Opinie o EWE Energia Sp. z o.o. w Międzyrzecz

Poniżej przeczytasz opinie byłych i aktualnych pracowników o firmie EWE Energia Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do podjęcia pracy w firmie EWE Energia Sp. z o.o. na temat rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Energia, paliwo, media - wydobywanie gazu ziemnego

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o EWE Energia Sp. z o.o. w Międzyrzecz

Ex

Brak dostępu do szkoleń zewnętrznych. Firma chyba wychodzi z założenia rodem z XX wieku, że jak pracownik podniesie swoje kwalifikacje, to prędzej odejdzie. A innych pomysłów na zatrzymanie pracownika nie ma. Za to wewnętrznych szkoleń z wartości, prania mózgów, organizacji czasu etc. aż pod sufit. A jedyny wniosek np. ze szkolenia z organizacji jest taki, że szkoda czasu pracy na takie szkolenia.

@HR

To na jakie wtedy stanowisko można awansować? Czy taka zmiana etatu zawsze wiąże się z lepszą pensją? Jeśli jest to możliwe to proszę o podanie kwoty, która wchodzi w grę.

Czy EWE Energia Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

@HR

Dziękuję za informację, że staż jest rozpatrywany indywidualnie. Czy tak samo indywidualne jest podejście do płacenia za staż? W sensie, że jeden stażysta może otrzymywać stażowe, a inny nie, zależy, jak się z Wami będzie dogadywał na rozmowie? Czy macie to jednoznacznie ustalone, że płacicie, bądź też nie wszystkim stażystom tak samo?

Czytam właśnie ogłoszenie dla specjalisty ds. sprzedaży i pierwsze co przychodzi mi na myśl w oferowanych narzędziach (usunięte przez administratora) to auto służbowe. Tym bardziej, że to praca mobilna. Ale czy firma udostępnia coś jeszcze, może telefon albo laptop? Tak jak pisałem to praca mobilna, a firma oferuje home office, więc dajcie znać jak wygląda to w praktyce.

HR Nowy wpis

Jeśli chodzi o narzędzia służbowe to na każdym stanowisku w naszej firmie pracownik otrzymuje służbowy laptop oraz telefon komórkowy. Na stanowisku Specjalisty ds. Sprzedaży jest to również samochód służbowy. Osoby na tym stanowisku mieszkają w różnych częściach Polski i w ramach swoich obowiązków jeżdżą również bezpośrednio do klientów. Jednak gdy mają tzw. dzień biurowy, wtedy nie muszą jechać bezpośrednio do biura, ale mogą te obowiązki wykonywać zdalnie z domu.

@HR

Co do narzędzi pracy to ja mam pytania o pracę jako administrator sieci i systemów IT. Czy jak firma oferuje elektronikę do pracy, ale jest ona poniżej moich oczekiwań, a ma prywatnie lepszy sprzęt, to można pracować zdalnie na tym własnym? Tu w ofercie w sieci też jest info o nowoczesnych narzędziach pracy, no ale różnie to bywa.

@Ex

co do tych szkoleń zewnętrznych podałeś przypuszczenie. To w sumie nikt wprost tematu nie poruszał jeszcze? Nie wyjaśniali wprost dlaczego nie są organizowane?

Co w zamian sugerujesz? Jeśli uważasz, że firma podnosi kwalifikacje pracowników, to napisz proszę w jaki sposób, poprzez jakie szkolenia?

HR

Firma stawia rozwój pracowników na pierwszym miejscu. W ostatnich latach zorganizowane były długoterminowe akademie zarówno dla kadry zarządzającej, jak i specjalistów, gdzie przez kilka miesięcy zdobywali wiedzę i umiejętności z zakresu kompetencji miękkich i branżowych. Każdy z pracowników ma możliwość zgłoszenia potrzeby szkoleniowej dla siebie i w porozumieniu ze swoim przełożonym uczestniczy w wybranych przez siebie szkoleniach. Dodatkowo zespół HR również wychodzi z inicjatywą i proponuje udział w szkoleniach z zakresu poszerzania swojej wiedzy specjalistycznej i branżowej.

@HR

Serio, przez kilka miesięcy? Brzmi fajnie, a czy ta akademia to działała w godzinach pracy, czy raczej po pracy?? I za czas na tej nauce to była płacowa pensja, jakby była to normalna praca?? I czy jak pracownik zrobi te szkolenia i akademie, to potem można na podstawie tego dostać awans??

HR

Wszystkie nasze szkolenia, dotyczy to również zajęć Akademii Talentów, czy Akademii Lidera, odbywają się w czasie godzin pracy. Czas poświęcony na zdobywanie nowej wiedzy w ramach organizowanych przez firmę szkoleń, jest liczony jako czas pracy. Co do dalszej drogi zawodowej absolwentów Akademii, to każdy przypadek jest rozpatrywany indywidualnie, zależy to również od aktualnych potrzeb biznesowych firmy. Aczkolwiek kilka z osób, które ukończyły Akademię zmieniło stanowiska w firmie po zakończeniu zajęć.

@HR

Czy EWE Energia Sp. z o.o. organizuje staże dla studentów?

HR

Każdy wniosek o staż rozpatrujemy indywidualnie, w zależności od naszych możliwości. Osoby zainteresowane stażem zapraszamy do kontaktu praca@ewe.pl

@HR

No ja też zastanawiam się nad aplikacją. Ale ja jednak dopytam o staz, czy jak sie jest studentem i chciałabym taki staż odbyć, to jest opcja na niepełen etat i elastyczne godziny, aby dopasować go do planu zajęć? I czy staż jest tu płatny, czy bezpłatny??

HR

Każdy wniosek o staż rozpatrujemy indywidualnie. Zapraszamy do kontaktu praca@ewe.pl

Kama

Ktoś mi powiedział, że tu warto poszukać pracy zdalnej i widzę, że sami piszecie o tym i jest rzeczywiście w ogłoszeniu na młodszego specjalistę ds. windykacji podana taka opcja. Jak to jest z tym czasem pracy tylko, czy naprawdę jest taki elastyczny? Mogę wybrać, kiedy chce pracować czy ilość spraw jakoś to narzuca?

@Kama

Mamy elastyczne godziny rozpoczęcia pracy (dzień można zacząć między 7.00 a 10.00), a także mamy możliwość pracowania od poniedziałku do czwartku po 8,5h i w piątek pracuje się krócej - 6h. Wszystko jest do ustalenia z bezpośrednim przełożonym.

Helena
@HR

Ale to każdy pojedynczo może zadecydować, o której chce zacząć i ile chce pracować danego dnia? Czy jednak całym zespołem trzeba się dogadać? Dajcie znać, bo będę składała CV i chcę wiedzieć, co być może mnie czeka...

Jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w firmie EWE Energia Sp. z o.o. na stanowisko (Młodszy) Specjalista ds. Windykacji (m/k)? Czy przeprowadzana jest wstępna rozmowa telefoniczna?
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
handlarz

nie polecam... podpisuje z klientami umowy - prowizja i wypłata na czas, ale pozniej klienci wydzwaniaja/pisza do mnie bo nie dostaja faktur na czas - opoznienie nawet po kilka miesiecy lub dostaja na jakies dziwne kwoty. Zglaszam to do odpowiedniego dzialu i po kilka tygodni nic-cisza, a klient znowu wydzwania i tak co miesiac.

Na jakie benefity można liczyć w EWE Energia Sp. z o.o.?

To między innymi: ubezpieczenie grupowe, prywatna opieka medyczna, dofinansowanie do wczasów, dofinansowanie do karty Multisport, karty podarunkowe na święta, program wsparcia psychologicznego

Irena

Hej, mam parę pytanek właśnie o benefity w EWE :D Jak wygląda dofinansowanie do wczasów i do karty multisport? Jaką część dopłaca pracodawca? Jak wyglądają karty podarunkowe na święta? Na czym polega program wsparcia psychologicznego?

Atrament

- umowę o pracę w stabilnym międzynarodowym energetycznym koncernie - indywidualny plan rozwoju rozwijający Twoje umiejętności – szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne - ubezpieczenia zdrowotne, prywatną opiekę medyczną (LUXMED) - świadczenia z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych, a w nim m.in. dopłaty do wypoczynku dla Ciebie i Twoich dzieci, karty - przedpłacone, karta Multisport - program wsparcia psychologicznego - możliwość pracy zdalnej lub pracę hybrydową (nasze biuro mieści się w Poznaniu)

Aleksandra
@Atrament

Na czym polega program wsparcia psychologicznego?

@Aleksandra

Program wsparcia psychologicznego EAP jest kierowany do pracowników oraz ich najbliższych. W chwili, gdy mają jakieś trudności w życiu zawodowym lub prywatnym mogą skontaktować się telefonicznie lub mailowo z osobą do tego przygotowaną. W ten sposób mogą uzyskać poradę lub zostać pokierowani dalej. Oprócz tego EAP co miesiąc organizuje webinary oraz przygotowuje newslettery o tematyce psychologicznej, do których każdy z pracowników ma dostęp.

@HR

Cel jest prosty. Jak pracownik ma problem z firmą, to ma uwierzyć, że to jego wina a firma jest wspaniała

Jaś

Czy to jakaś akcja EWE wszystkie pozytywne wpisy z jednego okresu???

Halina
@Jaś

No rzeczywiście to ciekawe zwłaszcza że nie ma żadnych konkretów a może zmieniło się tam coś na lepsze ?? A Ty tam pracujesz jaką masz opinię i co byś powiedział o tych opiniach ??

W jaki sposób rozwiązany jest problem nadgodzin w firmie EWE Energia Sp. z o.o.? Są one dodatkowo płatne czy może jest możliwość odbioru godzin?

Zazwyczaj się odbiera, ale jest możliwość również otrzymania zapłaty po ustaleniu z przełożonym.

Kamila

i wtedy płacą tak jak w KP? Dużo ich występuje?

@Kamila

To zależy od działu, obowiązków, ilości jednoznacznie nie można podać, ale ogólnie nie jest tego bardzo dużo.

Kamila

Rozumiem a byłaby tylko jeszcze opcja przybliżenia, na którym może się ich najwięcej pojawić, a na którym można być spokojnym, że raczej nie wystąpią?

Jak wygląda praca na stanowisku Specjalista ds. Marketingu? Mogłaby osoba z tego stanowiska opowiedzieć o swoich obowiązkach i ogólnie o pracy w EWE Energia Sp. z o.o.?

Zespół pomocny i przyjaźnie nastawiony. Pracuje się dobrze, miła atmosfera zawsze towarzyszy. Każdy w zespole jest odpowiedzialny za inny obszar. Obowiązki są podzielone, więc praca przebiega w miarę sprawnie. W razie trudności zespół służy pomocą przy trudniejszym projekcie. Nie ma "to nie mój obszar, radź sobie sam" - jesteśmy zespołem i odpowiedzialność bierzemy wspólnie.

Dobry pracodawca o stabilnej pozycji na rynku. Dba o pracowników. Są różnego rodzaju benefity, elastyczne podejście, możliwość pracy HO.

Ola

Polecam firmę EWE. Dobry pracodawca.

Jola

Bardzo dobry pracodawca, dający możliwość rozwoju.

Indywidualne podejście do pracowników, systemy szkoleń, cenefity w postaci pomocy lekarskiej i psychologa, dofinanowanie do wczasów i dla dzieci bony na świeta. Polecam.

Firma godna polecenia, fajni ludzie i dobre zarobki.

Świetna firma. Każdy chętny do pomocy. Załoga to osoby z mega doświadczeniem którym chętnie się dzielą. Atrakcyjne wynagrodzenie, duży pakiet benefitów pozapłacowych. Polecam poszukującym pracy.

Bełkot

Firma o ugruntowanej i stabilnej pozycji na rynku. Atrakcyjne wynagrodzenie, duży pakiet benefitów pozapłacowych. Ciekawe inicjatywy pracodawcy ale i również pracowników dla pracowników. Przyjazna atmosfera, dobre warunki pracy i elastyczne warunki

Ciekawa obsługa klienta, jak dzwonię to trafiam na kompetentnych ludzi, którzy zawsze odpowiadają na moje pytania. Oby więcej takich pracowników :-)

Firma nie za duża, nie za mała, z dużymi ambicjami. Ludzie ciekawi i pracowici. Atmosfera jest fajna. HR robi całkiem dużo ciekawych rzeczy dla pracowników. Są szkolenia, są ciekawe projekty.

Tomasz

Fajne miejsce na realizację swoich pomysłów, rozwój, dobry system premiowy, a przede wszystkim przyjazna atmosfera, co jest coraz rzadszym zjawiskiem w korpo.

Dobre zarobki, dużo benefitów, opieka medyczna w Luxmed, dodatki do wynagrodzenia. Polecam EWE

Zostaw merytoryczną opinię o EWE Energia Sp. z o.o. - Międzyrzecz

• Jak się pracuje w EWE Energia Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy EWE Energia Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 22.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w EWE Energia Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 21, z czego 13 to opinie pozytywne, 5 to opinie negatywne, a 3 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

EWE Energia Sp. z o.o.