Arłamów

NIE POLECAM. Zarobki w hotelu 4**** to 2000-2500zł Max !!! Nadgodziny, brak pracowników, dużo Ukraińców i ściąganie ciapatych z Nepalu. Zero poszanowania ludzi, wmawianie bajek że prestiż, że będzie lepiej itd. Oszczędności na każdym kroku przez które wszystko się sypie w tym a'la hotelu. Nie świeże jedzenie na kantynie dla pracowników, doliczanie godzin pracy za palenie papierosów, średniowieczne warunki mieszkaniowe dla pracowników na koszarniaku. Celowe obciążanie gości hotelowych za wejście w nocy do basenu zewnętrznego i wiele innych......

Byebye

A jak jest teraz jak zarobki jak traktowanie pracownika itd

Kandydat

chcialem sie zapytac odnosnie pracy takowa kiedys byla jako informatyk moge cos wiecej sie dowiedziec moze ktos pracowal pracuje na tym stanowisku jak z kasa i ogolnie inz.mgr informatyki jak cos pozdrawiam

Pytanie Nowy wpis

Ile jest etapów w procesie rekrutacji w Hotel Arłamów S.A.? Jak długo trzeba czekać na ostateczną decyzję?

Jakiś Nowy wpis
@Pytanie

Od robisz od już do czekasz bardzo długo. Niektórzy do dziś, pracując ileś lat nie dostali swojej kopii umowy. A etap procesu rekrutacji jest jeden. Bierzemy mięso do roboty i wykorzystujemy je ile wlezie. Sąd pracy miałby dużo do roboty przy tym ,,hotelu''...

Przebity

Jeden z lepszych hoteli w Polsce ale dla Gości. Jestem po kolejnej rozmowie i w tym hotelu jest kilka warstw. Jedna warstwa istnieje dla Gości, gdzie każdy stara się aby pobyt był najlepszy w Polsce. Wszystkie działania do tego prowadzą, ciągle coś jest zmieniane aby Goście byli zadowoleni i uważali, że nigdzie im tak dobrze nie będzie. (usunięte przez administratora)Podejście do nas jest słabe. Jedzenie oraz warunki mieszkalne są poniżej hotelu robotniczego, czasami jemy zimne, suche jedzenie. Zgłaszane uwagi są albo bagatelizowane albo przemilczane. (usunięte przez administratora) Kolejne rozczarowanie to warunki pracy. Szkoleń nie ma żadnych, kierownicy mówią, że mamy szybko pracować i być na czas. Jak w supermarkecie. Wynagrodzenia są zawsze na czas ale jest odwieczny problem z nadgodzinami a o urlopach nie będę publicznie pisał. Dowiedzenie się o możliwościach awansu i rozwoju nie jest w ogóle możliwe. Nikt nie wie jak tu się awansuje, ludzie są z działów wyrywani i później przyjmowane są nowe osoby bez doświadczenia, najczęściej okoliczni mieszkańcy. Pierwsze dni pracy od razu pokazują jak będzie tu wyglądać praca. W gastronomii wiedzą o tym od dawna. Koleżanki na SPA się nie odzywają a tam jest podobno najgorzej (usunięte przez administratora) W dawnej stołówce pracowniczej wiszą zasady wspólnej pracy. Teoria do oglądania i robienia zdjęć i chwalenia się (usunięte przez administratora) W weekendy jest najgorzej, najważniejsi w garniturach idą do domów a my zostajemy i pracujemy za 2 czy 3 osoby bez wsparcia.(usunięte przez administratora) Ja jeszcze chwilę i zrezygnuje albo sami mnie zwolnią. Mam dość opowieści o pięknym hotelu dla Gości a dla pracowników to tylko droga korytarzem do pracowniczych pokoi w których brakuje ciepłej wody(usunięte przez administratora) #ŻalArłamów

Anna Nowy wpis
@Przebity

Hej, zainteresował mnie temat nadgodzin w Arłamowie, Jaki jest z nimi problem? :D Jest ich dużo? Ile miesięcznie ich wychodzi i jak są one rozliczane?

Szalony4 Nowy wpis
@Anna

Witam temat nadgodzin to temat rzeka ale do rzeczy. Każdy pracujący w gastro zdaje sobie sprawę z konieczności pracy w nadgodzinach i liczy na to że zostaną one wypłacone, czyli dostanie większa wypłatę, skoro i tak jest na miejscu to jest to naturalne,szczególnie że brakuje ludzi /rąk do pracy. Gdy jedna na końcu miesiąca okazuje się że zamiast kasy mamy propozycję odbioru nadgodzin gdzieś kiedyś lub kwestionuje się nasze wypracowane nadgodziny bo ,kto to akceptował, czy były potrzebne i takie tam pierdoły to szlag człowieka trafia.(usunięte przez administratora)

Czy Hotel Arłamów S.A. organizuje staże dla studentów?

:-(

Nie polecam pracy w tym miejscu. Podejście do pracownika na marnym poziomie. Zarobki bardzo niskie jak na taki hotel. Straszne warunki na mieszkaniach socjalnych. Wrzaski, krzyki notoryczne imprezy Ukraincow itd. Praca od rana do wieczora. Kompletnie nie przygotowana ekipa zarządzająca kierowników restauracji etc. Wieczne kablowanie współpracowników do szefostwa. Beznadziejne jedzenie dla pracowników dzięki któremu miałem non stop problemy z żołądkiem... Jeśli chcesz pracować w gastronomi to na pewno nie w tym hotelu.

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

MEGAOPINIA

Jesteś hotelarzem i myślisz że Arłamów to spełnienie marzeń i praca w najlepszym hotelu w Polsce ? - to zapraszam to przykrej lektury. To czym jest Arłamów od strony klienckiej to absolutne przeciwieństwo tego, czym jest na zapleczu. Sam jechałem z daleka bo faktycznie myślałem że Arłamów reprezentuje nie tylko jakość i solidność od strony klienckiej ale też od strony pracowniczej, to jeden z moich największych błędów karierowych i pokazuje realia w jakich żyjemy. Nic o czym myślałem o tym hotelu nie spełniło się w żadnej mierze, było wręcz tragicznie. Mieszkasz stacjonarnie w jednym z dwóch miejsc, jeśli za daleko Ci do twojego własnego domu. Mieszkasz albo na barakach, które przypominają jakiś wspólny dom socjalny, gdzie masz wspólną kuchnie i pralnie z całym piętrem, czyli kilkunastoma innymi pokojami po około 5 osób każde, gdzie toaleta też jest wspólna jedna na pokój. Widoki z okien - depresyjne: albo ciemny gęsty las, albo ściana spalarni lub hotelu. Ogólnie gdy już się tam mieszka to radzę uważać na nocnych, pijanych, agresywnych pracowników, najczęściej to Polacy i Ukraińcy i nie - nie dadzą wam spać, bo będą mieli inną zmianę i będą blastować jakimś techno na cały regulator. Z innych ciekawych elementów baraków to wiecznie pachnąca petami klatka schodowa i puszki służące za popielniczki oraz rewelacyjna droga do miejsca pracy, szczególnie w zimie, gdzie poza morderczymi soplami, tor przeszkód to oblodzone strome schody, rozwalony chodnik, stromy parking, który też zapewnia niezłą jazdę w okresie zamarzania topniejącej wody i na ogół 300 metrów przeróżnych doświadczeń. Jest też druga "baza" socjalna, położona nie na zatylu, ale niedaleko głównego ośrodka. Niestety jest ona głównie dla stałych pracowników długoterminowych, różnych szefów, ale też ekip konserwacyjnych no i ludzi z wymiany i stażu. Widoki co prawda są lepsze, ale niestety na minus będzie wnętrze tego miejsca, popalone, brudne dywany, stare meble, zapach kurzu i - jeśli nie wywietrzysz mieszkania - to również kanalizacji, bo, niestety ktoś nie przemyślał jej budowy i daje równo fekaliami, jakbyś miał pod sobą (usunięte przez administratora) bez kolanka. Plusami jest brak nocnych marków i na ogół sąsiedztwo zdecydowanie spokojniejsze. Teraz omówię dwa działy. Na gastronomii podobno ganiają na początku dopóki nie zyskasz pewnej reputacji i będziesz się przykładał do roboty, co do zarobków to bez rewelacji, pracuj tam jak musisz i nie oczekuj wiele. Co do rejestracji to raczej kiepsko, zasuwanie, duża odpowiedzialność, częste problemy, masę zadań, latania, telefonów, klienterii. Załamanie głowy w godzinach szczytu, czasami latanie po hotelu i odrabianie zadań hotelboyów w czasie gdy piętrzą się inne. Zarobki całkowicie nieadekwatne jak na odpowiedzialność, rodzaj pracy i i ilość zadań. Bez wizji na podwyżki i lepsze warunki, chyba że zostaniesz szefem działu. W temacie portierów to nie ma dużo do mówienia, nieformalnie takie stanowisko nie istnieje, bo jest tylko etapam przejściowym przed pracą w recepcji, ale nawet na tym etapie z czasem będzie trzeba zasuwać jak recepcjonista za minimalną krajową, gdzie gdy już zakończymy ten etap to będziemy walczyć na dwa fronty, czyli w recepcji i w ruchu za tak naprawdę - niewiele więcej. Co do ludzi z którymi pracujemy to zazwyczaj młodzi Polacy albo Ukraińcy, niektórzy z językiem, starsi - bez. Co do sprzętu pracowniczego i organizacji hotelu i pracy to zdecydowanie mogłoby być lepiej, ale niestety nie jest, z racji, że jak mniemam - lepiej inwestować na froncie klienckim niż na zapleczu. Tak samo dotyczy to płac i lokum socjalnych. Arłamów jak na hotel o takim prestiżu jest daleko w tyle od strony zaplecza. Stosunek jakości wykonywanej pracy do zarobków to beznadziejna sprawa. Najlepiej pracuj tam, gdy mieszkasz blisko, nie masz wizji na przyszłość a coś tam potrafisz z języka i prostych prac. Kierownictwo działów jest przyzwoite ale ponad nimi to raczej ważniaki których mało co obchodzimy my, nasze zarobki i warunki. Jeszcze gdyby płacono lepiej to byłaby połowa drogi do lepszego stanu rzeczy. Osoby z którymi rozmawiałem w trakcie pracy nie były zadowolone za zarobków, niezależnie od działu, a trochę ludzi poznałem. Ale nie tylko zarobki, środowisko pracy, socjalny house, kto musiał to tam pracował, bo miał dom, rodzinę, niewiele mógł zmienić, ale były osoby - w większości młodsze a już z pewnym stażem - które deklarowały że rozważają teraźniejsze lub przyszłe odejście i sam się im nie dziwię po tym czego doświadczyłem. Przed odejściem rozmawiałem z porządnym człowiekiem który kierował moim działem, sam był kiedyś niżej rangą i wiedział jak to jest, rozumiał, ale potem jeszcze rozmawiałem z jego przełożonym, czyli większą szychą. Rozmowa była nieprzyjemna, pełna fałszu i kruchej szczerości. Widać było po rozmowie że jestem uznawany tylko za mięso pracownicze, aby tylko mnie przetrzymać - a może zmienię zdanie, bo liczy się prestiż hotelu a ja tego jakby nie doceniam. Hah, gdyby jeszcze tak było

Byebye

A jak jest teraz jak zarobki jak traktowanie pracownika itd

Młody
@Byebye

Dalej bez zmian. Traktują pracowników jako narzędzie do zarobków firmy, dyrektor chwali się prestiżem A tak na prawdę gdzie kolwiek indziej dostaniesz wiele za mniej obowiązków. Połowa pracowników to Ukraińcy oraz kilku z NEPALU!!! omijać szerokim łukiem

bhvvffvd
@Młody

co z tego że z Nepalu?! (usunięte przez administratora)

Arłamów

Justyna
@Arłamów

Celowe obciazanie gosci? Przeciez sa jakies zasady i regulamin w kazdym hotelu. To jest bezpieczenstwo, a nie nie wymysl. W hotelu, w ktorym ja pracuje gosc wypadl z okna, bo nie przestrzegal regulaminu i zginal. Jesli chodzi o papierosy. Przeciez to Twoja sprawa, ze palisz niszczac sobie zdrowie. Palenie papierosow to nie praca ani przerwa. Dla tych, co nie pala jest to krzywdzace, bo oni w tym czasie musza pracowac. I nie nie pracuje tam, jesli pytasz.

...
@Justyna

O zarobkach braku pracowników i o ciapatych to już się nie wypowiesz?? Za brakło słów czy prestiżu?

bhvvffvd
@Arłamów

niezależnie od sytuacji w Arłamowie nazywanie ludzi „ciapatymi” i potem w kolejnym zdaniu wymaganie szacunku dla człowieka świadczy o tobie nienajlepiej Nie mam nic wspólnego z tym hotelem żeby było jasne tylko takie (usunięte przez administratora) mnie mierzi!

...

Płacą 2000 zł. Tzn kiedyś teraz każdy ma najniższą krajową

lol
@informatyk

Jako informatyk będziesz robił wszystko o każdej porze dnia i nocy za minimalną jak każdy a później zamiast awansować dostaniesz wypowiedzenie i na twoje miejsce wezmą kogoś innego, który będzie pracował tak ciężko jak ty za te same pieniądze.

@...

pracujesz moze moge porozmawiac na pv podaj maila czy cos mam pare pytan pozdrawiam

@lol

moge na pv zadac pare pytan pogadac podaj maila czy cos pozdrawiam dzieki

!!!
@informatyk

Czy nie lepiej zapytać u źródła? Przecież zawsze można przyjechać i porozmawiać z kierownikiem danego działu.

Rekomendacja

chcialem sie zapytac o pracy informatyka bo slyszalem ze szukali kiedys ktos tam pracowal kiedys na tym stanowisku za jaka cene co i sie robi ogolnie prosze o odpowiedz

Atmosfera w miejscu pracy odgrywa kluczową rolę w osiąganiu wyników. Jak wygląda ten aspekt w Hotel Arłamów S.A.?

Szalony4
@Pytanie

Atmosfera fatalna, kablowanie, podpuszczanie jednych na drugich, megalomania niektórych szefów, brak wiedzy

Kandydat

A jak wygląda sytuacja studentek kosmetologii na praktykach? Zastanawiam się widząc tak wiele negatywnych opinii , Czy przypadkiem studenci nie kierują się na minę i zamiast wykonywać prace mogące cokolwiek nauczyć będą się zajmować czymś kompletnie innym

Były

Ile byś nie zrobił to i tak jest za mało. Wyrównania pensji to 68 zł za utracone 600 . Brawo

Schab

Ten statek...jeśli chodzi o warunki i traktowanie pracowników tonie. Nie było w Arłamowie jeszcze tak źle jak teraz. Zaczyna się rotacja 100%

Czy Hotel Arłamów S.A. zapewnia kartę multisportu?

LKS
@Pytanie

Nie, ale udostępnia część infrastruktury dla pracownikow.

Szalony4
@Pytanie

Po co dostaniesz tak w kość że żadna karta nie będzie potrzebna będziesz marzył tylko żeby się wyspać a jak nie zapłacą ci za nadgodziny to nie będziesz miał za co kożystać

Nick

Uważajcie,bo wzywają ludzi pod pretekstem inwentaryzacji i wręczają wypowiedzenia.Mają 2 wersje do podpisu.Nawet nie potrafią rozstać się z pracownikami po ludzku.

Anonim

To najbardziej wrogie pracownikowi miejsce jakie widziałem. Kłamstwa i dwulicowość na każdym kroku. Mogą się ładnie uśmiechać, bo nauczyli się dobrze udawać przy gościach hotelu. Lepiej pracować na swoich narzędziach. Sami nie wiedzą co robią. Nie dajcie się nabrać na ładny budynek ani 'prestiż'. Nikt już dawno w ten prestiż nie wierzy. Wszystko co dobre, kończy się na fasadzie.

Praca Praca

A jak wygląda sprawa z wynagrodzeniem w Gastronomi ktoś wie może?Bo słyszałam że słabo i większość ludzi to takie dzieci pracują bez doświadczeń jakichkolwiek czyli podejmują prace i się uczą.I oczywiście słowo Prestiż coś w tym jest dają ogłoszenia na Lento i co ogłoszenie pada słowo PRESTIŻOWYM HOTELU ;P (usunięte przez administratora)

Zkozakamikosa
@Praca Praca

Dobrze słyszałaś ;) sam Ukrainiec który nie rozumie co się do niego mówi..

Barbara
@Zkozakamikosa

Pilnie potrzebne są mi informacje o aktualnych warunkach zatrudnienia, jakie są oferowane w Hotelu Arłamów. Gdzieś przypadkiem usłyszałam, że zatrudniają tam teraz kelnerów z doświadczeniem i są w stanie zapewnić zakwaterowanie. A można z ich strony liczyć, jeszcze przed podjęciem pracy, na jakieś szkolenie wdrażające?

NaraArłamuff

Pracowałam tam kilka ładnych lat. Pożegnano się ze mną nieładnie, tylko dlatego, że zbuntowałam się przeciwko zabieraniu z góry ustalonego wolnego i dlatego, że pan dyrektor miał do mnie osobistą antypatię. Plus prośba o podwyżkę poskutkowała groźbami o zwolnienie. Po wielu latach pracy podwyżka w wysokości 150zł i pierdzielenie o tym, jakim prestiżem jest praca tam. Jakiś czas po podwyżce coraz większe dowalanie obowiązków, ale za tę samą kasę. Sorry - nikt nigdy jeszcze jak świat światem nie popłacił rachunków prestiżem. Na menedżerskie stanowiska bierze się ludzi z przypadku, daje im na dzień dobry zawrotną kasę, zamiast awansować zasłużonych pracowników. Najbardziej boli, gdy szefem twojego działu jest osoba niekompetentna, którą łatwo możesz zagiąć. Nie liczcie na sprawiedliwość. Na obiektywizm szefów. Atmosfera kiedyś dobra, dzięki szefostwu zmieniła się w nagonkę pracownika na pracownika. Donosicielstwo, ploty i wrogość to codzienność. Po pracy w tej firmie trzeba długo odpoczywać psychicznie. Zdecydowanie nie polecam.

Wolna jak ptak...
@NaraArłamuff

Popieram w 100%. Choć upłynęło już sporo czasu nadal odczuwam skutki psychozy jaką tam doświadczyłam ze swoim chłopakiem. Nadal utrzymuję kontakt z wieloma byłymi pracownikami i ani jeden nie wypowiada się pochlebnie o Arłamowie ( ostatnio nawet jeden z nich zaproponował aby utworzyć grupę na fb opowiadającą o cudach jakie można spotkać tylko w tym miejscu ). Jedyny plus Arłamowa to taki, że ludzi tam nie zwalniają - ludzie SAMI ODCHODZĄ. Rotacja powinna budzić wstyd w osobach zarządzających. (usunięte przez administratora)Ludzie są karani za wszystko : a to po premii, a to nagana, a to zmiana stanowiska, a to na dywanik aby zastraszyć utratą pracy. W Arłamowie już było dobrze a porządni pracownicy ułożyli sobie życie zawodowe poza nim. Można byłoby napisać epopeję na ten temat ale po co ! Mądry wyciągnie wnioski i poszuka gdzie indziej.

@NaraArłamuff

Chyba nawet wiem o jakim dziale myślisz ... ;D

Wolny czytacz

Czytając te wszystkie negatywne opinie dochodzi do mnie jedno spostrzeżenie, praktycznie wszystkie komentarze pochodzą z jednego działu - GASTRONOMIA, nie dopatrzysz się innych działów no ochrona ale pomińmy ten wątek. Skoro tak źle się dzieje w tej gastronomii i tak ciężkie są warunki musi być jakaś przyczyna. Może to nie wina pracowników, którzy starają się, aby wizerunek miejsca pracy nie cierpiał, znoszą trudy dnia codziennego do-mniemając muszą sobie radzić z pełną bandą zapyziałych kierowników nie wspominając o dyrektorze, który jeszcze niedawno układał krzesła w podkowę i rozścielał obrusy a teraz wyżej sra niż (usunięte przez administratora) ma. Dla załogi hotelu radzę zacząć zmiany od góry zanim wszyscy pracownicy nie odejdą, bo smutno będzie przyjechać na wczasy samoobsługowe.

@Wolny czytacz

Bo pracownikom innych działów najzwyczajniej szkoda czasu na komentowanie tego wszystkiego ;D Pozdrawiam

Pre$tiż

Ludzie narzekają że drogo, a gdzie mowa jeszcze o napiwku? :D

Zostaw merytoryczną opinię o Hotel Arłamów S.A. - Arłamów

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w Marcu 2021r.

Hotel Arłamów S.A.
1.5/5 Na podstawie 11 ocen.
Hotel Arłamów S.A.