Pakersi Kamil Kik

4.4 Dodaj merytoryczną opinię

Aktualności

Pracodawca

 Aktualność

Jak nadać paczkę kurierem?

W Punktach Kurierskich Pakersi można nadać paczkę kurierem na dwa sposoby.

 1. Osobiście - przynieś swoją przesyłkę, a nasi doradcy zajmą się resztą:

- zapakują paczkę
- zmierzą i zważą przesyłkę
- wydrukują etykietę
- pomogą wypełnić dokumenty w przypadku wysyłki międzynarodowej

2. Zamawiając kuriera pod wskazany adres - do domu lub firmy

Niezależnie od wybranej metody Klienci naszych Punktów Kurierskich mogą liczyć na naszą pomoc w doborze najlepszego przewoźnika do rodzaju wysyłanego towaru.

Dbamy o każdą przesyłkę, jak o swoją!

Pracodawca

 Aktualność

Dynamiczne Przekierowanie Paczki InPost w Punktach Pakersi

Odbiorcy, do których została nadana paczka InPost w Punktach Kurierskich Pakersi mogą skorzystać z darmowej usługi pozwalającej przekierować ją do pobliskiego paczkomatu, PaczkoPunktu lub pod dowolny adres znajdujący się na tej samej ulicy i w obrębie danego rejonu kurierskiego (np. do sąsiada).

Korzyści jakie niesie za sobą takie rozwiązanie to m.in.:


- szybkie przekierowanie przesyłki bez konieczności kontaktowania się z nadawcą lub Punktem Obsługi Klienta

- brak konieczności czekania na kuriera w momencie, gdy nagle odbiorcy wypadnie coś nieoczekiwanego

- krótszy czas dostawy – w przypadku nieobecności w domu, odbiorca może mieć swoją przesyłkę tego samego dnia bez konieczności oczekiwania na kolejną dostawę w dniu kolejnym

Dodatkowo korzystając z możliwości przekierowania paczki InPost dbamy o środowisko – dzięki wiedzy na temat nieobecności odbiorcy w domu, kurier kieruje się bezpośrednio do wybranego punktu doręczenia oszczędzając tym samym paliwo i emitując mniej spalin.

Nadawaj wygodnie swoje paczki InPost w Punktach Kurierskich Pakersi!

Pracodawca

 Aktualność

Pakersi w TOP 3 najlepiej ocenianych firm w Opineo

Pakersi to ogólnopolska sieć ponad 100 Punktów Kurierskich. Atrakcyjna oferta, szeroki pakiet usług dodatkowych i wysoki standard obsługi oparty na opiece oraz doradztwie sprawiają, że marce ufają tysiące klientów. Dzięki temu Pakersi zajęli drugie miejsce w rankingu najlepiej ocenianych w ostatnim roku firm serwisu Opineo.pl. Zdobyli również Srebrną Odznakę oraz odznakę Słucham swoich Klientów. 

Klienci Punktów Kurierskich Pakersi docenili m.in. profesjonalną obsługę i doradztwo w zakresie nadania paczki i wyboru najkorzystniejszej oferty, szybkość doręczenia czy pomoc w zapakowaniu przesyłki. W Punktach Kurierskich marki Pakersi można nadać lub odebrać paczki niestandardowe, międzynarodowe i ekspresowe. Oferują one również usługi dodatkowe takie, jak: zapakowanie przesyłki czy wysyłkę za pobraniem z możliwością odbioru pieniędzy w gotówce lub przelewem na konto. W Punktach Kurierskich Pakersi można wysłać paczkę pod konkretny adres, do 4000 Punktów odbioru w całej Polsce oraz do paczkomatów, a także zamówić kuriera pod wskazany adres – do domu lub firmy. Obecni na rynku od ponad 10 lat Pakersi to profesjonalny opiekun wszystkich rodzajów przesyłek kurierskich: od kopert, przez paczki po palety.

Pracodawca

 Aktualność

Wysyłka z DHL w Pakersach - korzyści

W związku z rozwojem współpracy z naszym Partnerem Biznesowym DHL Express przedstawiamy listę korzyści dla osób nadających paczki z tym przewoźnikiem w Naszych Punktach.


Korzyści dla Klienta nadającego przesyłkę z DHL Express w Punkcie Pakersów:


- brak opłat celnopodatkowych po stronie nadawcy –  ewentualne opłaty celnopodatkowe pokrywa odbiorca, zatem ostateczna cena po stronie nadawcy nie wzrośnie
- bezpłatne opakowania dla przesyłek gotówkowych
- ubezpieczenie w cenie wysyłki (w Unii Europejskiej towar i dokumenty ubezpieczone są do 1 700 PLN, poza Unią Europejską: dokumenty do 1 700 PLN/towary max do 4 300 PLN)
- uproszczona odprawa celna – w Punkcie Pakersów Klient może nadać przesyłkę do wartości 4 300 PLN, co gwarantuje uproszczoną odprawę celną (wystarczy dołączyć standardowe dokumenty tj. oświadczenie LV oraz Fakturę, brak dodatkowych dokumentów do odprawy)
- wybierając usługę DHL Express Klient dba o środowisko – DHL Express z każdej nadanej przesyłki przeznacza 2 PLN na działania związane z ochroną środowiska
- błyskawiczna dostawa przesyłki transportem lotniczym w terminie 1-2 dni roboczych w UE oraz 1-4 dni roboczych poza obszarem UE

Pracodawca

 Aktualność

Pakersi  w nowej odsłonie 

Ogólnopolską sieć Punktów Kurierskich Pakersi można już obejrzeć w nowym wydaniu. Powstała w ramach rebrandingu identyfikacja wizualna jest podyktowana nową strategią komunikacji marketingowej i odpowiada na dynamicznie zmieniające się oczekiwania rynkowe. 


W marcu 2022 roku marka Pakersi obchodziła swoje 10-lecie. Przez ten czas nastąpił jej dynamiczny rozwój. Stworzona została sieć licząca ponad 100 Punktów Kurierskich i nawiązana została współpraca z wiodącymi przewoźnikami. Nastąpiła także rozbudowa oferty. To wszystko sprawiło, że konieczne było stworzenie nowej strategii komunikacji marketingowej. 

Badania rynku przeprowadzone na zlecenie marki przez Biostat oraz analiza strategiczna wskazały na potrzebę przeprowadzenia zmian w identyfikacji wizualnej, które właśnie mają swoją premierę. W rezultacie przeprowadzonych badań i analizy stworzone zostało nowe logo i spójne z nim: kolorystyka, typografia oraz motywy przewodnie. 

Wszystkie te zmiany będą widoczne na zewnątrz, jak i wewnątrz Punktów Kurierskich Pakersi, w materiałach marketingowych (ulotkach, plakatach, wizytówkach), na fanpage'u marki oraz fanpage'ach poszczególnych Punktów, w reklamach online i offline. Zakończenie prac jest planowane na koniec kwietnia 2023 r. 

Pracodawca

 Aktualność

Nadawaj i odbieraj przesyłki z Pakersami!


W Punkcie Kurierskim Pakersi można nadawać i odbierać przesyłki – od kopert po palety, robić nadania niestandardowe (meble, części samochodowe, materiały budowlane) i międzynarodowe. Ogólnopolska sieć zapewnia doradztwo i wsparcie na każdym etapie tego procesu. 


Paczkę można wysłać pod konkretny adres (do domu lub firmy), do 4000 punktów odbioru w całej Polsce i do paczkomatów. W Punktach Kurierskich sieci Pakersi można uzyskać kompleksową pomoc przy:


- wyborze oferty najlepszego przewoźnika

- zważeniu i zmierzeniu przesyłki

- jej zapakowaniu

- wydruku etykiety


W przypadku wysyłek zagranicznych można liczyć również na wsparcie w zakresie wypełnienia niezbędnych dokumentów – dokumentacji celnej, pełnomocnictwa czy oświadczenia eksportowego.


W Punktach Kurierskich można również odebrać swoją paczkę, a także zwrócić zakupy online. Oferowana jest też możliwość zamówienia kuriera do domu lub firmy – wystarczy zadzwonić lub napisać. Pakersi to zaufany opiekun przesyłek kurierskich!

Pracodawca

 Aktualność

Wszyscy Pakersi nadają z GLS!

Intensywny rozwój marki Pakersi przyczynił się do zwiększenia zakresu współpracy z naszym stałym, zaufanym partnerem biznesowym - GLS. Dzięki temu wszystkie Punkty Kurierskie Pakersi mogą nadawać krajowe przesyłki typu Pick&Ship poprzez swój panel nadawczy. Takie paczki mogą być odbierane przez przewoźnika z dowolnego adresu wybranego przez nadawcę.


Atutem szerszego zakresu integracji jest również możliwość wysłania paczek bez etykiety. To kurier przyjeżdża na wskazane przez Nadawcę miejsce - po odbiór przesyłki z wydrukowanym dokumentem przewozowym. Dzięki temu Klienci zaoszczędzają czas oraz wygodnie nadają swoje paczki.


Marka Pakersi stale podwyższa jakość swoich usług, słuchając potrzeb Klientów. 

Jest to sieć nagrodzona Laurem Konsumenta, Gazelami Biznesu, Złotym Certyfikatem Rzetelności, Solidnym Kurierem oraz Rzetelną Firmą. 
Aktywnie działa w branży usług kurierskich i szybko się rozwija dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na tego rodzaju ofertę. Specjalizuje się w dostawach przesyłek zagranicznych do ponad 220 krajów świata, nawet o niestandardowych gabarytach. Firma każdego dnia dostarcza tysiące przesyłek i dąży do bycia najbezpieczniejszą marką oferującą usługi kurierskie i doradztwo. Osobom marzącym o własnym, sprawdzonym biznesie, marka oferuje bezpieczne rozwiązania pozwalające osiągnąć niezależność finansową.

GLS to firma logistyczna, oferująca wysokiej jakości usługi paczkowe dla ponad 250 tys. klientów. Sieć umożliwia sprawne dostarczanie paczek, zazwyczaj już w następnym dniu roboczym. Doręcza wysyłki krajowe, ale także europejskie. Marka posiada blisko 4 tys. punktów tzw. Szybkiej Paczki i stara się realizować swoje, zamierzone cele, które polegają m.in. na: nieustannym zwiększaniu jakości usług dla swoich klientów, precyzyjnym dostosowywaniu usługi do zmieniających się potrzeb czy wykorzystywaniu najnowszych technologii informatycznych. 

Pracodawca

 Aktualność

Pakersi - 10 lat na rynku


Właśnie mija 10 lat od otwarcia pierwszego Punktu Kurierskiego Pakersi. Przez ten czas marka Pakersi bardzo się rozwinęła. Wspólnie z Klientami i Partnerami biznesowymi stworzyła ogólnopolską sieć punktów kurierskich - ponad 100 placówek w całym kraju. 


W ciągu 10 lat przesłaliśmy wspólnie miliony paczek. Każdego dnia tysiące klientów obdarzają nas zaufaniem i powierzają swoje przesyłki.

Marka Pakersi to wiarygodny partner biznesowy, któremu zaufały setki podmiotów. Firma aktywnie działa w branży usług kurierskich i szybko się rozwija dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu na tego rodzaju ofertę. Tym, co wyróżnia markę na tle konkurencji, jest strategiczne podejście do procesu pozyskiwania Klientów. Jednocześnie to jedyna sieć w branży nagrodzona Laurem Konsumenta i Gazelami Biznesu. 

Pracodawca

 Aktualność

Allegro rozpoczyna współpracę z siecią Pakersi

Ogólnopolska sieć punktów kurierskich Pakersi została nowym partnerem biznesowym internetowej platformy handlowej. Kontrakt zakłada rozwój usług nadań przesyłek w punktach marki Pakersi, przez firmy sprzedające na Allegro. Ponadto dzięki rozpoczętej właśnie współpracy, klienci indywidualni zyskają możliwość odbioru zamówień w ponad 100 lokalizacjach w całym kraju.

Współpraca Allegro i sieci Punktów Kurierskich Pakersi pozwoli klientom marki nie tylko na korzystanie z dodatkowych punktów nadań i odbiorów przesyłek w Allegro One Punkty, Pakersi. To także możliwość skorzystania z usług dodatkowych, takich jak zabezpieczenie towaru, pakowanie przesyłek, nadanie do wysyłki czy wydruk i przyklejanie etykiet.

Z kolei Klienci indywidualni zyskują możliwość odbioru przesyłek zamówionych z Allegro o dogodnej dla siebie porze, bez umawiania się z kurierem. Zapewnia to wygodę odbioru w profesjonalnym punkcie świadczącym usługi kurierskie. - Skorzystanie z możliwości odbioru w punkcie jest rozwiązaniem wybieranym przez klientów coraz częściej również ze względu na redukcję śladu węglowego - mówi Kamil Kik, prezes zarządu sieci punktów kurierskich Pakersi. - Jako podmiot działający na polskim rynku bierzemy odpowiedzialność za otaczające nas środowisko i wspieramy wszelkie działania zmierzające do jego ochrony - dodaje.

Współpraca Allegro i Pakersi wpisuje się w aktualną sytuację rynkową – wzrastający popyt na usługi kurierskie – i jest elementem biznesowej strategii rozwojowej sieci. W ostatnim roku marka uzyskała 45% udziału w otwarciach nowych placówek w branży. Zwiększyła sprzedaż o 286%. Obecnie niemal w każdym tygodniu na mapie Polski pojawia się kolejna placówka sieci aktywnie działającej na rynku od niemal 10 lat.

Allegro jest platformą zakupów online pierwszego wyboru dla polskich konsumentów, osiągającą wysoki wzrost przychodów, rentowność i przepływy pieniężne przy dużej skali działalności. Grupa prowadzi wiodącą platformę handlową typu marketplace w Polsce, jaką jest Allegro.pl, oraz porównywarkę cenową Ceneo.pl. Jako najbardziej rozpoznawalna marka e-commerce i największy podmiot prowadzący działalność w branży handlu detalicznego artykułami niespożywczymi w Polsce pod względem GMV, Allegro.pl jest również jednym z 10 największych portali e-commerce na świecie oraz należy do 100 największych portali internetowych na świecie pod względem miesięcznej liczby wizyt. Sprzedaż realizowana przez firmy za pośrednictwem platformy e-commerce typu marketplace Allegro.pl obejmuje następujące kategorie produktowe: elektronika, dom i ogród, sport i turystyka, produkty dla dzieci, motoryzacja, moda i obuwie, zdrowie i uroda, książki, multimedia, kolekcje i sztuka oraz supermarket. Platforma Allegro.pl umożliwia sprzedaż nowych produktów przede wszystkim firmom prowadzącym działalność w formule biznes-klient i przyciąga średnio 21 mln internautów miesięcznie, co odpowiada 66% mieszkańców Polski w wieku 16 lat lub więcej oraz 78% wszystkich użytkowników Internetu w Polsce. W 2021 Allegro uruchomiło zieloną sieć logistyczną One by Allegro, w tym kilkaset punktów nadań i odbioru oraz ponad 1000 zielonych automatów One Box by Allegro.

Integrację technologiczną i oprogramowanie, umożliwiające współpracę między Pakersi i Allegro zapewniła firma Smart Points. – W oferowanym przez nas rozwiązaniu gramy w jednym zespole z przewoźnikami i sklepami detalicznymi, aby jak najlepiej wyjść naprzeciw oczekiwaniom konsumentów e-commerce. Sieć punktów nadawczo-odbiorczych (tzw. PUDO), którą w ten sposób tworzymy, to swoisty pomost pomiędzy światem online i offline, dzięki któremu wszyscy odnoszą korzyści. Konsumenci zyskują możliwość wyboru lokalizacji odbioru wg swoich (często bardzo indywidualnych) kryteriów, przewoźnicy optymalizują swoje sieci dostaw, a sklepy przyciągają klientów zyskując szansę na dodatkowy przychód ze swojej podstawowej działalności – wyjaśnia Wojciech Kliber, członek zarządu Smart Points.

Podkreśla, że zgodnie ze statystykami nawet 40% klientów e-commerce, odbierających lub nadających swoje przesyłki w sklepie stacjonarnym, dokonuje przy okazji dodatkowego zakupu.

Marka Pakersi dostarcza sprawdzonych i efektywnych rozwiązań w obszarze usług kurierskich. Pakersi to wiarygodny partner biznesowy, któremu zaufały setki podmiotów. Jest to jedyna sieć w branży nagrodzona Laurem Konsumenta i Gazelami Biznesu. Tym, co wyróżnia markę na tle konkurencji, jest strategiczne podejście do procesu pozyskiwania Klientów. Punkty kurierskie Pakersi to miejsca, w których mogą oni bezpiecznie i w sposób wygodny nadać oraz odebrać przesyłki - zarówno krajowe, jak i zagraniczne, zamówić kuriera do domu czy skorzystać z dodatkowych usług, takich jak np. pakowanie paczek.

Pracodawca

 Aktualność

DHL Express - nowe partnerstwo Pakersów!

W Punkcie Kurierskim Pakersi można nadać m.in. przesyłki międzynarodowe. Dzięki przedstawicielom naszego doświadczonego działu sprzedaży, długotrwałe negocjacje umożliwiły  pozyskanie nowego Partnera Biznesowego i dziś możemy pochwalić się współpracą z firmą DHL Express. Jest to nasz kolejny Partner realizujący przesyłki międzynarodowe, który uzupełnia nasze portfolio o przesyłki lotnicze, szczególnie poza Unię Europejską. To m.in. dzięki niej różnorodne paczki naszych Klientów mogą w krótkim czasie, trafić do adresatów na cały świat.

Przykładowy czas dostawy z DHL Express:
Niemcy - nawet 24h
Holandia - nawet 24h
Wielka Brytania - nawet 24h
USA - nawet 48h
Turcja - do 78h

Przewidywany czas dostawy przesyłki można sprawdzić w systemie śledzenia przesyłek, który jest dostępny na naszej stronie internetowej Pakersi oraz na stronie przewoźnika DHL Express.

Niestandardowe przedmioty

Dzięki współpracy z nowym Partnerem Biznesowym nasi Klienci mogą wysyłać niestandardowe przedmioty do krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii czy reszty świata.

Wysyłasz zestaw kieliszków do Martini, ubrania, książki, dokumenty, zabawki, a może rękodzieło? Z Pakersami możesz nadać wszystko do ponad 220 krajów i terytoriów!

Chcesz wysłać niestandardowy przedmiot? Zgłoś się do naszych Punktów Kurierskich, dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszą, indywidualną ofertę, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Doradztwo w zakresie wysyłki zagranicznej

W naszych Punktach Kurierskich nie tylko nadasz i odbierzesz przesyłkę krajową lub zagraniczną, ale również otrzymasz doradztwo naszych ekspertów w dziedzinie wysyłki międzynarodowej.

Doradzimy:


  • jak wysłać niestandardową przesyłkę za granicę,

  • jak bezpiecznie zapakować paczkę,

  • jak prawidłowo uzupełnić dokumentację celną,

  • jak wypełnić pełnomocnictwo czy oświadczenie eksportowe.


Jesteśmy eko!

Współpracując z DHL Express wszystkie nadania w naszych Punktach poprzez tego przewoźnika neutralizują emisję dwutlenku węgla.

Jak to możliwe?
Z każdej przesyłki DHL przeznacza 2 zł na działania dla naszej planety! #Jesteśmy eko!

Już dziś możesz skorzystać z wysyłki międzynarodowej, nawet najbardziej niestandardowego przedmiotu. Odszukaj swój punkt na stronie Pakersów i wyślij paczkę szybko oraz wygodnie z Pakersami.

Pamiętaj, że w Punkcie Kurierskim Pakersi możesz również łatwo odebrać przesyłkę zagraniczną! Zaufaj Pakersom, dbamy jak o swoje.