MULTIVALVE SP. Z O.O.

2.6 Dodaj merytoryczną opinię

Wywiady MULTIVALVE SP. Z O.O.

Miniaturka
Mirek Żurek
Prezes MULTIVALVE SP. Z O.O.
Jest założycielem i Prezesem firmy. Ukończył Politechnikę Śląską w Gliwicach na wydziale Mechanicznym-Technologicznym o kierunku Automatyka i Robotyka. Od 20 lat pracuje w branży armatury przemysłowej. Zawsze uważał, że jednym z najbardziej szlachetnych sposobów zarabiania pieniędzy jest produkcja.

MULTIVALVE SP. Z O.O.

Firma Multivalve Sp. z o.o. z siedzibą w Gliwicach specjalizuje się w produkcji armatury przemysłowej, wodociągowej, kanalizacyjnej oraz gazowej.

Jakie były początki firmy Multivalve?

Firma Multivalve powstała w 2005 roku. Początkowo nasz zakład produkcyjny mieścił się w Łambinowicach, a pierwszymi produktami były wstawki montażowe. Z uwagi na rosnący popyt i dynamiczny rozwój firmy, w 2009 roku przenieśliśmy się do nowo wybudowanej hali na teren Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach.

Jakie produkty i usługi Państwo oferują?

Jesteśmy polskim producentem armatury przemysłowej, działającym w przemyśle hutniczym, energetycznym, wodnościekowym i wielu innych. Nasze główne produkty to przepustnice, zastawki, wstawki, kompensatory i inne, które są projektowane zgodnie z indywidualnymi potrzebami klientów z Polski i zagranicy.

-

  

-

Mają już Państwo ponad 10 lat doświadczenia na rynku. Jaki był kluczowy moment firmy i kiedy nastąpił?

Myślę, że kluczowym momentem dla firmy było wybudowanie nowoczesnej hali wraz z szerokim zapleczem biurowo-socjalnym, co spotęgowało nasze możliwości produkcyjne i rozszerzyło ich zakres oraz poprawiło warunki pracy. Lokalizacja w KSSE Gliwice ułatwiła nam znalezienie dobrze wykształconej i doświadczonej kadry inżynierskiej oraz produkcyjnej. Dała również większe możliwości logistyczne.

-

   

-

Co wyróżnia Państwa na tle konkurencji?

W moim odczuciu wyróżniamy się indywidualnym podejściem do każdego klienta, „szyciem produktów na miarę”, wysoką jakością oraz dużą elastycznością w realizacji zamówień. Naszym atutem jest też szeroki asortyment produktów oraz dobra lokalizacja w największym okręgu przemysłowym w Polsce.

 

Jaki jest największy dotychczasowy sukces firmy Multivalve?

Bardzo ważny był dla nas moment, kiedy w 2010 roku udało nam się pozyskać kontrakt dla Oczyszczalni Ścieków Klimzowiec w Chorzowie. Dostarczyliśmy wtedy ponad 100 sztuk technicznie trudnych zastawek w bardzo szerokim zakresie i wydawało mi się to największym osiągnięciem Multivalve. Później jednak, w latach 2014-2016, zrealizowaliśmy dostawy przepustnic dla najbardziej odpowiedzialnych instalacji w nowo budowanej Hucie Miedzi Głogów - dziś to właśnie ten kontrakt nazwałbym największym osiągnięciem naszej firmy. Natomiast moim osobistym sukcesem, jako prezesa firmy Multivalve, jest stworzenie kompetentnej i zgranej kadry oraz otrzymanie wyróżnienia „złoty płatnik”.

Czego poszukujecie Państwo u potencjalnych pracowników?

Przede wszystkim zaangażowania w zespół oraz chęci wniesienia wkładu w rozwój firmy. Cenimy również fachowość, koleżeńskość oraz zdyscyplinowanie.

-

 

Ile osób zatrudniają Państwo w tym momencie?

Aktualnie zatrudniamy około 60 osób. Dodam tylko, że 6 lat temu było nas trzykrotnie mniej.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo pracowników?

Głównie poszukujemy pracowników produkcyjnych, w tym spawaczy, ślusarzy i montażystów z dobrą znajomością rysunku technicznego.

Jakie warunki zatrudnienia oferują Państwo swoim pracownikom?

Stabilność zatrudnienia na umowę o pracę, terminowe wypłaty wynagrodzeń oraz wszelkich pozostałych świadczeń. Dobre warunki pracy w biurze, jak i na hali (ogrzewanej, co zimą ma szczególne znaczenie!), łącznie z dobrym zapleczem socjalnym. Regularnie organizujemy również wyjazdy szkoleniowo-integracyjne, które są dla pracowników okazją do relaksu i zacieśnienia więzi w grupie.

-

Nasi użytkownicy pytają, jaka atmosfera panuje w firmie?

Jak już wcześniej wspominałem, panuje u nas naprawdę przyjazna i życzliwa atmosfera. Cenię sobie dobre relacje z pracownikami i widzę, że oni dobrze dogadują się także między sobą. To normalne, że podczas pracy nad większym projektem jesteśmy bardziej spięci, ale wszystko szybko wraca do normy.

-

  

Czy zatrudniają Państwo studentów?

Sam pracowałem w trakcie studiów, dlatego też bardzo chętnie zatrudniam studentów, najczęściej są to osoby z Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Powiem więcej, nie tylko zatrudniamy, ale wspieramy również innowacyjne projekty studenckie np. koła studenckiego PolSl Racing. W wielu przypadkach studenci po zakończeniu edukacji zostają na stałe w naszej firmie.

-

Jak często są przeprowadzane szkolenia w firmie i jakich obszarów dotyczą?

Szkolenia przeprowadzane są w zależności od potrzeb, natomiast wymagane uprawnienia pracowników oczywiście uaktualniamy na bieżąco.

W jaki sposób motywujecie swoich pracowników?

Przede wszystkim poprzez system premii uznaniowych oraz tzw. wakacje pod gruszą. Ponadto przez wcześniej wspomniane regularne wyjazdy integracyjne. Staram się także indywidualnie wspomagać pracowników w ich ważnych momentach życiowych.

Co chciałby Pan powiedzieć osobom, które rozważają złożenie aplikacji właśnie do Multivalve?

Wchodzą do firmy, gdzie stawiamy na ludzi, a nie na „zasoby ludzkie”. Jesteśmy dynamicznie rozwijającą się firmą z mocną pozycją na rynku i gwarantujemy możliwość osobistego oraz zawodowego rozwoju.

-

-

Czego możemy Państwu życzyć na przyszłość?

Szczęścia, dobrych klientów, zadowolonych pracowników, stabilnego rynku i wytrwałości w działaniu.

-

Dziękujemy za rozmowę.

 

MULTIVALVE SP. Z O.O.