Opinie o Fajna Spółdzielnia Socjalna w Katowice

Poniżej zobaczysz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Fajna Spółdzielnia Socjalna. Przeczytasz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Fajna Spółdzielnia Socjalna o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Sprzedaż chemii gospodarczej

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fajna Spółdzielnia Socjalna w Katowice

Administrator Nowy wpis

Czy w mieście Lublin da się zarobić więcej niż 4400 PLN pracując jako Dostawca?

Administrator Nowy wpis

Obecnie firma Fajna Spółdzielnia Socjalna poszukuje na stanowiska nauczyciel angielskiego. Czy ktoś aplikuje?

Jaki jest okres rozliczeniowy w Fajna Spółdzielnia Socjalna? Kiedy można spodziewać się przelewu wynagrodzenia?

Jerzy

Zawsze zgodnie z umową.

@Jerzy

no nie tak do końca zawsze;-). Zdarzało sie czekać na przelew z wynagrodzeniem , zdarzało się też otrzymywać wynagrodzenie w ratach .

Krystyna
@Dorisek

Często się zdarzały takie sytuacje, że czekało się na przelew z wynagrodzeniem? I długie te opóźnienia były, jeśli się już zdarzały?

@Krystyna

W sumie ,,....... chyba nie ( kilka razy ) , ale zdarzało się ;-) . Opóźnienia ? hmm ..... kilkudniowe późniebnie , a następnie część wypłaty a za kilkanaście dni reszta . Rekordowo : jedną wypłatę otrzymałam w trzech ratach - wypłata za maj 17 czerwca -1 cześć , 8 lipca - 2 część 18 lipca 3 część ( wyrównanie , dopłata za maj ) . Nie było to zgodne ani z umową , jak wspomniał P. Jerzy , a już napewno nie , z kodeksem pracy . Na szczęście zamknęłam tamten okres , choc też z niemałymi problemami , gdyż świadectwo pracy też otrzymałam z opóźnieniem ( hahaha) - po kilu rozprawach w Sądzie pracy ;-)

Tadek Nowy wpis

Miesięcznie za miesiąc poprzedni do 10 dnia kalendarzowego na konto bankowe. Za wyjątkiem wynagrodzenia za projekty. W projektach płacą za sprint razem z najbliższą wypłatą. Za zaliczony cały projekt jest 5 - 15 % premii od sumy wynagrodzeń.

Jakie godziny pracy obowiązują w Fajna Spółdzielnia Socjalna?

Tadek Nowy wpis

Na produkcji od 7:15, w biurze od 8:15 a w zarządzie od 9:15

Pracownik Biurowy

szybko - konkretnie - na temat

- o tym co mnie kręci (pasje) - spoko rozmowa po angielsku - o tym czego nie toleruję

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Dorisek

uczciwość , otwartość , odpowiedzialność społeczna ??? Czy zarządzający Spółdzielnią Socjalną do końca rozumie znaczenie tych słów ? Dwa lata włóczęgi po sądach , prokuraturach i wszystkich możliwych instytucjach , aby uzyskać należne Świadectwo Pracy po 3 latach (myślałam, że dobrej ) współpracy- pracy w Tej odpowiedzialnej społecznie firmie .

@Dorisek

Sądy są właściwą instytucja do rozstrzygania każdej sprawy.

@Bob

TAAAK , i wszyscy raczej o tym wiedzą , ale wiemy też , że w każdej innej firmie Świadectwo Pracy otrzymuje się od ręki ,zgodnie z kodeksem pracy . Bez rozstrzygania tego w sądach .

Jerzy

Wszystko było fajnie a nawet bardzo fajnie ale pandemia zabiła oddział bytomski i nic z tym teraz narazie nie da się zrobić i głową murów nie przebijemy ale było wporzo!

Jak długo czekaliście na odzew z Fajna Spółdzielnia Socjalna? Oddzwaniają zawsze?

Bartosz

Zawsze realizujemy deklaracje z danego ogłoszenia rekrutacyjnego. Nigdy nie deklarujemy że oddzwaniamy. Kontaktujemy się wyłącznie w formie e-mail. Ta forma kontaktu jest wygodna dla Kandydatek i Kandydatów ( niekiedy są jeszcze w innej pracy , maja inne obowiązki ).

Jakie wartości są cenione w Fajna Spółdzielnia Socjalna?

Bob

FAJNA to Spółdzielnia więc przestrzega „Deklarację Spółdzielczej Tożsamości”, która określa między innymi wartości spółdzielcze, do których zalicza: samopomoc, osobistą odpowiedzialność członków, demokrację, równość, sprawiedliwość i solidarność oraz takie wartości etyczne, jak: uczciwość, otwartość, odpowiedzialność społeczna i troska o innych.

Zuza

Powiedzcie coś więcej o działalności i pracy w firmie? Czy warto aplikować?

Daria

@vito a rozmowa przebiega w języku polskim, czy również angielskim?

@Daria

W zależności od zakresu obowiązków. Dla pracowników działu FAJNA.EU ( projektów międzynarodowych ) jest prowadzona również w języku angielskim i rosyjskim.

Jakich pytań można się spodziewać na rozmowie rekrutacyjnej w firmie Fajna Spółdzielnia Socjalna?

VITO

Rozmowa kwalifikacyjna w FAJNEJ Spółdzielni Socjalnej jest przyjemna ale bardzo wymagająca. Przeważnie trwa ponad godzinę. Nie ma testów. Ale każda nasza wypowiedź może być pogłębiana pytaniami. Szczegółowymi. Nie warto blefować, koloryzować czy mówić ogólnikami. Warto przed aplikowaniem zrozumieć czym jest forma Spółdzielni Socjalnej. To nie jest zwykła firma!

Madzia

Jaką oferują stawkę? Dla pracownika biurowego

KP
@Madzia

Stawka zależy od bardzo wielu czynników. Nie powiedzieli Ci na rozmowie kwalifikacyjnej ? Jeśli o to nie zapytałaś a oni Ci nie powiedzieli to raczej nic z tego nie będzie. Managerowie to konkretni ludzie są. Jak nie mówią o kasie to nie będzie pracy.

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa ważną rolę. Jak wygląda ten aspekt w Fajna Spółdzielnia Socjalna?

KP

Atmosfera jest doskonała dla każdego kto przekracza wymagania i plany. Dobra dla osób realizujących postawione cele. Dla pozostałych uzgadniane są zmiany.

dorisek

Również pozdrawiam całą ekipę z Fajna Spółdzielnia . Nie mam zastrzeżeń odnośnie pracy i ludzi z którymi pracowałam gdyby, nie jedno ale.... . Mija trzeci rok odkąd tam nie pracuję ,a ciągle nie mogę doczekać się wydania świadectwa pracy ,za okres mojego zatrudnienia w spółdzielni . W cywilizowanym świecie i normalnych firmach wydanie takiego dokumentu nie przysparza żadnych problemów . Dlatego też nie potrafię zrozumieć powodów uporu Fajnej Spółdzielni i osób nią zarządzających w tej kwestii. Mimo wielokrotnych monitów i różnych działań z mojej strony świadectwo pracy jest nadal nieosiągalne . Zastanawiam się czy jest to złośliwość , czy ignorowanie przepisów prawa pracy . Zastanawiam się również skąd te wszystkie pompatyczne hasła promujące działalność tej firmy ( odpowiedzialne społecznie podejście do rozwiązywania problemów ...), skoro podstawowa sprawa jest nie do załatwienia .

Robert

Pozdrawiam całą ekipę z Fajna Spółdzielnia. Dzięki Wam uwierzyłem w siebie znowu. Po 9 miesiącach pracy z Wami wiele rzeczy przemyślałem i zrozumiałem inaczej niż przed pracą w spółdzielni. Każdemu kto chce ustabilizować sobie trochę życie a jest osobom niepełnosprawną polecam pracę w spółdzielni socjalnej. Wiem że nie wszystkie spółdzielnie socjalne są takie jak Fajna ale można spróbować. Tam praca jest czymś innym niż w zwykłej firmie.

@Robert

Patrzę i wątpię.

Ta spółdzielnia jest szansą dla wielu osób, i zapewne było by o wiele lepiej, gdyby nie postawa osoby(usunięte przez administratora)Człowiek ten to (usunięte przez administratora) z poczuciem humoru konia, bez taktu i polotu. Osoba na jakimkolwiek poziomie, wyższym niż ameba, szanuje siebie i rozmówców. Tej perosonie brakuje tego , jak i wielu innych rzeczy w sferze interpersonalnych kontaktów , o kulturze osobistej nie wspomnę.

dorisek

Ja również byłam zatrudniona w Fajnej Spółdzielni i nie odeszłam stamtąd dlatego ,że nie chciało mi się pracować, jak próbują inni twierdzić . Zwolniłam się z Fajnej Spółdzielni z innych powodów i obecnie pracuję w zakładzie pracy chronionej . Tylko ,że dzięki Fajnej Spółdzielni która nie wydała mi Świadectwa Pracy, miałam sporo problemów z zarejestrowaniem się w Urzędzie Pracy , następnie z przyjęciem do nowej pracy , bo jak udokumentować ostatnie zatrudnienie bez Świadectwa Pracy . Niestety sprawa ciągnie się do dnia dzisiejszego- jest na wokandzie Sądu Pracy . W ręku mam wyrok nakazujący wydanie Świadectwa Pracy , niestety nie mam Świadectwa do dziś, bo pracodawca Fajna Spółdzielnia Socjalna skutecznie ignoruje Mnie i organy kontroli państwowej, w tym Sąd Pracy . Tak ma wyglądać idealna Spółdzielnia Socjalna i pomoc osobom niepełnosprawnym ? Może komuś praca w Fajnej pomogła , mi niestety ta współpraca przysporzyła sporo problemów. Całą zaistniałą sytuację jestem w stanie udokumentować , gdyby ktokolwiek chciał zarzucić mi rzucanie oszczerstw . Pozdrowienia dla osób zarządzających Fajną Spółdzielnią dorisek

Wojtek W.

Przedsiębiorstwo Społeczne FAJNA jako Spółdzielnia Socjalna jest idealnym miejscem dla osób z niepełnosprawnością które ... CHCĄ PRACOWAĆ! Tu można robić wszystko czego się zapragnie, wymyśli, wymarzy! Tylko trzeba to potem realizować. Widzę z niektórych opinii że nie wszystkim to pasuje. Rozumiem. Jeśli ktoś nie chce pracować polecam inne miejsca spędzania czasu ( czy marnowania życia ). FAJNĄ Spółdzielnię Socjalną oceniam na 6 gwiazdek. Byłem tu zatrudniony jako Asystent w dwóch Projektach. POLECAM!

dorisek

Co mógłby zrobić pracodawca aby poprawić atmosferę w firmie: Wydać mi świadectwo pracy za okres od 11.03.2015 do 31.07.2017 w którym byłam zatrudniona na podstawie umowy o pracę. Okres wypowiedzenia umowy zakończył się 2,5 roku temu , ja niestety do dnia dzisiejszego świadectwa pracy ,potwierdzającego moje zatrudnienie w Spółdzielni Socjalnej nie otrzymałam, pomimo iż wyrokiem zaocznym z dnia 23 stycznia 2018 Sąd Rejonowy w Zabrzu Wydział IV Pracy (sygn. akt IV P 738/17) nakazał Spółdzielni wydanie świadectwa Pracy

Aneta

@Marta, dzięki za pozostawienie informacji o otwartych rekrutacjach w Fajna Spółdzielnia Socjalna. Jeżeli dysponujesz taką wiedzą, to może również wiesz jakie warunki zatrudnienia mogą teraz zostać zaproponowane osobom zainteresowanym stanowiskami, które w swoim wcześniejszym poście wymieniłeś?

Zostaw merytoryczną opinię o Fajna Spółdzielnia Socjalna - Katowice

• Jak się pracuje w Fajna Spółdzielnia Socjalna?

Zobacz opinie na temat firmy Fajna Spółdzielnia Socjalna tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Fajna Spółdzielnia Socjalna?

Kandydaci do pracy w Fajna Spółdzielnia Socjalna napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Fajna Spółdzielnia Socjalna
4.4/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Warszawska 36 lok. I
    40-010 Katowice