PUHiT S.A. Hotel Felix***

Opinie o PUHiT S.A. Hotel Felix***

Edyta

Poprzednicy pisali wcześniej o zwolnieniach, jednak komentarze dodane były jakiś czas temu, jeżeli chodzi o rekrutację to obecnie poszukiwani są pracownicy na Recepcję. Wystarczy wejść na stronę internetową w zakładkę kariera. Ktoś z Was może napisać jak obecnie wygląda tam praca? Coś o umowie i atmosferze?

mojek

janek, nadgodziny jeżeli są one tego samego dnia którego jesteś w pracy

były pracownik

Cieszę się, że jest zmiana na lepsze. Tam naprawdę pracowali wartościowi ludzie, ale z taką przełożoną to nikt by długo nie wytrzymał. Niestety przeszła do hoteli na Sadybie więc pewnie tam gnębi innych.

Ktoś w zeszłym roku pisał, że odradza pracę - chyba, że nastąpi zmiana. Zmiana nastąpiła :) Jest zupełnie inaczej, niż za "tamtych" czasów a człowiek traktowany jest tak, jak na to zasługuje. Odczuwalnie lepiej.

pomyłka
@Pracownik 14.09.2014 20:52
Ktoś w zeszłym roku pisał, że odradza pracę - chyba, że nastąpi zmiana. Zmiana nastąpiła :) Jest zupełnie inaczej, niż za &quot...

Chyba mylisz się, pracowałem tam. Zmiana na gorsze, bo zwolniono już z 8 osób, pretekst łatwo znalesc,jak sie chce. Co teraz sie dzieje to i kogo zwolnili to szok dla wszystkich. Dobiora sie i do Ciebie.

byly pracownik

Ja już tan nie pracuję, mam kontakt z osobami, które zostały. Dużo osób odeszło po mnie. Moja zastępczyni też długo nie wytrzymała. Według mnie przyczyna jest tylko jedna. Dzięki Bogu teraz mam normalną pracę z normalnymi ludźmi. Moja przełożona jeszcze czasami mi się śni - koszmar.

Jak wszystkie hotele tak działają, to coś jest nie tak. Wiele firm w czasie kryzysu boryka się z problemami, a atmosfera jest zupełnie inna. Jak to się mówi - ryba psuje się od głowy. Dlatego odradzam pracę w tym hotelu.

albion

Fakt nie tylko w Hotelu Felix z grupy Satoria dyrektorzy sa nastawieni tylko na zysk, wszystkie hotele tej grupy tak działają , praca pod straszną presją , nie polecam

jokono
@albion 23.09.2013 08:32

A tu poniżej definicja. Może warto zapoznać się bo nadgodziny kierownikowi w tego typu jednostce się należą : ( ? ) Zgodnie z art. 1514 § 1 ustawy z dnia 6 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 1998 r. Nr 21, poz. 94 z poźn. zm.) – dalej k.p., pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy i kierownicy wyodrębnionych komórek organizacyjnych wykonują, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych. Kodeks pracy definiuje pojęcie pracowników zarządzających w imieniu pracodawcy zakładem pracy – zgodnie z art. 128 § 2 pkt 2 k.p., są nimi pracownicy kierujący jednoosobowo zakładem pracy i ich zastępcy lub pracownicy wchodzący w skład kolegialnego organu zarządzającego zakładem pracy oraz główni księgowi. Brak jest natomiast prawnej definicji kierownika wyodrębnionej komórki organizacyjnej. Przyjmuje się, że osoba zatrudniona na stanowisku kierowniczym musi nadzorować pracę, wyodrębnionej w strukturze organizacyjnej zakładu, jednostki. Takie wydzielenie danej jednostki organizacyjnej powinno znaleźć odzwierciedlenie w aktach organizacyjnych zakładu pracy (np. w regulaminie pracy). Ponadto pracownikiem na stanowisku kierowniczym będziemy mogli nazywać jedynie osobę, której podstawowym zadaniem jest organizowanie i kierowanie procesem pracy w wyodrębnionej komórce organizacyjnej. Mianem kierownika nie będziemy mogli zatem określić pracownika, który, wykonuje pracę na równi z innymi pracownikami, nawet jeżeli sprawuje równocześnie nad nimi nadzór (wyrok z dnia 13 stycznia 2005 r., II PK 114/04; OSNP z 2005 r. nr 16, poz. 245). Wzmianka w umowie o pracę, iż zajmowane przez pracownika stanowisko ma charakter stanowiska kierowniczego, nie ma tutaj decydującego znaczenia (wyrok Sądu Najwyższego z dnia 17 listopada 1981 r., I PR 92/81, OSNP z 1982 r. nr 5-6, poz. 82). Pamiętać bowiem należy, że pracownik, którego stanowisko jedynie nosi nazwę kierowniczego, lecz który w przedstawionym wyżej rozumieniu kierownikiem nie jest, nabywa prawo do wynagrodzenia za pracę nadliczbową na takich samych zasadach jak pozostali zatrudnieni w firmie pracownicy.

Odradzam tam pracę chyba, że będzie zmiana (usunięte przez administratora). Jest to osoba nastawiona na zysk, bez kompetencji i poszanowania pracowników. Atmosfera jest straszna, a liczą się tylko dobre wyniki. Ludzie się zwalniają, a Ci, którzy muszą tam pracować są na skraju wyczerpania nerwowego. Nie płaci się za nadgodziny i nie można ich odebrać. Teraz wprowadzono dyżury za, które nie płacą. Tym powinna zainteresować się Inspekcja Pracy, bo Zarząd od dawna przymyka oczy na to co tam się dzieje. Liczy się tylko zadowolenie gości, ALE JAKIM KOSZTEM !!!

szukającypracy
@pracownik 22.09.2013 17:54

Czy cały czas tam pracujesz? Zmieniło się coś? Pozdrawiam

Zostaw opinię o PUHiT S.A. Hotel Felix*** - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie PUHiT S.A. Hotel Felix***