UTI.pl INTERNET PUZZLES

Opinie o UTI.pl INTERNET PUZZLES

Powie ktoś jak wygląda praca w centrum obsługi klienta ? Czy tam też wymagana jest sprzedaż , czy tylko obsługa telefonów przychodzących a sprzedażą i realizacja celów sprzedażowych zajmuje się dział handlowy? Widziałem ogłoszenie i zastanawiam się czy aplikować....

@Tomek

Pracownicy Centrum Obsługi Klienta nie zajmują się sprzedażą i nie mają wyznaczonych celów sprzedażowych do realizacji. Do zadań osoby na I linii Centrum Obsługi Klienta należą przede wszystkim: - przyjmowanie i realizacja zgłoszeń mailowych oraz telefonicznych, rozdzielanie zleceń do specjalistów, - przygotowanie Klienta do realizacji usług, - fakturowanie dla Działu Sprzedaży. Zapraszamy do aplikowania, więcej szczegółów udzielimy podczas spotkania.

Pracowałam w Uti jakiś czas temu. Nie wiem jak sytuacja wygląda teraz ale za moich czasów był duży problem z wieczną rotacją pracowników. Moim zdaniem problem leży po stronie rekruterki (na szkoleniu mówiła, że jest po biologii? czy po kierunku pokrewnym, nie pamiętam), która nie ma pojęcia o dobieraniu odpowiednich osób do pracy. Niejednokrotnie zatrudniani są ludzie bez doświadczenia w sprzedaży, bez jakiejkolwiek wiedzy na temat tej branży, a szefostwo jest wielce zdziwione, że ma problem z pracownikami, a co za tym idzie negatywnymi opiniami klientów. Ryba psuje się od głowy ;) może lepiej wpuścić nowych, niezależnych pracowników po kierunkowym wykształceniu na stanowiska managerskie, którzy dadzą świeży pogląd na to co się dzieje w firmie? Czy lepiej łatać starą, dziurawą drogę bez końca? Zresztą... nie mój cyrk, nie moje małpki. Co do samej pracy - jest to typowe call center więc wiadomo: odsłuchiwanie rozmów, omawianie tego co mówisz do klientów, żeby było zgodnie ze skryptem, sprawdzanie czasu i ilości rozmów. Pełna kontrola nad tym co i jak robisz. Przerwy są ściśle określone co do minuty więc to już daje dużo do myślenia w kwestii swobody i atmosfery w pracy. Jak jest to czyjaś pierwsza praca i nie ma porównania z innymi pracodawcami to doświadczenie w Uti można potraktować jako ciekawostkę, wstęp do dalszego rozwoju zawodowego, praktykę po szkole lub chwilówkę, żeby złapać parę groszy. Natomiast jak zależy komuś na rozwoju zawodowym to raczej nie w Uti bo awansujesz co najwyżej na opiekuna ;)

@były pracownik

Dziękujemy za wyrażenie opinii, jednak nie możemy się z nią zgodzić. Jak niejednokrotnie podkreślamy rotacja pracowników, która w naszej firmie faktycznie bywa dość wysoka, wynika zarówno z charakteru pracy konsultanta, jak i z faktu, że dla wielu osób jest to pierwsza praca - część z nich nie odnajduje się w sprzedaży i podejmuje decyzję o opuszczeniu naszej firmy. To prawda, że często zatrudniamy osoby bez doświadczenia w sprzedaży, ponieważ wierzymy, że każdy kto ma chęci do pracy i pasję, może się nauczyć zawodu. Podobnie z naszymi rekruterami – wykształcenie kierunkowe nie jest dla nas najważniejsze, ponieważ ostatecznie największą rolę odgrywa zapał do pracy i charakter oraz skuteczność w wykonywaniu obowiązków. Nasi rekruterzy to specjaliści w swojej branży, którzy dokładają wszelkich starań by do naszego zespołu dołączali jak najlepsi pracownicy, jednak nawet najdokładniej przeprowadzony proces rekrutacyjny nie może zagwarantować, że dana osoba będzie w stu procentach zadowolona ze stanowiska. Opisywane przez Panią kwestie związane z charakterem pracy wynikają z faktu, że w naszej firmie panują jasne zasady i wyraźnie określone obowiązki, których przestrzegamy, ponieważ zarówno my jako pracodawca i cały nasz zespół pragniemy jak najlepiej obsługiwać naszych Klientów i coraz lepiej wykonywać swoją pracę.

Mateusz Brzozowski

Jakiś czas temu w uti.pl odbywałem praktyki. Świetna atmosfera I świetni ludzie. Polecam z całego serduszka!

Sylwia
@Mateusz Brzozowski

Cieszę się, że byłeś zadowolony z odbytych praktyk w UTI.pl INTERNET PUZZLES. Tak się zastanawiam czy może myślałeś o tym by w przyszłości przyjąć się już na normalny etat do firmy skoro masz pozytywne doświadczenia? Jeśli się kiedyś na to zdecydujesz to podziel się proszę swoimi wrażeniami z pracy tam.

Piter

Byłem pracownikiem UTI prawie 2 lata. Okres ten oceniam bardzo pozytywnie. Nauczyłem się dużo przydatnych rzeczy. Super ludzie oraz atmosfera Pomimo moich częstych problemów z grafikiem spowodowanym studiami oraz sprawami prywatnymi, zawsze byli dla mnie wyrozumiali. Z powodu wyprowadzki z Kielc musiałem odejść z firmy, jednak wszystkim moim znajomym z Kielc polecam firmę Cele oczywiście są - jak w każdej firmie sprzedażowej, jednak ani razu w ciągu 2 lat nie odczułem na sobie ani na moich znajomych z teamu aby przełożeni robili coś źle, a wprost przeciwne. Zawsze nas motywowali i stawali po naszej stronie, a przy braku realizacji celów zawsze były szkolenia oraz spotkania. Cele są realne, no chyba że ktoś przychodzi do pracy tylko po to aby z niej wyjść i przesiedzi cały dzień narzekając ze cały świat jest przeciw niemu. Negatywne opinie piszą osoby, które pracowały w firmie dawno temu i pracowały dość długo. Gdyby im było tak źle to odeszły by po miesiącu a nie po kilkunastu miesiącach. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, dlatego piszę także swoje. Z czystym sumieniem mogę polecić pracę w UTI. Każdy ma swój mózg i każdy rozpozna trolla od rzetelnej opinii. Przy okazji chciałbym pozdrowić wszystkich pracowników zespołu UTI 2. Mam nadzieję że dobrze sobie radzicie i że wszystko u Was jest ok. Pozdrawiam P.M

Aplikowałeś na stanowisko Specjalista ds. Sprzedaży oferowane przez firmę UTI.pl INTERNET PUZZLES? Czy zostałeś zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną? Czy spotkanie odbyło się w formie online, czy w siedzibie firmy? Opisz swoje wrażenia. Jaki był rezultat rozmowy?

Witam Pracowałem w tej firmie pewna chwilę nie powiem ile bo mogłoby to naprowadzić ich na mnie(ale sporo). Z miesiąca na miesiąc kasa była słabsza nie ważne od wyniku zmieniali umowy co pół roku. Kombinowanie optymalizacyjne byle tylko jak najmniej premii dać było dołujące. Nie twierdze że nie da się tam kasy wyciągnąć pewnie się da tylko jakim kosztem? Każdy kto tam pójdzie wie jaka jest technika sprzedaży DEZINFORMACJA KLIENTA czarowanie ceną kilkadziesiąt zł tańsza na domenie bo hosting to już teraz chyba w podobnej cenie co konkurencja dlatego przenosicie tylko nazwę i home bo tam jest jeszcze drogo. (usunięte przez administratora) Jak trzymasz się średniej będą cię trzymać będziesz zarabiać minimalną krajową o ile nie zetną cię do 6-7 h dziennie wtedy dniówka jak z 2008, ale im się to opłaca. Jak masz gadane i brak sumienia na pierwszą robotę spoko opcja , poza tym omijałbym szerokim łukiem.

Abc

Witam, a możecie powiedzieć jakie tam są zarobki na umówię o prace?

@Abc

Praca na stanowisku Młodszego Specjalisty ds. sprzedaży jest na 7/8 etatu i podstawa brutto wynosi 2250 zł. Premie są zależne od liczby pozyskanych klientów. Kwota pełnego sięga nawet do 4 000 zł brutto. Opiekun Handlowy pracuje w 8 godzinnym wymiarze czasu, podstawa jest uzgadniana indywidulanie. Premie są zależne od wartości sprzedaży.

olszewskiego6niemacojesc
@UTI.pl INTERNET PUZZLES

Ta sama śpiewka co 5 lat temu. Czy w UTI nie wiedzą czym jest inflacja? Teraz 4000 jest warte tyle co 3k te 5 - 6 lat temu. Po drugie, nikt z szeregowych pracowników tyle tam nie zarabia. Wiem, bo robiłem wywiad z wieloletnimi pracownikami (o dziwo są tacy, ale jest ich niewiele. Większość daje sobie spokój po miesiącu - dwóch).

@olszewskiego6niemacojesc

W dziale handlowym możliwe jest zatrudnienie na dwóch rodzajach stanowiska: konsultant - zajmujący się pozyskiwaniem nowych klientów. Na tym stanowisku zatrudniane są zazwyczaj osoby o mniejszym doświadczeniu, opiekun - obsługujący stałych klientów. Na to stanowisko awansuje się ze stanowiska konsultanta. To prawda, że na stanowisku konsultanta rotacja bywa większa - wynika to z faktu, że często na tym stanowisku zatrudniają się osoby bez doświadczenia, które stwierdzają, że praca w sprzedaży nie jest zawodem dla nich. Jeśli osoba zatrudniona na stanowisku konsultanta odnajduje się w sprzedaży i chce kontynuować tę karierę, uti.pl docenia takie osoby i oferuje jasno określoną ścieżkę rozwoju. Ponieważ działamy w systemie premiowym wysokość zarobków uzależniona jest od osobistych predyspozycji i doświadczenia danego pracownika. Wiele osób pracuje z nami od lat, a informacja zwrotna, którą od nich otrzymujemy wskazuje, że są zadowolone ze swojej pracy. UTI.PL jako pracodawca jest otwarte na rozmowy w pracownikami dotyczące wynagrodzenia.

MMMMMMMMM
@UTI.pl INTERNET PUZZLES

Jakiej kwoty można się spodziewać mówiąc o premii uznaniowej? (mniej więcej) Czy premia wypłacana jest każdego miesiąca?

Katazi

Sprawnie irzeczowo

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w UTI.pl INTERNET PUZZLES?

W UTI.pl dobrze wiemy, że przyjemna atmosfera w miejscu pracy to jeden z powodów, dla których chętnie przychodzi się do firmy dlatego zwracamy szczególną uwagę na wzajemne relacje.

klawygość

W UTi nie ma dobrej atmosfery. Sam dojazd psuje atmosferę.

M.

Jestem pracownikiem firmy UTI parę dobrych lat. Z czystym sumieniem mogę polecić pracę w UTI. Super atmosfera, współpracownicy bardzo sympatyczni, a przełożeni wyrozumiali oraz pomocni. Dużym plusem jest możliwy dość szybki awans w strukturze firmy oraz możliwość uzyskania umowy o pracę już po 1 miesiącu pracy. Godziny pracy bardzo wygodne, a weekendy zawsze wolne. Oczywiście jak w każdej firmie sprzedażowej są cele wynikowe, ale są one realne, a osoby które ich nie realizują nie są pozostawione same sobie. Przy pomocy lidera oraz współpracowników takie osoby bardzo szybko mogą poprawić swój wynik.

Pou

Ja również nie polecam, atmosfera napięta, niemili ludzie

@Pou

Dokładamy wszelkich starań, żeby atmosfera w zespole była jak najlepsza, a z opinii pracowników wynika, że są zadowoleni. Ewentualne sytuacje stresowe mogą wynikać z charakteru i szybkiego tempa pracy, które są nieuniknione w sprzedaży czy obsłudze klienta, ale robimy wszystko, żeby takie sytuacje szybko rozwiązywać.

Abc

A powiedzcie jak jest z umowa o prace? Nie jest to tylko pic na wodę ?

@Abc

Witam, zależy nam na stałej współpracy, dlatego każdy pracownik ma możliwość zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę. Jedynie pierwsza umowa 25-dniowa, na okres szkoleniowo - wdrożeniowy, jest umową zlecenie. Zapraszamy na rozmowę rekrutacyjną, gdzie jasno przedstawimy warunki współpracy i odpowiemy na każde pytanie. Pozdrawiamy!

Wszystko super, polecam!

@Monika

Dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy!

Paweł K.

Jestem w Uti już półtora roku i bardzo sobie chwalę pracę tutaj. Pracy jest sporo, ale jest ciekawa i mam do jej wykonywania wszystkie niezbędne narzędzia pracy. Współpracownicy i szefostwo też są w porządku, nie ma bezmyślnego parcia na wynik kosztem zdrowia pracownika, jak jest problem, obgadujemy, szukamy rozwiązania, problem załatwiony pracujemy dalej. Pracowałem już w kilku (z racji wieku i doświadczenia) firmach w województwie i uważam, że Uti jest jedną z najlepszych firm w Kielcach w tej branży.

@Paweł K.

Dziękujemy za opinię. Jesteśmy dumni z tego, że współpraca z nami oraz atmosfera w firmie jest oceniana w superlatywach. Pozdrawiamy!

Paweł K.

@Paweł K.

J_pck

Nie polecam tej firmy ze względu na (usunięte przez administratora) przełożonych nie dotyczy team leaderów - omijajcie uti szerokim łukiem jest o wiele więcej lepszych call center w CK.

Wiecie czy w UTI.pl INTERNET PUZZLES szukają chętnych na staż?

Proszę o przesłanie zapytania na adres rekrutacja@uti.com.pl ze wskazaniem działu jakiego ma dotyczyć staż.

Aktualność
Z najlepszymi życzeniami świątecznymi...
ON

Uti.pl to dobre miejsce do rozwoju, na szczęście w firmie nie ma niechcianych korpo zwyczajów. Tu liczy się zespół, ludzie, rotacja nie jest duża. Pracuje tu od kilku miesięcy, rekrutacja przebiega ok, potem jest czas na szkolenie, z którego można bez problemu przygotować się do danego stanowiska. Biuro w dobrej lokalizacji, atmosfera bardzo przyjazna więc polecam.

BekazUTI.pl
@ON

Co do lokalizacji to gorszej być nie może. Obrzeża Kielc, dojazd 40 min w godzinach porannych. O tym niby braku rotacji świadczą co chwila dodawane ogłoszenia o pracę w tej firmie. Dawajcie naganiacze, ciekaw jestem co jeszcze wymyślicie!! Chętnie pozbijam z was bekę.

@BekazUTI.pl

Drogi BekazUTI.pl, jak ktoś mieszka na jednym końcu miasta i prace znajduje na drugim końcu jest to raczej logiczne i łatwe do przewidzenia (znając nasze Kieleckie drogi), że będzie jechał 40 minut a czasem nawet 1h jeśli zdarzy się coś na drodze. Nie jest to wina lokalizacji miejsca pracy, że mamy korki o 7-8 rano gdzie wszyscy chcą się dostać do pracy. Mi zajmuje to średnio 10-15 minut aby dotrzeć i nie widzę w tym problemu. Może łatwiej poszukać pracy obok miejsca zamieszkania skoro to dla Ciebie tak ważne, a nie dzielić się swoim byłym problemem ?!?

@Ania

Ale siedziba mogłaby być w centrum. Wiele CC ma siedziby bliżej niż wy. Min. na warszawskiej.

@pracownik

Kielecki Park Technologiczny jest siedzibą wielu firm z naszej i pokrewnych branż, dlatego uważamy, że w Kielcach nie ma lepszej lokalizacji dla naszej firmy.

@pracownik

Rotacja pracowników w UTI.pl wynika z ciągłego rozwoju firmy oraz z samego charakteru pracy na stanowiskach konsultantów – sytuacja wygląda tak samo w całej branży. W naszych szeregach są również osoby pracujące z nami od 4-5 lat, które jak widać po innych opiniach są zadowolone ze swojej pracy.

ON
@BekazUTI.pl

Dojazd do pracy zajmuje mi maksymalnie 15 minut. Jak mieszkasz na drugim końcu miasta logiczne jest, że będziesz jechał proporcjonalnie dłużej. Jeśli zależy Ci na danej pracy wyjeżdżasz odpowiednio wcześniej, jak nie szukasz w dogodnej dla siebie lokalizacji.

Antoni
@ON

Krótko podsumowując w wirtuale.pl można liczyć na duże możliwości rozwoju, a atmosfera i relacje oceniasz na plus, a to bardzo ważne. Jak z rodzajem zatrudnienia, jest umowa o pracę? Jaka podstawa?

@Antoni

Współpracę w UTI.PL Handlowcy rozpoczynają od stanowiska Konsultanta. Stawka 14,70 brutto za każdą przepracowaną godzinę plus premie i prowizje od sprzedaży. Podczas okresu szkoleniowo - wdrożeniowego (ok. 3 tygodni) umowa zlecenie, po tym okresie Pracownicy mogą przejść na umowę o pracę. Konsultanci mają realne możliwości awansu na Opiekuna Handlowego. Stawiamy na rozwój na każdym etapie współpracy - nasi Handlowcy uczestniczą w cyklu starannie zaplanowanych szkoleń.

Teddy

Jeśli chodzi o dojazd to góra schodzi 20 minut

Hehu

Pracuję w uti.pl i jestem na prawdę zadowolona. Pod każdym względem można liczyć na przełożonych czy bardziej doświadczonych kolegów w firmie. Co do formalno to firma jest na prawdę uczciwa. Serdecznie polecam.

@Hehu

Dziękujemy za pozytywną opinię. Bardzo nas cieszy, że współpraca z nami jest oceniana w superlatywach. Pozdrawiamy!

A.

Pracuje w uti.pl już kilka miesięcy i przyznam, że współpraca układa się bardzo pozytywnie. Firma do pracowników podchodzi bardzo indywidualnie. Dla mnie atmosfera w biurze jest bardzo ważna, tu problemy się rozwiązuje, jesteśmy równo traktowani, a za zasługi w pracy otrzymujemy benefity. Zdecydowanie polecam.

@A.

Dziękujemy za słowa uznania. Staramy się stale podnosić standardy usług, jak i świadczeń dla pracowników, którzy przyczyniają się do rozwoju firmy. Pozdrawiamy.

Zostaw merytoryczną opinię o UTI.pl INTERNET PUZZLES - Kielce

• Jak się pracuje w UTI.pl INTERNET PUZZLES?

Zobacz opinie na temat firmy UTI.pl INTERNET PUZZLES tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 56.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w UTI.pl INTERNET PUZZLES?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 42, z czego 36 to opinie pozytywne, 3 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

UTI.pl INTERNET PUZZLES