CREATEIT S C BORKOWSKI BARTOSZ FREDRYCH ALEKSANDER

CREATEIT S C BORKOWSKI BARTOSZ FREDRYCH ALEKSANDER

Opinie o CREATEIT S C BORKOWSKI BARTOSZ FREDRYCH ALEKSANDER

raczej_obiektywnie

czytam poprzednie opinie i oczom nie wierzę. pracuję tu co prawda od niecałych dwóch lat. trudno mi powiedzieć, jak było wcześniej, ale też trudno uwierzyć, że ktoś mógłby się aż tak zmienić... śmiem twierdzić, że niektóre opinie są o kant... więc tak: "robią szablony i pluginy na wordpressa, strony www i jakies aplikacje w dość małej ilości." // zliczając same tylko projekty szablonów wychodzi coś koło stówy na TF więc coś nie teges z tym "małej ilości". "dziwaki niektórzy tacy ze szkoda gadać" // problemy z komunikacją Autora? Ludzie jak to ludzie, są różni, ale nie widzę, aby byli dziwniejsi niż w innych miejscach, wręcz przeciwnie, nikt się nie czepia, dołków nie kopie, może nie ma czasu. "Komu bym polecił podjęcie pracy w tej firmie... hmm.. chyba młodym niedoświadczonym kompletnie absolwentom albo studentom na jakis płatny staż, można sie sporo nauczyć w sumie, głównie frontend, backend nie specjalnie." // ponownie widać podejście, Autor szuka darmowych szkoleń... Oj nieładnie prze Autora! Ciekawe ze studentami, bo z tego co wiem, to nie przyjmują studentów i juniorów. Może o czymś nie wiem... Tego pana "hm" to nawet mi się komentować nie chce, bo widać, że opinia mocno jednostronna. Znamienne, że pan 'hm' dodał opinię 26.10.2016, a pan 'Cornholio' 30.11.2016. to tak: # atmosfera spoko, sporo ludzi koło trzydziestki więc grono nie jest sztywne, można mówić wprost. # zarobki jak wynegocjowałem przy rozmowie, takie są. Co roku jest rozmowa, na której negocjuje się podwyżkę, dostałem. Choć fakt, czasami się te rozmowy mocno przeciągają, chyba dlatego, że "szefów" jest dwóch na dużo ludzi i rozmawiają razem ze wszystkimi. Zarobki zawsze mogłyby być lepsze, ale źle nie jest. # rozwój bardzo dobry, jeśli masz skilla. Senior devy są więc jest kogo zapytać. Jednak nikt tu nie siedzi obok i nie dyktuje. # projekty to w większości systemy spore więc raczej ok. # nadgodzin nie robię wcale jako developer, ale PMy siedzą często długo. polecam.

Jakim pracodawcą jest CREATEIT S C BORKOWSKI BARTOSZ FREDRYCH ALEKSANDER? Jak wyglądają warunki zatrudnienia w firmie? Czy pracownicy mogą liczyć na jakieś pozapłacowe benefity?

Sam oceń

Pracuję dla createIT od ponad 3 lat, a w branży siedzę ponad 15 lat więc dość dobrze potrafię ocenić pracę fajną, ciekawą i ambitną, od pracy u 'Januszy Biznesu'. :) Nigdzie się nie wybieram, ponieważ ostatnie, co można tu spotkać, to typowo polskie januszostwo. To praca, w której czuję, że żyję, nawet jeśli to wymaga ode mnie sporego zaangażowania. :) Lubię pracę w createIT, nie tylko ze względu na to, że tu zawsze coś się dzieje, ale również ze względu na świetny zespół. Młodych, ale ambitnych (!) ludzi, którzy lubią mieć wpływ na cele i wyniki swojego miejsca pracy, którzy się angażują, rozwijają z projektu na projekt, nie narzekają biernie na "szarą codzienność", ale sami tworzą swoją kolorową rzeczywistość, tym przypadku - pomarańczową! ;) Nie dziwi mnie część negatywnych opinii na goworku. Nie każdy umie odnaleźć się w firmie, gdzie realnie masz wpływ na to, co się w nie dzieje, a nie spędzasz cały dzień w toalecie lub na lunchu. createIT to na pewno nie korporacja. Jeśli lubisz korporacje, nie odnajdziesz się tu. Ale jeśli zawsze czułeś/-aś, że chciałbyś/-łabyś pracować w firmie, gdzie Twoja praca realnie wpływa na miejsce pracy lub na Twoich współpracowników, to zdecydowanie miejsce godne polecenia. Uwaga: - faktycznie nie uświadczysz tu nie-wiadomo-ile zewnętrznych szkoleń, chyba, że udowodnisz, że mają one sens. Jednak każdy junior i mid rozwija się w tej firmie bardzo szybko, jeśli cokolwiek kuma oczywiście..., ze względu na to, że pracujemy tu zespołowo i zawsze mamy seniorów zaangażowanych w projekty, którzy czuwają nad jakością kodu i logiką. Stąd spokojnie zaryzykuję stwierdzenie, że "szkolenia wewnętrzne" są tu na porządku dziennym... - przygotuj się na dużo wrażeń i dużo projektów, zleceń nie brakuje, zadań też. - pamiętaj, że to jednak gikowa firma więc różnie bywa z imprezami :D Są, ale w rozsądnych odstępach czasu, bo część ludzi z firmy bardzo lubi się bawić, ale część woli święty spokój!!! ;) - mamy te banany i takie tam... - Właściciele ciągle zabiegani, ale pilnują, ewidentnie oczekują wyników. Ja to sobię chwalę. Da się z nimi spokojnie dogadać, nie ma zamkniętych drzwi, nie ma obnoszenia się z 'top management, prezesami' itp., wszyscy mówią sobie po imieniu, jest luźna atmosfera. Ale też nie ma przedszkola i nikt nad nikim nie siedzi, jeśli tego w pracy/do pracy potrzebujesz. Tu, jeśli Cię zatrudniają, to dlatego, że wierzą, że masz mózg i potrafisz sam myśleć... O na dowód, że chyba jednak jest nieźle (nie tylko mnie), jest to, że mamy kilka osób, które zmieniły pracę, a potem wróciły do createIT, zarówno wśród devów jak i w innych działach :D Osobiście polecam.

Trev

Pracuję z CreateIT od kilku lat, na początku współpraca na freelancie, od dwóch lat jestem na etacie. Pracuję cały czas zdalnie i nie ma z tym najmniejszego problemu (chłopaki wyznają zasadę whatever works best). To co podoba mi się najbardziej, to fakt że z Olkiem i Bartkiem zawsze będzie konkretnie i do rzeczy. Jest jakiś problem - idziesz go wspólnie rozwiązać, zawsze można się spodziewać, że nie zostaniesz z czymś na lodzie (czy to ciężki klient, czy nie twoja działka w pracy etc.). Coś Ci nie pasuje, potrzebujesz sprzętu, szkolenia - idziesz do szefów i jest. Sama atmosfera jest bardzo w porządku, team działa jak team i ludziska na prawdę współpracują ze sobą. Nie ma sytuacji, że kiedy potrzebujesz pomocy to jej nie otrzymasz. Jest po prostu luźno i po ludzku, ludzie chodzą uśmiechnięci. Finansowo wszystko gra, nie ma opóźnień w wypłatach, stawki są w porządku. Jeżeli zasłużyłeś na premię to na pewno ją dostaniesz. Podsumowaniem niech będzie to, że mimo innych propozycji nadal jestem z CreateIT i tak na chwilę obecną zostanie :)

narkeli

Pracuję w createIT od 3 lat. Największa zaleta pracy tutaj to świetna atmosfera, możliwość uczenia się nowych rzeczy i sprawdzania swoich umiejętności w nowych projektach. O ile angażujesz się w swoją pracę, a nie podchodzisz do niej jak do smutnego obowiązku, który trzeba odbębnić to będzie Ci tutaj bardzo dobrze :) Jak chyba w każdej firmie IT czasami zdarza się, że kiedy jest deadline projektu trzeba zostać w pracy dłużej, natomiast nigdy jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktoś miał problem, gdy po wieczorze spędzonym w pracy chcę następnego dnia wyjść wcześniej, przyjść później albo pracować zdalnie. Obaj szefowie starają się prowadzić politykę otwartych drzwi - z każdym problemem można się do nich zwrócić. Natomiast generalnie im więcej z siebie dajesz firmie tym więcej do Ciebie wraca :) Chcesz godzinę dziennie poświęcać na naukę nowej technologii? - ok. Może kiedyś będziesz miał ochotę, żeby opowiedzieć o tym reszcie zespołu podczas obiadu i inni też się czegoś nauczą. Chcesz pracować w innych godzinach pracy albo zdalnie? - ok, pod warunkiem, że dowozisz projekty w terminie, w dobrej jakości i dasz sobie radę bez seniora u boku. Chcesz wychodzić codziennie na godzinny spacer nad Wisłę i grać 3 mecze w piłkarzyki? Ok, pod warunkiem, że Twój projekt na tym nie ucierpi. Chcesz podszkolić się z angielskiego? Ok - mamy od kilku tygodni native speakera zatrudnionwego specjalnie dla pracowników. Generalnie: jeśli przez "luźną atmosferę" rozumiesz brak obowiązków i kodowanie dla przyjemności tylko tego na co masz akurat chęć i "zajawkę" - hmm... poszukaj może jakiejś pracy w korpo :D bo bycie z kimś takim w jednym zespole to udręka (been there done that). Jeśli starasz się wykonywać swoją pracę dobrze, dowozisz projekty i chcesz się rozwijać - createIT odwdzięczy Ci się fajną atmosferą, świetną strefą socjalną, premiami i projektami, które nie są nudne.

Cornholio

Zgadzam się w 100% z przedmówcami, szczególnie z tym co napisał coder. Udawany luz, a tak na prawdę atmosfera napięta jak baranie jaja. Dobre tylko pierwsze wrażenie, potem jest już tylko gorzej. Nie traktują pracowników poważnie, nie płacą na czas, trzeba się upominać o każdą fakturę. Panuje totalny chaos! 3-4 osoby zajmują się 1 prostym tematem i żadna nie potrafi załatwić sprawy od początku do końca. Chcesz pogadać konkretnie, to dopowiadają korpo-bełkotem i ściemą, której nie łyknął by nawet gimnazjalista. Jak widzicie kwotę na w ogłoszeniu 10 000, to odejmijcie jedno zero. Więcej zarobicie na kasie w Tesco. Dla tego czuję się zobowiązany ostrzec kolegów z branży. Dajcie sobie spokój. Szkoda waszego czasu i nerwów.

coder

Firma prowadzona przez dwóch chłopaków z Torunia, w zamyśle to miała być taka nie-korporacyjna kameralna firma, robią szablony i pluginy na wordpressa, strony www i jakies aplikacje w dość małej ilości. Na drzwiach naklejka uni europejskiej więc wiadomo jakies naciagane projekty żyby dostać kase. Teraz z Narbutta przenoszą sie na jakąś boczną uliczke za Czerniakowska, gdzies przy wisle, do domu jednorodzinnego. Wiec atmosfera jeszcze bardziej kameralna no i dojazd gorszy. Pracowalem kilka miesiecy i moge powieniec ze firma ma dużo minusów i kilka plusów. Minusy: -umowy śmieciowe na kwoty mniejsze od zarobków sprzątaczek -zero jakichkolwiek bonusów, dodatków -brak szkoleń -brak możliwości awansu czy jakiegoś rozwoju -praca czasami nadgodziny - niepłatna -godziny pracy 10.00 - 18.00 Plusy: -w miare dobra atmosfera pracy, chociaż po zmianie pracy stwierdzam ze nie byla w cale taka dobra jak mi sie wydawalo na poczatku -mozna podpatrzec jak robi sie szablony wordpress i pluginy, jest kilku dobrych frontendów wiec jak mają dobry dzien to mozna cos podejrzec -w miarę mili ludzie chociaż dziwaki niektórzy tacy ze szkoda gadać Komu bym polecił podjęcie pracy w tej firmie... hmm.. chyba młodym niedoświadczonym kompletnie absolwentom albo studentom na jakis płatny staż, można sie sporo nauczyć w sumie, głównie frontend, backend nie specjalnie. Osobom bardziej ambitnym radził bym nie marnować czasu, lepie szukac dłużej i trafic gdzieś do poważnej wiekszej firmy gdzie są jakieś perspektywy niż dorabiać w createIT, bo co jak co ale pieniędzy to tam sie nie zarobi. Chłopaki na początku sie chwalą że u nich jest luzna atmosfera że nie są korporacją, tylko że w praktyce to atmosfera jest taka jak w wiekszasci małych firm, siedzi sie w pracy dłuzej niż w korporacji (nadgodziny nie płatne), a zarabia mniej, więc to taki troche cwany sposob przedstawiania firmy przez właścicieli. Chyba coraz trudniej bedzie im znalezc normalnych ludzi bo rynek raczej sie poprawia niż pogarsza a w IT warunki robia sie w firmach w Warszawie bardzo dobre. Więc podsumowując raczej polecałbym szukanie czegoś innego, jak juz słąbe pieniądze to chociaż wieksza firma, szkolenia rozwój itd.Ocena dostateczna za to że nie było jakiejś tragedii ale w sumie to mierna obiektywnie powinna byc jak na IT Pzdr były pracownik createIT :)

hm
@coder 16.01.2016 14:21

Pracowałem w firmie ponad dwa lata, oto moje spostrzeżenia: # Brak senior developerów # Brak premii # Brak możliwości rozwoju # Brak szkoleń # Bardzo dużo bezpłatnych nadgodzin # Brak ambitnych projektów # Brak możliwości pracy zdalnej # Benefity tylko dla „swoich” osób w firmie # Problemy z dostępem do internetu # Bardzo kiepskie zarobki # Oprogramowanie polegające na nadużywaniu licencji Adobe oraz ciągłym resetowaniu 30 dniowego okresu próbnego PHP Storm. # Przestarzałe technologie # Niechęć wobec optymalizacji # Nerwowa i sztywna atmosfera Dołączam się również do kolegi z nickiem "coder". Zdecydowanie odradzam.

Zostaw opinię o CREATEIT S C BORKOWSKI BARTOSZ FREDRYCH ALEKSANDER - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie CREATEIT S C BORKOWSKI BARTOSZ FREDRYCH ALEKSANDER