Od 13 do 24 listopada 2017 roku w Rybniku odbędą się Rybnickie Dni Przedsiębiorczości, skierowane do pracodawców i osób chcących otworzyć własną działalność gospodarczą. Być może w przyszłości dadzą one mieszkańcom Rybnika pracę.

O wydarzeniu

Rybnickie Dni Przedsiębiorczości zostały przygotowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku. Urząd nawiązał przy tym bardzo owocną współpracę ze swoimi partnerami, do których zaliczają się:

▪ Urząd Miasta Rybnika – Biuro Obsługi Inwestora,

▪ Izba Przemysłowo-Handlowa Rybnickiego Okręgu Przemysłowego,

▪ Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych,

▪ Cech Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku.

W czasie wydarzenia będą podejmowane interesujące działania, kierowane zarówno do obecnych pracodawców, jak i osób dopiero planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej. Rybnickie Dni Przedsiębiorczości zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika – Piotra Kuczery.

Program Rybnickich Dni Przedsiębiorczości

W pierwszy dzień Rybnickich Dni Przedsiębiorczości – 13 listopada – odbędzie się wizyta doradców klienta w firmach zrzeszonych w Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku. Mają oni promować usługi Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku i zachęcać do podjęcia współpracy, m.in. przy poszukiwaniu nowych pracowników.

We wtorek, 14 listopada, w Rezydencji Pod Wiatrakiem będzie miało miejsce śniadanie biznesowe zorganizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową ROP, w czasie którego odbędzie się m.in. wystąpienie „Śląskie inwestuje. Jak finansować szkolenia i doradztwo dla firm sektora MŚP?”.

Podobnie jak w poniedziałek, w środę 15 listopada doradcy z PUP w Rybniku będą odwiedzać lokalne firmy i zachęcać je do współpracy. W czwartek natomiast będzie można skorzystać z porad i konsultacji organizowanych pod hasłem „Zostań przedsiębiorcą” i adresowanych do osób, które chcą założyć działalność gospodarczą. W konsultacjach weźmie udział Urząd Skarbowy, ZUS, Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku, Biuro Obsługi Inwestora Urzędu Miasta oraz CRIS – Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych.

W kolejnym dniu Rybnickich Dni Przedsiębiorczości odbędzie się gala wręczenia nagrody „Czarny Diament”, zorganizowana w Teatrze Ziemi Rybnickiej przez Izbę Przemysłowo-Handlową ROP.

21 listopada w Hotelu przy Młynie ma być organizowana konferencja Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku pod hasłem „Pracownik w centrum uwagi”. W środę 22 listopada odbędzie się spotkanie sieciujące pracodawców prowadzących przedsiębiorstwa społeczne. W kolejnym dniu prelekcję będzie miał Andrzej Żylak, Konsul Honorowy Republiki Chorwacji i Prezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej ROP, a w ostatnim dniu, czyli 24 listopada 2017 roku, w Urzędzie Miasta Rybnika odbędą się Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnością, zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku.