BA Glass Poland Sp. z o.o.

Opinie o BA Glass Poland Sp. z o.o.

Aktualność
Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić do lektury wyjątkowego wywiadu z jednym z naszych utalentowanych pracowników - Szymonem, który od lat pełni kluczową rolę w dziale Elektrycznego Utrzymania Ruchu.

Jeśli jesteście ciekawi, jak Szymon i jego zespół radzą sobie z nagłymi awariami oraz dlaczego polecają pracę w BA Glass, to koniecznie przeczytajcie!

Jak dostałeś się do firmy oraz na czym obecnie polega Twoja praca?
Odpowiedź Szymona:
"Dostałem się do firmy BA Glass w trakcie drugiego roku studiów na kierunku Elektrotechnika. Zainteresowała mnie propozycja pracy jako operator wózka widłowego, ale obecnie pełnię obowiązki kierownika Elektrycznego Utrzymania Ruchu."

Jakie są główne zadania, które wykonujesz jako pracownik działu elektrycznego utrzymania ruchu w firmie BA Glass?
Odpowiedź Szymona:
"Jako kierownik Elektrycznego Utrzymania Ruchu, moje zadania obejmują tworzenie planów utrzymania ruchu, organizowanie części do maszyn, wsparcie prac inwestycyjnych oraz monitorowanie zużycia energii."

Czy firma BA Glass przeprowadza szkolenia dla pracowników działu elektrycznego utrzymania ruchu?
Odpowiedź Szymona:
"Firma BA Glass oferuje różnorodne szkolenia dla pracowników działu elektrycznego utrzymania ruchu, w tym także szkolenia zagraniczne organizowane w Portugalii."

Jak Ty i Twój zespół reagujecie na awarie lub nagłe problemy związane z elektrycznym utrzymaniem ruchu?
Odpowiedź Szymona:
"W przypadku awarii lub nagłych problemów związanych z elektrycznym utrzymaniem ruchu, ja i mój zespół staramy się jak najszybciej zdiagnozować i usunąć usterkę, aby przywrócić ciągłość produkcji."

Czy polecasz pracę w firmie BA Glass?
Odpowiedź Szymona:
"Mogę z czystym sumieniem polecić pracę w firmie BA Glass. Młodzi ludzie mają szansę równoczesnego rozwoju zawodowego i edukacyjnego, a starsi pracownicy mogą liczyć na stabilne zatrudnienie. Firma promuje zaangażowanie i oferuje możliwość szybkiego awansu na wyższe stanowiska."
Szymonie, serdecznie dziękujemy za udział w tym wywiadzie! Życzymy Ci dalszych sukcesów zarówno w pracy, jak i w życiu osobistym!

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Jessica Kujawa

Pracownik firmy - Recruitment and Employer Branding specialist

20.07.2023 02:07

Czym zajmuje się Państwa firma?

Jessica Kujawaikona wywiad

Firma BA Glass Poland należy do międzynarodowej grupy BA GLASS i jest jednym z największych producentów opakowań szklanych dla branży spożywczej.

gabriela

@Pracodawca dzień dobry. w jaki sposób można nawiązać kontakt bezpośredni z logistyką, aby można z Wami współpracować bez pośredników w zakresie przewozów międzynarodowych ?

Z ilu osób składa się Państwa firma?

Jessica Kujawaikona wywiad

W 12 hutach zatrudniamy blisko 4000 pracowników.

W jakich miastach Państwo działacie?

Jessica Kujawaikona wywiad

Jeżeli mówimy o Europie Centralnej to jesteśmy zlokalizowani w: Sierakowie, Jedlicach oraz Gardelegen (w Niemczech). Nasze centralne biuro znajduje się w Poznaniu. Jesteśmy znani nie tylko na polskim rynku. Skala działania przedsiębiorstwa jest znacznie większa - nasze produkty dostarczane są do ponad 70 krajów na całym świecie!

Jak wyglądały początki firmy? Skąd pomysł na działalność w tej branży?

Jessica Kujawaikona wywiad

Nasza historia ma początek w 1912 roku, czyli od założenia firmy poświęconej komercjalizacji butelek - Barbosa e Almeida. Firma została założona przez dwóch wspólników – Raula da Silvę Barbosę i Domingosa de Almeida. W 2012 roku nastąpiło przejęcie polskiej grupy Warta Glass. Wspomniana akwizycja umożliwiła Grupie BA osiągnięcie geograficznej ekspansji rynku na Europę Wschodnią, co stanowiło krok naprzód w kierunku umiędzynarodowienia Grupy. Z drugiej strony, wspomniana akwizycja umożliwiła także poszerzenie asortymentu produktów i portfela klientów Grupy BA, wzmacniając swoją pozycję w segmencie napojów spirytusowych.

Jaka wizja stoi za tak znaną marką i firmą opartą na wieloletniej tradycji i doświadczeniu?

Jessica Kujawaikona wywiad

W BA mamy ambicję wyjścia poza produkcję szklanych pojemników. Staramy się brać udział w procesach tworzenia i innowacji, aby pomóc naszym Klientom w dostarczaniu Konsumentom wyjątkowych doświadczeń. Wierzymy, że zrównoważona innowacja jest drogą do doskonałości i to jest nasz fundament. Tworzenie wartości jest tym, co napędza zaangażowanie i wsparcie naszych Akcjonariuszy. Ufamy, że dążenie do realizacji naszej wizji, wpłynie na zrównoważony i rentowny wzrost.

Jakie plany związane z zatrudnieniem macie Państwo w 2023 roku?

Jessica Kujawaikona wywiad

Jeśli chodzi o zatrudnienie w hutach, głównie będziemy poszukiwać specjalistów. Przykładowe stanowiska to: Elektromechanik, Elektryk, Mechanik, Ślusarz, Operator maszyn CNC, Tokarz/Frezer. Posiadamy również atrakcyjny program stażowy dla studentów - Young Engieneer.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie?

Jessica Kujawaikona wywiad

Nasz dział HR liczy 6 osób. W pierwszym etapie rekrutacji ma miejsce telefoniczna rozmowa z kandydatem. Najczęściej jest to zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną – zdalną lub w siedzibie firmy. Kolejna rozmowa pozwala nam na zapoznanie się z kandydatem i zweryfikowanie naszych wspólnych oczekiwań. Jeżeli obydwie strony uznają, że chcą dalej kontynuować rozmowy, przeprowadzamy jeszcze jeden etap. W przypadku niektórych stanowisk, jest to właściwie niezbędne, by prawidłowo określić kompetencje kandydata. Po etapach rozmów i konsultacji, przychodzi czas na wybranie najlepszego kandydata. Podjęcie decyzji wcale nie jest takie łatwe. Dlatego pod uwagę brane są różne kryteria, nie tylko kompetencyjne, lecz także personalne – zależne od ludzi, z którymi nowa osoba będzie pracować. Zależy nam na tym, żeby nowy pracownik pasował do istniejącego już zespołu i żeby ograniczyć ewentualne problemy komunikacyjne. Jednym z ostatnich etapów jest powiadomienie kandydata o pozytywnym wyniku rekrutacji. Kontaktujemy się ze wszystkimi kandydatami, niezależnie od decyzji o zatrudnieniu. Dzięki temu sytuacja tych osób będzie klarowna i nie będą biernie oczekiwać na telefon, który i tak nie zadzwoni. Ostatnim – ale z pewnością bardzo ważnym zarówno dla nas, jak i przyszłego pracownika – etapem procesu rekrutacji jest zatrudnienie, czyli ustalenie wszystkich szczegółów i podpisanie umowy o pracę.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Jessica Kujawaikona wywiad

Pierwszy dzień w pracy to najistotniejszy etap onboardingu, dlatego zawsze mamy opracowany plan wdrożenia oraz przygotowane stanowisko pracy nowego pracownika. Plan uwzględnia wszystkie niezbędne czynności, spotkania, szkolenia oraz czas na aklimatyzację. Po pojawieniu się nowej osoby i dopełnieniu wszelkich formalności, oprowadzamy pracownika po biurze, zapoznając go z zespołem. Onboarding trwa zwykle kilka tygodni i każdy nowy pracownik na bieżąco dostaje feedback od przełożonego.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Jessica Kujawaikona wywiad

Przede wszystkim, oferujemy stabilność zatrudnienia oraz satysfakcjonujące wynagrodzenie. Regularnie dajemy feedback, który wspomaga rozwój osobisty pracownika. Podczas takiej rozmowy wskazujemy obszary do rozwoju oraz doceniamy dotychczasowe osiągnięcia pracownika. Każda osoba ma określoną przejrzystą, indywidualną ścieżkę kariery. Mamy jasno określony system oceniania, premii i warunków, które należy spełnić w danym czasie, by rozwijać swoją karierę w strukturach naszej firmy – niekoniecznie na aktualnym stanowisku. Pomagamy naszym pracownikom w spełnieniu ich zawodowych aspiracji, poprzez łatwy dostęp do: szkoleń, kursów, konferencji, dofinansowania nauki języków. Wszystko jest uzależnione od preferencji pracownika. Wydatek na tego rodzaju aktywności traktujemy jak inwestycję w rozwój firmy. Organizujemy również liczne spotkania integracyjne, co jest szczególnie ważne, gdy praca w zespole przebiega w trybie hybrydowym. Rozmowa na żywo z kolegami z zespołu na tematy niezwiązane z pracą i nawiązanie przyjacielskich relacji, pozwalają efektywniej komunikować się na stopie zawodowej.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Jessica Kujawaikona wywiad

Biznes i rynek pracy są bardzo dynamiczne, więc my – dział HR – staramy się nie tylko do tego dopasować, ale być o krok do przodu. Przewidujemy trendy we własnej organizacji i jesteśmy na bieżąco, aby móc dostarczać managerom i pracownikom tego, czego potrzebują. Budując plany zatrudnienia i plany rozwojowe pracowników, odnosimy się zawsze do naszej lokalnej specyfiki i możliwości, które stwarza polski rynek. Jednym z naszych projektów jest "Futuraprogram", czyli program stażowy dla osób, które dopiero rozpoczynają karierę zawodową. Szukamy osób, które: chcą pracować w międzynarodowym środowisku oraz znają język angielski w stopniu komunikatywnym, fascynują się AI, digitalizacją, przemysłem 4.0 i oraz zrównoważonym rozwojem. Zapewniamy: roczny, płatny staż w nowoczesnej hucie w Jedlicach lub Sierakowie, możliwość szkoleń na półwyspie Iberyjskim, pracę nad realnymi wyzwaniami produkcji opakowań szklanych. Po zakończeniu stażu, oferujemy pracę na stanowisku kierowniczym lub specjalistycznym.

Aktualność

Jak dostałeś się do firmy oraz na czym obecnie polega Twoja praca?

Odpowiedź Szymona:

Czy polecasz pracę w firmie BA Glass?

Julia Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 28 dni.

Dzień dobry, piszę projekt o Państwa firmie na studiach. Czy mogłabym prosić o udzielenie informacji, kto jest państwa największym klientem i jaki procent klientów zajmuje?

Aktualność
WYWIAD Z PRACOWNIKIEM  – Michał Kowalski.

Jak rozwijała się Twoja kariera w BA Glass huta Jedlice?
Pracę w BA rozpocząłem w 2011 roku jako operator automatu szklarskiego. Weekendami studiowałem zarządzanie, zdobywając ostatecznie tytuł magistra. Jeszcze w trakcie moich studiów zostałem liderem gorącego końca, a następnie kierownikiem zmiany. Dzięki mojemu doświadczeniu w prowadzeniu zmian awansowałem na stanowisko kierownika formowania, a od tego roku jestem menadżerem produkcji.

Co lubisz w swojej pracy?
Przede wszystkim atmosferę w plancie w Jedlicach, która jest bardzo dobra. Mamy świetnie zgrany zespół, co czyni naszą pracę dużo przyjemniejszą. Lubię pracę z ludźmi, a codzienny kontakt z różnymi zespołami daje mi satysfakcję. Dodatkowo huta w Jedlicach cały czas się rozwija, wprowadzając nowe technologiczne rozwiązania oraz cyfrowe podejście do produkcji. To interesujący czas na pracę tutaj.

Dlaczego Twoim zdaniem warto pracować w BA Glass?
Na pewno dlatego, że BA stawia na rozwój pracowników. Jeżeli masz ambicje i chęci do pracy, tutaj możesz się wykazać. To praca w wymagającym, ale jednocześnie bardzo interesującym środowisku. Proces jest bardzo ciekawy. Z przyziemnych spraw- BA Glass to stabilna, duża firma oferująca terminowe wynagrodzenie wraz z pakietem socjalnym (Lux med, Multisport, bony na święta itp.).

Michale! Życzymy dalszych sukcesów zawodowych, wytrwałości w realizacji zamierzeń oraz przede wszystkim zdrowia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym

WYWIAD Z PRACOWNIKIEM – BARTOSZ KACZMAREK

Kiedy rozpocząłeś pracę?
Pracę rozpocząłem 10 lat temu z roczną przerwą na wyjazd do Anglii.
W BA Glass zacząłem pracę od młodszego operatora automatu, a po kilku latach zostałem liderem. Po skończeniu informatycznych studiów inżynierskich pojechałem do Anglii i tam również pracowałem w hucie. Wróciłem do Sierakowa i otrzymałem ofertę stażu: „Young Engineer". Oferta była atrakcyjna, ponieważ niosła za sobą potencjalny rozwój w przyszłości na stanowisku kierowniczym. Staż umożliwił mi poznanie różnych procesów produkcyjnych. Ze względu na wcześniejszą pracę jako operator i zaciekawienie procesem formowania, właśnie tam chciałem rozwijać swoją dalszą karierę. Po półrocznym stażu dostałem propozycję pracy jako kierownik formowania w hucie w Jedlicach. Był to świetny czas, bardzo dobrze go wspominam. Dużo się nauczyłem, stworzyliśmy świetny zespół. Po powrocie z Jedlic zostałem kierownikiem formowania w Sierakowie. Aktualnie od lutego jestem Managerem produkcji.

Czy dobrze wspominasz staż?
Tak, to było bardzo dobre przygotowanie do dalszego rozwoju w hucie. Podobało mi się to, że mogłem poznać każdy dział oraz różne osoby. Dzięki temu zdobywałem dużo informacji i wiele się nauczyłem. Warto było brać w tym udział.

Co lubisz w swojej pracy?
Lubię prace ze szkłem, fascynuje mnie branża szklarska. Ilość parametrów, na które należy zwrócić uwagę podczas procesu technologicznego niesamowicie mnie ciekawi. Widok pozytywnie wdrożonych zmian oraz przejście przez cały proces daje mi ogromną satysfakcję.

Dlaczego Twoim zdaniem warto pracować w BA Glass?
W mojej opinii firma BA Glass jest stabilna i dużo inwestuje w rozwój. Mogę tu poznawać najnowszą technologię, w momencie, gdy inne firmy dopiero myślą o ewentualnych możliwościach wprowadzenia ich do swoim firm. W BA już to mamy.

Bartoszu! Życzymy dalszych sukcesów i jeszcze więcej satysfakcji z pracy, a przede wszystkim uśmiechu i pogody ducha na co dzień!
Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w BA Glass Poland Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Sales Manager Export?

Jaki jest styl zarządzania w BA Glass Poland Sp. z o.o.?

Joanna

Witam mam pytanie czy w waszej firmie są bony żywnościowe sodesko

Worried

Bosses always think people quit because the work was too hard... But in reality most quit because of the toxic management... 1000% match to that company... sad but true.!!

Czy operator produkcji w firmie BA Glass Poland Sp. z o.o. można zmienić po czasie na inny?

BA Glass

Tak mozna, zapraszamy do kontaktu na rekrutacje@baglass.com

Dzień dobry, Tak, można zmienić stanowisko pracy na inne w trakcie swojej kariery w BA GLASS. W firmie występują oceny okresowe, zwykle raz do roku. Jest to doskonały czas do omówienia rozwoju z kierownictwem. Pozdrawiamy, BA GLASS Poland

Joanna

Witam czy w firmie są karty multisport

@Joanna

Dzień dobry, w naszej firmie oferujemy dofinansowanie do karty Multisport. Pozdrawiamy, BA GLASS Poland

Jaka atmosfera panuje w firmie BA Glass Poland Sp. z o.o.? Są ogłoszenia na GoWork.pl z 11 września. Czy jest rotacja?

Czy BA Glass Poland Sp. z o.o. organizuje swoim pracownikom szkolenia podnoszące ich kompetencje?

Dzień dobry, Oczywiście organizujemy regularne szkolenia dla naszych pracowników – oprócz tych niezbędnych do wykonywania zadań na konkretnym stanowisku, nasi pracownicy mogą korzystać ze szkoleń rozwijających ich umiejętności czy podnoszących kwalifikacje. Plan szkoleń ustalany jest indywidualnie w porozumieniu z przełożonymi. Pozdrawiamy, BA Glass Poland

Monk

4 zmianowa praca słabe dodatki dla zwykłych pracowników.

Barbara
@Monk

Kim są ci "zwykli"? i jakie oni mają a jakie przysługują tej drugiej grupie, którą wyróżniasz?

@Monk

Dzień dobry, dziękujemy za opinię. Nasze dodatki przedstawiają się następująco: • Dodatek nocny – 10 zł za godzinę pracy w nocy (prawie 3-krotnie wyższy niż kodeksowy). • Dodatek świąteczny – 62 zł za dzień pracy w niedzielę i święto. • Dodatek do dojazdów – 10 zł za kilometr liczony wg mapy google od BA do miejscowości pracownika, dotyczy dojazdów od 12 km (np. dojazd 15 km – dodatek 150 zł) • Atrakcyjna premia roczna • Opieka medyczna w Enel – Med. • Dodatek relokacyjny (dla osób, które przybywają do Sierakowa i muszą znaleźć i opłacić mieszkanie)

BP

Witajcie ! Jakie obecnie warunki i stawki w hutach w BAGLASS ?

@BP

Dzień dobry, Oferujemy atrakcyjne wynagrodzenie zasadnicze uzależnione od posiadanego doświadczenia zawodowego oraz stanowiska pracy. Szczegóły przedstawiamy na rozmowie kwalifikacyjnej. • Mamy również dodatek nocny – 10 zł za godzinę pracy w nocy (prawie 3-krotnie wyższy niż kodeksowy). • Dodatek świąteczny – 62 zł za dzień pracy w niedzielę i święto. • Dodatek do dojazdów – 10 zł za kilometr liczony wg mapy google od BA do miejscowości pracownika, dotyczy dojazdów od 12 km (np. dojazd 15 km – dodatek 150 zł) • Brak okresu próbnego - pierwsza umowa o pracę na 1 rok • Atrakcyjna premia roczna • Opieka medyczna w Enel – Med. • Paczki dla dzieci • Spotkania firmowe i imprezy integracyjne • Dodatek relokacyjny (dla osób, które przybywają do Sierakowa i muszą znaleźć i opłacić mieszkanie) Zapraszamy do przesłania CV na rekrutacja@baglass.com.

Emilia

Czy możesz jednak napisać jakieś wyjaśnienie? Co Ci nie odpowiada jeśli chodzi o warunki zatrudnienia, czemu nie polecasz?

Wiktoria

BA Glass Poland jest jednym z największych producentów opakowań szklanych. Do oddziału tej firmy mieszczącej się w Sierakowie poszukiwany jest specjalista ds. utrzymania ruchu. Pracodawca oferuje osobie zatrudnionej na tym stanowisku zdobycie doświadczenia i m.in. atrakcyjny pakiet socjalny. Czy ktoś z Was mógłby przedstawić co wchodzi w skład tego pakietu?

Zostaw merytoryczną opinię o BA Glass Poland Sp. z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w BA Glass Poland Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy BA Glass Poland Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 5.

BA Glass Poland Sp. z o.o.