Oferta opublikowana22.04.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat
Branżabhp / ochrona środowiska / rolnictwo

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Janusza Korczaka 1, 12-100 Szczytno, powiat: szczycieński, woj: warmińsko-mazurskie

Zakres obowiązków: - realizowanie zadań związanych z nadzorem nad przestrzeganiem przepisów weterynaryjnych podczas przemieszczania zwierząt gospodarskich i zwierząt towarzyszących w zakresie wystawiania wymaganych świadectw zdrowia; - wykonywanie czynności w zakresie realizacji krajowych programów zwalczania niektórych serotypów Salmonella w stadach indyków rzeźnych, brojlerów gatunku kura, niosek gatunku kura, kur hodowlanych; - przeprowadzanie kontroli bioasekuracji gospodarstw utrzymujących zwierzęta; - wykonywanie zadania w zakresie realizacji badań monitoringowych zwierząt w kierunku: pryszczycy, choroby Aujeszkyego, choroby pęcherzykowej świń, klasycznego pomoru świń, zakaźnego zapalenia nosa i tchawicy/otrętu bydła, gorączki Q, grypy ptaków, brucelozy kóz i owiec, choroby niebieskiego języka; - wykonywanie czynności w zakresie przeprowadzania obserwacji zwierząt po pogryzieniu ludzi; - wykonywanie czynności w zakresie prowadzenia postępowań administracyjnych, przeprowadzanie kontroli, przygotowywanie projektów decyzji, postanowień, zaświadczeń, korespondencji urzędowej w zakresie wykonywanych zadań; - sporządzanie dokumentacji z wykonywanych zadań, w tym protokołów, informacji, zestawień zbiorczych, sprawozdań wynikających z obowiązujących przepisów prawa; - wykonywanie zadań związanych z obsługą programów i systemów informatycznych w zakresie realizowanych zadań; - wykonywanie czynności w zakresie współpracy Powiatowego Lekarza Weterynarii w Szczytnie z organami służb, inspekcji, straży i organami jednostek samorządu terytorialnego w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt. PRACA: poniedziałek 8:00-16:00. wtorek-piątek 7:15-15:15

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę w zastępstwie

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 7 097 do 8 516 PLN

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Typ propozycji: praca stała

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 17.06.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), weterynaryjne

Uprawnienia: Lekarz – prawo wykonywania zawodu

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: - posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii; - umiejętność obsługi komputera (znajomość programu Microsoft Office, Windows, poczty elektronicznej); - prawo jazdy kat. B; - znajomość aktualnie obowiązujących wspólnotowych i krajowych przepisów weterynaryjnych w zakresie ochrony zwierząt, ochrony zdrowia zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt, identyfikacji i rejestracji zwierząt, przepisów ustaw: o Inspekcji Weterynaryjnej, Kodeks postępowania administracyjnego, o służbie cywilnej; - umiejętność organizacji pracy własnej; - stosowania prawa w praktyce; - analitycznego myślenia; - pracy w zespole; - działania w sytuacjach stresowych, w tym pod presją czasu, - posiadanie obywatelstwa polskiego, - korzystanie z pełni praw publicznych, - nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe.

Pracodawca

Nazwa: POWIATOWY INSPEKTORAT WETERYNARII

Adres: Janusza Korczaka 1, 12-100 Szczytno, powiat: szczycieński, woj: warmińsko-mazurskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Szczytnie

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: CV i list motywacyjny