Czy pracujesz w firmie już kilka lat, ale masz wrażenie, że przez ten czas w ogóle się nie rozwinąłeś? Czy, mimo iż masz chęci do tego, żeby podnosić swoje kwalifikacje lub po prostu odświeżyć swoją specjalistyczną wiedzę, Twój szef jest raczej nieprzychylny do propozycji wysłania Cię na szkolenie? Jakich użyć argumentów, skoro same chęci nie są dla Twojego pracodawcy wystarczające? Dowiesz się tego w dzisiejszym wpisie!

Nadchodzi kolejny dzień w pracy, a do Twojej głowy znów przychodzą myśli na temat tego, że stoisz w miejscu i że potrzebujesz czegoś nowego? Bo w zasadzie podoba Ci się to, co robisz, lubisz do niej przychodzić i to właśnie dlatego nie chcesz dopuścić do sytuacji, w której zacznie wkradać się rutyna, monotonia i wypalenie zawodowe. Potrzeba bycia docenionym przez swojego pracodawcy jest coraz silniejsza, aż w końcu znajdujesz źródło swojej frustracji i decydujesz się na rozmowę ze swoim szefem. Co zrobić, kiedy powie nie?

Najważniejszy jest plan!

Najlepiej znaleźć powód, dla którego jego decyzja jest negatywna. Zastanów się, czy pójście do swojego przełożonego było bardziej impulsem, czy jednak przemyślaną decyzją popartą odpowiednimi argumentami. Nic tak nie złości pracodawców, jak nieprzygotowany pracownik. Możesz już na starcie wykluczyć stwierdzenie typu: bo tak, bo inni mieli, a ja nie, albo no bo już długo pracuję. Pracodawca nieprzychylnie spojrzy na tego typu argumentację. To trochę tak, jak proszenie o podwyżkę… A więc warto jednak zastanowić się nad tym, za co ma Cię pracodawca “wynagrodzić”.

Szkolenia, kursy

Uczęszczanie na szkolenia i kursy to z pewnością bardzo ważny aspekt w drodze do naszego rozwoju zawodowego. Warto wspomnieć o tym swojemu pracodawcy, jeśli zależy nam na tym, aby podnosić swoje kwalifikacje. Zatem zabierz się za szukanie konkretnego kursu lub szkolenia, a następnie udaj się na wizytę do szefa. Pamiętaj, że tylko silne argumenty pozwolą Ci uzyskać pozytywny odzew, a w szczególności, jeżeli Twojemu pracodawcy zależy na rozwoju Twoim i firmy.

Szukanie dziury w całym

Gdy pracodawca, który wymiguje się od tematu, nie podejmuje go, lub przekłada spotkanie na inny termin, wówczas może być to sygnał, aby zastanowić się, czy zależy mu na Twoim rozwoju. Takie sytuacje jesteś w stanie bardzo szybko zweryfikować. Może być to dla Ciebie sygnał, aby rozważyć zmianę pracy. Jeśli to będzie konieczne, nie wahaj się. Siedzenie w pracy przez kilka lat bez dalszej szansy rozwoju nie jest niczym korzystnym i produktywnym, a w szczególności dla osób, które mają potrzebę poszerzania swojej wiedzy.

 

Na pewno najważniejsza jest komunikacja między Tobą a pracodawcą. Jeśli jej nie ma, to Wasza współpraca może zatrzymać się w jednym miejscu i ciężko będzie ruszyć ją dalej. Rozważ każde za i przeciw, a jeśli będziesz miał czyste sumienie i powiesz sobie uczciwie, że zrobiłeś wszystko, co w Twojej mocy, możesz bez wahania poszukać innej możliwe, że lepszej pracy z przyjemniejszą perspektywą na przyszłość.

 

Czy spotkałeś się w swojej pracy z sytuacją, w której pracodawca nie chciał inwestować w Twój rozwój zawodowy? Jeśli tak, to napisz nam o tym!

Oceń artykuł
0/5 (0)