semcore sp z o.o.

4 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o semcore sp z o.o.

HR Business Partner

Do wszystkich zainteresowanych opinią firmy Semcore. Pozwolę sobie na komentarz, który powstanie w oparciu o doświadczenie wyniesione z rekrutacji na stanowisko HRBP, którą prowadził sam zarząd w reprezentacji Prezesa Pana Aleksandera Cierniewskiego oraz Właściciela Marcina Stypuła. Geneza: Jestem w branży szeroko pojętego HR ponad 13 lat i na temat searchu oraz weryfikacji kandydatów wiem na tyle, żeby z pełnym uznaniem przyznać klasę i poziom wyżej wymienionych Panów. Jeżeli miałabym z tego pryzmatu ocenić całą działalność to byłaby to świetnie poukładana mała firma ze sporym potencjałem. Najbardziej urzekło mnie jednak bardzo profesjonalne podejście oraz dbałość o detale, była to bezbłędnie przeprowadzona rekrutacja, oczywiście w tym wymiarze i w stopniach wymagania i ilości etapów (bywają bardziej złożone). Prolog: Ogłoszenie napisane było w taki sposób, że nie sposób nie zauważyć widełek, co jest w Polsce wciąż rzadko spotykane, jednakże w branży marketingowej to już chyba standard. Pikanterii dodaje fajnie napisane ogłoszenie nadające pewnej dynamiki i lekkości. Od razu czułam, że mam do czynienia z firmą idącą za trendami. Kolejnym etapem były weryfikujące zadania. Przyznam tutaj nie było tutaj może zbyt trudno, myślę, że osobiście poprawiłabym ten etap i bardziej skupia się na talentach i kompetencjach kandydata, aniżeli pytaniach otwartych mających sprawdzić jak myśli. Dialog: Słuchajcie. Może nie miałam okazji uczestniczyć na wielu rekrutacjach po drugiej stronie "barykady", co nie zmienia faktu, że z pełną odpowiedzialnością daje najwyższe noty za styl, i bardzo dobre za treść. Jestem pozytywnie zaskoczona płynnością i bardzo celnymi pytaniami pogłębiającymi. Uważam, że po takiej rozmowie, Panowie mówiący z pasją o swojej firmie byli bardzo wiarygodni. Epilog: Końcowa cześć rekrutacji pokazała dopiero prawdziwą klasę. Byłam bardzo ciekawa czy dostanę awizowaną odpowiedź oraz w jaki sposób. Liczyłam na telefon, ale nawet mailem można zrobić to na tyle professional, że czułam się bardzo doceniona i feedback był bardzo wartościowy. Słuchajcie. Wnioskując tylko po rekrutacji oraz tyle co zdążyłam się dowiedzieć z zewnątrz o firmie, to SEMCORE zasługuje na wyróżnienie. Niech dowodem będzie to, że wstałam dzisiaj rano i napisałam ten nieco z cechami dramatu (oczywiście pozytywnego!) dłuższy wpis na tym portalu. PS Do Panów reketerów :) Świetna praca i tak jak rozmawialiśmy, zawsze i wszędzie trzeba dbać o końcowy experience, bo nigdy nie wiesz czy nie rozmawiasz właśnie z przyszłym klientem, albo osobą co doda opinie w Internecie. Powodzenia przy realizacji planów oraz powodzenia dla wybranego przez Was kandydata. Magda

@HR Business Partner

Po jakim czasie otrzymała Pani odpowiedź zwrotną? Brałem udział w rekrutacji, ale niestety standardy chyba mocno poszły w dół, bo żadnej informacji zwrotnej nie dostałem.

Bartosz R

Zatrudniając się 3 miesiące temu, nie sądziłem że uzyskam takie wsparcie, szkolenia sprzedażowe, i wiedzę branżową jak sądziłem. Wielki plus, jeśli chodzi o te same 3 fragmenty, które są jak najbardziej potrzebne do wdrożenia pracownika. Sama atmosfera w pracy, jest również pozytywna, nie odtrącili mnie do tej pory, z jakimkolwiek problemem z którym się spotykałem. Warunki finansowe stopniowo z rozwojem rosną, wszystko do tej pory jest tak jak być powinno :)

Wiolka Nowy wpis

Rzadko zmieniam pracę i tym samym rzadko chodzę na rozmowy rekrutacyjne, przyznam że bardzo mnie one stresują. Chciałam się dowiedzieć zatem, jak przebiega mniej więcej spotkanie na stanowisko HR&Recruitment Specialist. Co interesuje firmę i kto je prowadzi, rekruter czy zarząd ?

sarna

Zastanawiam się, czy aplikować na stanowisko zdalnego copy do tej firmy i ciekawi mnie, po jakim czasie pracy na umowę zlecenie/o dzieło można ubiegać się o to, aby zacząć pracować na umowie o pracę. Czy to w ogóle możliwe w tej firmie? Mam za sobą pracę jako copywriter w innych agencjach tego typu i wszędzie obowiązują umowy o dzieło.

Judyta
@sarna

praktycznie to niemożliwe, choć może cuda się zdarzają. Pracuję już dla nich jakiś czas - dostępnymi formami umowy są dla nich przede wszystkim umowy o dzieło i b2b

@sarna

Nie wiem, jak to ogólnie wygląda na ogół, ale ja z zewnętrznego copy przeszedłem do firmy na stałe. Pewnie to kwestia zapotrzebowania w danym momencie na takie stanowisko.

homeoffice
@Judyta

@Judyta, czy stawki za teksty są powyżej przeciętnej, czy raczej poniżej? Też zastanawiam się nad wysłaniem aplikacji, szczególnie że oferta jest od pewnego czasu na RocketJobs.

Lilka
@homeoffice

Stawki są od 10 do 14 złotych brutto za 1000 zzs, najczęściej jest to w dolnej granicy. Ostatnio wymagania bardzo poszły do góry, a niestety stawki nie. Ja nie jestem zadowolona. Teksty specjalistyczne pisane za 10-11 złotych brutto

Teresa
@Lilka

O to faktycznie niewiele. Ile takich tekstów piszesz miesięcznie? Czy to jest raczej stała ilość czy zależy od ilosci zleceń i każdy miesiąc może być inny? Aha, jeszcze jedno to 10-11 zł brutto to na jakiej umowie? Umowa o dzieło czy B2B?

copy Nowy wpis
@Lilka

Takie stawki są standardowymi ale za korektę - a przynajmniej tak do tej pory pracowałem, w normalnych agencjach. Teksty pisze się od 30 pln brutto za 1000 zzs, a eksperckie od 45 pln za 1000 zzs. W takich cenach to studenci nie będę pisać

Jakie są warunki zatrudnienia w semcore sp z o.o.?

Copik

Działam już jakiś czas z agencją jako zdalny copywriter i generalnie jestem zadowolona, ale niestety widzę, że mimo upływu czasu, zmieniającej się sytuacji na rynku i większych wymagań, stawki za znaki są opłakane i niestety poniżej średniej, porównując do innych flagowych agencji w Poznaniu czy Polsce w ogóle.

Kamil
@Copik

No właśnie widziałem, że płacą niską stawkę bo ktoś tam podawał. Pracę masz zdalną? Grafik możesz sobie indywidualnie układać i pracować w takich godzinach w jakich chcesz?

Copik
@Kamil

Jest super elastyczność pod tym kątem, ale rzeczywiście stawki za znaki są demotywujące.

FM Nowy wpis
@Copik

A ile konkretnie wynoszą te stawki? Nie zanosi się na podwyżkę? Tak miesięcznie, to ile można z tego wyciągnąć? A i czy dają lapka do pracy?

Firma semcore sp z o.o. szukała nowego pracownika na stanowisko ????Head of Growth. Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej? Po jakim czasie dostałeś odpowiedź zwrotną?
Specjalista

Czy w firmie obowiązuje zakaz konkurencji dla specjalistów marketingu na b2b?

Niestety kolejna firma, która szuka ludzi z dużymi umiejętnościami, jednak najlepiej wynagrodzenie wyższy niż najniższa krajowa. Dodatkowo brak poszanowania czasu kandydata. Do przyszłych kandydatów, jeżeli macie doświadczenie, umiejętności i certyfikaty to ta Firma nie jest dla Was, życzę powodzenia w szukaniu pracy w innych firmach.

odpowiedź do kandydata
@Kandydat

Jeśli masz takie duże umiejętności to dlaczego jeszcze nie otworzyłeś firmy. Otwórz własną agencję, pozyskuj klientów, płać podatki, płać zusy i na końcu będziesz miał dochody jakie Ciebie zadowolą.

@Kandydat

Hej, o którym stanowisku/ogłoszeniu jest powyższy wpis i co się wydarzyło i kiedy, że nie szanujemy czasu kandydata? Dzięki za opinię.

@Marcin Stypuła

Cześć, myślę, że osoba z rekrutacji będzie wiedziała o jaki stanowisko chodzi, więc najpierw tam należałoby spytać.

@Kandydat

Hej, zaskakująca jest ta tajemniczość, ale rozumiem i szanuję. Pozdrawiam i życzę powodzenia w szukaniu pracy.

Magdalena
@Kandydat

dlaczego brak poszanowania czasu kandydata ?? Spóźnienie na rozmowę czy co

Bożena
@Kandydat

Czyli jak ma się doświadczenie i umiejętności to lepiej nie, a jak bez to tak? Dobra firma na start dla kogoś kto dopiero zbiera doświadczenie?

Marzena
@Kandydat

Niestety zgadzam się. Bardzo długo odpisują na maile z pytaniami. Po wykonaniu swoich obowiązków (praca zdalna) też czas oczekiwania to kilka tygodni, aż łaskawie przeczytają cokolwiek i się do tego odniosą. Przedłużają dzięki temu czas na możliwość wykonania kolejnych obowiązków i płacą potem grosze...Osoby opiekujące się "szarymi pracownikami" niezbyt miłe i pomocne. Lepiej szukać pracy gdzie indziej od razu, niż zaczynać tutaj.

Helena
@Marzena

Ale to na umowie o pracę tak jest? Czy macie jakąś inną formę zatrudnienia?

Marzena
@Helena

W sumie, co za różnica jaka umowa. Skoro warunki są jasno na niej postawione- to niech się wywiązują. A nie firma ma ogromne wymagania, szukają ludzi z wielkim doświadczeniem i niemal wirtuozów pióra, a sami co?. Miała być ciągłość zleceń i pracy, a jedno zlecenie obsługuję już ponad 3 tygodnie i nie jest to pierwszy raz. Moja koordynatorka nawet nie odczytała maila.. Nie mówiąc o przekazaniu wszystkiego klientowi i wynagrodzeniu za wykonana pracę. To ma być poważne traktowanie?

@Marzena

Cześć, jest mi bardzo przykro, że masz negatywne doświadczenia w kontakcie z nami. Z Twojej wypowiedzi wynika, że już nie współpracujemy. Napisz proszę, w jakim dziale i jakiej dokładnie sytuacji dotyczy problem. Możesz zwrócić się bezpośrednio do HR: rekrutacja@semcore.pl Wówczas osobiście zajmę się sprawą. Sugerujesz też trudności uzyskaniem m.in. wynagrodzenia za Twoją pracę, a takie sytuacje są niedopuszczalne. Twoje wskazówki są dla nas cenne, chcielibyśmy z nich wyciągać wnioski dot. naszej codziennej pracy. Dziękuję Ci za ich przekazanie. Chcemy także, by były możliwie konstruktywne, stąd czekam na kontakt ze szczegółami. Uważam, że należy Ci się indywidualne wyjaśnienie tej sprawy. Zwłaszcza, że obecnie nie współpracujemy nikim o Twoim imieniu, więc trudno mi się zwrócić do właściwej osoby. Gabi z HR

Martucha
@Marzena

To ja nie rozumiem. Pracuję zdalnie dla Semcore od dłuższego czasu i wszelkie odpowiedzi na maile (czy są to pytania, czy właśnie reakcja na sporządzone i przesłane treści, czy choćby mail do kadr itp.) są góra następnego dnia. Ale może masz inne doświadczenia, nie wiem z kim. Moje pod tym względem są pozytywne.

Przemysław
@Martucha

Może po prostu nie każdy na danym stanowisku się odnajduje i Marzena odczuwała to inaczej. Tak po prostu mi się wydaje na podstawie tego, co przeczytałem a analizuję trochę wątek, bo sam myślę, czy nie aplikować czasem. Ty zadowolona jesteś z pracy i w sumie możesz napisać, czy wiesz, jak to jest z tą umową? Bo różne są głosy a chcę wiedzieć, czy jest w ogóle możliwe otrzymanie pełnej umowy o pracę tak jak w tym wątku było już to w sumie poruszane.

@Przemysław

jeśli chodzi o umowy to tylko UZ lub b2b

Sylwia

Nie ma żadnej szansy na UoP? A chociaż idą na rękę pracownikowi,i proponują podobne warunki, jak na umowie o pracę? Czasem tak jest, że nawet na zleceniu ma się L4 czy 14 dni urlopu

nick

Czy Semcore będzie w najbliższym czasie organizować staże w dziale SXO lub SEO?

Dr Traphouse

Czy mogę prosić o informację jaki jest stosunek pracodawcy do zatrudniania osób LGBTQ+?

Magdalena
@Dr Traphouse

Ale chyba nie trzeba się ogłaszać na ten temat... ? No chyba że pytasz , bo bardzo chcesz ;)

Maksymiliana

Od pewnego czasu obserwuję zmianę wizerunkową, jaka się dokonała w tej firmie. I pięknie to wygląda, ale niech nikogo nie zwiedzie. Jestem byłą pracownicą. Miałam okazję pracować w firmie kilka lat temu, zarówno z (usunięte przez administratora) jak i pozostałymi ekipami. To może zaczynając od pozytywów: (usunięte przez administratora)jest faktycznie wysokiej klasy profesjonalistą/sprzedawcą, do tego w porządku facet, obrotny. Na plus także ludzie, super bez względu na dział. Pomocni, fajna atmosfera. Ale tak jest chyba wszędzie, gdzie trzeba się asymilować, żeby przetrwać w trudnych warunkach. No to jak już płynnie przechodzimy do minusów - nie dajcie się oszukać pięknymi frazesami, wyuczonymi pozami i świetlaną przyszłością. Ta firma to tak naprawdę torba zbierająca plankton, który to plankton wie o internecie tyle tylko, że jest z tego kabelka ze ściany a logo (usunięte przez administratora)ma byc duże i na środek. Dział handlowy to było za moich czasów chyba z jakieś 10 osób. Coś się zmieniło? SEO/SEM? 2 osoby (usunięte przez administratora) w ciągłej rotacji. LAB? Taki tam CSR żeby ładnie wygladało i żeby studenciaki za pół darmo porobiły podstawy SEO. Tysiąc fantastycznych pomysłów na minutę, raz na jakiś czas grubiański(usunięte przez administratora) dowcip i pozory budowania dobrej atmosfery. Ale nie daj boże dla pracowników coś więcej niż absolutnie niezbędne minimum. Każdy ma zaiwaniać a kierownictwo pół dnia spędza na podglądaniu czy pracownicy pracują, a nie się obijają. Taki trochę syndrom sztokcholmski. I nie - nie uważam, że osoba która przeszkadza w pracy, opowiada chamskie dowcipy by za 2 dni powrzeszczeć, bo nie ma dnia - jest specyficzna. Nie, jest po prostu grubiańska i niewychowana. Żadne książki i szkolenia tego nie zmienią. Dodatkowo obarczanie pracowników załatwianiem własnych prywatnych spraw w czasie pracy to po prostu żenada i brak klasy. Podsumowując - za moich czasów było bardzo źle (spędziłam tam kilka miesięcy), ale na podstawie tego co widzę nie chce mi się wierzyć, że wiele się zmieniło. Tym bardziej, że jeszcze pamiętam jak mówiono, że trzeba zmieniać wizerunek, ale biznesowo to będzie po staremu. Typowe polskie piekiełko, zarządzane przez ludzi, którzy się na tym kompletnie nie znają i jadące po zaangażowaniu pracowników.(usunięte przez administratora) No bo jak myślicie: tyle pięknych i wzniosłych rekrutacji, ale gdzie Ci eksperci i mistrzowie skoro ogłoszenia ciągle wiszą? ps. 120 opinii przy 30 pracownikach w firmie? Bardzo wiarygodne :D

@Maksymiliana

Jestem właścicielem Semcore i mam nadzieję, że jestem odpowiednią osobą, żeby merytorycznie odpowiedzieć na tę opinię. Dziękuję za docenienie naszej zmiany wizerunkowej oraz słowa uznania w kierunku naszego Prezesa. Potwierdza to, że jest on właściwą osobą na właściwym miejscu. Zdecydowanie zgadzam się również z tym, że w naszej firmie pracują świetni ludzie, których cenię za osiągane wyniki, a przede wszystkim lubię na gruncie prywatnym. Jeśli chodzi o "minusy" wymienione w opinii, to odniosę się do nich powołując na konkretne fakty: 1. Semcore przez ostatnie trzy lata rozwinął się o ponad 150% od wartości bazowej, a razem z tym oczywiście nasi pracownicy. Zaufało nam wielu klientów, którzy są liderami w swoich branżach, a skuteczność naszych działań SEO/SEM/SXO jest najwyższa w historii i wynosi 93%. 2. Dział realizacji jest obecnie największym działem w firmie zatrudniającym 12 osób (in house) oraz kilkudziesięciu zewnętrznych copywriterów. 3. Piszesz o SemcoreLAB - pomysł powstał dwa lata temu i aktualnie jest w fazie przygotowań. Nie nastąpiło jeszcze oficjalne otwarcie. Jeśli uruchomimy projekt, na pewno będziemy o tym informować. 4. Wspomniałaś, że kierownictwo patrzy, czy pracownicy pracują. To, co mogę potwierdzić, to że w Semcore bardzo transparentnie komunikujemy, że jesteśmy nastawieni na ciężką i konsekwentną pracę i wierzymy, że właśnie dzięki temu dziś jesteśmy w takim, a nie innym miejscu. Tego wymagamy przede wszystkim od siebie, jako Zarządu, a następnie od naszych pracowników. I, co najważniejsze, nie obawiamy się o tym mówić wprost. 5. Zgadzam się, że mamy wiele pomysłów, spora część z nich to inspiracje z książek, o czytaniu których wspomniałaś. Niektóre pomysły skutecznie urzeczywistniamy, niektóre zaś odkładamy na półkę, żeby dojrzały. Kiedyś być może do nich wrócimy. 6. Odnośnie aktualnych ogłoszeń - są to pierwsze rekrutacje na tego typu stanowiska. Wszystkie poprzednie rekrutacje eksperckie zakończyły się sukcesem a wyłonieni w nich kandydaci już z nami pracują. 7. W kwestii ilości opinii i liczby pracowników – ponieważ nasza firma ma już 8 lat, to prawdopodobnie na Gowork można znaleźć opinie zarówno byłych, jak i obecnych pracowników, a czasami nawet klientów. Obecnie na pokładzie mamy 40 osób i na pewno będziemy rosnąć.

Klient
@Marcin Stypuła

"a skuteczność naszych działań SEO/SEM/SXO jest najwyższa w historii i wynosi 93%." Jaka jest mierzalność takiej "skuteczności"?

Też klient
@Klient

Też jestem ciekaw jak to wygląda, bo 93% skuteczności to bardzo dużo. Ciekawe jest na podstawie jakich danych zostało to zmierzone.

Poszukujący z doświadczeniem

Na jakie wynagrodzenie może liczyć pracownik (widełki podstawa) + premia (mediana) w obszarze doradztwa? Krótko mówiąc, ile mogę zarobić mając doświadczenie i dobre wyniki utrzymaniowe i dosprzedazowe?

Maciej Grad

Pracuję w agencji Semcore od pół roku. Od pierwszych chwil poczułem chemię do młodego, zdolnego i ambitnego zespołu. Każdego dnia czuję rozwój. Odnosząc się do komentarzy, które czytałem na portalu gowork, podczas etapu rekrutacji pozwoli: - jeśli jesteś ambitny i chłonnym wiedzy człowiekiem - znajdzie się tu kilka osób, które pomogą Ci w Twoim samorozwoju, wypracowania elastyczności pracy, a Marcin chętnie pożyczy Ci jedną z setek książek z jego biblioteczki, - moi koledzy z pracy, są pozytywnie nastawieni do swojej pracy, idziemy po jakość i sumienność, dlatego z klientem rozmawiamy partnersko, partnerzy nasz szanują - to miłe; - kwestia klientów, z którymi pracujemy - zapraszam na stronę główną, zawsze marzyłem o pracy z liderami rynku i zaufanie wśród liderów nam rośnie, przybywa w naszym portfolio takich firm jak GLS, Coccodrillo czy Herbapol, - zarobki... patrząc po ofertach pracy - jedne z wyższych w branży, u mnie wszystko się zgadza, Podsumowując: Jeśli jesteś ambitną osobą oraz wiesz, jak wygląda praca w agencji - to trafisz do swoich. PS. Brakuje tu opinii kilku osób, które pracują ponad 8 lat w Semcore. Jeśli jesteś na etapie rekrutacji do nas, odezwij się śmiało do mnie na Linkedinie - opowiem więcej. Pozdrawiam, Maciej Grad, Brand Manager Semcore

Ona

Ponad miesiąc po rozmowie kwalifikacyjnej brak informacji zwrotnej. Słabo.

Magda z HR
@Ona

Serio ty czekasz miesiąc oczekujesz na odpowiedź..i zastanawiasz się czy Ciebie przyjmą..na Pewno teraz jest debata..prawdopodobnie po rozmowie z Tobą (usunięte przez administratora) działu HR wysłała twoje odpowiedzi do SI Googla..i są w trakcie analizy...myślę , że przygotuj się na negatywną odpowiedź - no proszę Cię..szukaj dalej..dziewczyno

@Ona

Hej, czy firma się w późniejszym czasie skontaktowała z Tobą w sprawie decyzji co do przyjęcia czy jednak nie? Na jakie stanowisko aplikowałaś? Zastanawiam się czy odpowiedź dostaje każdy czy tylko osoby, które zostaną wybrane... Jak w ogóle wyglądała rozmowa kwalifikacyjna w Semcore?

HR Business Partner

@HR Business Partner

Dzięki za tak świetną opinię! Pozdrawiamy :)

@semcore sp z o.o.

Dzięki Magda, bardzo zależało nam na tej rekrutacji. Pozdrawiam!

@HR Business Partner

Wyjątkowo żenujący komentarz. Nikt szanujący siebie i żaden profesjonalista takich rzeczy nie pisze. Brałem kiedyś udział w rekrutacji i niestety wydała mi się podejrzana. Mówię tutaj o weryfikującym zadaniu. Odniosłem wrażenie, że rekrutacja była fikcyjna i służyła jedynie zbieraniu dobrych pomysłów od ludzi którym wydaje się, że są kandydatami. Samo zadanie było bardzo nieprofesjonalnie przygotowane, amatorka. Dokładnie nie pamiętam, ale chodziło o coś w stylu - co zrobisz, żeby zwiększyć sprzedaż. Pytanie o tyle żenujące, że nie można odpowiedzieć na to pytanie bez wiedzy jak wygląda obecna struktura sprzedażowa, jak wyglądają obecne procesy, jak wyglądają odpowiednie wskaźniki. Dlatego jak napisałem, chodziło raczej o zebranie z rynku dużej liczby pomysłów, może któryś da się wykorzystać. W dodatku firma od kilku lat regularnie rekrutuje... Powinna mieć setki pracowników a nie ma, więc coś tutaj nie gra.

GJ
@Lipton

Dobra misiaku. To teraz powiedz mi, jakim cudem w zadaniu rekrutacyjnym na stanowisko HRowe pojawiło się pytanie o zwiększenie sprzedaży. Poczekam.

@Lipton

Dzień dobry, prawdopodobnie chodzi Ci o rekrutację na stanowisko marketingowe, które było prowadzone w zeszłym roku. Jeżeli zadanie wydało Ci się podejrzane, zawsze mogłeś w każdej chwili z niej zrezygnować. Myślę, że nieco przeceniasz samą wartość pomysłów, bo one są ważne, ale zapewniam Ciebie - w naszym marketingu ich nie brakuje. Co do rekrutacji na te stanowisko, była ona udana i dopiero teraz wznowiliśmy poszukiwania nowych ludzi do marketingu. Chciałbym też zaznaczyć, że rekrutujemy ludzi również projektowo i często są to freelancerzy, którzy nie muszą występować na stronie, a pracowników mamy 38, więc jak widać pozostałe rekrutacje, też kończą się sukcesem. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji, to zapraszam na mojego LinkedIna, chętnie przedstawię szczegóły, bo nie chcę zignorować tego, że źle się poczułeś podczas naszej rekrutacji. Pozdrawiam Marcin Stypuła

Maja

Hej @Kasia, używanie wulgaryzmów nie wnosi nic do rozmowy i nie pomaga użytkownikom Gowork w wyrobieniu sobie opinii o pracodawcy. Czy sama miałaś jakieś do doświadczenia z rekrutacją w Semcore? Być może byłaś/jesteś tam zatrudniona?

@GJ

A czy ja napisałem, że brałem udział w rekrutacji na stanowiski związane z HR? Pisałem o poziomie rekrutacji. Wpis osoby która tak wychwala proces rekrutacji przypomina raczej wypowiedź desperata niż fachowca.

@HR Business Partner

Niestety nie polecam tego pracodawcy, pracuje na stanowisku specjalisty seo c od kilku miesiecy. Niczego nowego sie nie nauczylam, a i pensja nie jest za wysoka.

Gabriela
@Ania

Cześć Ania, dziękuję za opinię. Prowadzimy obecnie rekrutację na wskazane przez Ciebie stanowisko, jednak nie została jeszcze zakończona. W przeszłości, nie zatrudnialiśmy na to stanowisko nikogo o Twoim imieniu. Jeśli jednak jesteś naszym pracownikiem, bardzo chcielibyśmy Cię wesprzeć. Skontaktuj się proszę bezpośrednio ze mną bądź swoim przełożonym.

@Ania

Ile wynosi pensja w Semcore? Czy jest zależna od wyników pracy pracownika? Czy składa się z podstawy i różnych dodatków?

Zombiak

Czy jest więcej stanowisk na które teraz zatrudnia Semcore? Czy tylko dział Sales Advisor?

Marcin S
@Zombiak

Niedługo rozpoczniemy również rekrutacje na stanowiska marketingowe.

@Zombiak

Od wielu lat firma stale rektrutuje. W takim tempie powinna zatrudniać setki osób a zatrudnia ok 30... Wnioski są dwa, albo rekrutacje to fikcja - zbierają dane, albo rotacja jest bardzo duża.

Zombiak 2
@Lipton

Szału nie ma ..elastyczne formy zatrudnienia tzw umowa zlecenie ..i mega konkurencja na rynku ( w samym Poznaniu ile masz podobnych agencji i w Polsce) co walczą o tego samego klienta. Cudów się nie spodziewaj!

@Zombiak 2

@Zombiak 2, jeżeli jesteśmy naprawdę dobrzy w tym co robimy to konkurencja nam nie straszna:) Sama zastanawiam się nad aplikowaniem do Semcore - powiedziałbyś mi jaka atmosfera panuje w zespole? Czy pracownicy są zgrani, spotykają się po pracy, czy też czysta konkurencja?

Maja

Jakie możliwości rozwoju zawodowego zapewnia Semcore? Czy inwestują w swoich pracowników? Czy ktoś z osób tam zatrudnionych podzieli się swoimi doświadczeniami?

kandydatka

Aplikowałam do firmy o pracę. Jeszcze nie wiem jaki będzie ostateczny finał tej opowieści, ale sam proces rekrutacji sprawił, że już w myślach zakorzeniam się tam na dłużej. Etapy rekrutacji są dość złożone, ale prowadzone w spójny sposób. Widać, że firma wie, czego oczekuje od kandydata i mocno to weryfikuje. Atmosfera podczas rekrutacji wprowadzana przez Panią Karolinę jest dobrym przykładem na to, że nawet tego typu procesy można przeprowadzić w miłej atmosferze. Bardzo duży plus za spersonalizowane maile, czuć że Pani Karolina spędziła nad nimi trochę więcej czasu niż zwykłe kopiuj wklej, a to miłe :)

@kandydatka

Hej, wypowiadałaś się już jakiś czas temu i napisałaś, że aplikowałaś do firmy o pracę i czekasz na ostateczny wynik rekrutacji. Jak dalej się wszystko potoczyło? Jesteś już pracownikiem Semcore? Jeśli tak to napisz proszę jakie są Twoje wrażenia z pracy w firmie.

Ciekawy

Czy widełki dla ogłoszenia na stanowisko Senior/Expert SEO są do negocjacji?

@Ciekawy

Jeden kandydat podniósł poprzeczkę i właśnie podnieśliśmy widełki. Odpowiadając na pytanie, tak są do negocjacji.

Senior SEO
@Ciekawy

Nie bądźcie śmieszni z tymi widełkami 5-6500 brutto bo tyle przeciętny specjalista zarabia...

kandydat
@semcore sp z o.o.

jeżeli popprzeczką dla specjalisty z doświadczeniem jest u was 6.5 tys brutto to naprawde nie maciej pojęcia o rynku SEO.

P.P.P.

Wszystkie agencje w Poznaniu lecą na łeb przez koronawirusa a w semcore na razie tylko lekki spadek wynagrodzeń i bez zwolnień. Mocno się trzymają.

@P.P.P.

Spadek wynagrodzeń w firmie o tak mocno rozpropagowanym profesjonalizmie wobec klientów i pracowników? (usunięte przez administratora)Firma nie ma zgromadzonych środków na przetrwanie 2 tyg. kryzysu, boję się myśleć co z nami będzie jak sytuacja utrzyma się kolejne tygodnie. (usunięte przez administratora)

Q.Q.Q
@P.P.P.

A skąd masz takie informacje? zarówno o upadaniu innych agencji jak i spadku wynagrodzeń w semcore?

@P.P.P.

W takim razie pracujemy w dwóch różnych agencjach o tej samej nazwie ;) Tworzenie pozorów na portalach social media że agencja w czasie kryzysu dobrze sobie radzi jest tylko i wyłącznie zasłoną dymną, za którą dzieją się straszne rzeczy. (usunięte przez administratora) Boję się pomyśleć co z nami będzie jak aktualna sytuacja z wirusem utrzyma się kolejne tygodnie. Przejdziemy na wolontariat?!? Przecież my pracownicy też potrzebujemy za coś żyć. Ogólnie sytuacja nerwowo, wręcz bardzo nie przyjemnie. Kierownictwo nie okazuje wsparcia.

Niezbędny
@Marian

Klienci odchodzą, część już ma niewydolność finansową, szukanie możliwości jest oznaką profesjonalizmu Panie "Marianie".

Mariusz
@Marian

Panie Marianie, jestem ciekawy co Pan powie teraz. :)

Marcin S
@Mariusz

Nic nie powie, bo nie jest on pracownikiem Semcore i nie wie, że wynagrodzenie zostało już w części zwrócone.

@Marian

Zwracam honor. Z tego, co wiem, zwrócili wszystko i wszystkim. Nawet byłym pracownikom. Chapeau bas.

Re:Marian
@Marcin S

Mkt

Czy semcore będzie prowadził rekrutacje do działu marketingu?

@Mkt

Hej! W pierwszym kwartale 2021 ruszy rekrutacja.

Zostaw merytoryczną opinię o semcore sp z o.o. - Poznań

• Jak się pracuje w semcore sp z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy semcore sp z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w semcore sp z o.o.?

semcore sp z o.o.