ASYSTENT PROKURATORA

Olsztyn
Oferta opublikowana08.05.2024
Rodzaj umowyumowa o pracę
Wymiar etatupełny etat

Informacje podstawowe

Miejsce pracy: Dąbrowszczaków 12, 10-959 Olsztyn, powiat: m. Olsztyn, woj: warmińsko-mazurskie

Zakres obowiązków: Asystent prokuratora wykonuje samodzielnie czynności administracyjne związane z prowadzeniem i nadzorowaniem postępowań przygotowawczych oraz z przygotowaniem decyzji kończących te postępowania oraz jest uprawniony do: przesłuchania świadka, zatrzymania rzeczy i przeszukania, ogledzin i eksperymentu. Nabór na stanowisko prowadzony jest w trybie konkursowym. Wszystkie szczegóły i wykaz niezbędnych dokumentów konkursowych opublikowany jest na stronie internetowej tut. Prokuratury Okręgowej (https://www.gov.pl/web/po-olsztyn).

Rodzaj zatrudnienia: Umowa o pracę na czas określony

Wymiar etatu: 1

Zmianowość: jedna zmiana

Liczba godzin w tygodniu: 40

Liczba godzin w miesiącu: 160

Wynagrodzenie brutto: od 4 300 PLN

Opis wynagrodzenia: Docelowo umowa na czas nieokreślony

System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną

Zapewnienie wyżywienia: NIE

Zapewnienie zakwaterowania:: NIE

Zatrudnienie od zaraz: NIE

Data rozpoczęcia: 01.07.2024

Data zakończenia: 31.12.2024

Wymagania konieczne

Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)

Uprawnienia: Obsługa komputera

Pozostałe wymagania

Inne wymagania: Oferta konkursowa szczegółowe dane na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/po-olsztyn WYMAGANIA OBLIGATORYJNE: Stosownie do art. 176 § 1 ustawy z dnia 28 stycznia 2016 roku - Prawo o prokuraturze na stanowisku asystenta prokuratora może być zatrudniony ten, kto: - posiada obywatelstwo polskie i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich, a także nie był prawomocnie skazany za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego; - jest nieskazitelnego charakteru; - ukończył wyższe studia w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne studia uznane w Polsce; - ukończył 24 lata. DODATKOWE POŻĄDANE CECHY, UMIEJĘTNOŚCI I KWALIFIKACJE: - doświadczenie w pracy w Prokuraturze, Sądzie, Policji, innych służbach, w tym celnych, skarbowych i kontroli finansowej; - znajomość organizacji i funkcjonowania prokuratury oraz pracy biurowej, - umiejętność planowania i organizowania pracy. - samodzielność, obowiązkowość, kreatywność, - ukończenie studiów prawniczych, aplikacji prokuratorskiej, sędziowskiej lub ogólnej w Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury, - ukończenie aplikacji adwokackiej, radcowskiej lub notarialnej.

Pracodawca

Nazwa: Prokuratura Okręgowa w Olsztynie

Adres: Dąbrowszczaków 12, 10-959 Olsztyn, powiat: m. Olsztyn, woj: warmińsko-mazurskie

Nazwa Urzędu Pracy: Miejski Urząd Pracy w Olsztynie

Sposób aplikowania: bezpośrednio do pracodawcy

Język aplikacji: polski

Wymagane dokumenty: Dokumenty przyjmowane są osobiście lub drogą pocztową. Nabór na stanowisko prowadzony jest w trybie konkursowym. Wszystkie szczegóły i wykaz niezbędnych dokumentów konkursowych opublikowany jest na stronie internetowej tut. Prokuratury Okręgowej (https://www.gov.pl/web/po-olsztyn).