Znajdź szybko pracę!
Załóż Profil Zawodowy w 3 krokach!

Załóż profil Zawodowy

Швидко знайдіть роботу!
Створіть професійний профіль за 3 кроки!

Створіть профіль професіонала
Miniaturka
Katarzyna Sejwa
Dyrektor Działu Personalnego, członek Zarządu Sandoz Polska Sp. z o.o
Absolwentka Wydziału Marketingu i Zarządzania Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ma 20-letnie doświadczenie zawodowe, zdobywane w PepsiCo Poland, Philip Morris, ING Financial Services. Od września 2009 pełni funkcję członka Zarządu.

Sandoz Polska Sp. z o.o

"Głęboko wierzymy, że najlepszą referencją dla Firmy są jej pracownicy, wartości i kultura organizacyjna, jakość produktów i wyniki biznesowe. Dlatego też przede wszystkim skupiamy się na rozwijaniu i ciągłym usprawnianiu tych obszarów."

Wielu użytkowników naszego portalu pyta o pracę w Państwa firmie. Ilu pracowników obecnie Państwo zatrudniają?

Nasza firma zatrudnia prawie 1200 osób – włączając pracowników działów komercyjnych, wsparcia, jak również produkcji.

Ile rekrutacji przeprowadzacie w ciągu roku?

W części komercyjnej jest to ponad 100 procesów rekrutacyjnych rocznie – dotyczy to zarówno rekrutacji zewnętrznych, jak również otwarte rekrutacje wewnętrzne skierowana do naszych pracowników. W ostatnim czasie prowadziliśmy także wiele projektów rekrutacyjnych do naszego zakładu produkcyjnego w Strykowie. Było to związane z jego rozwojem.

Na jakie stanowiska najczęściej poszukują Państwo pracowników?

Naszą największą grupą pracowniczą są Przedstawiciele Medyczni, KAM’owie oraz Kierownicy Regionalni pracujący na terenie całego kraju. W tych obszarach też prowadzimy regularne procesy rekrutacyjne.

Jakimi kanałami jest prowadzony proces rekrutacji?

Strategia rekrutacji uzależniona jest od stanowiska na które poszukujemy nowego pracownika. Na stanowiska wskazane wyżej, rekrutacje najczęściej prowadzimy samodzielnie. Korzystamy z portali rekrutacyjnych, gdzie zamieszczamy nasze ogłoszenia. Współpracujemy też z agencjami rekrutacyjnymi – dotyczy to szczególnie stanowisk kierowniczych i wysoce specjalistycznych. Otrzymujemy też wiele ogłoszeń tzw. spontanicznych – do tych osób chętnie wracamy, jeśli prowadzimy rekrutację na stanowisko zgodne z profilem kandydata.

Czy Sandoz Polska zatrudnia praktykantów, stażystów?

Nie mamy rozbudowanego programu praktyk studenckich. Jednak w zależności od naszych potrzeb, co roku zapraszamy do współpracy kilku stażystów. Nabór na takie praktyki odbywa się poprzez ogłoszenia na portalach lub za pośrednictwem organizacji studenckich.

Jak wygląda ścieżka rozwoju nowo zatrudnionego pracownika?

Każda nowozatrudniona osoba rozpoczyna pracę od kilkudniowego Programu Wprowadzającego (tzw. on-boarding’u). Podczas tego programu nowi pracownicy zapoznają się z najważniejszymi informacjami o firmie, naszych wartościach i zasadach etycznego postępowania oraz spotykają się z przedstawicielami najważniejszych działów. Dodatkowo w zależności od stanowiska każdy otrzymuje wsparcie pomagające szybko i efektywnie zorganizować się i podjąć nowe obowiązki. Odpowiedzialność za zorganizowanie takiego wprowadzenia na stanowisko leży po stronie bezpośrednich przełożonych. Często nowi pracownicy współpracują też w pierwszych dniach z kolegami i koleżankami ze swojego zespołu. Dalszy indywidualny plan rozwojowy pracownika zależy od jego zainteresowań i aspiracji, jak również osiąganych wyników pracy i potencjału rozwojowego.

Sieć pełna jest informacji o firmach, zamieszczają je zarówno klienci jak i pracownicy. Jak Państwo budujecie swój wizerunek w Internecie?

Głęboko wierzymy, że najlepszą referencją dla firmy są jej pracownicy, wartości i kultura organizacyjna, jakość produktów i wyniki biznesowe. Dlatego też przede wszystkim skupiamy się na rozwijaniu i ciągłym usprawnianiu tych obszarów. Doskonale wiemy, że większość z nas zanim podejmie decyzję o aplikowaniu lub rozpoczęciu pracy w danej firmie, zasięga niezależnej opinii znajomych (bo przecież wszystkie firmy zachwalają swoją atrakcyjność). Dlatego też nasza aktywność np. w internecie jest dość ograniczona. Funkcjonuje natomiast w naszej firmie tzw. Program Referencji. Każdy z naszych pracowników może polecić dobre osoby, które zna. Jeżeli dana polecona osoba okaże się najlepsza spośród wszystkich kandydatów i pozytywnie przejdzie proces rekrutacji – nasz pracownik otrzymuje za takie polecenie czy referencję nagrodę.

Michał, nasz użytkownik, napisał do nas, ponieważ jest ciekawy czy Państwa firma zatrudnia osoby bez doświadczenia?

Tak, jesteśmy otwarci również na osoby bez doświadczenia. Przy wyborze takiej osoby, zwracamy szczególną uwagę na naturalne predyspozycje, potencjał rozwojowy i umiejętność szybkiego uczenia się. Mamy też w naszych zespołach osoby, które rozpoczęły przygodę z nami poprzez praktyki, a następnie otrzymały propozycję stałej pracy.

Patryk pyta jakie zadania czekają na nowych pracowników?

Zakres obowiązków jest oczywiście uzależniony od zajmowanego stanowiska. A takich różnorodnych zespołów i stanowisk mamy bardzo dużo. Są jednak pewne uniwersalne wartości i zachowania, których wymagamy od wszystkich. Są to m.in. otwartość na pracę zespołową, wysokie standardy etyczne (co w naszej branży jest szczególnie ważne), odpowiedzialność i inicjatywa. Szczególnie sprawdzają się u nas osoby, które lubią swoją pracę i czerpią osobistą satysfakcję z rzetelnej pracy i realizacji stawianych celów.

Sebastian chciałby wiedzieć jak motywujecie osoby do pracy?

Sandoz jest firmą, w której mamy wysokie oczekiwania i standardy pracy. Dlatego też oferujemy naszym pracownikom atrakcyjny pakiet wynagrodzeń i świadczeń dodatkowych. Regularnie monitorujemy poziomy wynagrodzeń na rynku i upewniamy się, że nasza propozycja skierowana do pracownika jest ciekawa. W ramach pakietu świadczeń nasi pracownicy mogą skorzystać np. z opieki medycznej dla siebie oraz członków rodziny, dofinansowania posiłków, kart sportowych lub karty Kultura+, pakietu ubezpieczeń, a po roku pracy z Pracowniczego Programu Emerytalnego Grupy Novartis. Prowadzimy też różnorodne aktywności promujące zdrowy styl życia czy zespołowe aktywności sportowe. Mamy też programy nagradzania pracowników, którzy osiągają najlepsze wyniki pracy oraz prezentują postawę i zachowania spójne z naszymi wartościami. Nie możemy też zapomnieć o najbliższym otoczeniu każdego pracownika - staramy się więc tworzyć takie zespoły, w których ważna jest otwarta komunikacja i współpraca. Jest to ważny czynnik motywacyjny. Każdy z nas przecież chciałby pracować w sympatycznym zespole. Między innymi dzięki takim atrybutom pracy w Sandoz nasz poziom rezygnacji z pracy z inicjatywy pracownika jest minimalny.

Dziękuję za rozmowę.

Sandoz Polska Sp. z o.o
2.2/5 Na podstawie 127 ocen.
gemius

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Ranking Użytkownicy
(real users)
  1. GoWork.pl 4 014 360
  2. linkedin.com 3 587 328
  3. olx.pl 3 276 288
  4. jooble.org 3 086 424
  5. pracuj.pl 3 054 024
Sandoz Polska Sp. z o.o