Marcel S.A.

2.8 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Marcel S.A.

Adam Nowy wpis

Jestem byłym pracownikiem. Nie polecam tej firmy jako pracodawcy. Po taniości chcą wyciągnąć od pracownika jak najwięcej kompetencji a później stworzyć warunki pracy takie by pracownik sam odszedł. Przełożeni dają niejasne polecenia zmieniane podczas trwania projektu jak już pracownik nie jest potrzebny, w taki sposób by pracownik popełnił jakiś błąd i było to podstawą do nieprzedłużenia z nim umowy. Udowodniłem przełożonej że popełniony przeze mnie błąd to jej wina przy przekazywaniu zadania, to krótko skwitowała że nie zrzucę winy na nią. Mam kontakt z osobą która pracowała w tej firmie 13 lat wcześniej.. nic się nie zmieniło. Biuro rodem z PRLu, rozpadające się biurka i krzesła. Z plusów to miałem niezły dojazd do biura mimo że 18km w jedną stronę. Szkoda czasu i nerwów na nieuczciwe praktyki jakie w tej firmie zachodzą. Nie bez powodu tej firmy nie ma na LinkedIn, nie byłoby chętnych do pracy. I z takich śmiesznych rzeczy: raczej szukają studentów bez doświadczenia za najniższą krajową którzy sami odejdą po góra dwóch latach.. to info od mojej byłej przełożonej.. Poza tym wiele rzeczy jest tam robione na patencie i bez dobrych praktyk. Mógłbym jeszcze długo pisać ale już szkoda mi czasu, odradzam firmę jeśli ktokolwiek się nad tym zastanawia.

Pracuję od kilku lat i cenię Nowy wpis
@Adam

Rzeczywiście nie jest to międzynarodowa korporacja z siedzibą w centrum stolicy, a prywatna, rodzinna firma o polskich korzeniach. Stabilnie na rynku od 30 lat. Ja akurat właśnie za to ją cenię. Praca przy projektach jest na pewno wymagająca – szczególnie tych dla medycyny, bo rzadko są to zadania krótkoterminowe - zasady gry, plany projektowe, przepisy prawa zmieniają się i ewoluują w trakcie jej trwania– ale to dość naturalne. Wiadomo też, że czasem niełatwo za tym nadążyć. Trzeba do tego czasu i cierpliwości. Z moich obserwacji wyniki, że ludzie raczej pracują tu długo. Rekordzista nawet od początku jej istnienia :o Jak już się wsiąknie w szeregi to pracuje się latami. Wg. mnie jest sporo wybitnych jednostek budujących to miejsce. Warunki pracy wg. mnie są ok. Nie mam problemów, żeby z czymkolwiek się dogadać z przełożonym. No i dojazd rzeczywiście jest niezły, mimo że firma mieści się pod Warszawą – w godzinach szczytu zawsze jedzie się w przeciwnym kierunku do stojących w korku. Zresztą samo biuro jest blisko trasy S8. Można też pracować hybrydowo.

Honorata Nowy wpis
@Pracuję od kilku lat i cenię

a powiedz mi, bo najbardziej mnie ta praca hybrydowa interesuje, przywyklam bardzo przez pandemie do pracy zdalnej i szukam nowej podobnej, ile idzie sie do pracy 2 dni i 3 dni zdalnie? mozna sie dogadac na nieprzychodzenie do firmy jak nie potrzeba i prace w zupelnosci zdalna?

Arkadiusz
Kandydat

Dzień dobry. Po ślubie wróciłem z Norwegii i szukam roboty, więc obserwuję osądy pracowników. Przypuszczam, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Zielonki. Proszę, napiszcie jak pracuje się w firmie Marcel S.A.? Czy warunki pracy są dobre? Czy jest w firmie stołówka z dofinansowanymi posiłkami? Pozdrawiam Arkadiusz

Justyna
@Arkadiusz

Cześć Arkadiuszu. Odpowiadając na Twoje pytanie napiszę że warunki są OK. Wiadomo, mogłoby być lepiej. Odpowiadając w temacie organizacji dofinansowanych obiadów pracowniczych to polecam firmę Hilti z Nowej Wsi Wrocławskiej. Zatrudnieni (wiem to od kuzynki, która jest tam zatrudniona) zamawiają to co lubią za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Te obiady to najfajniejszy benefit, nawet w porównaniu z ubezpieczeniami. Powodzenia! Justyna.

Alicja Nowy wpis
@Justyna

Ale to ta firma współpracuje z tym cateringiem, czy to każdy sam musi sobie zorganizować taki obiad?

Na stronie internetowej GoWork.pl w zakładce oferty pracy jest oferta pracy na stanowisko Wdrożeniowiec. Czy ktoś z Was jest zainteresowany takim stanowiskiem?

Nowy
Kandydat

Czy młodszy specjalista ds wdrożeń może liczyć na 6k brutto na start?

Stary
@Nowy

ja miałem, ale jak inni to nie wiem. na pewno zalezy od tego kto jak sie dogada i jaka jest konkurencja

Stefan
@Stary

To całkiem dobra pensja. Do tego dochodziły jakieś premie czy tylko stała wyłata? Dostałeś tyle na początek czy doszedłeś do tej kwoty po jakimś czasie? Pytam bo będę szukał tu pracy.

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na Delphi Developer w Marcel S.A.? Podziel się swoimi odczuciami ze spotkania z rekruterem. Twoja opinia może okazać się cenna dla innych użytkowników.

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Marcel S.A. na Delphi Developer? 14 marca ogłoszenie na GoWork.pl.

Rekrutacja
@Pytanie

Standardowo wynagrodzenie jest wypłacane w systemie miesięcznym. Jeśli jednak kandydat ma jakieś inne preferencje/propozycje dot. sposobu zatrudnienia/rozliczenia, zalecamy rozmowę.

Marcel S.A. poszukuje osoby na stanowisko Programista. Czy ktoś z Was brał udział w rekrutacji? Napiszcie, jak wyglądało spotkanie z przedstawicielem firmy!

były pracownik

Pracowałem kilka lat w serwisie oprogramowania Marcel S.A. Dostać się jest relatywnie łatwo, wystarczy podstawowa wiedza z zakresu sieci komputerowych, co oczywiście przekłada się później na, delikatnie mówiąc, niezbyt konkurencyjne wynagrodzenie. Dodatki za całonocne dyżury i pracę w weekendy są tak śmieszne, że nawet nie ma co komentować. Największym problemem w serwisie Marcel S. A. jest jednak Klient, którym przeważnie są słabo opłacane, sfrustrowane panie w laboratoriach medycznych, bardzo lubiące wszystkie swoje żale wylewać na pracowników serwisu. Jeżeli dodamy do tego niedoinwestowane sieci komputerowe w szpitalach oraz stare wręcz, archaiczne analizatory medyczne mamy do czynienia wręcz z szatańskim połączeniem. Tak, w Marcel S.A. pracuje się na starym, wręcz zabytkowym sprzęcie IT, chociaż to akurat nie jest wina firmy, tylko taki sprzęt po prostu jest w szpitalach. Praca na serwisie jest moim zdaniem wyczerpująca emocjonalnie, nerwowa, często wręcz nieprzyjemna. W innych firmach, zwłaszcza w Warszawie, wygląda to naprawdę lepiej i można dużo więcej zarobić. Dlatego jeżeli masz solidną wiedzę IT z zakresu sieci szkoda Twojego czasu. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz w IT lub chcesz się przebranżowić, praca na serwisie może być dobrą trampoliną na znacznie lepsze, wyższe stanowiska również w Marcel S.A, bo droga wewnętrznego awansu jest jak najbardziej możliwa.

Czy zdarzają się nadgodziny w Marcel S.A.?

Czy Marcel S.A. zapewnia kartę multisportu?

@Pytanie

Tak. Karta jest dofinansowana przez firmę.

Zuzanna
@M.

Bardzo fajnie, że Marcel oferuje dodatek pozapłacowy w postaci prywatnej opieki medycznej, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych benefitów, bardzo dziękuję za informację. Czy oprócz tego dostajecie jeszcze jakieś dodatki od pracodawcy?

@Zuzanna

Multisport to karty aktywności sportowej. Inne dodatki to np. stałe godziny pracy, ludzkie podejście do pracownika, spotkania firmowe, upominki gwiazdkowe, czy też premie :)

xxx
@M.

Multisport jest, ale nie płacą za całość. Opieki medycznej nie ma żadnej, co jest trochę żartem w firmie powiązanej z branżą medyczna. Premie świąteczne to raczej żart, bo jako takich nie ma jako dodatek. Po prostu każdemu po równo w grudniu. Ktoś kto dostawał większa premie w inne miesiące, to w grudniu jest "w plecy". Upominki gwiazdkowe, to zwykle bezużyteczne śmieci. Generalnie jeśli chodzi o świadczenia pozapłacowe to jest bieda z nędzą. Spotkania firmowe były, ale raczej na zasadzie przynieście swój alkohol i jedzenie a my wam udostępnimy sale... Więc ja bym tego nie wymieniał jako jakiś atut ;-) Co do pozostałych rzeczy zgadzam się. Pensje są ok, chociaż w porównaniu do Warszawy to niższe, dlatego większość osób jest raczej z okolicznych miejscowościach. No ale większy plus że nie trzeba się tłuc przez miasto. Stałe godziny też na plus. Atmosfera i ludzie też są ok, z prezesami da się porozmawiać i pożartować :-) A to się nie często zdarza. Być może coś się od moich czasów zmieniło, to chętnie się też dowiem :-)

@xxx

Punkt widzenia zależy na pewno od punktu siedzenia. Kartę Multisport można mieć już od ok. 30 zł - nie przeszkadza mi taka! partycypacja w kosztach. ;) Przynajmniej karty są tym sposobem używane. Opieki zdrowotnej rzeczywiście nie ma prywatnej --- o ile mi wiadomo nie było za wielu chętnych w firmie. Premie to kwestia indywidualna - trudno tu mi się wypowiadać w kwestii tego czy je dostawałeś czy nie i w jakiej wysokości. Reszta Ci się podobała, także zgadzam się. Firma jest ok, dlatego ja dalej tu pracuje.

Ile jest zmian w Marcel S.A.?

Odpowiedź

Całe biuro pracuje od 8.00 do 16.00. Są też dyżury serwisowe 16:00-8:00

Były Pracownik

Witam, ja też byłam pracownikiem tej firmy. Szczerze mówiąc jestem zdziwiona taką słabą opinią ogólną. Widać, że piszą tylko Ci, którzy nie byli zadowoleni. To raczej krzywdzące i mało obiektywne. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że praca jest wymagająca i wymaga pewnego rodzaju determinacji, ale... za coś w końcu dostaje się pensję. Branża informatyczno-medyczna jest specyficzna, ale też i bardzo ciekawa. Rzadko trafiają tam ludzie z wiedzą dot. pracy laboratorium...to rodzi chyba najwięcej problemów. Spokojnie można jednak wszystko sobie przyswoić i poukładać. Nikt tam nie wymagał, że w pierwszym okresie pracy będzie się alfą i omegą. Poza tym ludzie są bardzo pozytywni...chętni do pomocy...Prezesi również są bardzo ludzcy i uczciwi. Mają swoje wady, ale...jak każdy człowiek. O tym, że praca w Marcelu jest ok, świadczy też chyba fakt, że jest gro osób, które pracują na pewno ponad 10lat. Są i tacy, którzy pracują więcej niż 20lat, a nawet i od początku jej istnienia. Według mnie ekipa rzadko się zmienia. Mam z niektórymi kontakt i wiem, że dalej tam pracują i chyba nie planują niczego zmieniać. Podczas mojej pracy tam, przez kilka lat tylko kilka osób się wymieniło. A firma zatrudniała wtedy gdzieś ok 40 osób. Ja dobrze wspominam pracę w Marcelu. Polecam tego Pracodawcę!

Ann
@Były Pracownik

Ile zapłacili Ci za napisanie tych kłamstw i bredni chyba ze ty tez z rodziny balerona?

Obecny pracownik

Praca w Marcelu jest z pewnością specyficzna. Wymaga otwartego umysłu i chęci ciągłego uczenia się. Biorąc pod uwagę fakt, że działamy na styku informatyki i medycyny, a więc w wymagającym środowisku, a zatrudniając ok. 50 osób, obsługujemy setki poważnych instytucji, typu największe w kraju szpitale, sieci laboratoriów czy Inspekcję Weterynaryjną, naturalne jest że działamy często poza schematami. Głównie dlatego, że większość projektów to programy, których w naszym kraju (a czasem w Europie) jeszcze nie było. Wymyślamy więc często wszystko od początku, za to później mamy frajdę, że inni kopiują od nas. Mamy zespół sprawdzonych ludzi, atmosfera jest dobra, choć często zadania na cito się piętrzą i powoduje to naturalne „iskrzenie”. Pomaga ludzkie podejście Właścicieli, którzy wolą usłyszeć od pracownika sprzeciw poparty dobrymi argumentami lub słowa konstruktywnej krytyki, aniżeli mieć zespół bezmyślnych zombie. Większość osób pracuje tu długo – powyżej pięciu, dziesięciu lat. Rotacja jest bardzo mała. Jeżeli już ktoś odchodzi, to raczej na początku współpracy, kiedy widzi, że nie odnajduje się w tym środowisku. Jak już ktoś złapie bakcyla, to zostaje na lata.

Ann
Klient
@Obecny pracownik

Chyba dobrze Ci KAMIENIAK posmarował ze te pierdoly piszesz i ludzi w błąd wprowadzasz! Ta firma to (usunięte przez administratora) i chamy!

Jaka atmosfera jest między działami w Marcel S.A.?

Odpowiedź
@Pytanie

jest ok. choc wszytsko zalezy jak zwykle od ludzi. najlepiej uklada się miedzy dzialami operacyjnymi. wspolpracuja. trudniejsza wspolpraca jest miedzy developerami a serwisem, czy sprzedaza a serwisem. wiadomo - konflikt interesow. ale ludzie sa ok. z kazdym da sie dogadac.

Paweł

@Ja Po takim czasie pracy pewnie możesz powiedzieć coś więcej na temat stosunków między pracownikami? Czy można ustalać urlop bez dużego wyprzedzenia?

Ja
@Paweł

na pewno zależy to od działu, w którym się pracuje i natłoku prac w danym okresie. Ja z urlopem nigdy nie miałem problemu. Zawsze dało się dogadać. I co ważne...ludzie szanowali to, że jesteś na urlopie. Jeśli chodzi o same relacje międzyludzkie - bardzo miło wspominam ludzi. Z tego co wiem to większość dalej tam pracuje, co dobrze świadczy o firmie.

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Ja
@Pytanie

Ja byłem zatrudniony od razu na umowę o pracę. Najpierw okres próbny, potem na rok i na cas nieokreślony. To chyba standard tam. No chyba, że ktoś ma działalność albo potrzebę, by umowa była na innych zasadach.

Lol

A ja tam byłam parę lat temu na tak zwanym okresie "przed próbnym " (5 dni) . Propzycja pracy :przez pierwsze trzy miesiące 1500 zł miesięcznie (nie normowany czas pracy) ale mieszkanie bez opłat. Po tym okresie umowa na czas określony 1800zł Ale mieszkanie 300zł. Super oferta pracy.

On
@Lol

To chyba musialas "pracować" tam w czasach archaicznych?! Mieszkanie sluzbowe bylo w tej firmie wieki temu. Warunki finansowe byly OK (rynkowe) kiedy ja tam pracowalem.

jan11

Ewa w jakim dziale pracowałaś ? Czy przypadek pracownika o którym pisałaś dotyczył umowy o pracę czy np B2B ?

Agnieszka

@Jarek z forum nic nie może być skasowane od tak. Jeśli komentarz spełnia regulamin serwisu gowork.pl, to na forum pozostaje. Owszem jeśli doszło do jakichś naruszeń, to administrator to weryfikuje, ale tylko pod takim warunkiem, nigdy innym.

Przestaliście aktywizować się w tym wątku. Co na to wpływa? Możecie po prawie 12-dniowej przerwie w dodawaniu opinii wypowiedzieć się na temat aktualnej sytuacji w firmie Marcel S.A.?

Zostaw merytoryczną opinię o Marcel S.A. - Zielonka

Często zadawane pytania

• Jak się pracuje w Marcel S.A.?

Zobacz opinie na temat firmy Marcel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Marcel S.A.?

Kandydaci do pracy w Marcel S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Marcel S.A.