Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Elwix Sp. z o.o.

1.9 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Tak świętowaliśmy 130 rocznicę istnienia marki LEE  w naszym sklepie w łódzkiej Manufakturze :)

Pracodawca

 Aktualność

INDIGOOD - przyszłość to piana!
Wrangler angażuje się w ekologiczne metody farbowania denimu!
Skąd się bierze niebieski denim?
Niebieski denim powstaje w trakcie tkania, gdy włókna w kolorze indygo przeplata się z białymi, tworząc w ten sposób charakterystyczny splot o niebieskim kolorze. Tradycyjne metody barwienia zużywają znaczną ilość wody i energii, a produktem ubocznym są ścieki poprodukcyjne o niebieskim zabarwieniu.

Technologia Indigood™
Zmiany klimatyczne i rosnąca potrzeba ograniczenia zużycia wody i energii nie są obojętne marce Wrangler. Naszą odpowiedzią jest Indigood – zrównoważona pod względem ekologicznym technologia barwienia denimu, która znalazła zastosowanie w naszym łańcuchu dostaw. Łączymy długoletnie doświadczenie z przełomowymi innowacjami, by móc zaoferować produkty, do których produkcji zużywa się mniej wody i energii.

Denim barwiony pianą
Indigood™ to najnowsza innowacyjna technologia wykorzystująca pianę w procesie barwienia denimu. Dostrzegając rewolucyjny potencjał tej metody, zapewniliśmy Tech University w Texasie dofinansowanie na wczesnych etapach rozwoju oraz techniczne wsparcie. Wykorzystaliśmy również naszą pozycję jako lidera w branży denimowej, by wprowadzić tę technologię na rynek. Farbowanie za pomocą piany diametralnie zmienia sposób, w jaki barwnik jest nakładany na włókna podczas produkcji denimu. Pigment przenoszony jest w pianie, dzięki czemu udało się wyeliminować tradycyjne wodne kadzie oraz kąpiele chemiczne wykorzystywane podczas tradycyjnego barwienia indygo. Barwienie za pomocą piany jest obecnie najbardziej ekologicznym sposobem farbowania denimu.

Główne zalety:
• Innowacyjny proces farbowania pianą, który nie wykorzystuje wody. 100% redukcji zużycia wody*
• Brak ścieków poprodukcyjnych
• Obniżenie zużycia energii o 60% w porównaniu z tradycyjnymi metodami barwienia
• Obniżenie odpadów o 60%


*nieznaczna ilość wody jest wykorzystywana do czyszczenia urządzeń i sporządzania roztworów

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Elwix Sp. z o.o.