Praktyki Dziennikarstwo

Poznań
Oferta opublikowana27.04.2024
Rodzaj umowyinny
Wymiar etatustaż/praktyki
Branżaadministracja biurowa

Opis oferty pracy

Lokalizacja: Cała Polska/współpraca zdalna

OFERUJEMY : praktyki uczelniane/praktyki pozauczelniane

Realizując praktyki uczelniane uwzględniamy programy edukacyjne poszczególnych uczelni zawarte w regulaminach praktyk. Wystawiamy stosowne dokumenty . Najlepsi otrzymują referencje i rekomendacje wraz z dokładnym opisem swoich osiągnięć i umiejętności.
Podstawowy moduł to 160h

Ideą przedsięwzięcia jest umożliwienie wykorzystania posiadanej wiedzy w celu jej praktycznego wykorzystania. Zdobycie doświadczenia będącego przepustką do przyszłej kariery i osiągnięcia zaplanowanych celów.

Jest to oferta dla Ciebie jeśli:
• jesteś osobą korzystającą z zasobów poprawnej polszczyzny, jej bogactwa oraz prawidłowej stylistyki
• jesteś osobą, która chce zaprezentować innym swoje poglądy, opinie
• chcesz przełamywać bariery i burzyć granice oraz głośno mówić o bolączkach Twoich i Twojego pokolenia
• chcesz zwrócić uwagę na to, o czym inni nie mają odwagi głośno mówić
• chcesz pisać o sporcie, muzyce, recenzować filmy, przedstawienia a także robić reportaże
• potrafisz ocenić zdarzenia obiektywnie

Podczas praktyk:
• rozwiniesz umiejętności związane z procesem kreatywnym, interpretacją, analizą, redakcją tekstu;
• ukształtujesz umiejętności pisania tekstów przynależnych do różnych form pisarskich odpowiadających konkretnym celom komunikacyjnym;
• rozwiniesz umiejętności biegłego posługiwania się słowem pisanym;
• udoskonalisz kompetencje językowe oraz świadomości literackie;
• zostaniesz zapoznany z realiami procesu tworzenia w odpowiednich instytucjach;
• ukształtujesz określone postawy, nawyki i umiejętności przydatne w pracy zawodowej;
• wykorzystasz w praktyce umiejętności i wiedzę teoretyczną uzyskaną na studiach w zakresie pisania kreatywnego (komunikacji, zastosowania technik komputerowych (zwłaszcza edytorów tekstów);
• skonfrontujesz zdobytą wiedzę z praktyczną działalnością zawodową.

Obowiązki:
• zbieranie i interpretacja informacji pod kątem przydatności do wykorzystania w tworzeniu publikacji;
• pisanie i redakcja tekstów o zróżnicowanej tematyce, stylistyce, realizujących różnorodne reguły gatunkowe i cele komunikacyjne;
• wsparcie obsługi strony internetowej w ramach publikacji tekstów;
• współpraca z grafikami, fotoreporterami i działem technicznym w celu nadania odpowiedniego kształtu graficznego i wizualnego materiałom przeznaczonym do publikacji (m.in. Adobe Photoshop);
• utrzymywanie kontaktu z odbiorcami (czytelnikami) w celu poznania ich zainteresowań i opinii lub wpływania na nią przy wykorzystaniu social mediów;
• uczestniczenie w dialogu społecznym na ważne i aktualne tematy, kształtowanie postaw sprzyjających przestrzeganiu demokratycznych reguł życia społecznego i politycznego;
• administracja portali należących do Fundacji, w tym redagowanie, korekta i publikowanie artykułów, dbanie o porządek zamieszczanych treści, aktualizowanie danych na portalach (tylko w przypadku praktyk dłuższych niż 160 h).

Naszym operatorem praktyk jest Fundacja na Rzecz Promocji i Rozwoju "Głos Młodych".
Prosimy o zapoznanie się z Naszą stroną internetową https://fundacjaglosmlodych.org/

Prosimy o dopisanie w CV klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO)”