Wywiady z Commerzbank Aktiengesellschaft Oddział w Polsce Łódź
Profil nieoficjalny
Profil nieoficjalny
Otrzymuj powiadomienia o nowych opiniach, ofertach pracy, aktualnościach oraz wywiadach!
Wywiadu udzielił/aKandydat 1
04.09.2023 15:15
Na jakie stanowisko aplikowałeś/aś?
Aplikowałem na stanowisko Business Analyst for Risk Applications with German.
Jak przebiega/przebiegała rekrutacja – kto Cię rekrutował (HR czy bezpośredni przełożony)?
Pierwszym etapem była rozmowa z przedstawicielem działu HR. Druga rozmowa odbyła się z pracownikiem działu HR, przełożonym z Niemiec, oraz szefową zespołu w Polsce. Trzecia część rekrutacji (z udziałem pozostałych członków zespołu) jest jeszcze przede mną.
Ile etapów obejmowała rekrutacja?
Co najmniej 3.
Czy rekrutowano Cię zdalnie czy stacjonarnie?
Rekrutacja odbywa się zdalnie.
Czy proces obejmował jakieś zadania rekrutacyjne – jakie? W jaki sposób przekazano Ci ocenę zadania?
Nie, odbyła się tylko rozmowa - jak opisałem wyżej.
Jak oceniasz atmosferę podczas rekrutacji? Jak myślisz, z czego to wynika?
Pozytywnie. Rozmowa była prowadzona w niezobowiązującym, swobodnym tonie i szczerej atmosferze. Mówiłem o swoim doświadczeniu i różnych etapach mojej kariery. Rozmowa odbyła się w języku angielskim, zweryfikowano też krótko moją znajomość niemieckiego, niezbędnego na stanowisku, na które aplikowałem.
Czy komunikacja z rekruterem była/jest sprawna? Co jest/ było dobre a co złe w tej komunikacji?
Była sprawna. Komunikujemy się drogą mailową i telefonicznie. Wszelkie ustalenia i godziny spotkań przekazywane są e-mailem, a o kolejnych etapach rekrutacji jestem informowany telefonicznie.
Czy poleciłbyś/ poleciłabyś rekrutację w tej firmie znajomym i dlaczego?
Jak dotąd, oceniam rekrutację pozytywnie i poleciłbym ją innym osobom, ponieważ nie dostrzegam żadnych problemów i wszystko odbywa się tak, jak należy.