Specjalista / Specjalistka ds. legalizacji pracy i pobytu cudzoziemców z językiem ukraińskim/rosyjskim lub angielskim/hiszpański

Katowice
Oferta opublikowana17.05.2024
Oferta wygasa11.08.2024
Tryb pracystacjonarna, hybrydowa
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżakadra zarządzająca

Twój zakres obowiązków

  • Przygotowywanie i prowadzenie dokumentacji związanej z zatrudnianiem cudzoziemców: powiadomień, oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy, zezwoleń na pracę, jednolitych zezwoleń na pobyt czasowy i pracę,
  • Doradztwo w zakresie niezbędnych dokumentów i spraw związanych z legalizacją zatrudniania cudzoziemców,
  • Monitorowanie przebiegu postępowań administracyjnych oraz dbanie o terminowość procesów legalizacyjnych,
  • Bieżąca współpraca z Urzędami i Strażą Graniczną w zakresie zatrudniania obcokrajowców oraz wyjazdy do ww. instytucji z obcokrajowcami,
  • Udział w wewnętrznych projektach wspierających rekrutację i zatrudnianie cudzoziemców,
  • Wsparcie cudzoziemców w pozostałych procedurach administracyjnych związanych ze statusem pobytu w Polsce,
  • Informowanie cudzoziemców o poszczególnych etapach przygotowania do pracy, w tym statusu ich dokumentów legalizujących,
  • Odnotowywanie danych w wewnętrznych firmowych rejestrach oraz odpowiednia archiwizacja otrzymanych dokumentów,
  • Sporządzanie raportów, dotyczących realizacji wytyczonych planów oraz wykonanych działań,
  • Współtworzenie dobrych praktyk i procedur działu legalizacji, zgodnych z obowiązującymi standardami firmy, a także odpowiednich ścieżek komunikacji w ww. procesach,
  • Współpraca z innymi działami firmy.

Nasze wymagania

  • Min. 2 lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Znajomość języka ukraińskiego/rosyjskiego lub angielskiego/hiszpańskiego – warunek konieczny,
  • Znajomość przepisów oraz procedur zatrudniania i pobytu cudzoziemców (w szczególności ustawy o cudzoziemcach oraz promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy w zakresie legalnego pobytu w PL i pracy w ramach oświadczenia czy powiadomienia),
  • Skupienie na detalach, spostrzegawczość, dokładność,
  • Terminowość, Rzetelność, Umiejętność planowania i organizacji pracy własnej,
  • Znajomość pakietu MS Office,
  • Czynne prawo jazdy kat. B.

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na pełny etat,
  • Pracę w siedzibie firmy, która znajduję 12 minut tramwajem od rynku w Katowicach, a dla zmotoryzowanych nieopodal autostrady A4,
  • Pracę od 8:00-16:00 od poniedziałku do piątku,
  • Możliwość pracy hybrydowej po okresie próbnym,
  • Kompleksowe wdrożenie w obowiązki stanowiskowe,
  • Codzienne wsparcie wykwalifikowanego zespołu,
  • Karta Multisport- dostępna w trzech wariantach, do wykorzystania w ponad 4900 obiektach w całej Polsce,
  • Prywatna opieka zdrowotna Luxmed- z możliwością rozszerzenia na członków rodziny,
  • Ubezpieczenie na życie- możliwość zabezpieczenia swojej przyszłości,
  • Brak ustalonego dress code’u 😊
Klauzula informacyjna
Bez nazwy-1