opinie o firmach | GoWork.plznak

Twój głos ma znaczenie,

podziel się swoją historią!

Chcę opowiedzieć o firmie
Miniaturka
Kurt Mortensen
FL Polska Sp. z o.o.
posiada 39 -letnie doświadczenie w transporcie a od 20 lat prowadzi własną działalność. Od 2009 roku dyrektor firmy Fl Polska. Do jego głównych zainteresowań należą samochody, transport i logistyka oraz dom letniskowy.

FL Polska Sp. z o.o.

Firma istnieje od 2007 roku i jest samodzielną jednostką koncernu Frode Laursen A/S. Zajmujemy się przewozami samochodami ciężarowymi w obrębie wszystkich oddziałów grupy Frode Laursen A/S.

Czym zajmuje się państwa firma?

Jesteśmy firmą transportowo-logistyczną skupiającą się głównie na transporcie w Skandynawii. Jeździmy tylko dla naszych klientów, a nie dla firm spedycyjnych.

W jaki sposób jesteście obecni w Polsce?

Nasze biura mieszczą się zarówno w Szczecinie jak i w Vitten. Zatrudnionych jest w nich 12 osób. Do tego pracuje dla nas 290 kierowców.

Jakimi wartościami kierujecie się w biznesie?

Przestrzegamy umów, jesteśmy dla klientów, pod uwagę zawsze bierzemy fakty. Staramy się cały czas rozwijać i rozsądnie wykorzystywać zasoby. Pracujemy, a wszelkie problemy rozwiązujemy w grupie. I jeszcze jedno – zwracamy się do siebie kulturalnie.

Na jakie stanowiska rekrutujecie najczęściej?

Najczęściej zatrudniamy na stanowisko kierowcy z kat.CE. 

Gdzie należy szukać waszych ofert pracy?

Nasze ogłoszenia można odnaleźć na popularnych portalach z ofertami pracy. Są one dostępne również na naszym profilu na portalu społecznościowym facebook.com/fl polska, a także na naszej stronie internetowej http://www.fl-polska.pl.

Jak przebiega proces rekrutacyjny w państwa firmie?

Po otrzymaniu aplikacji kontaktujemy sie z kandydatem w celu zweryfikowania wstępnych kwalifikacji oraz ustalenia ewentualnej rozmowy kwalifikacyjnej w terminie dogodnym
dla obu stron.

A jak przebiega rozmowa kwalifikacyjna?

Na rozmowie kwalifikacyjnej omawiamy warunki zatrudnienia i kierujemy kandydata na szkolenie lub odrzucamy jego aplikację.

Czego oczekujecie od kandydatów do pracy?

Przede wszystkim doświadczenia w transporcie międzynarodowym z kat. CE. Poza tym komunikatywnej znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. Inne wymagania to świadectwo podstawowych ADR, zaświadczenie o niekaralności oraz karta kierowcy i zawodowe prawo jazdy CE.

Oprócz wynagrodzenia pieniężnego, oferujecie swoim pracownikom również świadczenia pozapłacowe. Jakie?

Oczywiście. Naszym pracownikom oferujemy między innymi prywatną opiekę medyczną, którą opłaca firma. Zatrudnione przez nas osoby mogą skorzystać również z atrakcyjnych ubezpieczeń grupowych na życie. Wydajemy również pełną odzież roboczą.

W jaki sposób dbacie o rozwój swoich pracowników?

Odbywa się to poprzez bieżące informacje na temat rozwoju firmy w formie gazet, listów, artykułów zawartych w gazetach lub Internecie. Inna forma to bezpośredni kontakt dyrekcji z kadrą pracowniczą. Staramy się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom naszych pracowników. Do tego dochodzi możliwość zmiany dywizji w celu zmiany kierunku czy rodzaju transportu.

 

 

Na czym właściwie polega praca w państwa branży?

Opowiem w skrócie: dostarczanie towaru bezpośrednio do klienta, materiałów budowlanych na różne place budowlane, dźwigów i materiałów do powtórnego przetwarzania.

Kierowcy często podkreślają, że ważne są dla nich warunki, w jakich podróżują. Co mają państwo do zaoferowania w tym zakresie?

Nasze pojazdy są świetnie wyposażone. Każdy kierowca ma do dyspozycji prysznic, toaletę, pralkę automatyczną, suszarkę bębnową, miejsce do odpoczynku oraz Wi-Fi.

A proszę mi powiedzieć, co pana zdaniem jest interesującego w tej pracy?

Przede wszystkim nowoczesna technologia. Praca ta daje możliwość odwiedzania wielu krajów, głównie skandynawskich. Wielkim wyzwaniem i przyjemnością jest również prowadzenie 25 metrowych pojazdów.

Jak przekonałby pan naszych czytelników, że warto dla was pracować?

Mamy klarowny oraz terminowy  system wynagrodzeń.  W naszej firmie dobra praca jest zauważana i nagradzana, miedzy innymi poprzez premie.  Posiadamy dziewięć lokalizacji z pełnym zapleczem socjalnym oraz prywatna opieka medyczną opłacaną przez firmę. 

 Jakie cele jako firma wyznaczyliście sobie na najbliższe lata?

Chcemy sie rozwijać oraz rozrastać. W najbliższej przyszłości  zamierzamy wzrosnąć o 25%. Chcemy mieć wysoki standard kadry pracowniczej oraz wysoko wykwalifikowanych pracowników.

FL Polska Sp. z o.o.
1.8/5 Na podstawie 29 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 3 725 514
  2. pracuj.pl 3 349 188
  3. LinkedIn 2 988 252
  4. olx.pl 2 874 042
FL Polska Sp. z o.o.