KURSANT/POLICJANT

Białystok
Oferta opublikowana10.05.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Generała Józefa Bema 4, 15-369 Białystok, powiat: m. Białystok, woj: podlaskie

Zakres obowiązków: Proces doboru kandydatów do służby w Policji realizowany jest na podstawie rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 marca 2023 r. w sprawie postępowania kwalifikacyjnego w stosunku do kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Policji (Dz. U. poz. 606). Terminy przyjęć do służby w 2024 roku: 4 marca, 24 kwietnia, 8 lipca, 9 września, 30 października, 30 grudnia. Po przyjęciu do służby ok. 6,5 miesiąca na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół Policji (144 dni szkoleniowe) Po zakończeniu szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, oddelegowanie do pełnienia służby w oddziale prewencji Policji. Czas delegowania wynosi ok. 3 miesięcy (63 służby) Szczegółowe informacje: https://podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: trzy zmiany

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 5 788 do 8 095 PLN

Opis wynagrodzenia: zarobki netto kursant (w trakcie kursu podstawowego, który trwa ok 6 miesięcy) 4545,72 zł - 4276,72 zł policjant (po ukończeniu kursu podstawowego) 5849,39 zł - 5408,39 zł

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Typ propozycji: praca stała

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 08.07.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: średnie ogólnokształcące

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Wymogi formalne jakie musi spełniać kandydat, aby przystąpić do rekrutacji: 1.co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, 2.obywatelstwo polskie, 3.nieposzlakowana opinia (nieposzlakowana opinia oznacza, że dana osoba zachowuje się zgodnie nie tylko z normami prawnymi, uregulowanymi ustawowo, ale również z ogólnie przyjętymi normami moralnymi i etycznymi). 4.nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, 5.korzystanie z pełni praw publicznych, 6.zdolność fizyczna i psychiczna do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej, której gotów jest się podporządkować, 7.dawać rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, 8.osoby podlegające kwalifikacji wojskowej powinny posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

Pracodawca

Nazwa: Komenda Miejska Policji w Białymstoku

Adres: Generała Józefa Bema 4, 15-369 Białystok, powiat: m. Białystok, woj: podlaskie

Nazwa Urzędu Pracy: Powiatowy Urząd Pracy w Białymstoku

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Osoby zainteresowane służbą w Policji proszone są o dostarczenie kompletu dokumentów do Sekcji Doboru i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KWP w Białymstoku drogą pocztową/e-mail Sekcja Doboru i Doskonalenia Zawodowego Wydziału Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KWP w Białymstoku ul. Sienkiewicza 65 15-003 Białystok Adres e-mail: Aplikuj złożenie dokumentów - pliki do pobrania na stronach internetowych komend Policji https://podlaska.policja.gov.pl/pod/rekrutacja/ogloszenia-informacje podanie o przyjęcie do służby w Policji skierowane do komendanta wojewódzkiego Policji. wypełniony kwestionariusz osobowy (tylko część A i B) kserokopie dokumentów (nie odpisy) potwierdzających posiadane wykształcenie oraz umiejętności (oryginały przynieść ze sobą do wglądu przez pracownika kadr). Na każdym etapie postępowania kwalifikacyjnego trzeba mieć dowód osobisty.