Opinie o Wareluk s.c. w Wołomin

Poniżej zobaczysz opinie obecnych i byłych pracowników o pracodawcy Wareluk s.c.. Znajdziesz tutaj również opinie kandydatów do pracy w Wareluk s.c. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Obróbka mechaniczna i termochemiczna metali

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Wareluk s.c. w Wołomin

Czy organizowane są wyjazdy, imprezy, spotkania integracyjne w Wareluk s.c.?

Benek Nowy wpis

Witam. Widzę dość często pokazuje się ogłoszenie na operatora CNC frezarki. Dlaczego tak często ogłoszenia się pojawiają? Czym to spowodowane ? Jak praca w firmie na tym stanowisku?

Czy możliwa jest praca zdalna w firmie Wareluk s.c. w przypadku pracy jako Operator Cnc?

Właściciel Nowy wpis

A jak miałoby to wyglądać? Siedząc w domu za biurkiem ustawi mi Pan maszynę i wyprodukuje detal?

Chce pozostac anonimowy. Pracuje tutaj już od kilku ladnych lat. Przykre jest to, że ludzie , którzy tu pracuja lub pracowali ,oczekuja od małej firmy, która zatrudnia kilku pracowników warunków jak w korporacji. Osoby, które pisza te opinie, wiem,że robią to złośliwie i podpuszczaja Bosa. Szefuncio, robi naprawde dużo by do działało i wyglądało jak trzeba. Szanuje go za to, bo dla mnie ten Gostek ma jaja by iśc pod góre i pod wiatr wiejący w twarz. A pracownicy nie zawsze mu w tym pomagają. Grzebanie w telefonie to już nagminność a lampka w maszynie mryga, że operacja jest skończona lub wstrzymana, czas leci ale telefon ważniejszy. Ustawianie maszyny, bazowanie narzędzi, tez czesto przerywa telefon, bo jest ważniejszy. A szkoda... Nie jestem idealny, też korzystam z telefonu kiedy akurat mszyna woła. :-( Co do WC, uważam, że tych pare groszy dla pani sprzątaczki powinno się znależć. Lub zatrudnic jakąś biedniejszą osobę do sprzątania za kilka zł. Są ludzie, biedni ludzie, ktorzy potrzebują pieniadza by kupic jedzenie i opłacić bieżące podatki. Może zgłosic się do pobliskiego karitasu, może tam kogoś polecą. To nie hańba.

Właściciel

Dziękuję za opinię. Osoby które mnie znają wiedzą, że każdy problem jest do rozwiązania. Wystarczy jednak przyjść i o tym powiedzieć. Wypisywanie tego rodzaju anonimowych opinii służy chyba tylko poprawie humoru osobie je piszącej. Zawsze mogę być szefem który będzie czepiał się o wszystko (wspomniane telefony) ale czy na pewno w takiej atmosferze ma się odbywać praca?

@Właściciel

Wszyscy najlepsi pracownicy odeszli z tej firmy lub odchodzą. Brak rozwoju firmy na każdej płaszczyźnie. O warunkach pracy nie wspomnę. Maszyny nie serwisowane, huczą. Dopiero jak maszyna stanie wzywany jest serwis. Chłodziwo nie wymieniane, śmierdzi, uczula.

Rozmowę kwalifikacyjną w Wareluk s.c. masz już za sobą? Jak oceniasz konieczność przygotowania się do spotkania? Czy pracodawca zwraca szczególną uwagę na konkretne aspekty profilu kandydata na stanowisko tokarz cnc?
xyz

Nie polecam firmy : 1. Wypłata wynagrodzenia nie w terminie 2. Brak jakichkolwiek szkoleń, benefitów 3. Fatalne warunki sanitarne pracowników - brud w toaletach, brak klamek w toalecie. Brak mydła oraz podstawowych środków ochrony osobistej BHP 4. Sam "szef" ucieka do damskiej toalety jak jest brudno nie widząc problemu, sprzątaczka raz na 2 miesiące 5. Pracownicy nie mają aktualnych badań lekarskich 6. Z maszyn CNC zostały usunięte zabezpieczenia BHP 7. Na hali temperatura w zimie to 4-14 stopni, w biurze 8-15 stopni 8. Mechanik pracuje w temperaturze 2-4 stopni

@xyz

Odpowiem odpisując po kolei: 1. Wypłata wynagrodzenia nie w terminie W lutym przelew wypłaty był 2.02 (mogę udostępnić screen z wyciągu bankowego) 2. Brak jakichkolwiek szkoleń, benefitów. Może nie są potrzebne? Póki co nie widzę potrzeby inwestowania w szkolenia skoro do naszych potrzeb jest to nie wymagane. Nie rozumiem co opiniujacy ma na myśli pisząc "benefitów" 3. Fatalne warunki sanitarne pracowników - brud w toaletach, brak klamek w toalecie. Brak mydła oraz podstawowych środków ochrony osobistej BHP. Firma jest sprzątana cyklicznie. Niestety nie mam wpływu na to że po sprzątnięciu w sobotę już we wtorek do toalety męskiej nie da się wejść bo panowie nie potrafią załatwiać swoich potrzeb do pisuaru tylko na ścianę i podłogę. A sprzątnąć po sobie to ujma na honorze. Brak klamki: została ściągnięta na polecenie szefa do naprawy. Ale jak widać zabrakło polecenia założyć a pracownik przecież sam się nie domyśli. Nie widzę mimo najlepszych moich starań braku mydła czy środków czystości... 4. Sam "szef" ucieka do damskiej toalety jak jest brudno nie widząc problemu, sprzątaczka raz na 2 miesiące. odpowiedź zawarłem juz wyżej. Jako szef wielokrotnie sprzątałem toalety sam nie mając z tym problemu. Jakoś zhańbiony się nie poczułem. Jednak moi pracownicy już tak. Więc robił tego nie będę skoro moim pracownikom ta sytuacja pasuje. 5. Pracownicy nie mają aktualnych badań lekarskich O ile mi wiadomo to nowych pracowników nie mamy więc badania wstępne są nie potrzebne. Proszę zapoznać się z przepisami bo o ile wiem to "Od 16 grudnia 2020 r. na podstawie art. 12a ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U.2020.1842)" WYKONYWANIE BADAŃ OKRESOWYCH JEST ZAWIESZONE. 6. Z maszyn CNC zostały usunięte zabezpieczenia BHP. 7. Na hali temperatura w zimie to 4-14 stopni, w biurze 8-15 stopni. Problem braku ogrzewania wynika z nierozwiązanego problemu z ogrzewaniem ze strony firmy od której wynajmujemy halę. Niestety nie jestem w stanie zmusić właściciela terenu żeby ogrzewanie zrobił. A na wyprowadzkę mnie nie stać. Temperatura w godzinach pracy to miedzy 15 a 18 stopni. Aby ogrzać halę non stop chodzi piec na olej opałowy. Zuzycie tylko od grudnia to 3000L. Piec ma ustawiony termostat i nie jest wyłączany na noc. Ustawiona temperatura to 12 stopni. Nie wiem kiedy opiniujący widział na hali 4 stopnie. Dodatkowo pracuje 5 nagrzewnic elektrycznych o łącznej mocy prawie 30kW. W biurze nigdy nie było mniej jak 15 stopni. W razie potrzeby są specjalnie kupione grzejniki elektryczne. 8. Mechanik pracuje w temperaturze 2-4 stopni pracuje w części którą oddzieliliśmy od reszty aby nie grzać całej kubatury (hala ma około 3000m3). Montaż aut ma średnio raz w tygodniu. Nie widzę potrzeby grzania magazynu z materiałem. Podczas montażu na stanowisku mechanik ma do dyspozycji dwa grzejniki elektryczne o mocy 9kW każdy...

@Właściciel

1. Nieprawda, wypłaty nie w terminie. 2. Pewnie, nie są potrzebne. 3. Pan jako szef (tak mniemam) ma zapewnić godne warunki sanitarne, to nie operator, mechanik, magazynier czy kto tam jeszcze ma sprzątać toalety. A wizyta sprzątaczki co 2 miesiące, to nie jest sprzątanie cykliczne. Długa naprawa klamki - trwa już 4 lata. 4. jak w.w 5. Szanowny Panie, pracownicy zatrudniani przed rokiem 2020 nie byli nigdy na badania wysyłani.

Osoba trzecia
@Właściciel

Nie pracuję w tej branży ale operator CNC sprzątający toalety to rzadkość, nie wyobrażam sobie żebym miał sprzątać łazienki w swoim miejscu pracy, a to że Pan robił to osobiście świadczy tylko o chytrości,"wole zrobić to sam, zostanie mi więcej w kieszeni". Załącznik do Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 par.2.1 to pracodawca jest obowiązany utrzymywać pomieszczenia higienicznosanitarne oraz znajdujące się w nich urządzenia w stanie zapewniającym bezpieczne i higieniczne korzystanie z nich przez pracowników.

@Właściciel

Spieszę z wyjaśnieniem co to są "benefity". Jest to np. prywatna opieka medyczna dla Pracownika, karta sportowa np. multisport, spotkania integracyjne, dofinansowanie do wyjść kina/teatry, bony zakupowe. Liderzy rynku dofinansowują przedszkola i żłobki swoim pracownikom budując w ten sposób zaufanie. Wszystkie oryginalne benefity i nietypowe sposoby motywowania pozafinansowego świadczą o tym, że w nowocześnie zarządzanych organizacjach pracownicy są rzeczywiście traktowani jako najcenniejsze firmowe „zasoby”. A zadowolenie pracownika przekłada się na efektywność dla firmy. Firma Wareluk nie oferuje nic więcej przyszłemu pracownikowi oprócz zatrudnienia?

@Osoba trzecia

Problem dotyczy kultury osobistej użytkowników toalety. Nie wymagam aby operator sprzątał toaletę zamiast sprzątaczki a jedynie aby zostawiał ją po sobie w takim stanie w jakim chciałby ją zastać przy kolejnej wizycie. Dyskusję w tym temacie uznaję za jałową i nic nie wnoszącą.

Czy w Wareluk s.c. odbywają się wewnętrzne rekrutacje?

Poszukujemy obecnie pracownika na stanowisko Tokarz CNC

Patryk
@Właściciel

Czemu znów poszukiwany jest tokarz ,czemu tak częsta rotacja ?? Co jakiś czas widzę na OLX ofertę pracy na tokarza, stąd to moje pytanie (a branża heavy metal jest mała , i każdy każdego praktycznie zna). Pozdrawiam

@Patryk

Myślę, że zmiana pracy co 2-3 lata nie jest częstą rotacją. Każdy ma inne preferencje i oczekiwania w stosunku do pracy i pracodawcy. Nasza produkcja jest specyficzna ponieważ na maszynach CNC robimy głównie detale jednostkowe. Wiekszość to ilości w zakresie 1-5 szt. Oczywiście trafiają się zamówienia na 50 - 100 szt ale to rzadkość. Programy na detale piszą sami tokarze. Na frezarki piszemy w CAM'ie. Wymaga to zatem dość częstego przezbrajania maszyny i pisania programów. Nie każdemu taka praca odpowiada.

Onnnno
@Właściciel

Czy Pan płaci(usunięte przez administratora) na umowie o pracę. Składki wszystkie opłacane?

@Onnnno

Zawsze umowa o pracę, pełny wymiar godzin na umowie. Wszystkie składki opłacane.

Bardzo chcę dowiedzieć się czegoś o tym, co oferuje pracodawca osobom zatrudnionym jako frezerzy CNC, nie tylko jeśli chodzi o wysokość wynagrodzenia, ale to oczywiście również. Czy jest tam jakaś szansa na rozwój zawodowy dla takiego pracownika?

@Ewa

Szanowna Pani, stanowska pracy jakie mamy u siebie to Operator CNC, Technolog - programista, Logistyk. To w szystko. Jesteśmy małą firmą i nie tworzymy wielu kategorii stanowisk. Zatrudniamy osoby bez doświadczenia, które są chętne do przyuczenia. Obecnie poszukujemy pracowników na stanowiska Operator CNC.

Hary

Czy firma wareluk, poszukuje aktualnie operatorów na obrabiarki haas? z doswiadczeniem

cnc

Tak jak przedmowcy juz wspomnieli najwiekszym problemem tej firmy jest szefowa. (usunięte przez administratora) I naprawde nie pisze tego zlosliwie. W moim przypadku pieniadze zawsze byly na czas, ale I tak zrezygnowalem z pracy w tym miejscu.

@cnc

Potwierdzam, też nie złośliwie. Brakuje jakiegoś dyrektora lub kierownika z doświadczeniem który to wszystko ogarnie. Szefowa po prostu sobie z tym nie radzi.

były
@cnc

Pieniądze raz były, raz nie było... Tak jak już ktoś wcześniej wspomniał zależało to od humoru szefowej i od tego jak na dany moment "żyje" z pracownikiem. Jeśli było dobrze to były żarty, luźna rozmowa, pensja na czas. Jeśli było źle to opierdziel i czasami brak wypłaty w terminie, czasami połowa wypłaty Brakuje osoby zarzadzającej produkcją. Ogólnie nie wiadomo co powinno iść w danej chwili na maszynie. Szefowa wiele razy zostawiała pracowników bez informacji co do kolejności wyrobów co było irytujące

Michal

Brak organizacji , pensja nie na czas :/ nie polecam pracować w tym zakładzie ,

@Michal

Prowadzę tę firmę 9 lat i nie przypominam sobie aby pracowała u nas kiedykolwiek osoba o tym imieniu.

xyz

Dlaczego szefowa nie jest wiarygodna?

Koleś
@xyz

XYZ, szefowa działa według humoru i lubię / nie lubię. Jak cię lubi to nie masz problemów, ochrzanów itd i pierwszy masz pensje nawet jak kasy mają mało. Jak cię nie lubi to się potrafi czepiać z byle powodów, pensja potrafi przyjść spóźniona, albo nie cała i zawsze jest jakiś problem. Nie zwalniają pracowników, ale były sytuacje że się sami zwalniali bo już nie mogli wytrzymać czepiania się o wszystko. Jak zmieniasz robotę stajesz się wrogiem firmy nr. 1, ponieważ z tak wspaniałej firmy nie można odchodzić.

@Koleś

@Koleś Powiesz zatem do ilu dni Wareluk potrafi opóźnić się w wypłatą wynagrodzenia? Dzięki.

Xx
@Ewa

Zazwyczaj do 10tego. Opóźnienia są jeśli przebywało się na zwolnieniu.

@Koleś

Pragnę wyjaśnić, że termin wypłaty pensji jest niestety zależny od sytuacji finansowej firmy a nie widzimisię czy humorów "szefowej". Sytuacja finansowa jest z kolei zależna od wielu czynników i na wszystkie wpływu nie mamy. Nie będę odnosił się do tych opinii ponieważ nie dyskutuję z avatarami nie mającymi za grosz honoru aby podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem.

@Adam Wareluk

Z prawa pracy: "Pracownik wykonujący pracę na rzecz pracodawcy ma prawo domagać się od niego wynagrodzenia. Również pracodawca otrzymujący wynagrodzenie od pracownika, ma obowiązek wypłaty mu wynagrodzenia. ..." "Wynagrodzenie nie w terminie Nieterminowe wypłacanie pracownikowi wynagrodzenia wiąże się z koniecznością wypłaty odsetek ustawowych. Wypłata odsetek za nieterminową wypłatę wynagrodzenia przysługuje niezależnie, od tego, czy: pracownik nie poniósł żadnej szkody powodu opóźnienia, opóźnienie było spowodowane okolicznościami, na które pracodawca nie miał wpływu. Pracownik, który poniósł szkodę w wyniku wypłaty wynagrodzenia w innym niż z góry określonym terminie może wnieść o odszkodowanie. Niewypłacenie w terminie wynagrodzenia pracownikowi jest wykroczeniem przeciwko prawom pracowniczym. Trudności finansowe nie usprawiedliwiają niewypłaceni pracownikom wynagrodzenia w terminie. ..."

Jerzy
@Adam Wareluk

To po co pracować w firmie jak nie wiadomo kiedy otrzyma sie wynagrodzenie?tak wnioskuje z pana odpowiedzi. Jeżeli firma zatrudnia pracowników to chyba jest dla nich praca i finanse na przyszłe wynagrodzenie?przedsiebiorcy jak i pracownicy też mają kredyty do splacenia..pan stawia górą przedsiębiorców nie patrzac na pracowników a kazdy pracownik ma prawo otrzymywać wynagrodzenie w terminie zawartym w umowie. Pozdrawiam przyszłego pracodawce.

@Jerzy

@Jerzy, udzieliłem odpowiedzi od czego zależy wypłata wynagrodzeń w terminie. Nie będę tłumaczył komuś kto nigdy nie prowadził działalności gospodarczej na czym to polega. Napisałem również że nie będę odnosił się do wypowiedzi kogoś kto nie ma za grosz honoru żeby podpisać się imieniem i nazwiskiem. Ja też mogę napisać wiele ciepłych słów na temat moich byłych pracowników jednakże nie podpisują się pod opiniami na temat mojej firmy więc nie mam takiej szansy.

Michal
@Adam Wareluk

Czemu w firmie jest taka rotacja ?

Czy w obrębie jednego działu w Wareluk s.c. są wewnętrzne rekrutacje na liderów?

Nie

CNC

Nienormalna szefowa

@CNC

Poprosiłbym o wyjaśnienie opinii. Jest trochę zbyt ogólnikowa.

Ta firma została założona przez człowieka z pasja, Pana Adama. Miała ciężkie chwile, lecz dzieki uporowi i dążeniu do celu wyszła na pierwszoplanową firmę w Wołominie. Mają tu znakomity park maszynowy (jak na warunki w Polsce), dobre narzędzia oraz technologię. Obcowanie z różnymi materiałami nie jest obce, od tytanu po ertacetal. Chylę czoła Panu Adamowi i oby jak najdalej zaszedł. Polecam firmę, chcesz się rozwinąć możesz w tej firmie. Polecam

ktoś

szefowa wprowadza dużo zamieszania,nie jest wiarygodna.

Ktos
@ktoś

Jesli ci cos nie pasuje to czemu sie nie zwolnisz?

admin

Co uważasz o firmie Wareluk S.C. ? Podziel się swoją opinią na naszym forum.

Zostaw merytoryczną opinię o Wareluk s.c. - Wołomin

• Jak się pracuje w Wareluk s.c.?

Zobacz opinie na temat firmy Wareluk s.c. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Wareluk s.c.?

Wareluk s.c.
3.3/5 Na podstawie 20 ocen.
  • Kościuszki 1
    05-200 Wołomin