Opinie o Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków w Kraków

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o firmie Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków. Przeczytasz tutaj również opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków o rozmowie kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków w Kraków

Karo

Hej. Jak tam z pracą dla kobiet w fiege dla PMPL jako pracownik pomocniczy?

on32

To co Panie odwalają z biura personalnego to porażka przy rekrutacji,nie zależy im na niczym odwalić 8godzin i do domu proponuje zmienić kadrę, zero kontaktu telefony nie odbierają , rozłączają.

@on32

Dzień dobry, ze względu na duże zainteresowanie zatrudnieniem u nas, prowadzimy bardzo liczne spotkania rekrutacyjne i może się zdarzać, że nie mamy możliwości odebrać telefonu. Dlatego rekomendujemy aplikowanie na nasze ogłoszenia - wówczas to my kontaktujemy się w celu umówienia spotkania na konkretny termin, kiedy to zespół rekrutacyjny jest w pełni dostępny dla Kandydatów. A w razie chęci uzyskania odpowiedzi na pytania, rekomendujemy także alternatywne sposoby kontaktu: zostawienie nam wiadomości mailowej, SMS-owej lub wizytę osobistą w trakcie dyżurów, które pełnimy we wtorki w godz. 9.30 - 12.00. Pozdrawiam serdecznie, Aleksandra.

Jest 10 stycznia godz 21:45, mszczonow nie przelał mi i przynajmniej kilku osobom w Krakowie pensji za grudzień. Jutro zaczyna się weekend, banki nie pracują. Najwcześniej dostaniemy pieniądze w poniedziałek. Za co mam kupić jedzenie i zrobić opłaty jeżeli nie płacicie na czas? Oszczędności nie mam bo prawie wszystko idzie na życie (Kraków to drogie miasto a wasze pensje są słabe). W week pracuję ale nie będę nic jadł bo nie miałem za co kupić, może koledzy z innych firm poratują kanapką albo kupią batona w maszynie.

FIEGE_centrala
@ja

Pomimo pensji przelewanych przez nas w odpowiednim terminie i wyprzedzeniem, nie wszystkie banki otrzymujące przelew przychodzący księgują go w najbliższej sesji na kontach klienta. Do tej pory na ponad 5200 osób otrzymaliśmy jedno takie zgłoszenie. Wszystkie przelewy wypłat realizowane są zbiorczo tego samego dnia, więc nie może być tu mowy o nieterminowym wypłacaniu pensji pracownikom. Gdyby jeszcze kiedykolwiek miała miejsce podobna sytuacja, prosimy o jak najszybsze zgłoszenie tego faktu do przełożonego. Taka ścieżka pozwoli na najbardziej efektywne rozwiązanie zaistniałej sytuacji. Bardzo nam przykro z powodu opisanego powyżej przypadku. Agnieszka

Wiesiek

Co do pracy na terenie PMPL w firmie Fiege. Zależy na jaki dział trafisz i pod jakiego kierownika. Racja na niektórych działach pracy jest naprawdę dużo i czasem nie ma czasu na zjedzenie śniadania i wypicie w spokoju herbaty mimo 30minut przerwy. Są jednak działy na których nie ma dużo obowiązków. Co do wynagrodzenia na start przy 4brygadówce to nie ma kokosów. Firma robi szkolenia na wózki widłowe i windy co wiąże się z podpisaniem umowy lojalnościowej. Podwyżki tylko stażowe plus podwyżka inflacyjna na początku roku. Jeśli ktoś szuka pierwszej pracy i chce zobaczyć co to znaczy pracować w systemie 4-brygadowym to szczerze polecam. Z plusów firmy : opieka medyczna, bony na święta, warunki pracy. Z minusów to napewno wynagrodzenie.

Aplikowałeś do firmy Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków? Czy jej przedstawiciel się z Tobą skontaktował? Czy udało Ci się przejść do kolejnego etapu rekrutacji? Jeśli tak: jak przebiegała rozmowa kwalifikacyjna?
logo firmy Opiekun Osób Starszych (Pan Kurt 79 lat)
Avanti Medic Plus Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnościa Sp.K.
logo firmy Przedstawiciel Handlowy
Innovation Bulgaria 2020 Eood

Jak się pracuje na brygadówce ? Ciężka praca ? Szukają może kogoś na etat?

Fiege_centrala
@Michał

Panie Michale, wszystkie nasze oferty pracy znajdują się (usunięte przez administratora) Jeśli potrzebne będą bardziej szczegółowe informacje, prosimy o kontakt pod adresem: rekrutacja.krakow@fiege.pl Pozdrawiam, Agnieszka

Ja tylko dodam że od nowego roku minimalna płaca to 2600 brutto, czyli tyle za ile pracujecie, pracownicy produkcji. Wstyd w ogóle takie ogłoszenia poniżej 3000 brutto w Krakowie wystawiać, tym bardziej za ciężką 4 brygadówkę. Jeśli macie godność i warunki na nowy rok się wiele nie zmienią (np bedzie 200 podwyżki i to wszystko) opusccie tę firmę czym prędzej i rozgladnijcie się za innymi zakładami produkcji i zobaczcie ile płacą, i jakie benefity proponują, bo fiege daje psie pieniądze na święta i to tyle.

Weronika

2600 brutto + premie i dodatki. Spokojnie co miesiąc wychodzi 2200-2300 netto (poniżej 26.r.ż. jeszcze więcej). Myślę że to chyba nie jest tak tragiczna płaca jak opowiadasz patrząc na podobne oferty w Krakowie. Praca jest dosyć męcząca, dynamiczna, nigdy nie wiesz co się wydarzy, ale zazwyczaj są przerwy po pół godziny- więc ile tak naprawdę dziennie pracujesz?

@Weronika

Oczywiscie zawsze może być gorzej, ale z pewnością nie jest to dobra kasa, no proszę cię. Pracownik zarabiający 2200 jest zaledwie 400zl wyżej niż płaca minimalna, a przypomnijmy ze jest w tym zawarta nietrwala przez chorobę i przez idiotyczna odpowiedzialność zbiorową (jak w podstawowce) premia i dodatki za nocki. Sama sobie odpowiedz czy chcesz za tyle pracować, jak tak to nie ma problemu, ale nie gadaj głupot ze nie jest tak źle.

Weronika

Dziecko, o czym ty piszesz? Chyba nie pracujesz i nigdy nie pracowałeś w tej firmie ani nie interesowałeś się płacami w podobnej branży...

@Weronika

Skoro nie pracowałem to skąd myślisz ze wiem o tym ze jak magazynier coś rozwalił to cała zmiana miała po premii, że za dzień l4 traci się dwa procent premii? :) Skoro jesteś tak dobrze zorientowana w branży, to powinnaś wiedzieć ile zarabia się na produkcji w hucie, czy w pfluger... Przez takich ludzi jak ty, nikt nie będzie w ogóle chciał podnosić płac, bo przecież skoro ludzie chcą za tyle pracować to sypniemy im te grosze i dobra nasza.

Weronika

No to jak ty porównujesz pracę w Fiege do zapierdolu na hucie to nie mamy o czym pisać. Śmieszny jesteś ☺

Jurekts

A gdzie ta firma się znajduje gdzie miejsce pracy?

ktoś

1.Ja byłem na rozmowie raczej kawalerów nie przyjmują do pracy . 2.Dwie piekne panie robią sobie prace. 3.Jest to Kpina. Rekrutacja jest przez firme ranstand,tylko udaja kase bierą .pani gada wszystko a pózniej cie biorą na rozmowe.Raczej zwykłego tam nie przyjmują.Raczej nie zatrudniaja .tylko sie bawia w zatrudnianie.Jak by przyjmowali to by odrazu zatrudniali taka jest prawda.Kobiety napuszczaja i robią sobie prace.kawalerów wcale nie patrza.

Ala
@ktoś

Randstad a Fiege to zupełnie inne firmy, człowieku, co ty opowiadasz, na jakim świecie ty żyjesz? Z choinki żeś się urwał? Jeszcze nie pora, do świąt jeszcze trochę

Alwaro

Kpina nie zatrudniaja

XYZ

nie rozumiem na co tak narzekacie... Praca na terenie fabryki i wiadomo, to nie jest biblioteka, pewne uciążliwosci przy odrobinie fantazji mozna sobie wyobrazić przed zatrudnieniem (ale bez przesady). Dobry dojazd. cztero brygadówka ? po roku można się przyzwyczaić, ma zalety i wady. Zarobki nie sa najwyższe ale zasady wynagrodzenia sa jawne, wszystko jest oficjalne, zawsze na czas (przelewy ok. 10 dnia miesiaca), bez lewizny. W sumie to min 1 podwyżka rocznie z tego co widzę. Tempo czasami jest większe, czasami mniejsze, zależy jak pracuje fabryka w danym czasie. Tak, są działy, gdzie jest lżej ale wszędzie trzeba pracować!. Szefowie są różni, ja póki co nie narzekam. Zawsze mogę pójść pogadac wyżej konkretnie z kierownikiem magazynu i nie chodzi tu o wazelinę . Jako takie warunki rozwoju dla ambitnych są bo sa różne stanowiska, łącznie z biurowymi. Są też rekrutacje na kierowników wewnątrz firmy, kto chce niech próbuje. Kto chce jexdzić na wózku, to pchają na kursy i magazyniera. na zakładzie nie ma litosci dla kradzieży i alkoholu (mozna sie sprawdzic przed wejsciem na bramie) ale to chyba tak ma być? cisną o bhp mocno, z tego co wiem to wszędzie w fabryce. co mnie wkurza? lenistwo pfilipowców - tzn my mamy (usunięte przez administratora) a oni najchetniej to na fajce i kawie by siedzieli, to jest przykre. Dziewczynom w personalnym w fiege trochę się pomieszało ostatnio w głowach - na rekrutacji przemiłe, a teraz w realu.. wysoka brunetka wyniosla i lepiej przychodz do niej tylko na wyznaczone dyzury. Katarzyna leniwa i zapominalska (pozdrawiam) ale dużo wie. Najlepiej się gada z tą najmłodsza -ta z kolei mało wie ale nie traktuje cie jak wroga i jest miła. rozliczenie nadgodzin czasami wyplacaja od razu na koniec miesiaca, czasami przesuwaja o 1-2 mmiesiące (zawsze można odebrac na wniosek wolnym). Poza tym nie jest źle

Pop

Jeśli chodzi o Kraków i prace w PM na dziale produkcji przez fiege to zdecydowanie nie polecam. Trzeba się nabiegać jak wariat między maszynami, tam i z powrotem. Kolejny minus to hałas. MASZYNY non stop chodzą więc hałas jest dosyć duży. Kolejny minus to to że pracownicy produkcyjno z fiege oprócz produkcji myją i szorują maszyny na każdej zmianie, jest niby na zakładzie firma sprzątająca ale tym zajmują się ludzie z fiege. Kolejny minus to czyerobrygadówka więc o wolnych weekendach można zapomnieć. Z plusów może to że jest więcej przerw w trakcie roboty no i darmowa kawa i herbata ale czy to plus? To raczej standard w większości firm, więc ja ze swojej strony raczej nie polecam, ale decyzja należy do was.

Pens
@Pop

Jak ci się nie podoba, to zgłoś swojemu kierownikowi chęć przejścia na inne działy, czy stanowisko, jest tam dużą rozbieżność, jedni latają z miotla i myją maszyny, drudzy siedzą na tyłku składając kartoniki, wybór należy do ciebie :p Śmieszne jest tylko to ze niektóre działy mają nieporownywalnie gorsza i cięższa robotę a kasa taka sama A na wszystkie te minusy można by przymknąć oko gdyby płaca była godna ;)

Jasio

Firma która nie daje ogłoszen ,to znaczy jest dobrze. Fiege cały czas się ogłasza na magazyniera i pracownik produkcji to znaczy że jest wielkie (usunięte przez administratora) i (usunięte przez administratora)

@Jasio

Dzień dobry, Fiege Logistics w Krakowie prowadzi bardzo intensywną rekrutację ze względu na rozwój naszego oddziału - tylko w tym roku tworzymy ponad 100 nowych miejsc pracy. Rotacja jest u nas niewielka :) Zachęcamy do aplikowania lub odwiedzania nas podczas dyżurów prowadzonych przez Dział ds. Personalnych zawsze we wtorki w godz. 9.30 - 12.00, przy al. Jana Pawła II 190 w Krakowie.

Joker

Ludzie zarobki w fiege nie są takie złe w porównaniu do takiego accelor mitala co z tego że zarobisz więcej na hucie skoro większość kasy idzie z nadgodzin to jest śmiech , mi na acceloru dali 2250 brutto +690brutto +premia (150netto) i dodatkowo ta premia przysługuje mi po 3 miesiącach śmieszne i liczcie się z tym że na hucie jest (usunięte przez administratora) kiła i mogiła a na magazynie fiege macie czyściótko i nie oddychacie takim syfem jak na hucie ???? dodam że taka stawkę accelor zaproponował gdzie mam zrobione kursy,uprawnienia , dodatkowo dyspozytor mówi mi coś takiego "na magazynach w fiege(Morris) zarobisz więcej niż tutaj ) tyle mam do powiedzenia, idźcie i zobaczcie jak jest na hucie a dopiero narzekajcie ????????

@Joker

Panie, co za głupoty piszesz. 2500 netto na jedną zmianę to wszędzie płacą na hucie

Rentgen

Pracuję na stanowisku produkcyjnym, na 4 brygadowce, obecnie na start 2600 brutto+ 10% premii, po roku pracy gwarantowana podwyżka o 100zl, plus możliwość podniesienia premii przez nadgodziny lub inne przydatne dla firmy rzeczy. Jeśli dodać dodatki za pracę w nocy, i gwarantowana podwyżkę, wyciągam około 2300 na rękę, co jest raczej niezadowalajaca pensja na takie miasto jak Kraków, i cene tutejszego życia. Za każdy dzień L4 odbierane jest 2 procent premii, czyli w przypadku 5 dniowej absencji możemy pożegnać się z premią. Z doświadczenia powiem ze osobom ktore były kilka dni na zwolnieniu włącza się myślenie ze jeśli i tak już stracili premie to wezmą sobie zwolnienie na dłużej, lub nawet na cały miesiąc bo i tak im się nie opłaca przychodzić. Dużo lepiej wyglądalo to w przypadku poprzedniego systemu premiowania, gdzie bylo 20 procent premii, i za każdy dzień l4 zabierany był tylko 1 procent. Łatwo się domyślić, że w takiej sytuacji, pracownikom będzie zależeć na szybkim powrocie, bo mają coś do ugrania. Z upływem czasu widoczne są coraz większe braki kadrowe, które jeśli nie ludźmi, to można załatac tylko podwyżkami. Brak dodatkow za prace w niedzielę, brak dofinansowania do stołówki zakładowej, karta multisport w bardzo nieoplacalnych cenach. Brak wsparcia dla osób niechodzących na zwolnienia i ciągnących firmę do przodu Z plusów umowa o pracę, BHP na bardzo wysokim poziomie, kilka przerw, darmowa kawa i herbata, bony na święta grudniowe, ubezpieczenie grupowe. Ze swej strony polecałbym pracę w Fiege, w Krakowie, mimo wad jakie opisałem, jest to dosyć prosperujaca firma na przyszłość.

TakiJeden

Praca w dobrych warubnkach, czysto i bezpiecznie, 90% zmiany to praca na wózkach widłowych więc nie fizyczna, wszystkie nadgodziny są wypłacane, kawa za free, dobra atmosfera, prywatna opieka zdrowotna, bony na święta, coroczne podwyżki. A z minusów to praca w trybie 4 brygadowym, wieczne braki kadrowe i 2600 na rękę na początek.

Magazynier na początek 2900 brutto + 10 % premii. Po roku przybywa obowiązków i pracy za nieobecnych kolegów a podwyżka tylko 100 zł. brutto. Przyjmują już jak popadnie byleby przychodził do pracy trzeźwy. Na wesoło - dali podwyżkę z kwoty 2500 brutto + 20 % premii do kwoty 2900 brutto + 10 % premii. POLICZ !!!

@pracownik

2500 brutto + 20% premii uznaniowej = 3000 brutto 2900 brutto + 10% premii uznaniowej = 3190 brutto Warto pamiętać, że gwarantowana podstawa jest wyższa o 400 brutto. Do tego nadgodziny są naliczane od podstawy, więc siłą rzeczy stają się wyżej płatne.

krakus

Czy ktoś była na rozmowie na stanowisko pracownik administracyjny może się podzielić informacjami

Łucja

Na stronie internetowej Fiege, jest informacja, że firma poszukuje osób do pracy na stanowisko Pracownik Produkcji oraz Magazynier w Krakowie. Więcej informacji znajdziecie pod linkeim: https://www.fiege.com/pl/careers/jobs/ Ktoś z Was będzie aplikował? @kraków dziękuję Ci za merytoryczny, konkretny wpis. Czy dotyczy on może pracy na którymś z wyżej wymienionych stanowisk? Co byś radził potencjalnemu aplikantowi w kwestii przygotowania się do rozmowy o pracę?

Łucja

@Michał @pracownik a czy w Fiege jest możliwość uzyskania awansu? Jest wyznaczona ścieżka kariery? A może pracodawca oferuje szkolenia dla pracowników, dzięki którym będą mogli uzyskać większe zarobki? Czy jest poza płacą jakiś pakiet benefitów? Te informacje będą przydatne dla osób wybierających swoje miejsce pracy.

krakow
@Łucja

PLUSY: umowa o pracę możliwość awansu szkolenia (np. windy, ratownik) ubezpieczenie grupowe bon na święta podwyżki co rok (150-200brutto) MINUSY: praca w systemie 4 bryg, 3zmiany stawka (2500brutto + 20% premia, na początek) W KRAKOWIE!!!!!! brak multisport brak dofinansowania posiłków (jest stołówka) brak dodatku za pracujące niedziele!

Po 3 miesiącach 2 500 brutto + około 20 % premii. Po roku 2 700 brutto + premia. Kasa taka sobie.

@pracownik

Praca na terenie Krakowskiego kombinatu hutniczego, młody pracownik 2600 netto w 160 godzinach na jedną zmianę.

Mateusz

Porażka

Zostaw merytoryczną opinię o Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków - Kraków

• Jak się pracuje w Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków?

Zobacz opinie na temat firmy Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 29.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 23, z czego 1 to opinie pozytywne, 12 to opinie negatywne, a 10 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Fiege Logistics Sp. z o.o. Kraków