WYCHOWAWCA

Pszczyna
Oferta opublikowana20.03.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżaedukacja / szkolenia

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Wiśniowa 2A/1, 43-200 Pszczyna, powiat: pszczyński, woj: śląskie

Zakres obowiązków: Kierowanie procesem wychowawczym dziecka. Sprawowanie bezpośredniej opieki nad grupą wychowanków przebywającą w placówce. Dbałość o bezpieczeństwo i zdrowie wychowanków oraz aktywne organizowanie pracy opiekuńczo-wychowawczej w trakcie dyżuru. Zabezpieczenie potrzeb wychowanków niezbędnych do ich prawidłowego funkcjonowania i rozwoju. Wdrażanie wychowanków do samodzielności poprzez organizację treningów czynności samoobsługowych. Sumienne wykonywanie poleceń przełożonego w tym prowadzenie obowiązującej dokumentacji, opracowanie i realizacja Planu Pomocy Dziecku, współpraca z osobami bliskimi dziecku, sądem i szkołą i innymi instytucjami działającymi na rzecz dziecka i pieczy zastępczej. Wykonywanie innych czynności nie ujętych w niniejszym zakresie, a wynikających z zajmowanego stanowiska.

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: inna

Liczba godzin w tygodniu: 40

Wynagrodzenie brutto: od 5 300 PLN

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Typ propozycji: praca stała, praca w wolne dni

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.05.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Uprawnienia: umiejętność pracy pod presją czasu, prawo jazdy kat B, pracowitość, staranność, umiejętność pracy w zespole

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Kwalifikacje wymienione w Ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej z dnia z dnia 9 czerwca 2011 r - art. 98 ust.1 pkt 1 oraz ust. 3. tj.: Osobą pracującą z dziećmi w placówce opiekuńczo-wychowawczej może być osoba posiadająca następujące kwalifikacje: 1) w przypadku wychowawcy wykształcenie wyższe: a) na kierunku pedagogika, pedagogika specjalna, psychologia, praca socjalna, nauki o rodzinie lub na innym kierunku, którego program obejmuje resocjalizację, pracę socjalną, pedagogikę opiekuńczo-wychowawczą albo b) na dowolnym kierunku, uzupełnione studiami podyplomowymi w zakresie psychologii, pedagogiki, nauk o rodzinie lub resocjalizacji, albo c) na dowolnym kierunku oraz przygotowanie pedagogiczne uprawniające do wykonywania zawodu nauczyciela; W placówce opiekuńczo-wychowawczej z dziećmi może pracować osoba, która: 1) nie jest i nie była pozbawiona władzy rodzicielskiej oraz władza rodzicielska nie jest jej zawieszona ani ograniczona; 2) wypełnia obowiązek alimentacyjny w przypadku gdy taki obowiązek w stosunku do niej wynika z tytułu egzekucyjnego; 3) nie była skazana prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe; 3a) nie figuruje w bazie danych Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym z dostępem ograniczonym; 4) jest zdolna do pracy w placówce opiekuńczo-wychowawczej, co zostało potwierdzone zaświadczeniem lekarskim o braku przeciwwskazań do tej pracy. Umiejętność współpracy w zespole, sumiennego wykonywania działań wynikających z zakresu obowiązków, efektywnego planowania czasu pracy i realizacji zaplanowanych zadań. Dyspozycyjność i otwartość na potrzeby wychowanków i współpracowników. UMIEJĘTNOŚĆ ZINTEGROWANIA DZIECI, WDRAŻANIA ICH DO CZYNNOŚCI SAMOOBSŁUGOWYCH I ORGANIZACJI CZASU WOLNEGO W SPOSÓB AKTYWNY. WŁAŚCIWA POSTAWA ETYCZNA, WYSOKA KULTURA OSOBISTA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ.

Pracodawca

Nazwa: Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny "Ostoja" w Pszczynie

Adres: Wiśniowa 2A/1, 43-200 Pszczyna, powiat: pszczyński, woj: śląskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Brak danych.