Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Iwona Zarucka
Wiceprezes Zarządu Marcpol S.A.
Pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu Marcpol S.A. związana z firmą od momentu powstania czyli od 27 lat

27 lat na rynku, ponad 60 placówek i cały czas się Państwo rozrastają. Co wpłynęło na tak ogromy sukces firmy?

MarcPol to polska sieć supermarketów, skutecznie konkurująca z zagranicznymi super- i hipermarketami. Nasz rozwój i umacnianie pozycji jest możliwe dzięki ciągle doskonalonemu asortymentowi, który spełnia oczekiwania wszystkich Klientów, zarówno dokonujących codziennych zakupów, jak i poszukujących produktów delikatesowych w bardzo atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach. Oferujemy w ciągłej sprzedaży i szerokim asortymencie produkty świeże: wędliny, mięsa, wyroby garmażeryjne, ryby, warzywa i owoce, pieczywa, dbając jednocześnie o najwyższą jakość i konkurencyjne ceny. Gwarantujemy również naszym Klientom najwyższą jakość obsługi.

Czy od początku zakładali Państwo, że firma MarcPol będzie oferowała tego typu usługi?

Tak. Od początku istnienia MarcPol rozwijał się jako sieć detaliczna oferująca produkty spożywcze i chemiczno-kosmetyczne. Działalność MarcPolu najlepiej symbolizuje hasło „Popieraj swoje”, bo stawiamy przede wszystkim na współpracę z polskimi producentami, również z tymi o mniejszych możliwościach produkcyjnych, dla których zachodnie sieci handlowe są wręcz niedostępne. Skutecznie promujemy polskie produkty i krajowych producentów, którzy razem z nami rozwijają rodzimą gospodarkę. Dzięki temu MarcPol ma dziś ugruntowaną pozycję na rynku, jest znaną marką, bardzo wysoko cenioną przez klientów.

Co wyróżnia Państwa na tle konkurencji?

MarcPol to firma, która stawia na ludzi. Mamy świadomość, że cały sukces zależy od każdego pracownika. Dlatego doceniamy zaangażowanie i profesjonalizm załogi także poprzez rozbudowany pakiet socjalny. Pracownicy objęci są specjalistyczną opieką medyczną, mogą korzystać ze specjalnej karty rabatowej do wykorzystania w naszej sieci sklepów. Kierownicy najlepszych placówek handlowych korzystają z samochodów służbowych, a najlepsi sprzedawcy dzięki swojemu zaangażowaniu systematycznie wygrywają w wewnętrznych konkursach atrakcyjne nagrody – laptopy, tablety, aparaty fotograficzne, czy drobny sprzęt AGD taki jak ekspresy do kawy, czajniki elektryczne, miksery itp.

Z uwagi na ciągły rozwój zapewne na bieżąco poszukujecie nowych pracowników. Jak często odbywają się rekrutacje?

W związku z rozwojem sieci sprzedaży rekrutujemy głównie nowych pracowników do otwieranych sklepów, a więc kierowników sklepu, sprzedawców, kasjerów, czy magazynierów. Pełna lista poszukiwanych osób jest dostępna w naszym serwisie pod adresem: http://www.marcpol.pl/pages/oferty_pracy/Oferty_pracy

Ile osób aktualnie Państwo zatrudniają?

Na początku swojej działalności firma zatrudniała zaledwie kilkadziesiąt osób. Dzisiaj to blisko dwa tysiące pracowników stanowiących wyjątkowo zgraną drużynę.

Jakimi kanałami rekrutacyjnymi posługuje się firma MarcPol?

Wykorzystujemy różne kanały komunikacji. Najbardziej aktualne są jednak oferty zamieszczone na naszej stronie internetowej www.marcpol.pl. Kandydatów do pracy poszukujemy m.in. także poprzez ogłoszenia zamieszczane w prasie i Internecie. Prowadzimy różnorodne akcje rekrutacyjne, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne. Czynnie współpracujemy z instytucjami rynku pracy, w tym m.in. poprzez: zgłoszenia do Urzędów Pracy, uczestnictwo w targach pracy, organizowanie giełd pracy, kontakty ze szkołami i uczelniami oraz współpracę z agencjami personalnymi.

Zapewne przy tak dużym doświadczeniu wiedzą Państwo, jakie wartości powinny przyświecać potencjalnemu pracownikowi, aby wpasował się w struktury firmy?

Nasza firma ceni nie tylko doświadczenie i wiedzę fachową swoich pracowników, ale równie ważna jest dla nas osobowość człowieka. Szukamy osób umiejących pracować w zespole, które szybko się uczą, są zaangażowane w wykonywanie powierzonych im obowiązków, otwartych na nowe wyzwania, kreatywnych w działaniu, zorientowanych na Klienta, z którymi wspólnie osiągniemy założone przez nas cele. W firmie pracują dziesiątki osób, które przeszły wszystkie szczeble kariery zawodowej i są dzisiaj menedżerami najwyższej klasy. Odpowiedni system doboru kadr i szkolenia pozwalają na przejście drogi zawodowej od sprzedawcy do kierownika. Ludzie to najcenniejszy kapitał firmy MarcPol.

Ola pyta, czy aby podjąć prace w Państwa sklepach trzeba posiadać książeczkę sanepidu?

Wszystko zależy od stanowiska, na jakie składa się aplikacje. Posiadanie książeczki będzie jednak dodatkowym atutem kandydata.

Często organizowane są szkolenia dla pracowników?

Jako silny i stabilny pracodawca chętnie inwestujemy w rozwój pracowników, oferując pełen pakiet szkoleń przygotowujących do pracy na danym stanowisku. Stwarzamy możliwości rozwoju zawodowego, podnoszenia swoich kwalifikacji oraz szybką drogę awansu. Jednym z ważnych elementów rozwoju kariery w firmie MarcPol jest uczestnictwo w projektach szkoleniowych, których celem jest stworzenie wysoko wykwalifikowanej kadry.

Czy w związku z tym, że zależy Państwu na ciągłym rozwoju, prowadzone są oceny pracownicze?

Oczywiście. Pracownicy na różnych stanowiskach oceniani są w odmienny sposób. Dla każdej grupy pracowników mamy indywidualne narzędzia oceny, które pozwalają nam na późniejsze ukierunkowanie rozwoju i kompetencji na poszczególnych stanowiskach. Naszym priorytetem jest jednak wysoka jakość obsługi, zadowolenie Klientów, a także co oczywiste osiągane wyniki sprzedażowe przez poszczególne placówki handlowe.

Anonim zastanawia się, czy zatrudniają Państwo na umowę o pracę, czy zlecenie? Jakie oferujecie świadczenia socjalne?

Naszym pracownikom oferujemy umowy o pracę, prywatną opiekę medyczną, bogaty pakiet socjalny oraz kartę rabatową dla pracowników, dzięki której zatrudnieni w naszej Firmie korzystają z dodatkowych bonusów i rabatów, dokonując zakupy w sklepach MarcPol. Proponujemy pracę w zgranym, doświadczonym zespole. Premiujemy najlepszych i najbardziej zaangażowanych pracowników, ponieważ stawiamy na kreatywne osoby pragnące się rozwijać i zdobywać nowe kwalifikacje.

Lisek zapytał na naszym portalu czy jest możliwość zgłaszania preferencji zmianowych? Czy grafik jest narzucony?

Jesteśmy elastyczni i oczywiście tak planujemy czas pracy pracowników, żeby uwzględniać ich potrzeby i preferencje zmianowe. 

Dziękuję za rozmowę.

gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Marcpol S.A.