Starszy Inspektor ds. BHP i Ochrony Środowiska, Gliwice

Gliwice
Oferta opublikowana29.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżabhp / ochrona środowiska / rolnictwo

Opis oferty pracy

Aktualnie dla naszego Klienta firmy produkcyjnej w Gliwicach poszukujemy: Starszego Inspektora ds. BHP i Ochrony Środowiska.

Obowiązki:
Realizacja zadań służby BHP zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Doradztwo, proponowanie rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy;
Przeprowadzanie postępowań powypadkowych i sporządzanie dokumentacji powypadkowej;
Monitorowanie stanu bezpieczeństwa i warunków pracy w Organizacji oraz wdrażanie działań prewencyjnych,
Rejestrowanie oraz analizowanie zdarzeń potencjalnie wypadkowych, zagrożeń i czynników szkodliwych;
Przygotowywanie oraz aktualizowanie ocen ryzyka zawodowego dla stanowisk pracy;
Inicjatywna działalność wśród pracowników mająca na celu poprawę świadomości pracowniczej w zakresie BHP;
Nadzór nad uprawnieniami pracowników oraz wymaganą dokumentacją przeciwpożarową;
Przygotowywanie okresowych analiz stanu BHP, raportów, statystyk, wewnętrznych procedur, instrukcji i regulaminów z zakresu BHP i przeciwpożarowej ochrony środowiska;
Prowadzenie szkoleń wstępnych oraz współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi w zakresie organizacji i zapewnienia odpowiednich szkoleń wewnętrznych.

Oczekiwania:
Wyższe wykształcenie w kierunku BHP oraz uprawnienia Inspektora Ochrony PPOŻ;
Min. 2 lata doświadczenia zawodowego na podobnym stanowisku;
Dobra znajomość pakietu Ms Office;
Znajomość przepisów BHP, ISO, norm środowiskowych;

Oferujemy:
Stabilne zatrudnienie firmie o ugruntowanej pozycji na rynku (Umowa o pracę);
Dobre warunki pracy oraz premię kwartalną w wysokości 30% wynagrodzenia jednomiesięcznego;
Niezbędne narzędzia do wykonywania pracy;
Udział w szkoleniach certyfikujących, zawodowych;
Benefity: dofinansowanie do pakietu prywatnej opieki medycznej również dla najbliższych, do ubezpieczenia na życie oraz od następstw nieszczęśliwych wypadków dla pracownika i jego najbliższych w PZU, do karty Medicover Sport;
Możliwość skorzystania z dofinansowania w ramach Zakładowego Fundusz Świadczeń Socjalnych;
Dofinasowania do studiów wyższych i podyplomowych.
Pracownicze plany kapitałowe w PKO TFI;
Dofinansowanie do biletów komunikacji miejskiej i podmiejskiej;
Dofinansowania do wypoczynku dzieci i młodzieży.

Prosimy o zamieszczenie w swoim CV następującej klauzuli:
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dostarczonych przeze mnie dokumentach aplikacyjnych, dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, przez HR Project Sp. z o.o. (ul. Radziwiłłowska 27/18, 31-026 Kraków), również w celu realizacji przyszłych procesów rekrutacyjnych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku oraz ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz.U.2018 poz. 1000).