PERCONI GmbH

5 Udziel wywiadu o firmie

Wywiady PERCONI GmbH

ikona autora wywiadu

Wywiad udzielony przez użytkownika Przemysław Konka

Pracownik firmy - Rekruter/HR Manager

11.09.2023 02:09

Czym zajmuje się Państwa firma?

Przemysław Konkaikona wywiad

Firma Perconi GmbH jest niemiecką firmą, która zajmuje się zatrudnianiem pracowników do branży produkcyjnej, budowlanej i przemysłowej. Głównie są to osoby z Polski, Czech, Słowacji i Niemiec. Mamy również pracowników z innych państw Unii Europejskiej. Pomagamy zainteresowanym osobom znaleźć pracę w ich zawodzie.

W jakich miastach Państwo działacie?

Przemysław Konkaikona wywiad

Siedziba firmy mieści się w Meiningen – w Turyngii. Mamy również oddział w Erfurcie.

Jak wygląda struktura Państwa firmy?

Przemysław Konkaikona wywiad

Zatrudniamy pracowników z branży przemysłowej i produkcyjnej, najczęściej są to Operatorzy maszyn CNC, Ślusarze, Spawacze i Elektrycy. Wynika to z dużego zapotrzebowania na powyższe zawody na rynku niemieckim. Ponadto praca na tych stanowiskach w Niemczech jest lepiej płatna w porównaniu do zarobków na tych samych stanowiskach w Polsce. Obecnie zatrudniamy kilkudziesięciu pracowników. Liczba ta z każdym dniem wzrasta dzięki temu, że nasze oferty pracy zamieszczamy na znanych portalach internetowych. W ten sposób potencjalni pracownicy z łatwością mogą aplikować na oferty pracy.

Jak przebiega rekrutacja w Państwa firmie? Kto odpowiada za rekrutację?

Przemysław Konkaikona wywiad

Za procesy rekrutacyjne w firmie odpowiedzialni są doświadczeni rekruterzy. Przebywamy na terenie Niemiec, dlatego rekrutacje prowadzimy zdalnie. Pierwszy etap to rozmowa z kandydatem na temat doświadczenia w danym zawodzie, posiadanych certyfikatów oraz znajomości języka niemieckiego. Po pozytywnej rozmowie kandydat przechodzi do drugiego etapu. Na podstawie uzyskanych informacji oraz przesłanych dokumentów od kandydata przygotowujemy profil dla firmy niemieckiej. Następnie przesyłamy aplikację i czekamy na decyzję niemieckiej firmy odnośnie nawiązania współpracy z kandydatem.

Jak wygląda proces wdrożenia nowego pracownika w Państwa firmie?

Przemysław Konkaikona wywiad

Pierwszy dzień pracy to czas wdrożenia. Wówczas pracownik jest oprowadzony po firmie oraz zapoznaje się z maszynami i systemem operacyjnym na miejscu pracy. Zazwyczaj w pierwszych dniach pracy odbywają się też szkolenia. Kiedy wdrożenie pracownika przebiegnie pomyślnie, wówczas pracownik rozpoczyna samodzielną pracę na swoim stanowisku pracy.

W jaki sposób dbacie Państwo o rozwój pracowników?

Przemysław Konkaikona wywiad

Współpraca i dobre relacje są dla nas na pierwszym miejscu, dlatego nasi opiekunowie są w stałym kontakcie z osobami zatrudnionymi przez naszą agencję. Dbamy o dobrą atmosferę. Naszym priorytetem jest satysfakcja pracowników, stąd oferujemy pracę w firmach, gdzie mogą się samorealizować i rozwijać swoje umiejętności.

Jakie macie Państwo plany rozwojowe?

Przemysław Konkaikona wywiad

Zależy nam na posiadaniu atrakcyjnych ofert pracy. Dzięki temu chcielibyśmy w najbliższych latach wyróżnić się na rynku, jako firma słynąca z rzetelnych pracowników, zadowolonych ze współpracy z nami.PERCONI GmbH