Wywiady z Imex Logistics Zbrudzewo
Profil nieoficjalny
Profil nieoficjalny
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
Wywiadu udzielił/aJulia Kozal
26.09.2023 14:08
Na jakim stanowisku pracujesz i na czym ono polega?
W firmie Imex Logistics prowadzę dział marketingu i HR. Dbam także o komunikację wewnątrz i na zewnątrz firmy.
Czy masz możliwość pracy zdalnej? Jeżeli nie, z czego wynika ta decyzja?
Pracuję głównie z biura, natomiast zdarzają się sytuacje, kiedy muszę popracować z domu. Nigdy nie było z tym problemu. Firma zapewnia sprzęt, który z powodzeniem służy również do pracy zdalnej.
Jakie są widełki wynagrodzeń na tym stanowisku?
Wynagrodzenie na tym stanowisku jest zgodne z medianą rynkową w Poznaniu.
Jak długo pracujesz w tej firmie?
4 lata
Czy poleciłbyś/poleciłabyś pracę w tej firmie swojemu przyjacielowi? Uzasadnij swoją odpowiedź.
Tak. Pracodawca zapewnia dobre warunki do pracy i rozwoju. Dofinansowuje szkolenia, umożliwia uczestnictwo w konferencjach branżowych i zapewnia dobry sprzęt. Sama praca jest satysfakcjonująca. Pracują tu fajni, przyjaźni ludzie. Atmosfera jest w porządku. Pozytywnie oceniam także samo miejsce pracy — dobrze pracuje się w ładnie urządzonym i nowoczesnym biurze. Umowa o pracę i wynagrodzenie, które przychodzi na czas to standard.
Proszę o wymienienie dwóch lub więcej aspektów, które cenisz sobie w tej pracy.
Swoboda działania, przyjazna atmosfera, docenianie mojej pracy, poczucie realnego wpływu na losy firmy.
Czy jest coś czego nie lubisz w firmie?
Nie lubię kwestii dotyczących wewnętrznej komunikacji, ale pracujemy nad tym. Jak w każdej większej firmie, czasem i u nas pojawiają się problemy komunikacyjne wewnątrz, które prowadzą do mniejszych lub większych zamieszań. By poprawić ten stan rzeczy, wprowadziliśmy cykliczne, cotygodniowe spotkania kadry menadżerskiej, na których przegadujemy najważniejsze sprawy i rozwiązujemy problemy i niejasności, by później móc przenieść to na zespoły. Od dłuższego czasu też prowadzimy wewnętrzny newsletter, w którym informujemy pracowników o najważniejszych rzeczach, które dzieją się w firmie. Jesteśmy w stałym kontakcie z coachem, z którym współpracujemy przy projektach związanych z poprawą kompetencji miękkich i komunikacji.
Jakie są możliwości rozwoju na aktualnym stanowisku / w Twoim dziale? Z czego to wynika?
Aktualnie moim bezpośrednim przełożonym jest CEO firmy. Mam szansę rozwijać się poprzez różne szkolenia oraz udział w konferencjach branżowych, z których realizacją nigdy nie ma problemu.
Jak wyglądają szkolenia w Twojej firmie? Czy są zaplanowane i jak często się odbywają? Jakich obszarów/ tematyki dotyczą? W przypadku braku szkoleń, jak myślisz, z czego to wynika? W jakich obszarach chciałbyś być szkolony i dlaczego?
Szkolenia planowane są w oparciu o bieżące potrzeby pracowników. Czasem zdarza się, że szkolenia odkładane są w czasie z powodu braku budżetu, ale staramy się, aby pracownik zgłaszający chęć udziału w danym szkoleniu nie był odsyłany z przysłowiowym kwitkiem. Ostatnimi szkoleniami, w których brałam udział były: warsztat z komunikacji w zespole (wewnętrzne) oraz szkolenie z działań na LinkedIn (zewnętrzne). Po drodze było także kilka konferencji branżowych.
Jak oceniasz atmosferę panującą w firmie? Jak myślisz, z czego to wynika?
Atmosfera jest dobra. Wynika to z tego, że w procesie rekrutacji firma przywiązuje dużą uwagę do odpowiedniego doboru pracowników do zespołów. Stawiamy na tworzenie dobrych relacji i zatrudnianie osób, którym bliska jest nasza kultura organizacyjna. Staramy się, aby firma funkcjonowała na wzór standardów skandynawskich — każdy mówi do siebie po imieniu, dbamy o wzajemne relacje, szanujemy siebie i swój czas.
Jakie benefity firma oferuje swoim pracownikom?
Benefity to u nas niewątpliwie obszar do dopracowania. Do niedawna dofinansowywaliśmy w 100% kartę Multisport, ale szukając oszczędności w trudnym czasie, zawiesiliśmy tę opcję. Dajemy możliwość udziału w szkoleniach i konferencjach branżowych. Cyklicznie organizujemy zabawy i quizy, w których pracownicy mają możliwość zdobycia mniejszych lub większych nagród. Celebrujemy specjalne okazje związane z zawarciem małżeństwa, urodzeniem się dziecka itp. Myślimy o wprowadzeniu dofinansowanego pakietu medycznego. W ramach benefitów płacowych pracownicy mają możliwość uzyskania premii. Każdy dział jednak ma inne zasady ich przyznawania, zależne od specyfiki pracy.
Jak oceniasz warunki i ustalenia z pierwszego dnia pracy względem przestrzegania tych ustaleń przez pracodawcę? Jeżeli pracodawca nie przestrzega warunków, opisz dokładnie o jakie warunki chodzi i co nie jest przestrzegane.
Wszystko jest zgodnie z ustaleniami. Jeżeli są jakieś zmiany to tylko i wyłącznie za zgodą obu stron.
Dzięki GoWork masz właśnie możliwość zasugerowania swojemu CEO/ Właścicielowi istotnych zmian. Co byś mu powiedział/a o organizacji i doradził/a co poprawić w firmie?
Rozmawiam na bieżąco z CEO, więc wszystko, co miałbym do zakomunikowania, mogę powiedzieć mu na żywo. Osobiście jestem zadowolona z pracy.