFESJONALISCIE. A morał z tego płynie taki - nie ufaj przydrożnym prostytutkom, które są w zmowie z PROFESJONALISTAMI :)

Leżę :) Super!!!

@Andersen

Dobitnie, chyba wszyscy wiedzą o kim mówisz. :) No i dobrze, władze mogłyby przejrzeć na oczy.

Mieciu
@Andersen

Domyślam się, że ten Profesjonalista jest teraz w naszej firmie :(

Maciej
@Mieciu

Widzę, że chyba wszyscy wiedzie o czym napisał dokładnie użytkownik @Andersen. Ja jednak przyznam szczerze, że nie mam żadnych doświadczeń związanych z tym właśnie pracodawcą, dlatego też może ktoś z Was wyjaśni mi co dokładnie w tej wypowiedzi chodziło?

Przyznam szczerze
@Maciej

Ja muszę przyznać szczerze, że też nie wiem.

Ciekawa
@Andersen

Świetny tekst :) A jak sobie u Was radzi pani "dyrektor handlowy online"? Bardzo jestem tego ciekawa.

Elka

Widzę, że cały dział e-commerce wymieniają Dużo nowych ofert. Czy warto startować? Jaka atmosfera?

RT
@Elka

To co przez ostatnie kilka lat wyprawiano tam z pracownikami woła o pomstę do nieba. Opinia o pracodawcy na rynku jest dzięki temu delikatnie mówiąc kiepska. A co do nagród za to czy siamto to nie ma się co tym sugerować, ponieważ takie nagrody przyznają koledzy kolegom więc wiadomo ile takie nagrody są warte w rzeczywistości. Nie wiem jak jest teraz ale nawet jeśli się coś poprawiło, to jednak opinia pozostaje na lata i raczej specjalista, który zna się na swojej pracy będzie taką firmę omijał z daleka chociażby ze względu na opinie. Jeśli natomiast jest się osobą początkującą, która nie ma doświadczenia i dopiero się uczy to lepsza taka firma niż żadna.

Jakiś czas temu przeprowadzono w firmie cyfrową transformacje. Dziś już wiadomo, że była to kompletna klapa. Oprócz tego, że firma straciła czas i pieniądze to odeszło z firmy wiele wartościowych osób. Tak dziś wygląda profesjonalizm...

Profesjonalista

Oni przy profesjonalistach to nawet nie stali a się powołują na profesjonalizm.

Maciuś od Rafau

Ale się porobiło... Rafau płacze na FB, że w Polsce jest komuna....Szkoda, że już nie jest tym razem po słusznej stronie bo mógłby więcej zarobić :)

Na jakie benefity można liczyć w Empik E-Commerce Sp. z o.o.?

Na młody dynamiczny zespół

Jak szefostwo w Empik E-Commerce Sp. z o.o.? Spoko traktują ludzi?

Wprowadzili sprawdzony model motywowania pracowników znany na plantacji bawełny w zamierzchłych czasach. Teraz jest fame jacy to oni są profesjonalni i innowacyjni w motywowaniu pracowników :) Trąbią jak słonie o tym dookoła.

Motywują ostatnio bardzo silnie... do odejścia. Zabrano premie, wstrzymano podwyżki oczywiście bezterminowo.

Maciuś z KLANU

Warto może się zastanowić nad wyjściem z inicjatywą. Wtedy będziemy mogli pochylić się nad tym zagadnieniem i ewentualnie dać podwyżki :)

amazon.pl
@Maciuś z KLANU

Zostało już niewiele czasu na te podwyżki.

Arleta

Widzę dużo niezadowolonych minek. Co tam jest nie tak? Na co uważać?

tetet

Przez jesień i zimę w Empiku odbyły się grube porządki. Z pracą pożegnali się dyrektor IT i Head of Developement. W ich miejsce przyszli nowi. Empik pozatrudniał też nowych programistów w miejsce tych, którzy odeszli w międzyczasie. Problem jest taki, że w tej chwili wszyscy muszą się wdrożyć a projekty mają być dowiezione. Efekt jest taki, że stara gwardia, która przetrwała porządki robi a reszta się wdraża. Dochodzi do tarć i spięć bo nikomu nie zależy na nowych i mają zajęcia na macie, macie i róbcie. Wszyscy się w tej sytuacji męczą. Widać, że nikt z zarządzających nie grał w gry strategiczne, jak nie masz zasobów to nic nie zbudujesz.

Maciej
@tetet

Zmiany kadrowe i wynikający z tego bałagan organizacyjny się zdarzają, ale oczywiście trzeba starać się na tym zapanować. Jeśli masz jakieś pomysły, które mogłyby rozwiązać problemy wyjdź z inicjatywą i je zaproponuj. Może pracodawca weźmie pod uwagę Twoje sugestie. Co o tym myślisz?

Inicjatywa
@Maciej

Ja bym jednak odradzał wyjście ze swoją inicjatywą. A jeśli już trzeba wyjść z jakąś inicjatywą to najlepiej niech to będzie inicjatywa narzucona z góry :)

Vika

Czemu jest tak gorąco w Empiku na Nowym Świecie? Albo nie oszczędzacie na ogrzewaniu albo skapicie na klimatyzacji. Dziwię się bo prócz tego że macie zmiany co ok przyjmuje ze zrozumieniem przychodząc dosyć często widzę postępy. Ale nie rozumiem czemu personel musi chodzić spocony. Dzisiaj jeszcze w maseczkach wyglądali jak ryby wyjęte z wody. Jeśli problem jest z ogrzewaniem czy z klima służę pomocą podam namiary. Mam nadzieję że to nie skąpiec załączył się elicie. Pozdrawiam cały personel. Częsty klient.

Sonia

@empik {debt} Może przeceniamy własne umiejętności? Firma jest dobra i potrafi docenić zaangażowanie w pracy.

samba

Pracowałem w Empiku ponad rok. Przez ten czas poznałem naprawdę wiele wspaniałych osób, zmotywowanych i ze świetnymi pomysłami. Niestety nie mają szans ich wdrożyć bo firma nie stawia na ich pomysły i wiedzę. Co więcej firma cały czas chce żeby było bardziej Agile. Sprawia to, że wszyscy źle się czują bo z jednej strony mają zmieniać firmę, przekształcać architekturę na mikroserwisy i wdrażać zarządzanie produktowe a z drugiej strony zarząd nie chce słyszeć o tym, że to wymaga czasu i wykształcenia kultury zarządzania odpowiadającej produktom. Najlepiej żeby zrobiło to IT między sobą najlepiej zwiększając wydajność a zarząd będzie pracował bez zmian traktując pracowników jak wyrobników. W rezultacie ludzie, którzy to widzą szybko odchodzą zniechęceni tym rozdźwiękiem bo mają lepsze możliwości rozwoju gdzie indziej. Tym, którzy zostają oferuje się owocowe poniedziałki i piłkarzyki bo nie można obiecać nic więcej. Widać to po opiniach tutaj a to tylko Ci, którzy zdecydowali się tu napisać.

empik {debt}

Pensja juniora, ale za to obowiązki seniora!

Inka

Czy firma poszukuje aktualnie pracowników biurowych? Jakie są warunki pracy?

M
@Inka

Szczerze odradzam serio

Paulina
@Inka

Jaki stanowiska Ciebie interesują? IT, analityk e-commerce? Pytam o te, bo akurat jest nabór poprzez stronę Empiku: https://praca.empik.com/ Mam nadzieję, że to będzie pomocne i że kiedy skorzystasz, dasz znać, jak wyglądała rozmowa kwalifikacyjna. Interesuje mnie też ich obietnica rozwoju zawodowego, czy można liczyć na szkolenia w trakcie pracy w Empiku.

tech

Pozdrawiam panią team lider od której od początku roku odeszło 6 osób. Pozdrawiam wszystkich project managerow którzy jedyne co sa w stanie ustalić to deadline, reszta wyjdzie po drodze, zresztą i tak będzie źle bo za wolno i za słabo. Pozdrawiam dyrektora, który w kolejnych emailach opisuje sukcesy zapominając kto zaciska zęby żeby dowieźć projekty. Pozdrawiam scrum masterow i agile coacha, którzy w większości pilnują tylko żeby były spotkanka. Pozdrawiam też administrację biura bo odkąd tu jestem w kiblu notorycznie śmierdzi albo nie da się z niego korzystać bo coś nie działa (jest jeden kibel i jeden pisuar). Pozdrawiam zabetonowaną strukturę seniorów, która zawsze jest na nie a technologicznie stanęła 10 lat temu przez co wszystko co nowe jest od razu odrzucane jako fanaberie. Na koniec życzę wszystkim, którzy tu jeszcze pracują porządnej oferty pracy, która wyrwie ich z Empiku do miejsca gdzie za słowami idą czyny, gdzie będą doceniani i gdzie będzie można się dalej rozwijać. W Empiku jest tylko skansen i o ile czasem fajnie popatrzeć jak kiedyś się żyło nikt na stałe nie chce mieszkać w lepiance.

eks

Na początku plusy: między developerami fajna atmosfera, ludzie się wspierają. Technologicznie coś miejscami drga i mając szczęście można trafić do zespołu robiącego coś ciekawego, raz w tygodniu można pracować zdalnie, dobra lokalizacja. Niestety poza tym: kasa słaba, z jakiegoś powodu łatwiej im wydać kasę na nowego pracownika (ale też raczej nie za dużą) niż na docenienie i zatrzymanie kogoś z doświadczeniem, chaos organizacyjny ( Co chwilę zmiana planów projektowych, nie wiadomo kto, co i dlaczego ma robić. Za to prawie zawsze wiadomo na kiedy. ), kierownictwo firmy oderwane od rzeczywistości branżowej (zrobili logo empik.tech i myślą, że mają firmę technologiczną), szans na szkolenia praktycznie nie ma, na konferencje jest, ale też trzeba mieć szczęście (najpierw pytają gdzie chcesz jechać, że niby możesz wybrać niemal dowolną konferencję a później okazuje się, że kasy jednak nie starczyło i nawet nie raczą Cię o tym powiadomić.), agile/scrum w rozumieniu części osób w organizacji znaczy po prostu szybciej i więcej, technologicznie w większości nadal muzeum.

Bartosz

Jak sądzicie czy w obecnej sytuacji braku fachowców są szanse na podwyżki w firmie?

grzybek

Właściwie koledzy powiedzieli wszystko co trzeba. Rozwojowo porażka, przez rok mam wrażenie, że cofnąłem się w rozwoju. Najlepsze, że seniorami zostają osoby bez większych kompetencji. Z powodu dużej rotacji tak naprawde nikt nie wie jak coś ma działać. Dyrektor tylko zapewnia jakim liderem rynku jesteśmy.

Empikowy
@grzybek

Dokładnie tak jest.

• Jak się pracuje w Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta)?

Zobacz opinie na temat firmy Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta) tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta)?

Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta)
1.6/5 Na podstawie 7 ocen.

Empik E-Commerce Sp. z o.o. (spółka zamknięta)