Marcel S.A.

2.8 Dodaj merytoryczną opinię
opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie

Opinie o Marcel S.A.

zdjęcia autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Marcel S.A.

Pracownik firmy - Firma

03.10.2023 12:10

Czym zajmuje się Państwa firma?

Marcel S.A.ikona wywiad

Podstawowym założeniem firmy jest kompleksowe wspomaganie informatyzacji w diagnostyce medycznej. Szybki rozwój i duże zapotrzebowanie na nasze produkty sprawiły, że zajmujemy znaczące miejsce wśród polskich producentów oprogramowania i aparatury medycznej. Od początku swego istnienia, związaliśmy się z rynkiem medycznym - współpracujemy nie tylko z Laboratoriami Diagnostycznymi oraz Zakładami Patomorfologicznymi, ale również z wszelkiego rodzaju placówkami naukowymi, weterynaryjnymi, chemicznymi etc.

Co to oznacza w praktyce?

Marcel S.A.ikona wywiad

Działania firmy sięgają od opracowań teoretycznych, przez konkretne rozwiązania techniczne, produkcję, wdrożenia, handel i serwis, aż po działalność edukacyjną i szkoleniową. Oferujemy  kompletne rozwiązania odpowiadające rosnącym potrzebom Użytkowników, zapewniając jednocześnie najwyższą jakość oferowanych produktów i usług, oraz profesjonalną obsługę Klienta. Ściśle współpracujemy z najlepszymi producentami systemów informatycznych, aby móc rozszerzać ofertę o kolejne, skuteczne rozwiązania.

Jakie inne inicjatywy podejmuje Państwa firma?

Marcel S.A.ikona wywiad

Przeprowadzamy cykliczne szkolenia administratorów, a także mamy czynny wpływ na rozwój i edukację diagnostów laboratoryjnych - prowadzimy wykłady dla studentów, którym udostępniamy dodatkowo odpowiedni sprzęt do ćwiczeń. Bierzemy udział w ogólnopolskich wydarzeniach branżowych, gdzie reprezentujemy naszą firmę. Są to między innymi targi, konferencje czy spotkania Polskiego Towarzystwa Diagnostów Laboratoryjnych.

Od jak dawna działacie Państwo na rynku?

Marcel S.A.ikona wywiad

Jesteśmy firmą działającą od 1992 roku. Nasza siedziba zlokalizowana jest w Zielonce pod Warszawą, ale obszarem swojego działania obejmujemy całą Polskę. Jednocześnie planujemy wejście na rynki zagraniczne.

W jaki sposób budujecie Państwo swoją konkurencyjną pozycję w branży?

Marcel S.A.ikona wywiad

W odpowiedzi na potrzeby rynku medycznego, proponujemy kompleksową obsługę placówek służby zdrowia, w zakresie nowoczesnych rozwiązań informatycznych, umożliwiających zarządzanie i administrowanie zakładami szeroko pojętej diagnostyki laboratoryjnej. By w pełni sprostać oczekiwaniom, wykorzystujemy nasze wieloletnie doświadczenie i wiedzę specjalistów, oraz proponujemy unikalne rozwiązania, które wyróżniają się elastycznością, kompleksowością, maksymalizacją wspomagania procesów analitycznych, automatyzacją procesów administracyjnych, wielopoziomową kontrolą jakości oraz różnorodnością narzędzi wymiany danych. Mamy świadomość, że spełnienie wszystkich oczekiwań naszych Klientów jest trudne, niemniej jednak staramy się uwzględnić w naszej ofercie wszelkie nowości - zarówno w kwestii produktów, jak i usług. Jesteśmy otwarci na propozycje z zakresu rozwoju istniejących produktów i  nowych usług, a każdą sugestię traktujemy jak wyzwanie. Miarą sukcesu jest dla nas rzesza Klientów zadowolonych z naszych usług. Pragniemy zaspokoić potrzeby małych i dużych laboratoriów, przy utrzymaniu najwyższej jakości naszej oferty. Poziom komfortu pracy w systemie informatycznym to pewien kompromis między ceną a jakością, dlatego zawsze poszukujemy optymalnych rozwiązań. Systematycznie rozszerzamy profil działalności o usługi, które pozwolą Użytkownikom zminimalizować koszty i podjąć odpowiednią decyzję o zakupie. Pełną ofertę można znaleźć na naszej stronie internetowej pod adresem www.marcel.pl

W jaki sposób pozyskują Państwo pracowników?

Marcel S.A.ikona wywiad

Praca w spółce MARCEL to nie tylko prestiż i wyróżnienie, ale przede wszystkim znalezienie się w gronie najlepszych specjalistów firmy, której celem jest zdobycie zaufania i satysfakcja Klientów. Procesy rekrutacyjne prowadzimy na bieżąco, zgodnie z aktualnymi potrzebami. Wykorzystujemy kanały wewnętrzne, dając tym samym możliwość awansu pracownikom w strukturze firmy, a także pozyskujemy kandydatów z pomocą rekrutacji zewnętrznej, publikując ogłoszenia informujące o wakatach. Nasze oferty można znaleźć na ogólnodostępnych portalach pracy oraz w mediach społecznościowych. Zdarza się, że rozszerzamy obszar poszukiwań o portale branżowe lub agencje rekrutacyjne – metody pozyskiwania pracowników dobieramy do aktualnych potrzeb firmy.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Marcel S.A.ikona wywiad

Stałym elementem każdego procesu rekrutacyjnego jest rozmowa kwalifikacyjna z przełożonym/-i danego działu. Kolejne etapy są uzależnione od specyfiki konkretnego stanowiska i mogą obejmować zadania, testy czy kolejną rozmowę z wyższym rangą przedstawicielem firmy. Poszukując odpowiedniego pracownika, staramy się uwzględnić zarówno doświadczenie i motywację kandydata, jak i jego osobowość pod kątem relacji z aktualnym zespołem oraz całą organizacją. Dodatkowe cechy, które cenimy (i na które zwracamy szczególną uwagę podczas rekrutacji) to zdolność analitycznego myślenia, otwartość, pewność co do posiadanych umiejętności. Szukamy osób, które nie boją się wyzwań, są ambitne, zaangażowane i nastawione na rezultaty.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników? Czy oferują Państwo swoim pracownikom możliwość rozwoju osobistego?

Marcel S.A.ikona wywiad

Dbamy o to, by pracownicy mieli możliwość rozwoju osobistego poprzez udział w różnych szkoleniach, kursach lub studiach. Oczekujemy od naszych pracowników chęci dalszego rozwoju, uczenia się, zdobywania nowych umiejętności, doświadczeń, podnoszenia własnych kwalifikacji. Wspieramy zdobywanie umiejętności miękkich i twardych. Nasi pracownicy mogą liczyć również na wsparcie finansowe przy korzystaniu ze szkoleń oraz kursów. Jako firma informatyczna, staramy się zapewnić najnowocześniejsze narzędzia i dbać o najwyższy komfort pracy. Funkcjonowanie naszej marki opiera się na pracy zespołowej, dlatego też dbamy o merytoryczne przygotowanie do pracy w grupie - jest to dla nas kluczowa wartość. Zgodnie z naszą polityką, przeprowadzamy szereg spotkań ogólnofirmowych, podczas których każdy może się wypowiedzieć i zaproponować własne rozwiązanie lub zgłosić swoje potrzeby. W trosce o zapewnienie i utrzymanie dobrej atmosfery, organizujemy spotkania integracyjne dla całego zespołu, oraz dla pracowników poszczególnych działów. Dbamy o prawidłowy przepływ informacji i komunikację, ponieważ zależy nam na jak najlepszych relacjach między pracownikami, które są kluczem do efektywności naszej pracy.Abc
Kandydat
 Pytanie

Gdzie znajduje się firma? Bo w internecie jest napisane, że w Zielonce, a w ogłoszeniu o pracę " Wołomin"?

Roma Nowy wpis
Inne

Dziurawa droga? W zasadzie firma nie ma na nią chyba bezpośredniego wpływu? A co z otoczeniem przed budynkiem? Jest jakaś zieleń? Parking lub cokolwiek by moc rower chociażby zostawić? Jak ludzie najczęściej zabierają się do pracy? jest przystanek w pobliżu?

bleble Nowy wpis
Inne
@Roma

Większość autami dojeżdża do pracy, inaczej się nie da. Parking jakiś jest. Równo 16:00 wszyscy biegną do aut i w minutę cała droga jest zakorkowana.

Małgorzata Nowy wpis
Inne
@bleble

Ciekawe ze nie myśleli by jedni zaczynali chociażby 15 minut wcześniej żeby trochę ten ruch usprawnić? :D czemu tak jest, że tych nadgodzin nie ma? mimo wszystko od strony organizacyjnej wszystko dobrze wygląda? z tymi parkingami do ktokolwiek cos zgłaszał do kogoś?

Pytanie
 Pytanie

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie Marcel S.A.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

S.
Pracownik
@Pytanie

Czas pracy jest raczej normowany. Nadgodzin właściwie nie ma. A jeśli są to jest to kwestia dogadania się z przełożonym - można je odebrać lub rozliczyć.

Gosc
Pracownik
@Pytanie

Nie ma żadnych nadgodzin, nawet jak na rekrutacji ustalisz to i tak nikt nie będzie pamietal o tym, albo będą udawac że nie pamiętają. Chaos

everybodyPomarańcze Nowy wpis
Były pracownik
@Pytanie

Rzadko się zdarzają, ale firma wypłaca.

PV
Inne

Czy Pracodawca zatem często zmienia zdanie? Nawiązuje teraz do tej odpowiedzi, w której ktoś stwierdził, że wszystko raczej występuje bez żadnych udziwnień, no chyba ze zostanie zarządzone jakoś inaczej… widnieje po prostu oferta do księgowości, nie widzę przy tym tu jakichś opinii z tego obszaru… dlaczego? widzę przypis o prazy od zaraz, dlatego zastanawiam się czy ktoś odszedł czy po prostu dział się rozrasta? Opowiecie o nim? Oraz o atmosferze?

jajaja
Pracownik
@PV

odszedł jak całkiem sporo pracowników

Olga
Inne
@jajaja

a powody trudno spytać? Chociaż jeśli porównujesz to do innych pracowników to czy oznacza, że powody są wspólne i ogólne, oraz niezależne od stanowiska czy tez działu? Teraz nie wiadomo przy tym na jakie warunki warto zwrócić uwagę

Karolina
Inne

Jak teraz scrumy macie organizowane? Z parę miesięcy temu ktoś określił je jako bezsensowne. Ciekawi mnie czy dosłownie każdy je tak ocenia? Od paru dni widnieje oferta na dwie lokalizacje dla koordynatora projektów IT. Może ktoś opisać warunki? przede wszystkim te finansowe bo ich nie podali?

Jajaja
Były pracownik
@Karolina

koordynator = serwisant na słuchawkach 4tys netto może jak ma super umiejętności linux bash do max 5

xx
Pracownik
@Karolina

SCRUM: 3h głosowania i zastanawiania się ile punktów ma dane zadanie. W innych firmach takie rzeczy się robi w 5min.

Scrum
Były pracownik
 Pytanie
@Karolina

Jeśli ktoś jest tylko po kursie scrumowym i w ogóle scruma nie rozumie, ani zespołu programistycznego to jak scrum ma być dobry?

Pytanie
 Pytanie

Czy urlop w Marcel S.A. jest płatny 100%?

Odpowiedź
Inne
@Pytanie

wszystkie sprawy związane z urlopami i L4 normalnie jak w kodeksie pracy, nie ma żadnych udziwnień w tej kwestii. Chyba że @Pracodawca powie inaczej

ja
Pracownik
@Pytanie

jak masz umowę o prace to tak

Bianka
Inne

Była tu jakaś luźna rozmowa o hybrydzie, ale to chyba dotyczy tylko określonych stanowisk? Teraz jest nabór specjalisty do spraw bezpieczeństwa i informacje co do miejsca pracy są niejednoznaczne. Bezdyskusyjnie stoi w ogłoszeniu: praca stacjonarna w godzinach 8-16, a niżej: możliwość pracy zdalnej. Jak jest ostatecznie? 7 k brutto, to podstawa? Te 10 k brutto jest osiągalne z czasem czy jako opcja podstawa+premia?

Majster
Były pracownik
@Bianka

8-16 to godziny pracy, wtedy wszyscy są dostępni ale część jest na miejscu część zdalnie (to sobie ustalisz). Wiadomo najlepiej odrazu negocjować stawkę, albo odrazu niech określą Twój rozwój finansowy. Jeśli nie wpiszesz do umowy to nikt później nie będzie pamiętać. Jak ładnie będziesz obgadywać i donosić plotki do prezeski to podwyżkę pewnie szybciej dostaniesz :D heh

Pola
Kandydat
@Majster

A to nie wiem jak ze spełnieniem jest końcówki by wyszło. To jaka jest relatywna godzinówka jaką można na spokojnie rzucić na start? wiecie jak to jest na zdalnym? Na identyczne wsparcie można liczyć co przy normalnym trybie czy jednak lepiej trzeba byłoby jeszcze się zintegrować?

Jabłko
Pracownik
@Bianka

Nie mam informacji o stawce odnośnie tego stanowiska. Polecam iść na rozmowę o pracę i zapytać się wprost, wtedy będzie najpewniejsze źródło niż z anonimowych komentarzy :) Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że jest duża możliwość rozwoju i dofinansowanie do kursów rozwijających kompetencję pracownika.

AW
Inne
@Jabłko

Dofinansowanie? Czyli większa część z tego i tak musisz opłacić z własnej kieszeni czy jak? Tym samym niczego tak w sumie nie podpisujesz ani nic? Zdarzały się w ogóle jakieś umowy lojalnościowe po dłuższej już współpracy?

Anonim
Pracownik
@AW

Na okresie próbnym nikt nikogo na szkolenia i drogie kursy zewnętrzne nie wyśle, bo to okres próbny, trzeba zobaczyć czy w ogóle jest sens inwestować w daną osobę. Ale jeśli juz to kursy są finansowane w 100%. Przy drogich kursach lojalka to raczej norma. Nikt nie będzie inwestować w rozwój kogoś kto chce sobie tylko kosztem firmy zrobić kursy. Ja tam jestem zadowolony. A od odnosząc się do wpisu @Majstra to czasy osób które zajmowaly się plotkami i więcej niczym, skończyły się wraz ze zmianą za sterem firmy. Szczerze polecam pracę w tej firmie

Majster
Były pracownik

Fatalne podejście do pracowników. Wszystko działa bez ładu i składu, przełożeni to często osoby, które nie potrafią korzystać z podstawowych narzędzi jak excel, powerpoint czy odbieranie maili, niezorganizowane, obarczają za swoje niedociągnięcia innych. Najgorszy jest chaos - zmiany w zadaniach w trakcie ich trwania, baza kodu to śmiech na sali. Nie polecam, początkujący nic się nie nauczy na czymś takim, a doświadczona osoba, która lubi to co robi zmarnuje swój potencjał w tym bagnie i ewentualnie doprowadzi się do frustracji. Nie warto

Jarosław
Inne
@Majster

Szkoda, myślałem, że chociaż na rozwój można liczyć albo na jakieś ciekawe doświadczenie ... A podpowiedz proszę, jak kontakty między pracownikami? Atmosfera chociaż na plus? Łatwo jest się dogadać?

Zbigniew
Pracownik
 Pytanie
@Majster

Pelno bezsensownych malo konkretnych spotkan scrumowych, korporacyjne dokumentowanie kazdego kroku, decyzji oraz wynikow pracy. Kiedy pracowac jak tyle papierologii?

Adam
Były pracownik

Jestem byłym pracownikiem. Nie polecam tej firmy jako pracodawcy. Po taniości chcą wyciągnąć od pracownika jak najwięcej kompetencji a później stworzyć warunki pracy takie by pracownik sam odszedł. Przełożeni dają niejasne polecenia zmieniane podczas trwania projektu jak już pracownik nie jest potrzebny, w taki sposób by pracownik popełnił jakiś błąd i było to podstawą do nieprzedłużenia z nim umowy. Udowodniłem przełożonej że popełniony przeze mnie błąd to jej wina przy przekazywaniu zadania, to krótko skwitowała że nie zrzucę winy na nią. Mam kontakt z osobą która pracowała w tej firmie 13 lat wcześniej.. nic się nie zmieniło. Biuro rodem z PRLu, rozpadające się biurka i krzesła. Z plusów to miałem niezły dojazd do biura mimo że 18km w jedną stronę. Szkoda czasu i nerwów na nieuczciwe praktyki jakie w tej firmie zachodzą. Nie bez powodu tej firmy nie ma na LinkedIn, nie byłoby chętnych do pracy. I z takich śmiesznych rzeczy: raczej szukają studentów bez doświadczenia za najniższą krajową którzy sami odejdą po góra dwóch latach.. to info od mojej byłej przełożonej.. Poza tym wiele rzeczy jest tam robione na patencie i bez dobrych praktyk. Mógłbym jeszcze długo pisać ale już szkoda mi czasu, odradzam firmę jeśli ktokolwiek się nad tym zastanawia.

Pracuję od kilku lat i cenię
Pracownik
@Adam

Rzeczywiście nie jest to międzynarodowa korporacja z siedzibą w centrum stolicy, a prywatna, rodzinna firma o polskich korzeniach. Stabilnie na rynku od 30 lat. Ja akurat właśnie za to ją cenię. Praca przy projektach jest na pewno wymagająca – szczególnie tych dla medycyny, bo rzadko są to zadania krótkoterminowe - zasady gry, plany projektowe, przepisy prawa zmieniają się i ewoluują w trakcie jej trwania– ale to dość naturalne. Wiadomo też, że czasem niełatwo za tym nadążyć. Trzeba do tego czasu i cierpliwości. Z moich obserwacji wyniki, że ludzie raczej pracują tu długo. Rekordzista nawet od początku jej istnienia :o Jak już się wsiąknie w szeregi to pracuje się latami. Wg. mnie jest sporo wybitnych jednostek budujących to miejsce. Warunki pracy wg. mnie są ok. Nie mam problemów, żeby z czymkolwiek się dogadać z przełożonym. No i dojazd rzeczywiście jest niezły, mimo że firma mieści się pod Warszawą – w godzinach szczytu zawsze jedzie się w przeciwnym kierunku do stojących w korku. Zresztą samo biuro jest blisko trasy S8. Można też pracować hybrydowo.

2
Honorata
Inne
@Pracuję od kilku lat i cenię

a powiedz mi, bo najbardziej mnie ta praca hybrydowa interesuje, przywyklam bardzo przez pandemie do pracy zdalnej i szukam nowej podobnej, ile idzie sie do pracy 2 dni i 3 dni zdalnie? mozna sie dogadac na nieprzychodzenie do firmy jak nie potrzeba i prace w zupelnosci zdalna?

Hybryda
Były pracownik
@Honorata

Zależy co się robi, ale idzie się dogadać. Całkiem zdalnie to chyba raczej trudno. Nawet handlowcy z całej Polski raz na jakiś czas przyjeżdżają do biura.

Aleksandra
Inne
@Hybryda

No ale to online można się chyba połączyć? Czy oni coś konkretnie fizycznego mają w biurze do wykonania?

Hybryda
Były pracownik
@Aleksandra

Nie chodzi o zadania fizyczne czy ustalenie co wpisać do tabeli, a o relacje międzyludzkie. W dzisiejszych czasach wszystko można zrobić online. Oczywiście ma to swoje duże plusy, ale też i minusy. Wg. mnie świat wirtualny nie powinien całkowicie zastępować kontaktu w realu. Relacje międzyludzkie łatwiej i trwalej buduje się "na żywo".

Aleksandra
Inne
@Hybryda

A ok, bo właśnie masz "przyjemność" pisania z autystką, więc trudno mi wziąć takie relacje pod uwagę jako priorytet. ;) Czyli faktycznie dbają tutaj o integrację między ludźmi? W jakiś inny sposób też to robią? Wycieczki, imprezy?

Hybryda
Były pracownik
@Aleksandra

Za moich czasów wychodziliśmy razem np. do teatru,na imprezy. Jak jest teraz to nie wiem. Ludzie byli fajni. Z tego co wiem dużo osób dalej pracuje.:)

Aleksandra
Inne
@Hybryda

Ale to już wyjścia prywatne były? Firma się w to nie włączała? A skoro tyle osób pozostawało to raczej ludzie nawet długi staż pracy mogą tu mieć?

Hybryda
Były pracownik
@Aleksandra

różnie. były i prywatne, ale też i takie organizowane przez firmę. tak, raczej długo tu ludzie pracują - jak już wsiąkną i podoba im się ta dziedzina to na długo zostają. ja też się zasiedziałam (ponad 8 lat) , ale mimo braku nudy, potrzebowałam już zmiany.

Lidia
Inne
@Hybryda

czyli jest tu rutynowa praca, że piszesz, że się zasiedziałaś?

Hybryda
Pracownik
@Lidia

Napisałam tak ze względu na długi staż pracy tam. A praca zdecydowanie nie była urzędniczna. Nudy na pewno nie było.

Aleksandra
Inne
@Hybryda

8 lat? A jak to się na jakieś podwyżki tutaj przekłada jeśli chodzi o taki staż?

Dałem się nabrać
Były pracownik
@Adam

Hehe widzę, że ponad dekada minęła a tu nic się nie zmienia. Firma była, jest i będzie bo trafiła samograja w warunkach oligopolu gdzie rynek jest podzielony na dwa podmioty z kryszą w postaci pewnej korporacji.

Aleksandra
Inne
@Dałem się nabrać

No widzisz, perspektywa może być różna ale skoro działają to chyba nie jest tutaj aż tak źle. Zastanawiam się jak to mogło wyglądać podczas kryzysu przy pandemii

AD
Pracownik
 Rekomendacja
@Aleksandra

Firma przetrwała pandemię, ponieważ obsługuje branżę medyczną. IT i Medycyna to chyba najbezpieczniejsza aktualnie branża.

Gosc
Pracownik
@Adam

Potwierdzam, są ludzie co maskuja swoj brak kompetencji, dają niejasne polecenia i całą winę na koniec zwalają na wybranego pracownika, plotki ploteczki szkalowanie wszechobecne

Administrator

Czy Koordynator Projektu jest możliwy w firmie Marcel S.A.? Ktoś z pracujących się wypowie?

Basia
Kandydat
 Pytanie

Jak na moment obecny wyglądają zarobki w tej firmie? Głównie chodzi mi o osoby nowo przyjęte, po studiach na stanowisko konsultanta wdrożeniowego. Może mógłby ktoś się wypowiedzieć?

Renata
Inne
@Basia

A to jest jakaś rekrutacja na to stanowisko czy już była?

Arkadiusz
Kandydat
 Pytanie

Dzień dobry. Po ślubie wróciłem z Norwegii i szukam roboty, więc obserwuję osądy pracowników. Przypuszczam, że dowiem się jak się pracuje w firmach z Zielonki. Proszę, napiszcie jak pracuje się w firmie Marcel S.A.? Czy warunki pracy są dobre? Czy jest w firmie stołówka z dofinansowanymi posiłkami? Pozdrawiam Arkadiusz

Justyna
Były pracownik
@Arkadiusz

Cześć Arkadiuszu. Odpowiadając na Twoje pytanie napiszę że warunki są OK. Wiadomo, mogłoby być lepiej. Odpowiadając w temacie organizacji dofinansowanych obiadów pracowniczych to polecam firmę Hilti z Nowej Wsi Wrocławskiej. Zatrudnieni (wiem to od kuzynki, która jest tam zatrudniona) zamawiają to co lubią za pośrednictwem specjalnej aplikacji. Te obiady to najfajniejszy benefit, nawet w porównaniu z ubezpieczeniami. Powodzenia! Justyna.

Alicja
Inne
@Justyna

Ale to ta firma współpracuje z tym cateringiem, czy to każdy sam musi sobie zorganizować taki obiad?

Nowy
Kandydat
 Pytanie

Czy młodszy specjalista ds wdrożeń może liczyć na 6k brutto na start?

Stary
Pracownik
@Nowy

ja miałem, ale jak inni to nie wiem. na pewno zalezy od tego kto jak sie dogada i jaka jest konkurencja

Stefan
Inne
@Stary

To całkiem dobra pensja. Do tego dochodziły jakieś premie czy tylko stała wyłata? Dostałeś tyle na początek czy doszedłeś do tej kwoty po jakimś czasie? Pytam bo będę szukał tu pracy.

Pytanie
 Pytanie

W jakim systemie wypłacane jest wynagrodzenie w firmie Marcel S.A. na Delphi Developer? 14 marca ogłoszenie na GoWork.pl.

Rekrutacja
Pracownik
@Pytanie

Standardowo wynagrodzenie jest wypłacane w systemie miesięcznym. Jeśli jednak kandydat ma jakieś inne preferencje/propozycje dot. sposobu zatrudnienia/rozliczenia, zalecamy rozmowę.

były pracownik
Były pracownik

Pracowałem kilka lat w serwisie oprogramowania Marcel S.A. Dostać się jest relatywnie łatwo, wystarczy podstawowa wiedza z zakresu sieci komputerowych, co oczywiście przekłada się później na, delikatnie mówiąc, niezbyt konkurencyjne wynagrodzenie. Dodatki za całonocne dyżury i pracę w weekendy są tak śmieszne, że nawet nie ma co komentować. Największym problemem w serwisie Marcel S. A. jest jednak Klient, którym przeważnie są słabo opłacane, sfrustrowane panie w laboratoriach medycznych, bardzo lubiące wszystkie swoje żale wylewać na pracowników serwisu. Jeżeli dodamy do tego niedoinwestowane sieci komputerowe w szpitalach oraz stare wręcz, archaiczne analizatory medyczne mamy do czynienia wręcz z szatańskim połączeniem. Tak, w Marcel S.A. pracuje się na starym, wręcz zabytkowym sprzęcie IT, chociaż to akurat nie jest wina firmy, tylko taki sprzęt po prostu jest w szpitalach. Praca na serwisie jest moim zdaniem wyczerpująca emocjonalnie, nerwowa, często wręcz nieprzyjemna. W innych firmach, zwłaszcza w Warszawie, wygląda to naprawdę lepiej i można dużo więcej zarobić. Dlatego jeżeli masz solidną wiedzę IT z zakresu sieci szkoda Twojego czasu. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz w IT lub chcesz się przebranżowić, praca na serwisie może być dobrą trampoliną na znacznie lepsze, wyższe stanowiska również w Marcel S.A, bo droga wewnętrznego awansu jest jak najbardziej możliwa.

Pytanie
 Pytanie

Czy Marcel S.A. zapewnia kartę multisportu?

M.
Pracownik
@Pytanie

Tak. Karta jest dofinansowana przez firmę.

1
Zuzanna
Inne
@M.

Bardzo fajnie, że Marcel oferuje dodatek pozapłacowy w postaci prywatnej opieki medycznej, to jeden z najpopularniejszych i najbardziej przydatnych benefitów, bardzo dziękuję za informację. Czy oprócz tego dostajecie jeszcze jakieś dodatki od pracodawcy?

M.
Pracownik
@Zuzanna

Multisport to karty aktywności sportowej. Inne dodatki to np. stałe godziny pracy, ludzkie podejście do pracownika, spotkania firmowe, upominki gwiazdkowe, czy też premie :)

xxx
Były pracownik
@M.

Multisport jest, ale nie płacą za całość. Opieki medycznej nie ma żadnej, co jest trochę żartem w firmie powiązanej z branżą medyczna. Premie świąteczne to raczej żart, bo jako takich nie ma jako dodatek. Po prostu każdemu po równo w grudniu. Ktoś kto dostawał większa premie w inne miesiące, to w grudniu jest "w plecy". Upominki gwiazdkowe, to zwykle bezużyteczne śmieci. Generalnie jeśli chodzi o świadczenia pozapłacowe to jest bieda z nędzą. Spotkania firmowe były, ale raczej na zasadzie przynieście swój alkohol i jedzenie a my wam udostępnimy sale... Więc ja bym tego nie wymieniał jako jakiś atut ;-) Co do pozostałych rzeczy zgadzam się. Pensje są ok, chociaż w porównaniu do Warszawy to niższe, dlatego większość osób jest raczej z okolicznych miejscowościach. No ale większy plus że nie trzeba się tłuc przez miasto. Stałe godziny też na plus. Atmosfera i ludzie też są ok, z prezesami da się porozmawiać i pożartować :-) A to się nie często zdarza. Być może coś się od moich czasów zmieniło, to chętnie się też dowiem :-)

M.
Pracownik
@xxx

Punkt widzenia zależy na pewno od punktu siedzenia. Kartę Multisport można mieć już od ok. 30 zł - nie przeszkadza mi taka! partycypacja w kosztach. ;) Przynajmniej karty są tym sposobem używane. Opieki zdrowotnej rzeczywiście nie ma prywatnej --- o ile mi wiadomo nie było za wielu chętnych w firmie. Premie to kwestia indywidualna - trudno tu mi się wypowiadać w kwestii tego czy je dostawałeś czy nie i w jakiej wysokości. Reszta Ci się podobała, także zgadzam się. Firma jest ok, dlatego ja dalej tu pracuje.

Pytanie
 Pytanie

Ile jest zmian w Marcel S.A.?

Odpowiedź
Były pracownik
@Pytanie

Całe biuro pracuje od 8.00 do 16.00. Są też dyżury serwisowe 16:00-8:00

Były Pracownik

Witam, ja też byłam pracownikiem tej firmy. Szczerze mówiąc jestem zdziwiona taką słabą opinią ogólną. Widać, że piszą tylko Ci, którzy nie byli zadowoleni. To raczej krzywdzące i mało obiektywne. Zgodzę się ze stwierdzeniem, że praca jest wymagająca i wymaga pewnego rodzaju determinacji, ale... za coś w końcu dostaje się pensję. Branża informatyczno-medyczna jest specyficzna, ale też i bardzo ciekawa. Rzadko trafiają tam ludzie z wiedzą dot. pracy laboratorium...to rodzi chyba najwięcej problemów. Spokojnie można jednak wszystko sobie przyswoić i poukładać. Nikt tam nie wymagał, że w pierwszym okresie pracy będzie się alfą i omegą. Poza tym ludzie są bardzo pozytywni...chętni do pomocy...Prezesi również są bardzo ludzcy i uczciwi. Mają swoje wady, ale...jak każdy człowiek. O tym, że praca w Marcelu jest ok, świadczy też chyba fakt, że jest gro osób, które pracują na pewno ponad 10lat. Są i tacy, którzy pracują więcej niż 20lat, a nawet i od początku jej istnienia. Według mnie ekipa rzadko się zmienia. Mam z niektórymi kontakt i wiem, że dalej tam pracują i chyba nie planują niczego zmieniać. Podczas mojej pracy tam, przez kilka lat tylko kilka osób się wymieniło. A firma zatrudniała wtedy gdzieś ok 40 osób. Ja dobrze wspominam pracę w Marcelu. Polecam tego Pracodawcę!

Ann
Kandydat
 Pytanie
@Były Pracownik

Ile zapłacili Ci za napisanie tych kłamstw i bredni chyba ze ty tez z rodziny balerona?

2
Obecny pracownik

Praca w Marcelu jest z pewnością specyficzna. Wymaga otwartego umysłu i chęci ciągłego uczenia się. Biorąc pod uwagę fakt, że działamy na styku informatyki i medycyny, a więc w wymagającym środowisku, a zatrudniając ok. 50 osób, obsługujemy setki poważnych instytucji, typu największe w kraju szpitale, sieci laboratoriów czy Inspekcję Weterynaryjną, naturalne jest że działamy często poza schematami. Głównie dlatego, że większość projektów to programy, których w naszym kraju (a czasem w Europie) jeszcze nie było. Wymyślamy więc często wszystko od początku, za to później mamy frajdę, że inni kopiują od nas. Mamy zespół sprawdzonych ludzi, atmosfera jest dobra, choć często zadania na cito się piętrzą i powoduje to naturalne „iskrzenie”. Pomaga ludzkie podejście Właścicieli, którzy wolą usłyszeć od pracownika sprzeciw poparty dobrymi argumentami lub słowa konstruktywnej krytyki, aniżeli mieć zespół bezmyślnych zombie. Większość osób pracuje tu długo – powyżej pięciu, dziesięciu lat. Rotacja jest bardzo mała. Jeżeli już ktoś odchodzi, to raczej na początku współpracy, kiedy widzi, że nie odnajduje się w tym środowisku. Jak już ktoś złapie bakcyla, to zostaje na lata.

Ann
Inne
@Obecny pracownik

Chyba dobrze Ci KAMIENIAK posmarował ze te pierdoly piszesz i ludzi w błąd wprowadzasz! Ta firma to (usunięte przez administratora) i chamy!

Pytanie
 Pytanie

Jaka atmosfera jest między działami w Marcel S.A.?

Odpowiedź
Były pracownik
@Pytanie

jest ok. choc wszytsko zalezy jak zwykle od ludzi. najlepiej uklada się miedzy dzialami operacyjnymi. wspolpracuja. trudniejsza wspolpraca jest miedzy developerami a serwisem, czy sprzedaza a serwisem. wiadomo - konflikt interesow. ale ludzie sa ok. z kazdym da sie dogadac.

Paweł
Inne

@Ja Po takim czasie pracy pewnie możesz powiedzieć coś więcej na temat stosunków między pracownikami? Czy można ustalać urlop bez dużego wyprzedzenia?

Ja
@Paweł

na pewno zależy to od działu, w którym się pracuje i natłoku prac w danym okresie. Ja z urlopem nigdy nie miałem problemu. Zawsze dało się dogadać. I co ważne...ludzie szanowali to, że jesteś na urlopie. Jeśli chodzi o same relacje międzyludzkie - bardzo miło wspominam ludzi. Z tego co wiem to większość dalej tam pracuje, co dobrze świadczy o firmie.

Zostaw merytoryczną opinię o Marcel S.A. - Zielonka

Możesz oznaczyć pracodawcę w treści opinii wpisując znak @ np: @Pracodawca

Administratorem danych jest GoWork.pl Serwis Pracy sp. z o.o. Dane osobowe przetwarzane są w celu umożliwienia ... Czytaj więcej


Drogi Użytkowniku,

Pamiętaj, przed dodaniem opinii o Pracodawcy, koniecznie zapoznaj się z poniższą informacją:

NIE dodawaj opinii, która:

ikona dobre praktyki
łamie prawo polskie
ikona dobre praktyki
jest niezgodna z regulaminem serwisu GoWork.pl
ikona dobre praktyki
jest wulgarnym komentarzem
ikona dobre praktyki
jest niemerytoryczna

Każda merytoryczna opinia jest ważna, każda z nich może być zarówno pozytywna jak i negatywna, dlatego zachęcamy do tego by dzielić się swoimi przemyśleniami, które dotyczą Pracodawcy. Nie pisz jednak pod wpływem negatywnych emocji.

Zadbaj o kulturę pozytywnego feedbacku, nie pisz tylko negatywnych informacji o Pracodawcy, zwróć uwagę na stosowne aspekty i realia w swojej opinii. Wszystkie oceny są wartościowe. Wspólnie zadbajmy o sens merytorycznych opinii.

Dodaj pomocną opinię, którą sam chciałbyś przeczytać o swoim potencjalnym Pracodawcy. Podziel się swoimi przemyśleniami, a poniższe przykłady możesz potraktować jako podpowiedzi o czym Użytownicy lubią czytać odwiedzając profile firm.

ikona dobre praktyki
przebieg on-boardingu nowego pracownika
ikona dobre praktyki
proponowane przez Pracodawcę wartości wynagrodzenia
ikona dobre praktyki
codzienna praca, również w relacji z przełożonymi
ikona dobre praktyki
panująca atmosfera w pracy
#TwójGłosMaZnaczenie

Często zadawane pytania

  • Jak się pracuje w Marcel S.A.?

    Zobacz opinie na temat firmy Marcel S.A. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 7.

  • Jak wygląda rekrutacja do firmy Marcel S.A.?

    Kandydaci do pracy w Marcel S.A. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Marcel S.A.
Przejdź do nowych opinii