Opinie o Janura Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej zobaczysz opinie byłych oraz obecnych pracowników o pracodawcy Janura Sp. z o.o.. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do pracy w firmie Janura Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Janura Sp. z o.o. w Wrocław

Czy Janura Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

Mariusz Nowy wpis

Tak organizujemy staże dla studentów branży sanitarnej i elektrycznej. Dokładniej: jest to Akademia Projektowania MK Janura gdzie studenci przechodzą przez specjalnie dedykowany program umożliwiający im zapoznanie się oraz przyswojenie sobie wiedzy i umiejętności związanej między innymi z wykorzystywaniem technologii BIM, przy wykorzystaniu oprogramowania Revit. Dodatkowo na bieżąco mają okazję zapoznać się na czym polega praca asystentów oraz projektantów branżowych. Całość programu kończy się uzyskaniem certyfikatu ukończenia Akademii Projektowania co potwierdza zdobyte umiejętności.

Student Nowy wpis
@Mariusz

Niestety to tylko teoria. W praktyce o revicie to usłyszysz z rozmów innych, ale nic się z niego nie nauczysz. Opiekun szumnie nazwanej Akademii nie interesuje się tym co robisz. Dostaniesz zadanie i sobie działaj. Atmosfera nieprzyjemna. Myślałem, że takie praktyki będą lepiej zorganizowane.

Stanisław Nowy wpis
Użytkownicy czekają na odpowiedź 44 dni.

Kolejne pseudo corpo. To określenie nadaję się idealnie. Totalny brak profesjonalizmu ze strony działu kierownictwa. Zarówno strony sanitarnej i elektrycznej. Praca kierowników, którzy uważają się za nie wiadomo kogo (są totalnie oderwani od rzeczywistości). Nastawienie tylko na swoją kieszeń, biorą dla siebie najlepiej dochodowe tematy, a pozostałym grupom pozostawiają ochłapy. Już nawet nie wspomnę o funkcji kierownika projektu, bo to totalna abstrakcja i powód żeby dostać kolejną „wysoką premię” za nic nie robienie. Do pracy chodzą w kratkę i narzucają swoje obowiązki innym pracownikom pod groźbą, że ma być to zrobione – szkoda, że nigdy nie był przedstawiony oficjalnie ich zakres obowiązków całej firmie. Kolejną rzeczą jest przedstawianie siebie w idealnym świetle przy prezesie, a tak naprawdę sami popełniają karygodne błędy i szukają winnych wśród całego zespołu – zrzucanie winy na kogoś innego jest powszechne w tej firmie. Niestety wynika to z braku organizacji własną osobą – a podobno tyle szkoleń personalnych dla „wybranych osób”-albo po prostu mniej rozmawiać przez telefon w ciągu dnia i trochę skupić się na własnych obowiązkach i częściej pojawiać się w firmie? Nawet w piątki :). Brak przygotowania na spotkania z inwestorem. Obarczają swoją niewiedzę inne osoby. Można jeszcze o wielu rzeczach napisać, ale nie ma sensu bo i tak się nic nie zmieni :). Firmę polecam osobom, które lubią żyć w stresie, nie przeszkadza im praca za minimalną krajową oraz nie lubią się dokształcać:). Pzdr

Pseudo corpo. Idealny przykład jak popsuć dobrą firmę. Branża sanitarna totalny brak profesjonalizmu i jakości. Branża elektryczna zepsuta przez dwie osoby. Nie polecam

Na jakie benefity można liczyć w Janura Sp. z o.o.?

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie Janura Sp. z o.o.? Czy przeprowadzana jest w formie online, czy stacjonarnie w siedzibie firmy? Jak oceniasz podejście rekruterów do kandydata?

Czy można liczyć w Janura Sp. z o.o. na prywatną opiekę medyczną?

Tak, od pierwszego miesiąca pracy.

Marzena
@Monika

A są oprócz tego jakieś inne benefity? Multisport itp?

@Marzena

Tak, jest częściowe finansowanie multisport.

Mohamed

Czy Pani na recepcji jest miła?

Czy rozmowa rekrutacyjna w Janura Sp. z o.o. odbywa się również w języku angielskim?

Nie :)

Borys

Dobry pracodawca z szacunkiem dla pracowników, sama praca sprawiająca przyjemność, polecam!

Jakie godziny pracy przyjęte są w firmie Janura Sp. z o.o.?

Monia

Pracujemy 8,5 h, w tym pół godzinna przerwa na lunch (8 +0,5h). Prace zaczynamy w zależności od preferencji pracownika i ustaleń w grupie. Można zacząć od ok. 7 do ok. 8:30 i skończyć po 8,5h. Niektórzy wożą dzieciaki do szkoły i potrzebują być chwilę po 8 , niektórzy wolą szybciej wyjść ze względu na korki, więc zaczynają o 7. Do dogrania. Najważniejsze, że deklarujesz czas w jakim pracujesz i tego się trzymamy.

Czy Janura Sp. z o.o. narzuca terminy urlopów wypoczynkowych?

Monia

Absolutnie nie. Plany urlopowe układane są w grupach projektowych, zazwyczaj z wyprzedzeniem. Staramy się tak korzystać z wypoczynku, aby w zespołach nie zostawić samego projektanta lub asystenta w czasie kiedy zawsze może coś się zdarzyć. Zdroworozsądkowo i elastycznie. Wydaje mi się, że wszyscy w firmie dogadują się bez tarć i spięć, a obowiązujące harmonogramy wydań projektów uwzględniają zaplanowane urlopy.

Pracowałem w tej firmie ponad dwa lata i popieram to co napisała Monia w 100%. Jeżeli jesteś ambitny/ambitna, lubisz wyzwania -to aplikuj, bo czeka Cię fajna przygoda. Natomiast jeżeli chcesz tylko się prześlizgnąć, dostać to co 'sie nalezy' i przetrwać do piatku- to daj sobie spokój z projektowaniem w ogóle:), nie tylko w firmie Janura.

Kacper

Czy jest prowadzony coś w rodzaju płatnego stażu/pracy dla studentów z 2-3 letnim doświadczeniem, ale niepełną dyspozycyjnością ze względu na dalsze studiowanie ?

@Kacper

Tak, bardzo często współpracujemy ze studentami 4 i 5 roku studiów, zarówno w branży sanitarnej jak i elektrycznej.

Bardziej angielski biznesowy czy potoczny podczas rozmowy w Janura Sp. z o.o.?

Monia

Zasadniczo ważne jest, żeby się dogadywać, a ludzie którzy mają lepszą znajomość języka dostają do realizacji projekty po angielsku. Nie wszyscy muszą znać język angielski. Na rozmowach o pracę kandydat nie jest egzaminowany z języka obcego.

Bogdan
@Monia

Za pracę przy projektach w języku angielskim, występują premie do wypłaty?

@Bogdan

Są premie projektowe. Ustalane są indywidualnie. Z tego co wiem, nie są uzależnione od języka, w którym projekt jest opracowany. Moim zdaniem, to najlepiej przyjść na rozmowę i pogadać.

Bogdan
@Monia

Ok dzięki. A wiesz może, czy trzeba legitymować się udokumentowanym doświadczeniem zawodowym, aby w ogóle móc być branym pod uwagę w przypadku ewentualnego zatrudnienia?

Biuro projektowe Janura jest przykładem jak nie powinno się traktować młodych osób. Stanowczo odradzam.

@Kasia

Pracuję w firmie Janura w oddziale we Wrocławiu 3 rok. Nie należę do najmłodszych pracowników, jednak obserwuję jak zarząd systematycznie kładzie nacisk na rozwój merytoryczny, a z nim bezpośrednio związany rozwój finansowy wszystkich pracowników, ze szczególnym uwzględnieniem asystentów projektantów. Prawda jest taka, że jeśli stajesz się realnym wsparciem dla projektanta i przekraczasz tą granicę, po której ilość czasu włożonego w Twój rozwój maleje, a samodzielność wciąż dynamicznie rośnie, to nie ma możliwości, aby nie zostać docenionym progresem wynagrodzenia. Jeśli jednak efektów brak, a projektant wciąż mierzy się z brakiem postępu, zaangażowania, samodzielności asystenta, to logicznym jest, że rozwój finansowy musi przystopować wraz z rozwojem merytorycznym. Jak porównuje najmłodszych stażem asystentów w firmie, z tym co ja miałam na starcie w tym trudnym i wymagającym zawodzie, to uwierz mi praca tutaj jest oceanem możliwości. Szkolenia, ciekawe i różnorodne tematy, zmienność zagadnień i zakresów projektowych, możliwość poznania wszystkich narzędzi pracy projektanta, wizyty pod okiem prowadzącego na inwestycjach w celu poczucia wagi stawianej w projekcie "kreski", udział w naradach i spotkaniach koordynacyjnych z projektantem, to tworzy przyszłego dobrego fachowca. A czy ktoś to potrafi wykorzystać i wyciągnąć dla siebie, to co jest esencją pracy w biurze projektowym na tle żmudnej ale niezbędnej pracy, to kwestia odpowiedniego podejścia. A ponadto: wyjazdy integracyjne, narciarskie, eventy sportowe, kulturalne, a nawet takie gesty jak sezonowe owoce dostępne dla pracowników, to naprawdę miłe i ma się odczucie, że ktoś myśli o tym, żeby było tu przyjemnie. Myślę, że sporo osób w Janurze lubi tą pracę i ma przy tym fun i satysfakcje, a sam charakter naszego zawodu zawsze będzie powodował pracę na wysokich obrotach w okresowym stresie. A....... zapomniałabym. Medicover jest dla każdego od 1 dnia pracy. :) Sokojnego dnia.

Jeremiasz

Czasami trudno utrzymać się w bardzo dobrej firmie ale to nie znaczy, że trzeba ją oczerniać

Piter Pszczelarz

Ogólnie taka to firemka która wyciśnie cię jak cytrynę i zostawi. Ludzie robią tu za mniejszą stawkę niż Ukraińcy, żyją w matni i są mamieni, że tu jest dobrze. Uważam, iż jak ktoś tu pracuje więcej niż 2 lata to nie może w lepszej firmie pracować ponieważ się nie odnajdzie. Podstawa plus premia złudzenie, jak przekroczysz czas, który Wiesio założył na projekt to jest potrącane z tej premii. Obecnie dużo ludzi odeszło od niego i szuka asystentów oraz projektantów sieci i instalacji elektrycznych, którzy mają poprowadzić paru asystentów. W sumie to bez zmian duża rotacja zarobki bez zmian na niskim pułapie.

Joanna

@pracownik, dziękuję za Twoją wyczerpującą wypowiedź na temat pracy w Janura. Jest ona bardzo przydatna szczególnie dla tych osób, które poszukują zatrudnienia. Pisałeś coś o tym, że do firmy nie każdy się nadaje, odnajdą się tam osoby ambitne, które rzeczywiście chcą pracować. A jak to jest z umiejętnościami, które dany pracownik musi posiadać? Oraz jakie powinien mieć doświadczenie?

J.S.

Witam wszystkich, Jestem byłym pracownikiem firmy Janura Sp. z o.o. chciałem i ja zabrać głos w sprawie. @Sama Prawda pisze to co w 90% i mnie spotkało. Przyjąłem się do tej firmy szukając miejsca dla siebie. Początkowo była mowa o projektowaniu automatyki (niskie prądy) w programie e-plan - niestety trafiłem do działu elektryków - w najbardziej monotonne projekty jakie były tworzone w autoCad. Również miałem rozbite wynagrodzenie na podstawę i premię uznaniową - ale zawsze dostawałem je na czas. Wynagrodzenie wcale nie takie super jak piszą niektórzy - faktycznie Pan Wiesław wyrwał się z tekstem, że 3000 zł na rękę to tak na co najmniej 5 lat pracy póki nie zdobędę doświadczenia - zero motywacji (to było w roku 2016) zero programu motywującego - systemu premiowania. Rozpoczynając pracę miałem super przełożonego Piotra L. niestety rotacja pracowników, czyli odejście Darka i Piotra spowodowała zmianę Lidera zespołu - nie mogłem nawiązać z nim pozytywnych relacji. Pracując już pierwszy miesiąc miałem przepracowane przeszło 40 nadgodzin w tym długi weekend który był po drodze. Bywała i praca do 3 w nocy - przez natłok projektów jaki spadł na osobę z niewielkim doświadczeniem w elektroenergetyce. Pracując ponad 10 godzin umysł ludzki nie pracuje wydajnie wkradają się błędy o czymś się zapomina ale tego nie rozumiał nowy Lider zespołu, który po męczącej nocy na drugi dzień nie wytłumaczył Mi po ludzku co zrobiłem nie tak - po prostu chamsko wylewał żale. Po takich akcjach zaczynało mi coraz mniej zależeć na pracy, nie przykładałem się (brakowało mi skupienia i motywacji) jeszcze choroba która mi przeszkadzała podczas pracy w pozycji wymuszonej (siedzącej) oraz te 9 (10 z dojazdami) godzin poza domem spowodowały że faktycznie nie przedłużono mi również umowy o pracę - nie było to dla mnie szokiem. I proszę mi tu nie pisać, że byłem słaby jak napisała "RUDA" do "PIORA J.", niestety ja po prostu się z miesiąca na miesiąc opuszczałem w pracy - nawet przychodząc nieregularnie po godzinie 8.00. Nikt się tym nie zainteresował że może mam jakiś problem - Wiesława obchodziły tylko wydajność pracownika i roczny zysk - który i tak szedł w inwestycje aby nie płacić czasem premii dla pracowników . @Anita nie pisz proszę, że Janura to bardzo dobry pracodawca - bo tak nie jest i się z tym nie zgadzam. Osobiście polecam o wiele ciekawszą pracę w firmie Controltec , pełną wyzwań, bardziej poukładaną (wdrożone procedury ISO), gdzie jest super działający system motywacyjny (premie z każdego zadania w jakim bierze się udział), gdzie kolega wspomaga Cię swoją wiedzą, gdzie odbywają się zaawansowane szkolenia (nie tylko te reklamujące nowy produkt na rynku). Nie polecam Janura Sp. z o.o. jako pracodawcy. P.S. Doskonałym odzwierciedleniem tego co napisałem powyżej jest sam fakt rotacji pracowników (nie studentów) z jakim boryka się firma Janura.

Do Pana J. S.
@J.S.

Drogi Jarku Z przykrością muszę stwierdzić że Twoja opinia jest różnie słaba i mylna jak poziom Twojej pracy. Nadgodziny są dobrowolne i nikt nie zmusza do siedzenia po nocach. Rotacja jest w każdej firmie taki mamy rynek. O wypłatach i premiach piszesz totalne głupoty, zawsze są na czas a nawet przed czasem i jak ktoś zasłużył podwyżkę zawsze dostanie. Czy wierzyć w Twoją czy moją opinie niech każdy sam zadecyduje jednak osoba jak szanowny Pan J. S. raczej nie może być wiarygodna skoro zmienia pracę średnia raz w roku.

Jest dokładnie tak jak piszecie, zgadzam się. Zero współczucia i jakiejkolwiek wyrozumiałości, atmosfera jak w jakimś pseudokorpo. Firma nastawiona wyłącznie na zysk, zdrowie czy odczucia pracownika zwłaszcza młodszego, są całkowicie pomijane, nieistotne, odstawiane na dalszy plan. To nie jest firma dla młodych ludzi chcących się rozwijać.

@Gość

Drogi Gościu oraz poprzedni piszący: Z podstaw ekonomii - zadaniem firmy jest przynoszenie zysku, i tak jest w przypadku 100% firm. Tak działa ten świat. I nie oczekujcie, że po studiach dostaniecie od razu wysoką pensję i bezstresową pracę. W zakresie opieki nad pracownikiem, Twoje stwierdzenie jest nieprawdziwe. Pakiety zdrowotne, sportowe, wyjazdy na narty, szkolenia, wspólne wyjścia na piwo i na inne imprezy, wycieczki rowerowe... Dzieje się wiele i trzeba umieć z tego skorzystać. Racją jest, że skoro jesteśmy dużym projektowym, pracujemy nad ambitnymi projektami i w związku z tym poziom odpowiedzialności i napięcia jest duży. Dlatego wiemy, że nie jest to praca dla wszystkich, i nikogo nie zmuszamy do zostania u nas za wszelką cenę. Natomiast mamy drzwi otwarte dla ambitnych, pracowitych i potrafiących połączyć pracę z przyjemnością.

Joanna

Z tego co widzę Wasze opinie dotyczące pracy w Janura są bardzo zróżnicowane. Część z Was chwali sobie tego pracodawcę, a druga część wręcz odwrotnie. Zastanawia mnie, więc skąd tego typu dysproporcja? Może jest to wynikiem stanowisk jakie obejmujecie a może tyczy się to jedynie tego, jakie macie wymagania co do zatrudnienia? Czy ktoś jest w stanie w sposób rzetelny odpowiedzieć na moje pytania?

Zostaw merytoryczną opinię o Janura Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Janura Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Janura Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 2.

Janura Sp. z o.o.
2.9/5 Na podstawie 29 ocen.
  • Obornicka 84 A
    51-114 Wrocław