CLOUDITY sp. z o.o.

Opinie o CLOUDITY sp. z o.o.

Aktualność
W Cloudity zależy nam na wzmacnianiu relacji międzyludzkich. Niestety koronawirus skutecznie nam to utrudnionia. My jednak nie dajemy się i wspominamy czasy przed pandemią, kiedy było to o wiele prostsze.
Jaki jest najlepszy przepis na budowanie zespołu? Dwa kosze, piłka i gromadka wspaniałych ludzi :) Różnic jest między nami wiele. Styl gry, poziom zaawansowania, doświadczenie, wzrost, wiek, kondycja fizyczna, poziom zmęczenia, staż pracy, obowiązki, osobowości. Ale pod koniec gry wszyscy uśmiechamy się tak samo. Trenujemy nie tylko umiejętności koszykarskie, ale przede wszystkim komunikację, współpracę, zaufanie i wsparcie w zespole. I wreszcie, nie ma lepszego sposobu na poznanie się niż wspólne spędzanie czasu.
Nie możemy się doczekać, kiedy wrócimy do naszych cotygodniowych rozgrywek.
#teambuilding #teamspirit #cloudity

@grek

Drogi grek, Dokładnie tak, Cloudity jest firmą wdrożeniową, jesteśmy Platynowym Partnerem Salesforce. Od samego początku działalności wspieramy swoich klientów w cyfrowej transformacji. Pomagamy firmom wdrażać nowoczesne technologie, eliminować zbędne procesy i zarządzać postępującą zmianą. Skupiamy się między innymi na wspieraniu naszych klientów we wzroście sprzedaży i wzmocnieniu działań marketingowych. Swoją działalność opieramy nie tylko na rynku polskim, ale również na rynku europejskim. Cenimy sobie wymianę doświadczeń, dlatego też na każdym kroku zachęcamy naszych pracowników do aktywnego uczestnictwa w wewnętrznych spotkaniach i dzielenia się swoimi pomysłami. Każdy z nas jest chętny do wsparcia merytorycznego :) Ciągły rozwój pracowników to jedna z naszych kluczowych wartości, więc już od samego początku zapewniamy wsparcie tzw. buddiego, który prowadzi przez cały proces onboardingowy trwający 3 miesiące. W trakcie tego okresu każdy odbywa indywidualne spotkania, które służą określeniu ścieżki rozwoju jak również wsparciu merytorycznemu. Pozdrawiamy! Zespół Cloudity

mat_szach

Pracuję w Cloudity od prawie roku. Bardzo fajna firma, gdzie twój rozwój zależy w dużej mierze od ciebie. Od pierwszych dni szkolenia i wdrażanie w Salesforce, z którego można robić wiele certyfikacji (jak zdasz za 1-szym razem to masz za darmo) – ogólnie cała platforma SF jest intuicyjna i łatwo ją ogarnąć, chociaż funkcjonalności ma wiele. Po okresie próbnym dostajesz pakiet lux med i dofinansowanie do karty multisport. Jestem na B2B i od pakietu medycznego płacę tylko podatek, więc spoko. Multisporta nie używam, ale wiem, że masz kilka opcji do wyboru (liczba wejść miesięcznie itp.) Jeśli chodzi o atmosferę, to jest mega fajna. Nie zauważyłem jakichś konfliktów ambicjonalnych, a nawet jeśli ktoś ma jakiś problem, to rozwiązuje go 1na1 a nie miesza do tego innych, jak to bywało w innych firmach, w których pracowałem. Przy mniej więcej 80 osobach trudno się przyjaźnić z każdym, ale jest tu jakieś takie poczucie grania w jednym zespole, co akurat bardzo mi ułatwia pracę. W sumie to nie ma czasu na konflikty, bo mamy dużo pracy, a przynajmniej ja sobie tak organizuję czas, bo nie znoszę nudy. Są wyjścia i wyjazdy integracyjne, a poza tym wychodzimy też teamami na taką “małą integrację”. Jest duże zapotrzebowanie na devów, bo jest dużo projektów. Nadgodziny się zdarzają, ale w normie – tutaj przykłada się wagę do planowania czasu pracy, dzięki czemu minimalizujemy niespodzianki :)

Już na poziomie składania oferty każdy z kandydatów ma przedstawioną potencjalną ścieżkę rozwoju w naszej organizacji. Zakłada ona zdawanie konkretnych certyfikatów oraz osiąganie samodzielności projektowej. Rozwój naszych pracowników zależny jest przede wszystkim od samego pracownika i kierunku w którym chce iść jak i sytuacji biznesowej oraz projektowej organizacji. Rozwój może być zarówno pionowy - wiążący się ze zmianą seniority w miarę uzyskiwania samodzielności i podnoszenia wiedzy merytorycznej jak i poziomy - w obrębie team’ów, zmiany stanowiska i roli w organizacji. Jesteśmy otwarci na zwiększanie kompetencji naszych pracowników i w pełni wspieramy w zakresie rozwoju. Ogromną rolę w tym procesie odgrywa sam pracownik, to on określa tempo swojego rozwoju i kierunek, w którym chciałby poszerzać swoje kompetencje. Zachęcamy do obserwowania naszych kanałów social media. Na portalu Facebook oraz LinkedIn cyklicznie zamieszczamy historie naszych pracowników związane właśnie z ich rozwojem w naszej organizacji :)

cloudevi

Jestem developerem w Cloudity od jakiegoś czasu. Najogólniej rzecz ujmując firma jest super :) Brak tu korpo atmosfery, szefowie są bardzo miłymi gośćmi, zawsze można na nich liczyć i służą dobrą radą, jeśli o taką się zwrócimy. Rekrutacje są przemyślane i zatrudnia się ludzi, którzy poza tym, że są kompetentni i wiedzą czego chcą, to są fajnymi osobami, dzięki czemu cały zespół działa sprawnie i płynie raczej na pozytywnych falach ;) Projekty są bardzo dynamiczne i zróżnicowane - co klient, to nowe środowisko i można się baaaaaardzo dużo nauczyć. Zakres czasowy to od kilku do kilkunastu miesięcy. Bez problemu można liczyć na wsparcie starszych kolegów i koleżanek i nigdy nie jesteśmy pozostawieni sami sobie (chyba, że na własne życzenie i nie dajemy feedbacku o sytuacji na projekcie). Zarobki to developerska norma - powiedziałbym nawet że jest całkiem nieźle :) Preferowany rodzaj współpracy to raczej B2B, ale zdarzają się też UoPowe wyjątki. Zdecydowanie polecam ;)

A czy jako freelancer ktoś współpracował? Mnie też pokazywała się ta oferta o którą ktoś niedawno spytał, ale na stronie jest ich jeszcze więcej. również zastanawiam się czy warto wejść we współpracę? I co należy zrobić by chcieli kogoś wybrać? jak wygląda rozmowa, macie porady?

rosomak zwierz Nowy wpis

Cześć i czołem! Czy możecie napisać coś na temat stanowiska Business Development Representative? Na jakie widełki można liczyć, na jakie prowizje/premie na UoP? Jak wygląda typowy dzień w pracy? Dzięki i powodzenia Wam!

Czy nabory dla PMa są zakończone? widzę, że ktoś informacyjnie tu pisał o ofercie a jedyna, która widzę teraz w zakładce przeznaczona jest dla Junior Deva. Tu jednak widnieje data związana z końcem września… czy tak trudno się dostać ze dalej wisi czy po prostu więcej osób teraz potrzeba? Jaki projekt jest planowany?

Firma dużo obiecuje na rekrutacji jeśli chodzi o wpływ na doskonalenie procesów czy podnoszenie jakości pracy i produktów. Przed przejęciem przez Hadris też całkiem proponowała całkiem przyzwoite warunki finansowe. Po rozpoczęciu pracy szybko okazuje się, że jak chcesz coś zmieniać, to... możesz próbować zmieniać sam i pod warunkiem że nie wymaga to żadnego zaangażowania czy inwestycji managerów. Prezesi maja swoich zaufanych ludzi(długoletnich pracowników), którzy szybko i sprawnie im donoszą, gdy podsłuchają, że ktoś nie zgadza się z ich poglądami czy regułami. Sposób i zasady traktowania pracowników stosowane przez firmę bardzo wątpliwe etycznie. Na onboardingu pracownicy na umowę o pracę dowiadują się, że "na okresie próbnym nie można wziąć urlopu" co jest niezgodne z polskim prawem. Pomimo obiecanej w liście intencyjnym umowy o pracę na czas nieokreślony po okresie próbnym proponowane są pracownikom nawet kilkukrotnie umowy na czas określony. Pracownik dostaje je na dzień-dwa przed zakończeniem obecnej umowy, do końca trzymany w niepewności. Od developerów, konsultantów, architektów wymaga się podnoszenia bilowalności, pomimo że kompletnie nie maja na to wpływu w swoich rolach. W firmie brak analityków biznesowych, i w tej roli często wystawia się architektów. Wszystko to spowodowało falę odejść głównie wartościowych i doświadczonych osób w ostatnim roku.

Nowy wpis

Drogi „Były Pracowniku”, Dziękujemy, że zainwestowałeś czas w to, żeby nam odpisać i podzieliłeś się swoimi odczuciami co do procesów w Cloudity. Doceniamy też, że byłeś częścią firmy i mamy nadzieję, że to doświadczenie, które zdobyłeś, oraz wiedza i certyfikaty, z których miałeś okazję skorzystać, przyczyniają się właśnie do Twojego dalszego rozwoju zawodowego. Ustosunkujemy się do tego, o czym wspomniałeś. 1. To prawda, wspominamy o możliwości poprawiania środowiska pracy, w którym operujesz, już od pierwszego dnia. Wymaga to jednak – zgodnie z naszymi wartościami – brania odpowiedzialności i chęci do samodzielnego działania. W tym punkcie więc w pełni się z Tobą zgadzamy. Nasi managerowie chętnie wspierają działania, które są zgodne z celami biznesowymi i służą rozwojowi zespołu i pracowników. Jeśli spotkała Cię inna sytuacja, bardzo nam przykro. 2. Przedstawiamy atrakcyjnie rynkowo wynagrodzenie, w szczególności na poziomie juniorskim (tutaj nasze widełki to ok. 20%+ w stosunku do rynkowych). 3. W Cloudity stawiamy na otwartą komunikację i zależy nam, by pracownicy zawsze wyrażali swoje zdanie – wysoko cenimy konstruktywną krytykę. Ponadto wszystkich pracowników, niezależnie od stażu pracy, traktujemy na równi. 4. Nie ma takiej możliwości prawnej i formalnej, aby odmówić pracownikowi na umowie o pracę wybrania urlopu w trakcie trzymiesięcznego okresu próbnego – zgodnie z kodeksem, tak jak wspomniałeś. Sytuacja wygląda jednak inaczej w przypadku innych form zatrudnienia oraz gdy jest to pierwsza umowa o pracę danego pracownika. 5. Standardem dla nas jest umowa na trzymiesięczny okres próbny, a kolejna podpisywana jest już na czas nieokreślony. Faktem jest jednak, że w wyjątkowych sytuacjach, kiedy mamy wątpliwości co do efektów pracy danej osoby – a wciąż chcemy dać jej szansę, by rozwijała się z nami – proponujemy (zgodnie z polskim prawem) jeszcze jedną umowę na czas określony. Dzięki temu obie strony mają szansę zrewidować swoje oczekiwania, a pracownik może poprawić niezadowalające wyniki w obszarach, które zostały określone przed rozpoczęciem okresu próbnego. 6. Poziom dobrowolnej rotacji pracowników na poziomie Regular II+ w ostatnich dwóch latach był na poziomie poniżej średniej rynkowej dla naszej branży. Zdecydowana większość pracowników z długim stażem, z którymi chcieliśmy dalej współpracować, po negocjacjach zdecydowała się z nami zostać. Pozdrawiamy

Rzuci ktoś, choćby od niechcenia, widłami Junior Developera z Javą? Jednak zwyczaj jawności przybliżonych wynagrodzeń skraca czas i oszczędza zachodu wszystkim stronom :))

Lena

Zespół testów, jak widzę, jest polecany. Wiecie coś o ruchach kadrowych, czy mogliby potrzebować w najbliższym czasie juniorów do niego? Jak jest z wdrażaniem, czy znajdzie jakiś sympatyczny buddy?

Od czego uzależniona jest premia w firmie CLOUDITY sp. z o.o.? Jakie są progi premiowe? Dodali 15 marca na GoWork.pl ogłoszenie na stanowisko Project Manager.

a

Bardzo kiepska atmosfera skutkująca falą zwolnień. Projekty sprzedawane na łapu capu byle zdobyć klienta, co powoduje masę nadgodzin u developerów i konsultantów. Oczywiście nadgodziny nie są wypłacane, można sobie "odebrać". Firma ewidentnie nie wie, w którą stronę chce iść, chaos, momentami wyzysk. Nie da się tego przykryć barowymi czwartkami. Dodatkowo śmieszna polityka "powrotu do biur".

Aneta

Salary adequate to the effects achieved, w przypadku Project Managera od czegoś muszą jednak startować, gdy jeszcze bazuje on na opisie efektów z poprzedniej pracy. Od jakiej stawki więc manager zaczyna i po jakim okresie jest szansa na jej podniesienie? Czy wiadomo Wam, o jaki konkretny projekt może chodzić?

Aplikant

Rekrutacja ciężki temat - zaproszonych zostało równolegle 20 osób i każdy, bez żadnych konkretnych informacji, miał pracować w zespołach po 6 osób nad prezentacją dla cloudity pod nadzorem supervisora (który notabene przez większość czasu nie przebywał na miejscu pracy zespołu). Stracony czas, brak feedbacku Na plus: Panie z HR bardzo komunikatywne i otwarte

Voldemort

Ogólnie firma wydaje się całkiem spoko, choć w ostatnim czasie, po wewnętrznej transformacji, sporo osób się zwalnia. To normalne w procesie zmiany, może nie każdemu te zmiany pasują i tyle. Firma dba o pracowników, na pewno stawiają na częste integracje, jakieś spotkania z quizami, tzw. barowe czwartki, imprezy, na których obecny jest zarząd, co jest super miłe. Panowie zbudowali firmę od zera i bardzo ich za to szanuję. W dziale HR niestety jest kiepsko, choć oczywiście zależy dla kogo. Jeśli szukasz spokoju, zdecydowanie nie jest to praca dla Ciebie. Jeśli lubisz wyzwania, szybką i intensywną pracę, jesteś młody/a, ambitny/a i chcesz się wykazać - odnajdziesz się tam dobrze. Firma komunikuje, że nie jest korporacją i nigdy nie zamierza być - nie do końca się z tym zgadzam. Przynajmniej w dziale HR, jest inna wersja korpo - pracownicy dalej mają trudności z wyjściem z mentalności startupu, ostrego zapierdalania dla dobra firmy, która jest najważniejsza. Włącznie z załatwianiem prywatnych rzeczy prezesowi - też robiłam takie rzeczy, tylko w dużo mniejszej firmie. Moim zdaniem pora z tego wyrosnąć ;) Aha, i wiem, że w testach mają super przełożonego, który zrobi wszystko dla swojego zespołu, więc mimo moich przykrych doświadczeń (50/50 z mojej winy), ogólnie polecam Cloudity, a do zespołu testów walcie drzwiami i oknami :)

@Voldemort

No po tym opisie wszystko wygląda bardzo spoko. ;) Szkoda w takim razie, że coś przykrego musiało Ci tu spotkać. :( Można tylko spytać czego to dotyczyło? I czy gdyby nie to, to wciąż chciałbyś tu pracować?

@Voldemort

Cześć! Dziękujemy za Twoją opinię na temat pracy w Cloudity. Feedback jest to dla nas niezwykle cennym źródłem wiedzy oraz jednym z fundamentów i głównych wartości naszej firmy. Cieszy nas fakt, że doceniasz zaangażowanie jakie wkładamy w dbanie o pracowników oraz organizację integracji i eventów - zarówno zespołowych jak i ogólnofirmowych. Nie byłoby to możliwe bez atmosfery, jaką udało nam się wspólnie zbudować. To dzięki niej wszyscy mamy poczucie pracy w gronie przyjaciół, wobec których od czasu do czasu zdarza nam się pomóc z prywatnym problemem - co jest dla nas normalne niezależnie od stanowiska. Wewnętrzna praca w zespołach Cloudity może się od siebie nieznacznie różnić, natomiast przyświeca nam cel skutecznego realizowania powierzonych nam zadań. Jako zespół HR staramy się działać efektywnie - tym bardziej wiedząc, że po drugiej stronie stoi człowiek potrzebujący naszego wsparcia lub podejmujący z nami współpracę. Do każdej osoby z zespołu Cloudity podchodzimy w indywidualny sposób, mając na uwadze szereg predyspozycji zawodowych oraz własnych preferencji. Niemniej jest nam niezwykle przykro, że Twoje odczucia i oczekiwania wobec obejmowanego stanowiska różniły się z pierwotnym wyobrażeniem. Zawsze staramy się, aby zadania które stawiamy przed osobami z naszych zespołów na każdym etapie współpracy (zarówno przed jej rozpoczęciem jak i w trakcie) były jasne, ambitne, rozwojowe i możliwe do zrealizowania. Doceniamy ciepłe słowa skierowane do naszego zespołu testerskiego. Uważamy dokładnie tak samo oraz wiemy, że każdy zespół w Cloudity niezależnie od realizowanych zadań jest świetnym miejscem do dalszego rozwoju zawodowego.

empl

Nie polecam, firma żeruje na naiwnych kandydatach. Brak profesjonalizmu, górnolotne hasełka dot polityki pracy i korpo dołek. Cieszę się, że dosyć szybko odszedłem, bo w obecnej firmie mam większe perspektywy i lepsze zarobki.

Małgorzata
@empl

W jaki sposób firma żeruje na naiwnych kandydatach?

@empl

Najważniejsze to znaleźć dla siebie miejsce, które spełnia nasze oczekiwania i daje satysfakcje z codziennej pracy. Drogi EMPL przykro nam, że nie wspominasz nas dobrze. Nasze wartości są realną siłą naszej organizacji a od standardów pracy korporacyjnej uciekamy. Szybko rośniemy ale nie zapominamy o naszych startapowych korzeniach. Stawimy na ludzi a nie procedury. Zapraszam do bezpośredniego kontaktu na adres rekrutacje@cloudity.pl jeśli chciałbyś przekazać nam konkretne kwestie, które nie spełniły Twoich oczekiwań. Każdy głos krytyki zwraca naszą uwagę bo priorytetem jest dla nas stwarzanie środowiska otwartego na różnorodność i wspierającego rozwój.

@Małgorzata

Jako dział rekrutacji musimy oddać naszym kandydatom, że to ambitne osoby szukające miejsca pozwalającego na rozwój ;) Nasze procesy rekrutacyjne są ukierunkowane na równościowe podejście i dialog. Staramy się znajdywać zarówno odpowiednich kandydatów jak i odpowiednie miejsca w naszej organizacje. Ogromną wagę przykładamy do transparentnej komunikacji, która jest dla nas podstawą do budowania zaufania.

Rozmowa rekrutacyjna odbyła się już kilka miesięcy temu, ale niesmak pozostaje dalej. Po przeczytaniu tylu pozytywnych opinii i pierwszym kontakcie z rekruterką spodziewałem się również przyjaźniej atmosfery na rozmowie online. Rekrutacja była na stanowisko konsultanckie. Zostałem przedstawiony potencjalnej przełożonej, która nie mogła wyglądać na jeszcze bardziej obojętną. Rozumiem, że czasem od pierwszego spojrzenia coś może "nie pyknąć", ale robi to bardzo złe wrażenie o firmie, kiedy na starcie widzisz, że osoba, która teoretycznie ma być najbardziej zaangażowana w rozmowie, pokazuje, że wolałaby być gdzieś indziej i olewa to co opowiadasz o swoim doświadczeniu. Żadnych pytań, aktywnego słuchania, nic. Było jeszcze ze dwie osoby na rozmowie, ale miałem wrażenie, że to ja muszę ją ciągnąć, żeby nie zapadła niezręczna cisza. Na koniec oczywiście obiecali zadzwonić nawet w przypadku negatywnego feedbacku, ale oczywiście nie zrobili tego. Kiedyś zadzwoniłem pierwszy, to rekruterka szybko powiedziała, że "jest na bardzo ważnym spotkaniu" i rozłączyła się. Po jakimś czasie jakiegoś bardzo ogólnego maila z odmową. Spodziewałem się czegoś lepszego i bardziej profesjonalnego jak na firmę, która tak bardzo promuje relacje międzyludzkie i chwali się tym, że zawsze daje informację zwrotną. Ten proces zostawił taki niesmak, że zostawiam swoją pierwszą negatywną opinię.

Klient
@Kandydat

Nie polecam. Obiecują bardzo dużo. W trakcie wdrożenia w razie obiekcji pracowników po stronie klienta - podejmują działania tendencyjne - deprecjonują go przekonując zarząd klienta, że Cloudity ma racę przecież są Platinium Partner Salesforce i to jest dowodem ich kompetencji. Są to techniki manipulacji których założyciele Cloudity preferują. Unikać jak ognia!

@Kandydat

Drogi Kandydacie, zdajemy sobie sprawę, że proces rekrutacyjny to wyzwanie zarówno dla kandydatów jak i osób ze strony naszej organizacji. Nasz zespół rekruterski stara się dbać o płynność procesu jak i pozytywne odczucia wszystkich osób biorących udział w danym procesie. Bardzo nam przykro, że Twoje pozytywne doświadczenie tak szybko minęło. Jak w każdej pracy i u nas wkrada się pośpiech i mnogość obowiązków. Ewidentnym błędem z naszej strony był brak bezpośredniego kontaktu z Tobą, po ostatnim spotkaniu za co pozostało nam jedynie przeprosić. Nie chcemy się wypowiadać w cudzym imieniu więc nastawienie managerki na rozmowie pozostawimy bez komentarza. Przykro nam, że pozostałeś z negatywnymi emocjami po kontakcie z nami. Jest to zapewne mała pociecha ale każdy feedback staramy się przekuć w działanie. Ponowimy komunikację na temat naszych standardów rekrutacji wśród osób zaangażowanych w te działania aby uniknąć podobnych doświadczeń przyszłych kandydatów. Dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoim doświadczeniem - nie jesteśmy idealni i popełniamy błędy ale wyciągamy z nich wnioski. Jeszcze raz serdecznie przepraszamy za przebieg Twojej rekrutacji.

@Klient

Drogi Kliencie, jako Cloudity mamy za sobą ponad 400 owocnych projektów wdrożeniowych. Status Salsforce Platinum Consulting Partnera napawa nas dumą ale o nas świadczy nasza praca i dokonania. Przykro nam, że wyrobiłeś sobie o nas nie najlepsze zdanie jednak w portfolio naszych klientów znajdziesz wielu zadowolonych przedsiębiorców, którym pomogliśmy w dokonaniu cyfrowej transformacji. Twój feedback przekażemy do biznesu aby żaden głos, a szczególnie ten krytyczny nie przeszedł bez refleksji.

Czy w firmie CLOUDITY sp. z o.o. można pracować zdalnie?

Cloudity jako pracodawca ma już spore doświadczenie w zarządzaniu zespołami pracującymi hybrydowo. Praca zdalna jest możliwa a tym bardziej ułatwiana przez naszą firmę w czasach covidowej niestałości. Jako firma pracująca międzynarodowo jesteśmy przyzwyczajeni do kontaktu za pomocą narzędzi technologicznych. Nasi pracownicy nie pracują jedynie z Polski - nasze biura są ulokowane w Berlinie i Sztokholmie a nasi klienci znajdują są na całym świecie.

grek

hej, z tego co wiem to Cloudity to firma wdrożeniowa, tworząca elastyczne i zwinne aplikacje biznesowe oparte o technologię Force.com. Nie mam jeszcze zbyt dużego doświadczenie w pracy w tej branży, jednak to co mogę powiedzieć , po kilku poprzednich robotach to , że ludzie są w porządku, całkiem pomocni. mam nadzieję , że podobnie jest tutaj

@grek

Klient

Dałem się na to nabrać

Małgorzata

Jakiś czas temu aplikowałam na stanowisko PM do firmy Cloudity. Zadzwoniła do mnie Pani, porozmawiałyśmy chwilę o stanowisku i moich wymaganiach, jednak przed spotkaniem z Managerem miałam rozwiązać zadanie (zaplanować pracę zespołu w Excelu). Dostałam maila z zadaniem oraz oczywiście z dopiskiem "w razie pytań pozostaję do dyspozycji". Niestety, kiedy pytania się pojawiły - Excel zawierał błędy, logika zadania w mojej opinii mocno kulała i chciałam dopytać czy jest to uproszczenie i mimo wszystko na tym bazować, czy jednak jest to zagadka pt "kandydacie wykaż się", Pani rekruterka niestety nie odpisała. Jako, że mail z którego wysłała mi zadanie był mailem "systemowym" to postanowiłam napisać do Pani SMS z prośbą o odpowiedź. Minął tydzień, a ja do tej pory nie dostałam odpowiedzi ani na maila, ani na smsa. Jeżeli człowiek jeszcze nie pracuje w firmie, a już jest olewany, to moim zdaniem nie warto aplikować.

@Małgorzata

Pani Małgorzato, przykro nam, że przez brak naszej responsywności wywołaliśmy w Pani wrażenie firmy, która nie dba o komfort pracowników. Staramy się aby jaknajszybciej wracać z odpowiedzią czy feedbackiem do kandydatów, a każdego z kandydatów traktujemy indywidualnie. Rozumiem, że w perspektywie wykonania zadania w ograniczonym czasie, tydzień braku odpowiedzi od jednej z naszych rekruterek był niekomfortowy. Czytając Pani komentarz od razu zweryfikowaliśmy gdzie popełniliśmy błąd. Osoba, która była w kontakcie z Panią ze względu na chorobę poszła na zwolnienie lekarskie - dlatego nie odpisywała na wiadomości sms. Popełniliśmy błąd nie weryfikując korespondecji z Panią. Bardzo nam przykro za wywołanie takiego wrażenia. Nasza rekruterka wraca do sił i wiem, że już nawiązała próbę kontaktu z Panią. Przepraszamy za zaistaniałą sytuację.

Niedoszły pracownik

Ponad rok temu byłem tam na dwóch rozmowach kwalifikacyjnych. Pierwsza wydała się pozytywna. Na drugą miałem przygotować prezentację po angielsku. Przygotowałem się do tej rozmowy. Z ramienia firmy Cloudity była młoda osoba (nie była to już pani rekruterka), która z kartki zadawała mi pytania - w znacznej mierze powielone z pierwszego etapu. Oczywiście wszystko po polsku (miało być po angielsku). Najważniejsze dla tej osoby było to, żebym przekazał jej przygotowaną prezentację. Odniosłem wrażenie, że nie zależało im na mnie, tylko na pomysłach dot. rozwiązań problemów przedstawionych w prezentacji. Może się mylę, ale na wszelki wypadek nie wysłałem im tej prezentacji (przerzucałem tylko slajdy, odpalone z pendrive).

@Niedoszły pracownik

Dziękuję za Twoją wypowiedź na temat procesu rekrutacji w firmie Cloudity Sp. z o.o. Rozumiem, że skoro przygotowałeś się do rozmowy, a ostatecznie drugie spotkanie przebiegło zupełnie inaczej to nie zdecydowałeś się na podjęcie pracy. Na jakie stanowisko aplikowałeś? Może opowiesz jakie warunki pracy zostały Ci zaproponowane na rozmowie?

@Karolina

Stanowisko PM. Pierwsza rozmowa była dłuższa. Druga miała być nt. prezentacji, jednak żadne z pytań jej nie dotyczyło (pytania typu: gdzie Pan się widzi za 5 lat). Pracy mi nie zaproponowano, a na moje pytanie odnośnie powodów - nie otrzymałem odpowiedzi. Zmarnowałem czas na przygotowania (nie licząc już czasu na spotkania). Po drugiej rozmowie można było chyba tylko ocenić, czy jest szansa, że "się polubimy" (w ciągu 15min) lub właśnie pozyskać prezentację. Nie było żadnych merytorycznych pytań. Merytoryczne wnioski można było wyciągnąć po pierwszym spotkaniu i nie marnować więcej mojego czasu. Na koniec żadnych wyjaśnień - dziękujemy, do widzenia.

Bogdan
@Niedoszły pracownik

Czyli nie doszło do konkretnych propozycji odnośnie warunków wynagrodzenia. Czy mimo tego, że nie zostałeś przyjęty oceniłbyś przebieg rekrutacji pozytywnie?

@Bogdan

Nie pamiętam nawet, czy rozmawialiśmy o finansach, ale raczej tak (na pierwszym etapie). Jak już pada konkretne pytanie - ogólnie całą rekrutację oceniam negatywnie.

Jj
@Niedoszły pracownik

Czytałam, że firmy Wy ten sposób darmowo pozyskują rozwiązania problemów, trzeba było zastrzec prawa autorskie do prezentacji. Możliwe, że nawet nie mieli wolnego stanowiska

@Jj

Drogi Niedoszły Pracowniku, Drogi Jj, Jeżeli chodzi o wykorzystywanie prezentacji, które przedstawiane są podczas naszych rozmów to absolutnie trzymamy się praw autorskich i nie wykorzystujemy pomysłów naszych Kandydatów. Jeśli kiedykolwiek prosimy o udostępnienie prezentacji dla case'a biznesowego, który jest elementem naszego procesu, to tylko celem przygotowania przez osoby uczestniczące do niej pytań, otrzymane zadania kasujemy od razu po procesie rekrutacji. Ponadto, aby pozostać jak najbardziej obiektywnym tworzymy indywidualne case’y pod konkretne stanowiska, które są na poziomie pozwalającym nam na ocenę potencjału Kandydata natomiast zdecydowanie nie pozwoliłby zaspokoić potrzeb naszych wymagających Klientów ;) Odnosząc się do samych rekrutacji, na stanowiska o których mowa - biznes konsultant/ project manager, prowadzimy permanentną rekrutację i zawsze jest u nas miejsce dla najlepszych :) Pozdrawiamy! Zespół Cloudity

@CLOUDITY sp. z o.o.

Prezentacja dotyczyła raczej koncepcji biznesowych, rozwiązań problemów, gdzie wg mnie liczył się pomysł, sposób rozwiązania. Klasycznie podczas rozmów dot. stanowiska pm'a padają pytania sytuacyjne lub jest to przeprowadzone właśnie w formie zadania, ankiety. Pomysłów, koncepcji nie można zastrzec (chyba, że mówimy o sposobie działania urządzenia). Dlatego też może tak, a może nie - firma może wykorzystać, czy zainspirować się pomysłami kandydatów. Śliski temat. Jednak wielu (na pewno innych) pracodawców zdaje sobie sprawę z tego typu praktyk i podczas rozmowy wyjaśniane są ewentualne wątpliwości dotyczące zadania rekrutacyjnego.

Olga
@Niedoszły pracownik

O co chodzi z tymi pytaniami sytuacyjnym? Trudne są, trzeba mieć jakaś wiedzę?

Olga

Hej, czytałam o różnych spotkaniach integracyjnych w Cloudity :) Jak często są one organizowane? Jeśli chodzi o wyjazdy zagraniczne, to jak długo one trwają i jak wyglądają? Czy za wyjazdy/spotkania się coś płaci czy pracodawca je w całości finansuje? Czy każdy może wziąć w nich udział?

Mon

Brak informacji zwrotnej po rozmowie, a minął już miesiąc.

@Mon

Dziękujemy za informację i już weryfikujemy co się stało, że nikt nie wrócił do Ciebie z informacją zwrotną. Z założenia kontaktujemy się z każdym kandydatem, który doszedł do etapu rozmowy z managerem. Jeśli byłeś/byłaś na tym etapie i nie wróciliśmy z feedbackiem - przepraszam za tę sytuację. Czasem jak każdemu i nam zdarzy się popełnić błąd w natłoku pracy.

Ciekawa

Czy jest w tej firmie miejsce dla osob starszych czy tylko mlodych? Czy ceni sie doswiadczenie w swojej dziedzinie czy wazniejsze jest, ze wszyscy wszystkich lubia co zaczyna byc u nas modne, a zupelnie nie jest prawdziwe?

@Ciekawa

To ważne i wnikliwe pytania, informacja o tym, czy Cloudity zatrudnia starszych pracowników z doświadczeniem jako scrum masterów, Java Developerów, czy architektów systemów, może się tutaj bardzo przydać. Liczę na to, że ktoś spośród nich da tutaj obszernie sygnał, czy i dlaczego warto aplikować do tej firmy.

@Aneta

Widac nikt nie odpowie, widocznie starsi, doswiadczeni pracownicy nie sa mile widziani w tej firmie.... Nie jest to dobry wizerunek firmy.

@Ciekawa

Cześć, dziękujemy za pytanie. W Cloudity pracują osoby z różnym doświadczeniem i stażem pracy. Nie stawiamy granic wiekowych. Niezależnie od wieku kandydata w procesie rekrutacyjnym istotne są dla nas doświadczenie i spójne wartości. Zespoły składają się z osób o różnym wieku i doświadczeniu i bardzo dbamy o to, żeby się lubili, bo wtedy pracuje się o wiele łatwiej i efektywniej:) Jeśli lubisz się dzielić swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami, to na pewno pasujesz do nas niezależnie od wieku.

@CLOUDITY sp. z o.o.

Do pracodawcy, no jakos sie do mnie nie odezwaliscie, a mam bardzo ciekawe doswiadczenie i z CV mozna wywnioskowac, ze ze wzgledu na wykonywane prace latwo nawiazuje kontakty i jestem otwarta oraz dobrze odnajduje sie w zespole. Przepraszam, ale odpowiedz troszke nie idzie w parze z rzeczywistoscia. Widocznie z CV wiecie, ze mnie nie polubicie. Telepatia? Dziekuje i pozdrawiam.

@Ciekawa

Jako Cloudity możemy poszczycić się wieloma niesamowitymi umiejętnościami ale niestety, magia nie jest jeszcze w naszym zasięgu ;) W naszej pracy bazujemy na wypróbowanych procesach oraz danych. Telepatię znamy jedynie z opowieści. Zapewniamy, że nasz dział HR zapoznaje się z każdym nadesłanym CV. Niestety wiele razy spotykamy się z sytuacją, w której aplikacji jest tak dużo, że nie mamy możliwości skontaktować się z każdą osobą zainteresowaną pracą w Cloudity. Prawdopodobnie właśnie dlatego nie odpowiedzieliśmy na Twoje zgłoszenie. Kontaktujemy się z osobami, które po zapoznaniu się z aplikacjami wydają się nam najlepszymi kandydatami na dane stanowisko ale też na przyszłych członków naszej Clouditowej społeczności.

Stara spiewka. Dziekuje.

Zostaw merytoryczną opinię o CLOUDITY sp. z o.o. - Warszawa

• Jak się pracuje w CLOUDITY sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy CLOUDITY sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 14.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy CLOUDITY sp. z o.o.?

Kandydaci do pracy w CLOUDITY sp. z o.o. napisali 1 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

CLOUDITY sp. z o.o.