Specjalista ds. Rozliczania Czasu Pracy Kierowców i Płac

Kajetany
Oferta opublikowana10.03.2024
Oferta wygasa04.06.2024
Tryb pracystacjonarna
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Twój zakres obowiązków

  • Rozliczanie czasu pracy kierowców w programie 4 Trans (trasy krajowe oraz zagraniczne), w tym prowadzenie ewidencji czasu pracy na podstawie odczytów z portalu, delegacji krajowych i zagranicznych, naruszeń kierowców, rozliczenie wynagrodzenia, ryczałtów, ustalanie stawek, wyrównań kwartalnych.
  • Bieżąca obsługa portalu 4 Trans.
  • Zgłaszanie kierowców międzynarodowych na portalu IMI.
  • Konsolidacja danych dotyczących czasu pracy i obecności, raportowanie, wprowadzanie korekt.
  • Pełna obsługa kadrowo-płacowa pracowników.
  • Obsługa pozostałych świadczeń pracowniczych, ubezpieczenie grupowe, opieka medyczna, itp.
  • Przekazywanie i raportowanie dodatków i potrąceń, w tym potrąceń komorniczych, komunikowanie się z odpowiednimi działami.
  • Przygotowanie i rozliczanie umów cywilno-prawnych.
  • Obliczanie zasiłków chorobowych i innych zasiłków ZUS oraz administrowanie dokumentacją zasiłkową.
  • Przygotowanie wszystkich wymaganych przepisami dokumentów i deklaracji PIT.
  • Przygotowywanie w zależności od potrzeb miesięcznych, kwartalnych, rocznych deklaracji i raportów na potrzeby ZUS, US, GUS, PFRON.
  • Bieżąca obsługa PPK oraz ubezpieczeń.
  • Sporządzanie zestawień, raportów i analiz z zakresu administracji płacowej.
  • Merytoryczne wsparcie pracowników w zakresie prawa pracy, podatków oraz kalkulacji wynagrodzenia.
  • Naliczanie wynagrodzeń za pracę z umów o pracę oraz umów zlecenia i innych świadczeń związanych z pracą lub zleceniem.
  • Ścisła współpraca z zespołem HR kadry oraz zespołem Operacyjnym w celu zapewnienia jakości i terminowości wprowadzania danych płacowych jak i danych wejściowych dotyczących świadczeń.
  • Udział i sugerowanie usprawnień procesów.
  • Monitorowanie zmian w przepisanych prawa pracy i prawa podatkowego.

Nasze wymagania

  • Min. 5 letnie doświadczenie zawodowe na podobnym stanowisku pracy w firmie transportowej/logistycznej/spedycyjnej.
  • Wykształcenie średnie w zakresie finansów/księgowości, wykształcenie wyższe jest dodatkowym atutem.
  • Doskonałe umiejętności obsługi programów: OPTIMA, 4Trans, PŁATNIK, w tym korzystanie z programu Excel/BI jako narzędzia analitycznego i raportowania.
  • Kompleksowe zrozumienie "najlepszych praktyk" płacowych, umiejętność wytłumaczenia odcinka z wypłaty i "podzielonej listy płac".
  • Dokładność danych: Będziesz osobą odpowiedzialną za kwestie związane z rozliczaniem czasu pracy kierowców, listą płac, ubezpieczeniami, potrąceniami, dodatkowymi płatnościami.
  • Umiejętności analityczne na wysokim poziomie.
  • Doskonałe umiejętności komunikacyjne.
  • Uprzejmość, poczucie humoru, cierpliwość oraz gotowość na wyzwania.
  • Rozliczanie i przetwarzanie listy płac kierowców międzynarodowych i znajomość pakietu mobilności

To oferujemy

  • zatrudnienie w stabilnej, nowocześnie zarządzanej firmie stawiającej na jakość i życzliwość w biznesie
  • pracę w dynamicznej i przyjaznej organizacji, która stawia na ludzi oraz zgrane i wspierające się zespoły
  • korzystne warunki zatrudnienia, w oparciu o umowę o pracę lub B2B
  • kompleksowy program wprowadzający do firmy i różnorodne wyzwania w trakcie pracy
  • możliwość wszechstronnego rozwoju zawodowego poprzez udział w projektach, szkoleniach i wymianę doświadczeń oraz wewnętrzną ścieżkę awansów
  • bezpłatny parking dla wszystkich pracowników
  • dofinansowanie kosztów dojazdu
  • praca w przyjaznym i kreatywnym biurze z Café Klonowa, ogrodem Zen i siłownią

Benefity

Spotkania integracyjne
Kawa i herbata
Ubezpieczenie na życie
Świętowanie urodzin
Parking dla pracowników
Inicjatywy dobroczynne
Owoce
Elastyczny czas pracy
Strefa relaksu
Paczki świąteczne
Prywatna opieka medyczna
Dofinansowanie dojazdów do pracy
Możliwość uzyskania uprawnień
Klauzula informacyjna
Bez nazwy-1