Wybór laptopa zwykle rozpoczyna się od określenia budżetu na zakup sprzętu i sposobu wykorzystania urządzenia. Wielu kupujących równie dużą wagę przykłada do marki. Dotyczy to między innymi firmy Lenovo, która wypuściła na rynek cenione serie laptopów Thinkpad i Legion. Czy warto na nie postawić?

Lenovo – co to za marka?

Laptopy Lenovo są produkowane w Chinach. Azjatycki koncern jest liderem w dziedzinie technologicznych innowacji. W jego ofercie znajdują się laptopy i tablety dedykowane użytkownikom indywidualnym i biznesowym. Marka tworzy między innymi notebooki i ultrabooki z serii ThinkPad, Yoga, IdeaPad, Legion i ThinkBook.

Lenovo w porównaniu do innych marek działa na rynku krótko. Za jej sukcesem stoi jednak IBM, od którego chiński gigant przejął technologię produkcji wyjątkowo trwałych klawiatur. Użytkownicy określają je wręcz mianem „pancernych”. Lenovo posiada grono stałych klientów, którzy cenią połączenie innowacyjności, praktyczności, estetyki i trwałości. Dwie najbardziej znane serie laptopów to Legion i ThinkPad. Oto cechy każdej z nich.

Lenovo Legion – cechy serii

Laptop Lenovo Legion to jedna z najtańszych propozycji dla graczy. Sprzęt jest niedrogi, lecz cechuje go wysoka wydajność. W środowisku gamingowym seria chińskiego producenta jest często polecana dla osób, które chcą cieszyć się płynną rozgrywką, a mają ograniczony budżet na zakup komputera. Laptop Lenovo Legion znajdziesz na https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/lenovo-legion

W laptopach Lenovo Legion instalowane są karty graficzne NVIDIA GeForce, które umożliwiają prowadzenie rozgrywki co najmniej na średnich ustawieniach graficznych. Najwydajniejsze układy z serii Geforce RTX zapewniają płynne działanie gier w rozdzielczości Full HD i 4K oraz korzystanie z technologii takich jak Ray Tracing, zapewniających realizm animacji. Procesory Intel Core i AMD Ryzen zapewniają wysoką moc obliczeniową, a wydajne układy chłodzenia chronią przed występowaniem throttlingu, czyli obniżeniem wydajności kluczowych układów na skutek przegrzania. Seria Legion zachowała smukłą konstrukcję i stosunkowo niską wagę wynoszącą przeciętnie 2,5 kg, co docenią użytkownicy, którym zależy na mobilności.

Gracze doceniają w laptopach Legion matowe matryce. Dzięki nim obraz na ekranie jest czytelny w pełnym słońcu. Szybkie i pojemne dyski SSD skracają czas oczekiwania na uruchomienie gry, a podświetlana klawiatura zapewnia komfort użytkowania komputera po zmroku.

Lenovo ThinkPad – cechy serii

Lenovo ThinkPad to seria doceniana głównie przez użytkowników biznesowych. Laptopy należące do tej grupy zapewniają wysoki komfort pracy i niezawodność, na której można polegać. Potężna moc obliczeniowa sprawia, że skomplikowane programy pracują płynnie. Osoby często wykonujące swoje zadania poza biurem docenią długi czas pracy na baterii sięgający kilkunastu godzin w najlepszych modelach.

Na uwagę zasługują klawiatury i obudowy w laptopach z serii ThinkPad. Komputery dostępne na https://www.komputronik.pl/search-filter/5022/lenovo-thinkpad są odporne na zalanie, upadki, niskie temperatury, zakurzenie i zanieczyszczenie piaskiem, więc zniosą nawet najbardziej intensywne użytkowanie w każdych okolicznościach.

Lenovo dostarcza liczne rozwiązania dla biznesu, opierając się przy tym o sprawdzoną i cenioną konstrukcję. Kolejne modele ThinkPad są poddawane niewielkiemu liftingowi, jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny. Zmianie ulega głównie ich wnętrze – podzespoły są coraz wydajniejsze i w pełni przystosowane do pracy pod dużym obciążeniem.

Lenovo czy inna marka?

Wybierając laptop, z pewnością warto zwrócić uwagę na markę Lenovo. Jest to producent polecany zarówno przez graczy, jak i użytkowników biznesowych. Przed zakupem konkretnego sprzętu powinno się jednak pamiętać o doborze komputera do indywidualnych potrzeb. Nie zawsze najlepszym wyborem jest najdroższy laptop w ofercie. Szczególnie w przypadku poszukiwań laptopa do nauki zdalnej i użytku domowego. Warto wówczas zwrócić uwagę na laptopy Lenovo dostępne w promocyjnych cenach.