Opinie o Innogy Fotowoltaika (E.On Foton Sp. Z O.O.) w Warszawa

E.ON Foton to doświadczona i innowacyjna firma, która oferuje kompleksową usługę doradztwa, projektowania i profesjonalnego montażu instalacji fotowoltaicznych. Zapewniamy dostęp do ekologicznych i nowoczesnych rozwiązań, dzięki którym będą Państwo w stanie cieszyć się niezależnością energetyczną, a także niższymi rachunkami za prąd. Stawiamy na ekologiczne rozwiązania i cały czas poszerzamy ofertę produktów dla Klientów indywidualnych i biznesowych. Zapewniamy kompleksową usługę doradztwa, projektowania i montażu instalacji fotowoltaicznych dla Klientów indywidualnych oraz biznesowych. Posiadamy zasoby umożliwiające utrzymanie standardów dających naszym Klientom wsparcie oraz gwarantującym bezpieczeństwo na każdy etapie realizacji i użytkowania instalacji fotowoltaicznej. Nasza firma fotowoltaiczna jest jej częścią. Jesteśmy zaufanym partnerem. Nasz zespół to doświadczeni projektanci, monterzy oraz osoby z uprawnieniami wymaganymi do montażu instalacji fotowoltaicznych. Zostaliśmy wyróżnieni Złotym Godłem Konsumenckiego Lidera Jakości 2021 w kategorii „Instalacje fotowoltaiczne”. Ponadto jako jedyna firma zajmująca się sprzedażą i montażem instalacji fotowoltaicznych otrzymaliśmy Srebrny Laur Konsumenta 2021. Dzięki swojemu odpowiedzialnemu wyborowi, wspomożemy również proces ograniczania emisji CO2 do atmosfery, który jest kluczowy dla stanu naszej planety. Warto podkreślić, iż oferta naszej firmy fotowoltaicznej jest skierowana zarówno do Klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Do tej pory udało nam się zamontować setki tysięcy modułów fotowoltaicznych na terenie Polski, a wśród naszych Klientów znalazły się małe, średnie i duże firmy, gospodarstwa rolnicze, a także osoby prywatne. Zaufaj liderowi branży fotowoltaicznej w Polsce!

Branże: Pozostałe - sprzedaż hurtowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o E.ON Foton Sp. z o.o. w Warszawa

Maria

Mam założona fotowoltaika przez firmę obecnie eon foton przyszli panowie podpisaliśmy umowę miało być 4KW ja wyjechałam do pracy oni montowali bylo16kwadratow a podwójnych 8 przyszło za pół roku dopłacać 390 zł mamy to samo co przed zaczęłam dzwonić na infolinię przyjechali panowie z tej firmy zobaczyli i powiedzieli że mamy tylko 3KW ja do umowy a tam tak pisze umowa bez daty bez nr klienta Poprostu oni się śmiali co to za umowa nie dali faktury. No powiedzieli że i stała ja małej mocy niewydolna od strony zachodniej na dachu powiedzieli że trzeba druga oddzielna instalacje nawet zgodziliśmy się na początku ale potem córka mówi że są reklamację i zareklamowałam. Zadzwoniłam do tego pana że będzie reklamacja i nie chce paneli narazie i tak panele przywieźli na siłę pan powiedział że się dogadali i będą zdejmować z dachu i stawiać na ziemi. Po 30 dniach przyszło że reklamacja nie uznana bo płacimy za 3KW więc z ich strony wszystko jest dobrze a że nas (usunięte przez administratora) o 1KW to nic płacimy za to co mamy nawet nie padło przepraszam. Zadzwoniłam znów do p Mariusza żeby zabrali panele z podwórka bo ja już nie chce z tą firmą współpracy a on że minęło 14dni i umowy nie można zerwać. Napisałam rezygnację zadzwonił pan pytał o przyczynę rezygnacji opowiedziałam mu i mają zabrać te panele z mojego podwórka kosztowało nas (usunięte przez administratora) nerwów instalacja jest niewydolna i muszę na półrocze dopłacać omijajcie te firmę szerokim lukiem

(usunięte przez administratora) Wszystko ładnie przed podpisaniem umowy a pozniej książkę można o nich pisac… okazuje się ze po założeniu instalacji z 3.41kvh gdzie moje zapotrzebowanie na energię wynosi 2kvh instalacja jest w stanie wyprodukować tylko 1/3 zapotrzebowania. Oczywiście z racji tego ze założyłam w połowie roku ta pseudo firma kazała mi poczekać rok bo w wtedy będą zapasy energii ale jakos ich nie ma.

@Marta

Prosimy o przesłanie szczegółowych informacji dotyczących sprawy razem z Państwa danymi, będziemy wtedy w stanie dokładnie zweryfikować temat i udzielić Państwu odpowiedzi. Prosimy o przesłanie zgłoszenia na info@eonfoton.pl

Machnik Karolina.

Została mi źle obliczona instalacja. Dopłacam 1200 złotych do rachunków za pół roku. Tak tysiąc dwieście złotych. Do podpisania umowy był kontakt z firmą a teraz mają klienta w d.....e. Zaznaczam że nie mam żadnych nowych urządzeń w domu. Nie polecam tej firmy. Uważajcie na tą firmę. Wszystkie negatywne opinie usuwają.

@Machnik Karolina.

Krzysztof K

Od września jestem posiadacz pompy ciepla AIR 11 Wybralem ten produkt dzięki dobrej i fachowej porady Pana Krzysztofa Wach. Do dzisiejszego dnia udziela mi odpowiedzi na moje pytania . W pełni pilotował cały cykl dostaw montażu i uruchomienia. Polecam

Wojtek
@Krzysztof K

Dzień dobry jaki dom ,że taka pompa?

Dawid
@Wojtek

Tez jestem ciekawy, bo akurat muszę kupić i rozglądam się za pompą. Kupowałeś już coś w tej firmie? Bo właściwie szukam czegoś z polecenia. Pisz jakbyś miał info.

Przedstawiciel Handlowy

Pomijając to, że nie mogę znaleźć ogłoszenia tej firmy, a niby do niej aplikowałam Doszłam do 3-go etapu rekrutacji. Pierwszy to typowo rozmowa z działem HR nic specjalnego. Drugi to u mnie spotkanie online, przebiegło ono ciekawie, dużo pytań czemu akurat taka praca itp. Cyrk zaczął się dopiero w trzecim etapie, gdy ja i dwie inne osoby przybyły do firmy w Katowicach na ul. Mariackiej. Na osoby, które miały nam pokazać jak wygląda praca, czekaliśmy pół godziny! Potem każdy z nas dostał osobę kompetentną aby pokazać nam jak wygląda ta praca, gdy wyszliśmy z budynku Pan B, który miał mi pokazać z czym to się je powiedział mi, że z miejsca mi dziękuje, ponieważ nie jestem ubrana BIZNESOWO (cokolwiek to znaczy) i nie weźmie mnie na spotkanie z klientem. Byłam w szoku, ponieważ było to zmarnowanie mojego czasu i jeśli przeszkadzał im mój ubiór, mogli mi dać znać po prostu wcześniej. Oczywiście potem zadzwoniłam do Pani z rekrutacji, po opowiedzeniu całej historii otrzymałam tylko krótkie " Dziękuję za informację, do usłyszenia"... Też pragnę zaznaczyć, że w informacji sms, którą dostałam dzień przed nie miałam informacji o dress code, była tylko informacja o ubiorze odpowiednim do pogody. Nie polecam nikomu tej firmy, do teraz nie wiem, gdzie bym miała pracować, ponieważ podpisują się pod kilkoma innymi nazwami.

Czy miałam do czynienia z tego typu branżą

logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners

Nie polecam tracić czasu na rekrutację. Od samego początku: rozmowa "na mieście", ludzie poumawiani czasowo na zapałki, więc czuło się presję potrzeby skończenia szybciej swoich myśli. Ogromny dyskomofort. Drugi etap online, po którym miała w ciągu tygodnia przyjść informacja zwrotna. Brak informacji, brak kontaktu, telefonu nie odbierają.

@Kandydat

@KANDYDAT Prosimy o przesłanie szczegółowych informacji na temat procesu rekrutacyjnego, w którym brał Pan udział. Będziemy wtedy w stanie dokładnie zweryfikować temat i udzielić Panu wyjaśnień. Prosimy o przesłanie zgłoszenia na hr@eonfoton.pl

Bogdan Koziej

Próby kontaktu telefonicznego oraz wysłana próśb na meila info@eonfoton.pl spełzły na NICZYM !!!! W wyniku błędnie złożonego wniosku do NFOŚIGW nie dostałem dofinansowania ( muszę złożyć jeden dokument ) i chcąc prosić dawny Foton Technik teraz E.ON FOTON o wystawienie dokumentu potwierdzającego wpłaty za Fotowoltaikę brak całkowity możliwości załatwienia czegokolwiek !!!! Sprawę skieruję do Rzecznika Praw Konsumenta ponieważ jestem Inwalidą I Stopnia i na prawdę te pieniądze są mi bardzo potrzebne do Życia !!! Ostatnia próba moja kontaktu to komentarz na tej stronie i też nie wierzę, że coś pomoże...

J s

Firma zalała mi pół domu i skłamała ,że ja ekipie Foton zleciłam dodatkowe usługi..Hahaha ..Ja zleciłam ich pracownikom u mnie w domu ekstra usługi i oni jes wykonali ..Dobry żart. Z daleka od (usunięte przez administratora) .

Grzegorz
@J s

Współczuję sytuacji z zalaniem. Zdaje się, że nie jest Pani jedyną niezadowoloną klientką firmy. Jedna sprawa to kwestia problemów z montażem, zgłaszano również problemy z pompą ciepła i złym falownikiem, który opóźnił uruchomienie instalacji o kilka miesięcy. Z tego, co wyczytałem są też problemy z rozliczeniami i dotrzymywaniem pierwotnych ustaleń np. gdy chodzi o koszt montażu... Pomogli jakoś Pani w zaistniałej sytuacji?

Barbara.hetmanska69@wp.pl

Dwa lata mam fotowoltaike działa dobrze a pan Artur jeszcze nie załatwił mi dofinasowania

RN

Witam serdecznie Niestety ja nie mogę zostawić pozytywnej opinii . Wręcz jestem rozczarowany podejściem firmy Foton Technik a obecie E on. Zgłoszona reklamacja wykonania chwilę przed covidem . Wizyta technika odnośnie zgłoszonego problemu. Dostarczony towar do wykonania poprawy montażu po 2 miesiącach i słuch po nich zaginał. Zrozumiał bym 2,3 6 miesięcy opóźnienia. Opiekun zmienił pracę a infolinia tylko zapisuję zgłoszenia i nic. Chociaż jak by zostawili dokumentację do dostarczonego towaru to może bym sam zmienił :) . Tak wiec jak nie chcecie mieć problemów to polecam poszukać gdzie indziej.

@RN

Prosimy o przesłanie szczegółowych informacji dotyczących sprawy razem z Pana danymi, będziemy wtedy w stanie dokładnie zweryfikować temat i udzielić Panu odpowiedzi. Prosimy o przesłanie zgłoszenia na info@eonfoton.pl

Mamy od Foton pompe ciepła 11 i jestesmy załamani. Urzadzenie ciągle sie zapowietrza, w domu mamy maksymalnie 20/21 stopni, a na pompie zadana temperatura wynosi 25. Oprócz tego, ze urządzenie jest niewydajne to pochlania kosmiczne ilości prądu. Rachunek za grudzień i styczen 4000 kwh. Nasz dom ma tylko 144m2 i 5 lat nie ma mowy o stratach ciepla. Najgorsze jest to, że ciagle zgłaszamy to do firmy, audytora (Artura?) i nie przynosi to żadnego rezultatu. Twierdzą, że wszystko jest ok. Serwis nie istnieje. Boje sie, ze gdy pompa wysiądzie zostaniemy bez pomocy. Stanowczo odradzam. Jeszcze na domiar zlego poleciliśmy znajomych i u nich problemy sa podobne. Współpraca z ta firma to nasza zyciowa porażka.

filej
@Monika

Dzień dobry . Właśnie miałem zamówić tę firmę , jaką pompę macie ? Jeśli można wiedzieć .

Pompa ania
@Monika

U mnie mam 11 kw i działa fajnie 2 lata. Może źle dobrana pompa do domu?

Kamil

Cześć powie ktoś jak wygląda teraz praca w firmie eon? Dużo sprzedajcie teraz pomp i pv, jak zarobki? Montaże naprawdę są tak złe?

Pracownik wlkp.
@Kamil

Co do montażu mogę odnieść się jedynie w Wielkopolsce ponieważ tu pracuje, nie wiem. Jak w innych rejonach. Montaż około 3/4 tygodni i wszytko jest zrobione. Co do pomp i pv to są dni kiedy brakuje nam. Rak do pracy

Aneta Klient

Nie polecam zakupu w tej firmie. Dziś wybrałabym inną firmę, z uwagi na brak zainteresowania obsługą klienta. W moim przypadku umawiany montaż był odwoływany i przekaładany z dnia na dzień. I proszę nie liczyć na wykonanie w podanych w umowie 90 dniach. Moim znajomym odradzam. Pewne procesy tam nie działają.

@Aneta Klient

@Aneta - w celu weryfikacji opisanych zdarzeń, prosimy o przesłanie szczegółowych informacji, wraz z danymi inwestycji, na adres info@eonfoton.pl

Iza

Z firmą już drugi rok walczę o wysłanie faktur!niepotrafi wystawić poprawnie za każdym razem są źle każdy z oracownikow mowi co innego !NIEPOLECam firmy

@Iza

@Iza - prosimy o przesłanie informacji, na czym polega nieprawidłowość oraz danych inwestora, na adres info@eonfoton.pl

Karola

FotonTechnik- nie polecam tej firmy. Naobiecywali moim rodzicom, że pomogą w załatwieniu wszystkich formalności odnośnie dofinansowania. Zwodzili ich od 2 lat. Dzwoniąc na infolinię cały czas ta sama śpiewka, że oddzwonią i nigdy nikt nie raczył tego zrobić. Przepadło im całe dofinansowanie. Ludzi pracujący tam są bardzo niekompetentni.

@Karola

@Karola - chcielibyśmy zweryfikować opisaną sytuację. Prosimy o przesłanie szerszego opisu zdarzeń, wraz z danymi inwestora, na adres info@eonfoton.pl.

nelor

Również nie polecam. Monterzy połamali dachówki, a na nieprawidłowe działanie instalacji w ogóle nie reagują. W ogóle z fotovoltaiką są problemy. Zbyt wysokie napięcie wyłącza awaryjnie falownik. Straty znaczne, bo wyłączenia w dni słoneczne są częste. Tauron odsyła do instalatora, a ten nie reaguje i kółko zamknięte. Tauron straszy kosztami za badanie sieci. Z góry wiadomo, że jak będą badać w pochmurny dzień, to napięcie będzie prawidłowe. Wydaj kasę a później walcz aby to działało, z wiatrakami.

@nelor

Znaczna część, Pańskiej opinii dotyczy operatora, nie Spółki E.O N Foton. Prosimy o przesłanie szczegółowych informacji dotyczących zgłoszenia, wraz z Pana danymi, na adres info@eonfoton.pl. Chcielibyśmy szczegółowo zweryfikować kwestię uszkodzonych dachówek oraz przeanalizować kwestię napięcia, by pomóc, na ile to możliwe.

@E.ON Foton Sp. z o.o.

To proszę sobie przejrzeć korespondencję. Kwestia dachówek, to już przebolana historia. Sprawa nie dotyczy operatora ponieważ mam drugą instalację, w której problemy nie występują. Z resztą w korespondencji jest i odpowiedź od Taurona.

@nelor

Nie znając danych instalacji, nie mamy możliwości zweryfikowania żadnej, z przedstawionych przez Pana kwestii. Jeżeli zdecyduje się Pan do nas napisać, polecamy adres info@eonfoton.pl. Napięcie sieci zależne jest od Operatora Sieci Dystrybucji (zapewne wskazanego przez Pana w komentarzu). Życzymy dużo słońca i liczymy na kontakt!

@E.ON Foton Sp. z o.o.

Pisałem na podany adres, ale nikt nie był łaskaw odpowiedzieć.

@E.ON Foton Sp. z o.o.

O, to jest to o czym piszę. Przecież wszystko napisałem. Dlaczego kasujecie moje odpowiedzi.? Wszystkie dane podałem.

@E.ON Foton Sp. z o.o.

Przynajmniej kod dostępu do falownika podajcie, to może sam coś pogmeram.

Krzysztof

Moja ocena względem E.ON FOTON jest bardzo pozytywna. Pani Dominika Borowiak wszystko dobrze wytłumaczyła oraz wykonała bardzo dobrą wycenę. Bardzo polecam Panią Dominikę Borowiak.

Aktualność
Dnia 23 listopada (poniedziałek) o 12:00 FOTON Technik zaprezentował swoim Klientom zupełnie nowy produkt, który zrewolucjonizuje branżę fotowoltaiczną w Polsce. COMFORT Home od FOTON Technik to zupełnie nowe spojrzenie na fotowoltaikę oraz produkty i usługi, które w połączeniu z darmową energią dają pełny komfort użytkownikowi.
Więcej na: http://www.fotontechnik.pl/comfort_home_konferencja

Bo czuję się poraz kolejny (usunięte przez administratora) przez tą firmę jak falownik się zepsuł i niedzialam prawie 3 tygodnie to wielu telefonach z laską naprawili teraz dostałam po pierwszym roku że mam zapłacić rachunek na kwotę 460 zł jak dzwoniłam to powiedzieli że mogę złożyć reklamacje jak napisałam meila to nawet się nie odezwała mają klienta w (usunięte przez administratora) ważne że dostali kasę za szajski sprzęt

alejandroolek-tarnobrzeg

dziękuje już mam od firmy fototechnik falownik bez certyfikatu i bez możliwości podłączenia do sieci.

Jolanta
@alejandroolek-tarnobrzeg

Z tego co czytam to firma odpisała Panu w tym temacie, nie zgłosił się Pan przez rok do firmy a teraz ma Pan pretensję ?

alejandroolek TARNOBRZEG

A co z dotacja z unii?

alejandroolek TARNOBRZEG

Najchętniej to bym chciał żeby to zabrali,ale teraz CO Z NOWYM DACHEM PODZIURAWIONYM.

Danel

FotonTechnik - firma krzak, umawianie i przeprowadzanie spotkań, wyjazdy w teren, wypłaty za przeprowadzanie spotkań, zrobiłem ich 45, nie dostałem ani grosza, bo podonież meneger dzwonił do tych ludzi i mnie wcale tam nie było, po prostu tragedia, za paliwo trzeba płacić, trzeba chodzić w zimnie godzinami, okłamywać ludzi przy okazji jakie te pompy i panele nie są tanie i wgl mega, no pracy nie polecam, umowa o dzieło, więc nawet prawnie nic nie wywalcze, no po prostu TRAGEDIAAAA!

@Danel

Dzień dobry Panie Danielu, Jako firma staramy się zapewnić naszym pracownikom komfortowe warunki pracy. Bardzo nam przykro, że miał Pan tak złe doświadczenia związane z naszą firmą. Chcielibyśmy dowiedzieć się jednak nieco więcej na temat tej sytuacji. Czy pracuje/pracował Pan jako nasz pracownik, czy był Pan zatrudniony przez sieć zewnętrzną? W jakim czasie Pan pracował? Chcielibyśmy poznać więcej szczegółów dotyczących Pana doświadczeń, żebyśmy byli w stanie odpowiednio zareagować i skorygować wszelkie błędy. Będziemy Panu niezmiernie wdzięczni za wiadomość mailową na adres: hr@eonfoton.pl. Pozdrawiamy, Zespół HR

Zostaw merytoryczną opinię o E.ON Foton Sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w E.ON Foton Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy E.ON Foton Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 58.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w E.ON Foton Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 39, z czego 10 to opinie pozytywne, 22 to opinie negatywne, a 7 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

• Jak wygląda rekrutacja do firmy E.ON Foton Sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w E.ON Foton Sp. z o.o. napisali 13 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

E.ON Foton Sp. z o.o.
3.6/5 Na podstawie 663 ocen.

E.ON Foton Sp. z o.o.