Opinie o Getinge IC Productin Poland w Plewiska Szkolna 30

Getinge Group jest światowym liderem w dziedzinie technologii medycznej. Dostarczamy rozwiązania w obszarach związanych z dezynfekcją i sterylizacją, opieką długoterminową oraz systemami medycznymi. Zatrudniamy ponad 15.000 utalentowanych pracowników na całym świecie, dostarczając innowacyjne produkty i rozwiązania, które przyczyniają się do poprawy jakości i efektywności służby zdrowia i przemysłu biotechnologicznego. Dynamicznie się rozwijamy wobec czego zapraszamy Cie do współtworzenia naszj firmy!

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Getinge IC Productin Poland w Plewiska Szkolna 30

Zainteresowana

Jakie są zarobki w pracy biurowej? Np. W reklamacji i do spraw jakości??

Witam wszystkich, mam takie pytanko i może ktoś z was zna odpowiedź. Czy na stanowisko operatora montażu firma zatrudnia bezpośrednio czy przez pośredników? Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi jeśli będą

@Zainteresowany

Operatorzy są zatrudnieni bezpośrednio przez firmę.

Roses

Dzień dobry, osobiście polecam pracę w GETINGE IC Production Poland. Jest to bardzo dobra firma pod wieloma względami: począwszy od kultury organizacyjnej, stylu pracy, infrastruktury, po interesujące zadania i wartościowe szkolenia. Fakt, pracuje tu sporo młodych osób, jednak są to ludzie ambitni, którzy tworzą raczej zgrane zespoły. Firma jest otwarta na nowe rozwiązania i inicjatywy pracowników. W takim środowisku szeroko pojęty rozwój zawodowy jest gwarantowany. Atmosfera jest może specyficzna, jednak przyjazna. Jak w każdej organizacji - ludzie są różni i nie każdy przypadnie nam być może do gustu. Jednak trzeba nauczyć się współpracować z każdym, dla dobra wspólnego. Firma jest świetnie zorganizowana, co widać już na samym początku. Pracownik ma do dyspozycji ergonomiczne narzędzia pracy, jak również sporo benefitów. Są też ciekawe inicjatywy dla chętnych po pracy: imprezy, eventy sportowe, itp. GETINGE to firma, w której z pewnością nie ma miejsca na nudę. Jeżeli jesteś osobą lubiącą wyzwania, samodzielną, odpowiedzialną, kreatywną, a przede wszystkim otwartą na ludzi i współpracę, to z łatwością odnajdziesz swoje miejsce w GETINGE. Pozdrawiam serdecznie.

Magdalena
@Roses

Czy nowa osoba, która zatrudni się w pracy będzie w stanie szybko wpasować się w zespół? Można liczyć na ciepłe przyjęcie jeśli ktoś jest z natury bezproblemowy? Na jakie benefity od firmy można liczyć? Dziękuję Ci za tak obszerny wpis odnośnie pracy w Getinge IC Productin Poland, na pewno pomoże on innym.

Koziołek
@Roses

A gdzie ty pracujesz że jesteś taki zadowolony ?

@Magdalena

Mysle, ze nowa osoba jest w stanie wpasować się szybko w zespol. Ale pewnie zależy to od charakteru tej osoby, wcześniejszych doświadczeń i oczekiwan, wiec jest to kwestia bardzo indywidualna.

Łubudubu
@Roses

Czy to Roses z HR tak słodzą - ergonomiczne, z łatwością , otwarta na ludzi. Gratuluje elokwencji.

@Łubudubu

Przykro mi ale to nie HR. Tylko były pracownik innego obszaru. Z lekka dziwia mnie negatywne opinie które tu czytam. Nie mam pojęcia skąd taka niechęć do firmy. Niestety mam porównanie z poprzednimi i Getinge wypada pod wieloma względami -najlepiej.

Fincik

Ta sama osoba zatrudniła ciebie.... faktycznie zmarnowany koszt.

Inny pracownik

Mamy najlepszy hr

tez pracownik

żeś jest taki gupi, że ustawa tego nie przewiduje. weż sie zwolnij i daj normalnym ludziom popracować

Rozmowa kwalifikacyjna bywa bardzo stresująca. A jak było w Twoim przypadku? Ilu rekruterów prowadziło rozmowę? Podziel się opinią ze spotkania w firmie Getinge IC Productin Poland.
Również były pracownik

Ludzie obudźcie się. Życie jest za krótkie na pracę w takiej firmie. Nawet w dobie pandemii można w łatwy sposób znalezc lepsza pracę. W biurze panuje fatalna atmosfera. Na tyle fatalna, że dział HR musi czytać negatywne komentarze na tej stronie i wszystko prostować. Moja przygoda z tym obozem na szczęście została zakończona z dnia ma dzień i całe szczęście bo byłem bliski leczenia psychiatrycznego. Klika miesięcy w Getinge i wiara w siebie spada do 0. Jak się okazuje problem nie jest we mnie, a w firmie. W nowej pracy mam szanującego mnie szefa, super atmosferę, 0 stresu i 30 procent wyższa wypłatę. A wykonuje dokładnie te same zadania. Jestem w szoku, że można budzić się bez stresu bo jednak przez kilka lat stres był dla mnie permanentnym staniem. Zachęcam wszystkich do przemyślenia czy warto spędzić tam swoje życie. W moim przypadku to Getinge zdecydowała za mnie o zmianie pracy, ale wy możecie przecież się sami zwolnic. Pozdrawiam kochani ????

@Również były pracownik

Drogi @Również były pracownik, dziękujemy, że podzieliłeś się swoją opinią. Bardzo nam przykro, że w taki sposób odczuwasz swoje doświadczenie związane z pracą w naszej firmie. Wspomniałeś, że „w biurze panuje fatalna atmosfera”. Według ostatniego badania satysfakcji pracowników: • nasi pracownicy najbardziej cenią atmosferę w pracy (zajęła ona pierwsze miejsce w odpowiedzi na pytanie: Co najbardziej cenisz w Getinge?), • drugie miejsce zajęły „dobre relacje międzyludzkie”, • nasz wskaźnik NPS (Net Promoter Score, czyli Wskaźnik Rekomendacji Netto) wyniósł 48. Taki wynik wskazuje, że w naszej firmie jest duża grupa promotorów, którzy ją polecają, • 85% pracowników pozytywnie oceniło swoje relacje z przełożonym, wskazuję, że Ci traktują ich z szacunkiem i słuchają ich opinii. Dodatkowo dbamy o dobre samopoczucie naszych pracowników, organizując akcje typu Self-Care dotyczące dobrostanu i zdrowia psychicznego. Pracownicy mają dostęp do niezbędnych informacji związanych z pomocą w sytuacjach kryzysowych oraz możliwość odbycia sesji z wewnętrznym konsultantem kryzysowym. Każdy z naszych pracowników wie, że może zgłosić się ze swoją opinią i informacją zwrotną do swojego przełożonego, działu HR, Rady Pracownicznej czy kolegi lub koleżanki z pracy. Niemniej, życzymy Ci dużo satysfakcji i sukcesów na Twojej dalszej drodze zawodowej. Pozdrawiamy, Dział HR

Były pracownik biurowy

Dzień dobry. Na początek podam jedyny plus pracy umysłowej w firmie Getinge - organizowane jest a przynajmniej było dość dużo szkoleń podnoszących kompetencje twarde. W dodatku bez umów lojalnościowych więc bardzo za nie dziękuję. Z pewnością HR przeczyta wpis, gdyż odkąd zła fama rozniosła się na rynku pracy (nie bez powodu) dział ten jak widzę często tutaj tu zagląda i próbuje ratować sytuację. Niestety ja w tym nie zamierzam pomóc lecz napisać podpartą faktami prawdę, bo taki jest zamysł tego serwisu. Na ścianach i ulotkach oczywiście wysokie wartości a w rzeczywistości obłuda za maską pięknego uśmiechu i totalny brak wartości moralnych. Na porządku dziennym romanse dyrektorów z podwładnymi oraz awanse wynikające z powyższego. Innym sposobem na awans w tej firmie jest podlizywanie się komu wlezie. Bycie kompetentnym i myślącym pracownikiem nie liczy się. Często wręcz jest niemile widziane. Powiecie, że nie tylko w tej firmie tak jest... Owszem, ale mając taką wiedzę lepiej unikać takich miejsc. W biurach i na produkcji - tylko wazeliniarze są cenieni. Moja rada - jeśli nie jesteś osobą szczególnie potulną i łatwo dająca się zastraszyć to naprawdę jest wiele lepszych miejsc dla Ciebie. Wyśmiewanie się, okazywanie pogardy i demonstracja swojej wyższości nierzadko w chamski sposób - chyba nie tego oczekujesz od swojego przełożonego? Jest też wielce prawdopodobne, że nadejdzie dzień, kiedy podstępem zostaniesz zwabiony do salki (np. pod pretekstem ważnego spotkania) żeby podpisać papier. Chwilę później zabiorą Ci komputer i kartę po czym pełen satysfakcji przełożony lub uśmiechnięta jak zwykle Pani z HR odprowadzi Cię do drzwi wyjściowych życząc Ci szczęścia. Powód zawsze się znajdzie...rzadko merytoryczny lub związany z jakością pracy...Tego typu akcji za mojej kadencji było kilka, co kilka tygodni ewentualnie miesięcy ktoś w taki sposób znikał. Benefity typu opieka medyczna czy karta multisport ma w tej chwili bardzo wiele firm, więc trudno zaliczyć to do szczególnych atutów. Reasumując - nie polecam przede wszystkim ze względu na niezdrową atmosferę pracy. Choć próbuje się kreować inne wrażenie (mówimy sobie po imieniu...), jednakże gra pozorów szybko wychodzi na jaw, nierzadko już pod koniec okresu próbnego. Pozdrawiam swoją byłą firmę Były pracownik biurowy

Darek
@Były pracownik biurowy

Jaki masz pomysł na polepszenie warunków w tej firmie? Po wpisie można uznać, że jesteś ekspertem. Jeżeli twoje spostrzeżenia są prawdziwe to na pewno znasz rozwiązanie.

Również były pracownik
@Były pracownik biurowy

Mam dokładnie takie samo zdanie o Getinge. Wyścig szczurów to jedyne co można o nich powiedzieć.

Były pracownik 2
@Również były pracownik

Na pewno wiele się można nauczyć. Pracują tu najlepsi i znają się na swojej robocie. Pracuje teraz w innej firmie i żałuje, że nie chciało się pracować, teraz to doceniam...

Sami
@Były pracownik 2

Jak robić Ci się nie chciało to nic dziwnego

@Również były pracownik

Przykro nam, że odniosłeś takie wrażenie z pracy w naszej firmie. W Getinge zachęcamy pracowników, by ze sobą współpracowali, a nie rywalizowali. Dodatkowo ostatnie anonimowe badania satysfakcji pracowników wskazały, że większość pracowników Getinge najbardziej docenia właśnie atmosferę w pracy - dotyczyło to wszystkich działów w firmie. Pozdrawiamy, Zespół HR

Czy jest możliwość w Getinge IC Productin Poland pracy na część etatu?

LIS

tak 31/185 etatu

Arci

Dzień Dobry. Mam pytamie Przyjmuje Państwa firma Menszczyzn do pracy bo szukam pracy? Z poważaniem Artur Banaszczak

@Arci

Dzień dobry Panie Arturze, dziękujemy za pytanie. Aktualnie prowadzimy rekrutację na 3 stanowiskach: - Specjalista ds. jakości i bezpieczeństwa wyrobów medycznych SW https://lnkd.in/gqZhCx3 - Młodszy specjalista ds. controllingu https://lnkd.in/gbf24Dw - Specjalista ds. transportu https://lnkd.in/gZ-n3eK Zachęcamy do aplikacji i życzymy powodzenia! Pozdrawiamy, Dział HR

Yogi
@Arci

Nie Menszczyzn nie przyjmują - zwłaszcza tych co nie potrafią pisać.

Jak wyglądają możliwości ewentualnego awansu na wyższe stanowiska w Getinge IC Productin Poland?

yogi

możesz zostać prezesem w ciągu 1 miesiąca

Jaki jest wkład kierownictwa Getinge IC Productin Poland w budowanie dobrej atmosfery wśród pracowników?

zzz

niesamowity

Jaki rodzaj umowy preferowany jest w firmie Getinge IC Productin Poland?

Getinge Poznań

Dzień dobry Pytający, Oferujemy pracownikom umowę o pracę, zatrudniamy bezpośrednio, nie korzystamy z agencji pracy. W przypadku obszaru produkcji jest to jedna zmiana w godzinach 6:00-14:00, w przypadku administracji jest to elastyczny czas pracy, rozpoczęcie pomiędzy 6:00, a 9:00. Obecnie administracja pracuje w trybie hybrydowym, czyli pracownik może sam wybrać czy pracuje zdalnie, czy w biurze. Umowy inne niż wspomniane umowy o pracę sa tylko i wylacznie w przypadku stażystów. Pozdrawiam, Getinge Poznań

Aneta

@Były pracownik biurowy a jakie np. to szkolenia były organizowane? Dostawaliście za nie jakieś certyfikaty?

Getinge Poznań

Szanowny Były pracowniku biura, dziękujemy, że podzieliłeś się z nami swoją opinią. Cieszę się, że doceniasz rozwój, jaki zaoferowała Tobie firma Getinge. Wiele osób to zauważa i potwierdza, że inwestujemy w pracowników. Moim zdaniem ludzie to najcenniejszy zasób firmy, dlatego coroczne budżety szkoleniowe są dobrze doinwestowane. Bardzo nam przykro, że w taki sposób odbierasz nasze działania employer brandingowe. Zwiększamy w nie nasze zaangażowanie, ponieważ m.in. chcemy pokazać kandydatom, jak się u nas pracuje, opowiedzieć o naszej kulturze organizacyjnej i przyświecających nam wartościach oraz stworzyć przestrzeń dla naszych obecnych pracowników do dzielenia się swoim wrażeniami z pracy w Getinge. Co ważne, inicjatywa do dzielenia się na zewnątrz naszą pracą, atmosferą, wspólnymi akcjami i integracjami wyszła od samych pracowników. Chcemy też przyglądać się, jak jesteśmy postrzegani na rynku pracy, doskonalić się i rozwijać, a jednocześnie reagować na opinie, które mogą być niezgodne z prawdą. Co do wspomnianych przez Ciebie awansów, to rzeczywiście, regularnie awansujemy naszych pracowników. Jednak powody, jakie wymieniłeś w komentarzu, są niezgodne z prawdą. Wszystkie awanse wynikały z wiedzy, umiejętności, doświadczenia lub predyspozycji pracownika. Realizując anonimowe badania satysfakcji pracowników, pracownicy najbardziej doceniali atmosferę w pracy. Dotyczyło to wszystkich działów w firmie. Składa się na to nie tylko, jak „mówienie sobie po imieniu”, ale wszystkie inicjatywy, aktywności, jakie pracownicy nam zgłaszają i jakie kolejno realizujemy. Dodatkowo wielu naszych pracowników powtarza, że tak bezpośrednich i bliskich ludziom dyrektorów nie doświadczyli w poprzednich miejscach pracy. To prawda, że czasami musieliśmy rozstać się z pracownikiem. Jednak opisana przez Ciebie sytuacja, nie jest zgodna z prawdą. Decyzje o rozstaniu z pracownikiem są zawsze bardzo trudne dla całej firmy. Każda sytuacja jest indywidualna i wymaga osobnej analizy. Warto zaznaczyć, że nowo zatrudniony pracownik ma określony zakres obowiązków, który jest uzgadniany z bezpośrednim przełożonym. W pierwszych miesiącach pracownik bierze udział w Onboarding Plan. Ma on na celu wdrożenie się do zadań i obowiązków, poznania naszej firmy pod względem celów biznesowych, misji, wartość oraz kultury organizacyjnej. Jest to najlepszy czas, aby poznać członków swojego zespołu i innych współpracowników. Podczas pierwszych miesięcy pracy pracownik oraz firma może zweryfikować, czy zostały spełnione wzajemne oczekiwania podczas rekrutacji. Standardem w naszej firmie są przeprowadzane oceny roczne wśród wszystkich zatrudnionych. Każdy, nawet nowo zatrudniony pracownik razem z przełożonym ustala cele roczne, które są konkretne, mierzalne, osiągalne, istotne i określone w czasie. W trakcie zatrudnienia pracownik ma możliwość brania udziału w szkoleniach wewnętrznych i zewnętrznych, które są dopasowywane do profilu stanowiska i zadań. Wielu naszych pracowników miało możliwość brać udział w międzynarodowych transferach, które są doskonałym sposobem na rozwój kompetencji językowych i technicznych oraz przygodą, którą na pewno będą wspominać przez długi czas. Rozwijając naszych pracowników, staramy się zapewnić różnorodne obowiązki, stymulujące zadania i możliwości zaangażowania się w lokalne i międzynarodowe projekty. Każdy pracownik jest zobligowany do realizacji określonych celów i rezultatów na stanowisku pracy. W naszej firmie obowiązuje kultura ciągłej informacji zwrotnej, która pozwala na szybką reakcję w przypadku nie wypełniania obowiązków lub pogorszenia efektów pracy. Jeżeli wymagane obowiązki i zadania nie są przez pracownika realizowane przez dłuższy czas, to przełożony wprowadza program naprawczy. Taki program ma na celu wprowadzenie dodatkowych działań, aby poprawić wyniki w pracy. Jeżeli po takim planie w dalszym ciągu nie widać efektu poprawy, a pracownik nie wykazuje inicjatywy i zaangażowania do zmian, to musimy podjąć decyzję o rozstaniu z pracownikiem. Pozwolę jeszcze raz przypomnieć, że każda sytuacja jest indywidualna i wymaga osobnej analizy. Podejmując decyzje o rekrutacji, zawsze życzylibyśmy sobie, aby współpraca przebiegała długofalowo z każdym pracownikiem. Jeszcze raz bardzo dziękuję, że podzieliłeś się z nami swoją opinią. Pozdrawiam serdecznie, Dział HR Getinge Poznań

Zmęczona

Getinge to dobra firma na start, w administracji pracuje mnóstwo młodych ludzi dopiero co po studiach. Zdecydowanie nie polecam działu reklamacji. Praca nie na leży do trudnych, jednak atmosfera panująca w dziale jest fatalna. Dział DCU w poprzednim wpisie chwali się dobrymi ocenami z ankiety pracowniczej jednak uwazam,że jest to spowodowane jedynie tym,że większość pytań dotyczy firmy a nie działu w którym się pracuje. Co do rotacji pracowników-tak mała rotacja jest spowodowana ogromną ilością stazystow,którzy uciekają z firmy po kilku miesiącach, a nie są brani pod uwagę w statystykach. Do pracy w tym dziale nadają się osoby niemające własnego zdania, ślepo wykonujące bezsensowne zadania i z mocną psychiką. Codziennością jest obgadywanie za plecami pracowników oraz oczernianie podczas cotygodniowych spotkań. Celem pracy jest zamknięcie jak największej liczby reklamacji,a gdy nie ma zrobionego targetu należy mieć dobre wytlumaczenie. Awanse są dość czeste, jedynym warunkiem jest bycie koleżanką kierownictwa. Rozmowy miedzy pracownikami są źle widziane. Jako,że zespół DCU znajduje się w innym budynku, kilka kilometrów od siedziby firmy to owoce, jogurty i inne benefity nie są dostępne w tej lokalizacji. Nadgodziny i praca zdalna jest uznawana za nagrodę dla pracownika. Jako były pracownik zalecam wysłanie Pań managerek i dyrektorek (które oczywiście są starymi koleżankami) na szkolenie odnośnie mobbingu i zarządzania zespołem.

kara
@Zmęczona

Jako byly stazysta zdecydowanie potwierdzam ta opinie.

Dział DCU
@Zmęczona

Szanowna Zmęczona, dziękujemy, że podzieliłaś się z nami swoją opinią. Bardzo nam przykro, że w taki sposób odczuwasz swoje doświadczenie związane z pracą w dziale DCU. Odnosząc się do Twoich komentarzy: niestety, nie możemy się z Tobą zgodzić, że w naszej administracji pracuje mnóstwo młodych ludzi dopiero co po studiach. Średnia wieku dla pracowników wynosi 33,5 lat. Natomiast to prawda, że dział DCU oferuje młodym osobom możliwość zdobycia pierwszego zawodowego doświadczenia, m.in. dzięki obowiązującym w nim elastycznym godzinom pracy. Osoby te, po pozytywnym zakończeniu stażu, mają możliwość przejścia na stanowisko specjalisty. Niektórzy po odbyciu stażu, nie decydują się na kontynuowanie współpracy. Z uwagi na to, że dla większości z nich jest to pierwsze doświadczenie w pracy w dużej międzynarodowej korporacji, część osób może stwierdzić, że taka praca nie spełnia jednak ich oczekiwań (m.in. ze względu na dużą liczbę godzin przed komputerem, liczne procedury obowiązujące w firmie, ustandaryzowany charakter pracy itp.). Dlatego staramy się poznać oczekiwania drugiej strony i przedstawiamy opis wykonywanych zadań, jeszcze przed rozpoczęciem pracy/stażu. Wielu stażystów zostało i nadal u nas pracuje. W tym czasie awansowali oraz brali udział w różnorodnych projektach talentowych i transferowych, które umożliwiły im rozwój. Odnosząc się do wspomnianego przez Ciebie badania satysfakcji pracowników: ankieta nie była skierowana wyłącznie na ocenę firmy. Co najmniej 15 pytań dotyczyło bezpośredniego przełożonego oraz zespołu pracownika. Dodatkowo, aby upewnić się, co do wyników ankiet, w dziale DCU zostały zorganizowane spotkania, podczas których omówiliśmy ankiety, zebraliśmy pomysły na usprawnienia i wdrożyliśmy nowe projekty, m.in. w DCU wybraliśmy nowych dostawców jedzenia, stworzyliśmy skrzynki na opinie pracowników, zorganizowaliśmy wyjścia integracyjne wg pomysłów z głosowania, doposażyliśmy biura oraz podjęliśmy nowe działania marketingowe. To prawda, że praca w dziale DCU cechuje się powtarzalnością. Jednak nie możemy się z Tobą zgodzić, że chodzi w niej o „ślepe wykonywanie bezsensownych zadań.” Getinge jest firmą produkująca sprzęt medyczny, m.in. respiratory, lampy, stoły operacyjne i sterylizatory. Przestrzeganie procedur i zgodności wymagań jednostek międzynarodowych jest nadrzędne. Szkolenia z tych procedur są bogate w przykłady z codziennego życia pacjentów, żeby uzmysłowić osobie rozpatrującej zgłoszenia znaczenie jej codziennej pracy. Praca w DCU wymaga dużego skupienia, świadomości oraz odpowiedzialności. Z jednej strony polega na realizacji ustandaryzowanych zadań określonych przez wymagania i standardy rynku medycznego, w tym liczne regulacje prawne. Z drugiej strony, daje możliwość doskonalenie swoich umiejętności analitycznych, zdobycia wiedzy w zakresie funkcjonowania sprzętów medycznych oraz doświadczenia we współpracy z zakładami produkcyjnymi z całego świata m.in. ze Szwecji, Francji, Niemiec czy jednostkami serwisowymi ze Stanów Zjednoczonych i Japonii. Należy pamiętać, że zadania wykonywanie przez osoby z działu DCU przekładają się bezpośrednio na doskonalenie naszych produktów oraz na poziom satysfakcji klienta. Szczególnie w czasie panującej pandemii, biorąc pod uwagę liczbę sprzętu medycznego potrzebnej do ratowania ludzkiego życia, ich jakość i niezawodność jest kluczowa. Tym bardziej ciężko nam się zgodzić z Twoim stwierdzeniem o wykonywaniu „bezsensownych zadań”.

Dział DCU
@Dział DCU

Bardzo nam przykro, że cotygodniowe spotkania zespołu są przez Ciebie tak odbierane. Są one szansą na omówienie aktualnych spraw oraz problemów. Ich celem jest szukanie rozwiązań. Pracownicy mogą podzielić się swoją opinią, doświadczeniami i podsumować wspólną pracę. Należy podkreślić, że praca specjalisty w dziale DCU jest pracą mierzalną. Firma określa wskaźniki efektywności (KPI), a nasza praca oraz jej rezultaty są monitorowane na spotkaniach działowych. Pomaga to w spełnianiu celów wyznaczonych przez firmę, dział oraz celów osobistych. Monitorowanie naszych postępów pomaga nam szybko i sprawie reagować na aktualną sytuację. Dzięki cotygodniowym spotkaniom uczymy się od siebie – zarówno na błędach, jak i sukcesach. Co do wspomnianych przez Ciebie awansów, to w dziale DCU rzeczywiście miały one miejsce. W ciągu ostatniego roku awansowało 7 osób z 30-osobowego działu (część stażystów została z nami i obecnie pełni obowiązki specjalistów, pojawiły się stanowiska koordynatorów, starszych specjalistów oraz przejścia między działami). Awansowały osoby, które zapracowały na ten kolejny krok – miały wybitne wyniki w pracy oraz wykazywały się proaktywnością (widoczną między innymi podczas cotygodniowych spotkań). Jednocześnie, w momencie ich awansu, pozostali pracownicy otrzymali informację wyjaśniającą, dlaczego te osoby zostały awansowane. Nie możemy się z Tobą zgodzić, że „Rozmowy między pracownikami są źle widziane”. Z naszych obserwacji wiemy, że pracownicy normalnie ze sobą rozmawiają (chodzą wspólnie na kawę, żartują na głos i piszą ze sobą na Skypie). Takie zachowanie nie jest u nas źle postrzegane. Warto jednak zauważyć, że osoby w dziale DCU pracują na open space. A ponieważ charakter naszej pracy wymaga skupienia i uwagi, dla części pracowników częste rozmowy mogą być rozpraszające. Warto pamiętać o tym i mieć na względzie dobro wszystkich pracowników . Wszystkie wspomniane przez Ciebie benefity (owoce, jogurty, kanapki) są już bezpośrednio dostarczane do działu DCU. Pomimo zewnętrznej lokalizacji, każdy nasz pracownik ma również możliwość udziału w firmowych wydarzeniach np. z okazji tegorocznego Dnia Kobiet wszystkie Panie, również z działu DCU, miały możliwość uczestniczyć w kursie samoobrony oraz wizażu. Niestety, nie mogę się zgodzić z Twoją opinią, że „nadgodziny i praca zdalna są uznawana za nagrodę dla pracownika”. W obecnej sytuacji, czyli wprowadzonym w Polsce stanie epidemii, większość działu pracuje zdalnie, a każdy pracownik został wyposażony w niezbędny do tego sprzęt. Nadgodziny są dostępne w wyjątkowych sytuacjach, np. przed audytami. W normalnym trybie pracownicy realizują swoją pracę w ciągu ustawowych 8 godzin. Nasza firma zachęca pracowników do zachowania balansu między pracą a życiem prywatnym. Jeszcze raz dziękujemy, że podzieliłaś się z nami swoją opinią. Jest ona dla nas bardzo cenna. Przykładamy dużą wagę do ciągłego doskonalenia naszych procesów. Dlatego opinie, takie jak Twoje, są dla nas bezcennym źródłem informacji. Pozdrawiamy serdecznie, Dział DCU Getinge Poznań

Anton

Witam, niedawno dołączyłem firmy. Praca jest spoko, nie ma stresu. Ludzie w porządku, kierownicy też. Dużo dodatków do pracy np. owoce, kanapki, jogurty. Darmowy autobus do firmy. Jestem zadowolony

@Anton

Szanowny Anton, bardzo dziękujemy za Twoja opinię. Opinie takie jak ta, pokazują nam, że to co robimy, jest doceniane przez pracowników i odpowiada na ich potrzeby. Życzymy Tobie kolejnych dobrych chwil w Getinge! Pozdrawiam serdecznie, Getinge Poznań

Getinge

Dzień dobry @Ajajaj, zupełnie nie rozumiemy czego dotyczy Twój wpis. Prawdopodobnie zaszła pomyłka i nie odnosi się on do naszej firmy. Pozdrawiamy serdecznie, Getinge Poznań

ona
@Anton

czy obecnie przyjmuja do pracy i jakie zarobki oferuja

@ona

Szanowna ona, Cieszymy się z Twojego zainteresowania firmą Getinge:) Zachęcamy Cię do kontaktu bezpośrednio z nami, aby ustalić jakimi stanowiskami jesteś zainteresowana: gspl-rekrutacja@getinge.com/ 691 364 179 lub poprzez OLX, czy fb. Chętnie udzielimy Tobie bezpośrednio informacji dotyczących szczegółów finansowych oraz bonusowych. Pozdrawiam serdecznie, Getinge Poznań

Nowa

Płaca w Getinge niska wynagrodzenie podstawowe to 1700 zł na rękę plus premia 300 zł którą szybko można stracić. Warunki pracy? Latem na hali gorąco ponad 30 stopni, zimą zimno gdyż bramy otwierane dla samochodów dostawczych nie mają żadnych zasłon i zimno odczuwane jest w całej hali. Pracujesz na jednym stanowisku a zaraz mogą Cię przerzucić na inne możesz tez zamiatac hale albo scierac kurz z regałów po prostu robisz wszystko. W firmie Getinge nie możesz chorować jeśli to zrobisz stracisz premie zarówno miesięczną jak i automatycznie kwartalna. W firmie dyskryminuje się w ten sposob pracowników produkcyjnych odbierajac im prawo do ochrony zdrowia i inaczej traktujac niz pracowników biurowych (oni nie maja premi co oczywiście nie oznacza nizszej pensji i mają prawo do zwolnień lekarskich). Myślę że ta sprawą powinien zająć się sąd pracy bo czy można zabrać pracownikowi pieniądze za to że zachoruje? Praca w firmie na produkcji jest dla tych którzy nie mają innego wyjścia.

@Nowa

Witaj Nowa, Wynagrodzenie początkowe na chwilę obecną dla operatora produkcji jest prawie dwukrotnie wyższe niż wspomniane przez Ciebie wynagrodzenie. Przypomnę praca od poniedziałku do piątku w godzinach 6:00-14:00. Nadgodziny płatne od pierwszej godziny + 100%. Wynagrodzenie to może się bardzo szybko zmienić, jeżeli tylko chcesz uczyć się nowych stacji, otrzymujesz regularnie podwyżki w ramach programu wartościowania stanowisk. Dodatkowo w każdym roku, w kwietniu pracownik otrzymuje podwyżkę po ocenach okresowych. Mamy premię. Jest ona uzależniona od wskaźników, wśród nich jest m.in. absencja pracownika. Wskaźniki do systemu premiowego były opracowywanie wspólnie z pracownikami produkcji, gdzie należało znaleźć kompromis pomiędzy osobami, które nadużywają systemu, a które sumiennie i regularnie chodzą do pracy. Sami pracownicy potwierdzili konieczność utrzymania wskaźnika absencji, gdyż uznali, że jest to sprawiedliwe. Latem- robimy co możemy, aby pracownikom pracowało się przyjemniej: - w dni wyższej temperatury pracownicy codziennie mieli dostawę lodów - pojawiły się kurtyny wodne, dodatkowe wentylatory, leżaki - pracownicy co godzinę mieli przerwy od pracy Zachęcam Cię do zgłaszania swoich propozycji np. co do zmiany systemu premiowego czy pomysłów na obniżenie temperatury – chętnie wsłuchamy się w to, co pracownik chciałby usprawnić. Pozdrawiam, HR Getinge Poznań

Koziołek Matołek
@Getinge Poznań

Witam Kto pozwoli uczyć się nowych stacji- Regularne podwyżki ? :) wartościowanie stanowisk ? :)Premia uzależniona od wskaźników jakich ? Premie dodajcie do podstawy. "Sami pracownicy potwierdzili konieczność utrzymania wskaźnika absencji," .chyba zostali postawieni przed faktem. ---------------------------------------------------------------------------------------------

@Koziołek Matołek

@ Witaj Koziołek, Pracownicy są zachęcani przez bezpośrednich przełożonych oraz Kierownika Produkcji. Jeżeli masz poczucie, że Twój potencjał nie jest wykorzystywany zapraszam Cię do poinformowania np. bezpośredniego przełożonego, dział HR, są również inne możliwości rozwoju- jak np. zgłoszenie się na zagraniczny wyjazd transferowy. Podwyżki pracownicy otrzymują w zależności od zdobywanych umiejętności- ostatnie aneksy były wydawane 3 tygodnie temu, w nawiązaniu do wartościowania stanowisk. Wszystkie wskaźniki znajdziesz w Regulaminie Wynagradzania, z którym pracownik zapoznaje się już pierwszego dnia pracy. Wskaźniki też są dostępne na produkcji. Gdyby system wymagał jakiegokolwiek komentarza czy wyjaśnienia- serdecznie zapraszam do działu HR. Nie zgodzę się z Tobą, iż pracownicy zostali postawieni przed faktem dokonanym. W dziale HR nadal mamy dostępne anonimowe ankiety weryfikujące poziom zadowolenia z systemu premiowego oraz propozycje co do wskaźników premiowych. Było to już jakiś czas temu, naturalne jest więc, że jeżeli ktoś dołącza do zespołu, zostaje z systemem zapoznany- niemniej ma możliwość zgłaszania propozycji zmian- sam dyrektor generalny wspominał na jednym ze spotkań- pracowniku jeżeli chcesz zmiany- przyjdź z jej propozycją. Pozdrawiam serdecznie, Getinge Poznań

Mmm
@Getinge Poznań

Witam. Jestem zainteresiwany pracę jako operator produkcji. Proszę o podanie wynagrodzenia netto za przepracowany miesiąc bez nadgodzin z premią? Z gory serdecznie dziękuję.

@Mmm

Szanowny Mmm, Cieszymy się z Twojego zainteresowania firmą Getinge. Zachęcamy Cię do kontaktu z nami: gspl-rekrutacja@getinge.com/ 61 630 99 01 lub poprzez OLX, czy fb. Chętnie udzielimy Tobie bezpośrednio informacji dotyczących szczegółów finansowych oraz bonusowych. Pozdrawiam serdecznie, Getinge Poznań

Mmm

@Mmm

happygirl

Getinge to najgorsza firma w jakiej kiedykowiek pracowałam. Akurat ja nie byłam na pradukcji, ale w dziale DCU, czyli w dziale reklamacji. Atomsfera tam to tragedia. Nikt do nikgogo nie może odezwać się ani słowem, bo krzywo się na Ciebie patrzą. (usunięte przez administratora) Wyzywanie to codzienność, zmuszanie do odpisywania na maile w weekendy oraz na delegacjach. Problemy z płaceniem za nadgodziny(usunięte przez administratora) Naprawdę odradzam to miejsce dopóki nie zmieni się kadra zarządzająca. Rotacja jest niesamowita, bo nawet stażyści nie chcą tam zostawać na dłuższy okres czasu. Jeżeli macie swoją godność i poczucie własnej wartości to omijajcie dział DCU szerokim łukiem.

happy
@happygirl

serio tak jest? współczuje Ja na szczęście pracuję w fabryce, nie doświadczyłem takich akcji

erni
@happygirl

Na jakim stanowisku pracowałaś w dziale jakości? Pytam, bo teraz poszukują specjalisty ds. jakości i bezpieczeństwa w Komornikach i zastanawiam się czy nie aplikować.

DCU Team
@happygirl

Szanowna happygirl, Dziękujemy Ci za opinię. Bardzo nam przykro, że tak oceniasz pracę w tym zespole. Staramy się jako zespół i równolegle jako kierownictwo działu, budować atmosferę otwartości i zaufania. Jesteśmy po badaniu satysfakcji pracowników i zespołowym omówieniu wyników, zebraniu pomysłów co możemy robić jako firma, kierownictwo i pracownicy, aby pracowało nam się lepiej. Zachęcamy pracowników do zgłaszania pomysłów zmiany i usprawnień osobiście lub anonimowo. Wynagrodzenie za pracę w nadgodzinach jest regularnie wypłacane, lub godziny te są odbierane w zależności od decyzji pracownika. Sprawdziliśmy poziom rotacji, za ostatni rok dla tego działu to 5,4%, w porównaniu z rynkowymi statystykami, myślę, że jest to dobry wynik. Dodatkowo mamy stażystów, którzy regularnie, w wolnym czasie studenckim do nas wracają. Mamy świadomość, że możemy być lepsi, dlatego tez od ponad roku wdrożyliśmy regularne spotkania z pracownikami, aby zmieniać się i tworzyć przyjazną atmosferę i warunki pracy. DCU Team

happymom

Czy firma jest przyjazna mamom małych dzieci? Nie ma problemów z ew. opieką na chore dziecko? Jesienią i zimą nie da się uniknąć infekcji... Jak wygląda sprawa z umowami: po jakim czasie przechodzi się na czas nieokreślony? Czy praca w dziale jakości w Komornikach to praca stacjonarna, typowo biurowa, czy pracownicy są wysyłani na szkolenia poza godzinami pracy?

Aneta
@happymom

@happymom Nie jestem w stanie udzielić Ci odpowiedzi. Ale pozwolę sobie zapytać, czy może już aplikowalaś do Getinge IC Productin? Daj koniecznie znać!

Grs
@happymom

Ta firma nie jest przyjazna nikomu. Naprawdę, przekona się o tym każdy który się tam zatrudni i zobaczy na własne oczy co się tam dzieje i jakie są faktycznie warunki pracy.

Nick1
@happymom

Fabryka jest w Plewiskach. Tobie chodzi chyba o dział reklamacji. Ciężko powiedzieć jak tam jest pracując w fabryce.

@happymom

Droga Happymom, Sama jestem mamą dwójki dzieci, więc wiem z czym to się wiąże. Nigdy nie miałam problemu z wzięciem opieki. Podobnie sytuacja ma się z powrotem po urlopie rodzicielskim. Dbamy o to, aby wracająca mama bezpiecznie odnalazła się w nowej rzeczywistości. Są też osoby, które pracują na część etatu – gdy wymaga tego sytuacja rodzinna. Oferujemy również pracę w elastycznych godzinach oraz możliwość pracy zdalnej. Podczas urlopu rodzicielskiego, zachęcamy do uczestnictwa w integracjach i eventach firmowych, aby utrzymywać kontakt z pracownikiem. Po powrocie, czekamy z upominkiem dla młodego rodzica. Świętujemy wspólnie w kuchni przy słodkościach . Jeżeli pytasz o rodzaje umów, pracownicy zazwyczaj po roku otrzymują umowę na czas nieokreślony (z możliwością dostosowania zgodnie z potrzebami pracownika). W dziale do którego chcesz aplikować, praca jest stacjonarna, nie wymaga zaangażowania poza godzinami pracy. Jeżeli będziesz chciała, jest możliwość szkoleń zagranicznych, aby lepiej poznać produkty, którymi się zajmujemy. Pozdrawiam, Justyna HR Getinge Poznań

Bella

Słuchajcie ludziska którzy chcą sie zatrudnić w Getinge.Jesli nie dostaniecie się na Miraia ,nie liczcie na dobrą kasę. Bo kierownictwo tylko ten dział docenia .Oni zarabiaja najwiecej chociaż wszyscy pracujemy na jedno.Ale oni i tak sa stawiani na 1 miejscu.

@Bella

Szanowna Bello, Nie mogę się z Panią zgodzić, że osoby pracujące na linii Mirai zarabiają najwięcej. Nasza firma oferuje wynagrodzenie zgodne z kompetencjami pracowników. Na produkcji mamy tzw. wartościowanie stanowisk. Program zakłada, że wynagrodzenie pracownika rośnie w miarę poszerzania wiedzy i umiejętności. Celem wartościowania stanowisk jest zachęcenie pracownika do rozwoju. Jeżeli ktoś chce się uczyć i rozwijać – dostaje wyższe wynagrodzenie. Korzystają na tym dwie strony pracownik oraz pracodawca. Regularnie przyglądamy się temu i pracownicy otrzymują aneksy zmieniające wynagrodzenie. Jeżeli uważasz, że program nie funkcjonuje właściwie zachęcam Cię serdecznie do zgłoszenia osobiście do działu HR, lub anonimowo w skrzynce pytań. Pozdrawiam, HR Getinge Poznań

Zostaw merytoryczną opinię o Getinge IC Productin Poland - Plewiska

• Jak się pracuje w Getinge IC Productin Poland?

Zobacz opinie na temat firmy Getinge IC Productin Poland tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 15.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Getinge IC Productin Poland?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 1 to opinie pozytywne, 10 to opinie negatywne, a 0 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Getinge IC Productin Poland