Opinie o Clariant w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Clariant. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Clariant o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Chemia organiczna, nieorganiczna i przemysłowa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Clariant w Łódź

Niewolnica logistyki

Postaram się aby moja opinia była obiektywna- praca dotyczy działu logistyki Plusy: liczne szkolenia, dofinansowanie do języka obcego - Nie języków tylko języka zaznaczam!- niewielkie bo musisz dopłacić of koz:) , nauczysz się dobrze systemu SAP, dobre szkolenia onboardingowe- każdy nowy pracownik ma czas na naukę, firma nie wrzuca ludzi na głęboką wodę pod tym względem, wyjazdy zagraniczne- musisz być elastyczna/elastyczny- z dnia na dzien dowiadujesz się o wyjeżdzie - aczkolwiek nie zawsze Minusy- słowo mówione nie równa się słowu pisanemu, więc jeśli coś ustalasz z managierem , pamiętaj zawsze na mailu, bo póżniej Ci powie, że nie było takiej rozmowy, brak asertywności ze strony managerów , czyli godzą się na wszystko co mówi im zarząd w Szwajcarii :) przekłada się to na natlok pracy, jak już wspomniano bardzo duża ilość pracy, nie raz nie do ogarnięcia, więc idziemy na ilość a nie jakość , pamiętaj musi być TANIO!! , brak umiejętności " soft skills " niektórych managierów, częste używanie niecenzurowanego słownictwa przez jednego managiera , nie będę mówiłą kogo, bo szkoda na to nerwów, wynagrodzenie - tak jak mówiła pipi lan- zgadzam się jak się dogadasz tak masz, nie licz na duże podwyżki, owszem są obietnice ale nic poza tym, obietnice służą to tego aby Cię zmotywować i wycisnąć z Ciebie wszystkie soki jak z Cytryny! , jedna uwaga odnośnie zarobków: bardzo duże różnice między wynagrodzeniami, czyli jedna osoba ma biede pracując w tej firmie druga eldorado, Ponadto chciałabym podkreślić , iż wypowiedzi Paweł, Bożena i Adam to kadra zarządzająca- jedna uwaga: przydałoby się pisać bardziej obiektywnie a nie w samych superlatywach i jeden Hit: w tej firmie właściwie na wszystko mówi się challenge i że będzie super- nie do końca jest.... dużo do poprawy ..., Podsumowanie: Jeśli nie masz doświadczenia a znasz język niemiecki, hiszpanski czy inny europejski, firma jest otwarta na takich ludzi ktorzy chcą je zdobyc, zarobki jak łódzki rynek całkiem niezłe - ale szczegóły w minusach, moja ocena to 4-. Pozdrawiam, Niewolnica logistyki

Michael
@Niewolnica logistyki

Niewolnico Izauro - czy gdyby firma dołożyłaby Ci kilka stówek to byłabyś zadowolona ?

Niewolnica Logistyki
@Michael

Do Michaela : jedna uwaga nie jestem Izaura , a po drugie to się szanuję więc o podwyżkę nie proszę .

Stefania
@Michael

Michael, niewolnica nie pisała o swoich zarobkach tylko ogólnie, że są bardzo zróżnicowane za tą sama pracę. Poza tym pokazała pracę logistyce dość obiektywnie, nadmieniła dobre rzeczy i bolączki.

Jack Strong

Faktycznie nie jest tak źle, jak nie którzy próbują to przedstawić. W takich firmach trzeba umieć żyć, jeśli się tego nauczysz to przetrwasz. Po prostu nudna praca biurowa. Nie ma większego znaczenia jaki dział ponieważ jest to klepanie w SAP i Outlook. Związku z tradycyjnie postrzeganą logistyką praca ta nie ma żadnego. Logistyk z firm produkcyjnych i dystrybucyjnych bez problemu poradzi sobie w Clariant Services, ale odwrotnie to nie zadziała. Prawdziwy magazyn zje teoretyków z SSC w kilka dni, a swoje instrukcje będą mogli odłożyć na półkę wraz z Opowieściami z Narnii.

Pawel

Jeśli mówimy o płacach i warunkach pracy to moim zdaniem Clariant wyróżnia się bardzo pozytywnie spośród innych pracodawców i SSC w Lodzi. Clariant to organizacja ucząca się i dynamicznie rosnąca, dlatego dla osób które chcą się rozwijać, jest tutaj wiele inicjatyw i treningów, firma chętnie inwestuje w pracowników. Oczywiście jest dużo pracy i wyzwań, ale sprawia to że jest jeszcze ciekawiej. Jest sporo transferów wiedzy i wyjazdów zagranicznych szczególnie w szybko rosnącym dziale Logistyki. W niektórych zespołach zdarzają się nadgodziny w innych nie, ale firma szanuje potrzebę Work Life Balance i dba o pracowników. Jest też sporo spotkań integracyjnych etc…Warto dać sobie szansę, dołączyć do zespołów i samemu się przekonać jak jest.

Bozena

Chętnie podzielę się także swoją opinią o pracy w firmie Clariant w Dziale Logistyki. Jest to stosunkowo nowy dział. Powstał niecałe 2 lata temu. Z uwagi na ilości obsługiwanych regionów i krajów praca jest wyzwaniem, ale właśnie dzięki temu zakresowi i pracy zespołowej każdy pracownik ma możliwość rozwijania swoich kompetencji w zakresie szeroko rozumianego procesu Order-to-Cash, wprowadzania rozwiązań i usprawnień, pracy w środowisku wielokulturowym czy rozwijania znajomości języków obcych. Bezcenną wartością są szkolenia. Do każdego pracownika podchodzi się bardzo indywidualnie. Jest miejsce na dialog i szukanie rozwiązań, jeżeli wymaga tego sytuacja. Ze swojej strony polecam pracę w firmie Clariant.

Pracownik Administracyjny

Bardzo nieprofesjonalne podejście rekrutera. Po umówieniu się na rozmowę telefoniczną z kandydatem Pani nie zadzwoniła. Zero kontaktu, chociażby smsa

?

logo firmy Programista maszyny CNC (K/M)
Dębica
Igloocar Sp. z o.o.
logo firmy Elektromonter ds. pomiarów elektroenergetycznych
Przedsiębiorstwo Portowe Sieć Sp. z o.o.
Leszno
logo firmy Elektronik / Mechatronik
Ludwigsfelde
BERGMAN Deutschland GmbH
Pipi L

Komentarz dot. pracy w LOGISTYCE (inne działy niekoniecznie) Plusy: możliwości rozwoju, niezłe wynagrodzenie (jeśli wynegocjujesz na początku), stabilność Minusy: monitoring z każdej strony, słaba kadra zarządzająca (brak odwagi do podejmowania decyzji i niestety brak kompetencji / wiedzy), podwyżki właściwe nierealne do wynegocjowania, składane obietnice bez pokrycia, robienie problemów ze zwolnień lekarskich, ogromna ilość pracy - intensywnie i wymagająco, nadgodziny (choć owszem płatne, czasem po prostu masz już dość) Podsumowanie: jeśli nie masz rodziny, uwielbiasz pracować i chętnie pracy poświęcasz swój wolny czas - jest to miejsce dla Ciebie! Natomiast jeśli cenisz swoje życie osobiste i towarzyskie oraz lubisz wiedzieć z wyprzedzeniem daty wyjazdów służbowych - nie ryzykuj - nic dobrego Cię tu nie spotka

babcia
@Pipi L

Prawdą jest to co napisała Pipi L.

@Pipi L

Do Pipi Praca w logistyce nigdy i nigdzie nie będzie łatwa, praktycznie codziennie zdarzają się wyzwania i niespodzianki, ale przecież jest to cała frajda z tej pracy i dlatego też zarabia się tu więcej niż w innych branżach. Jeśli ktoś szuka pracy, w której chce tylko przesiedzieć 8 godzin to stanowczo odradzam. Dla osób ambitnych firma ma otwarte ramiona, liczne szkolenia, dofinansowania kursów językowych, nagradza za inicjatywę, są zagraniczne transfery i inne bonusy... zdecydowanie ponad łódzki standard. Co do działu - nadgodziny są sporadyczne i płatne, a zaskakiwanie częstymi zwolnieniami lekarskimi nigdy nie jest miłe dla osób, z którymi się pracuje. Co do kadry menadżerskiej budowali dział praktycznie od zera więc odwagi im nie brakuje, a dodatkowo każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie w branży więc szczerze nie zgadzam się z Twoją opinią.

Niewolnica Logistyki
@Adam

" zarabia się więcej niż w innych branżach " - nie prawda ,w informatyce zarobisz więcej, " przesiedziec 8 godzin tylko - nie rób z siebie woła roboczego Polaku zacznij się szanować ! 8 godzin to pełen etat ? Może jesteś pracoholikiem? Ale ... Nie każdy jest ...." Ponadto dziki standard -owszem ale pamiętaj jak duże są różnice w zarobkach w tej firmie na tym samym stanowisku , Pozdrawiam , Niewolnica Logistyki

drive

Odradzam. Chyba, że nie chcesz mieć życia prywatnego. Jak powyżej-nie warto sprzedawać się za owoce raz w tygodniu ;)

Clariant Polska Sp. z o.o.
@drive

Drogi @drive dziękujemy, że podzieliłeś się swoją opinią. Specyfika naszej pracy wymaga pracy w godzinach nadliczbowych w określonych dniach miesiąca. Doceniamy i dziękujemy naszym pracownikom za wyrozumiałość i zaangażowanie w takich sytuacjach.

ciocia

Trudno powiedzieć, na pewno w miare dobra pensja ,ale bardzo absorbujaca praca,firma idzie w kierunku typowego korpo ,gdzie liczy się KPI , bałagan

maria

Niby wszystko fajnie, niezła kasa, socjal, płatne nadgodziny. Ale jesteś niewolnikiem. Radzę omijać Order Management, fatalnie zrobiona migracja procesu, ludzie masowo uciekają. Praca 13 godzin dziennie, w weekendy. Jeśli masz życie poza pracą, pasje i zainteresowania to nie warto się sprzedawać.

Jm

Dokładnie tak, firma jest normalna i dość sensowna, można tutaj się wiele nauczyć i mam nadzieję, że będzie istnieć

Gal Anonim

W końcu normalna międzynarodowa firma, a nie korpo-piekiełko. Fajni liderzy (pewnie fajni, bo im nikt każe głupot robić "dla zasady"), elastyczny czas pracy, logiczne decyzje, odważne decyzje managementu - ale nie pozbawione sensu. Socjal i pensja - standard. Pensja do uzgodnienia - wg kompetencji i potrzeby. Jeśli ktoś nie ma doświaczenia i uważa, że skoro zna angielski i drugi język, to jest panem świata - to się rozczaruje - w tej firmie każdy zna minimum 2 języki obce. Żeby dostać lepszą pensję, trzeba mieć pojęcie i doświadczenie. Atmosfera pracy jest ok, dobro i potrzeby pracownika się liczą, są rozmowy z managerem, rzadko się zdarzają sytuacje na ostrzu noża. Przy faux pas, olewaniu pracy etc - wylatujesz. Sprawa prosta. Nie ma swiętych krów. Są migracje, szkolenia również zagraniczne, bardzo dużo projektów. Pensja na start bez doświadczenia około 2500 netto, z doświadczeniem 3000 około, z 3-5 letnim doświadczeniem do 3500 zl netto, jeśli chodzi o specjalistow. HR-y mają bałagan i nie ogarniają - ale to w zasadzie w każdej korporacji w Łodzi. Chyba w kadrach pracują specyficzni ludzie po prostu... bardzo polecam, pracuję już rok i jest super.

am

Ja również niedługo zaczynam, fakt, bardzo fajne rozmowy, na wysokim poziomie. Jestem dobrej myśli :)

pga77

Jestem po dwóch rozmowach w Clariant w tym jedna w Aleksandrowie Łódzkim. Zostałem przyjęty i niedługo zaczynam. Był także test kompetencji i wiedzy dla mnie o średnim poziomie trudności. Podeście do kandydata bardzo indywidualne i dopasowane do predyspozycji i doświadczenia aplikującego. Interview bardzo ciekawe - fakt znajomość ang/niem na poziomie B2 to minimum ale mam wrażenie ze zamieniam korpo na fajną globalną firmę. Daje się wyczuć miłą atmosferę i brak wyścigu szczurów. Co do reszty to zobaczymy ale mam dobre przeczucia. Jestem specjalista wyższego szczebla o twardych umiejętnościach.

do Migel

Migel, jeśli zastanawiasz się nad stanowiskiem bo "podobno dają dobrą podstawę" to Ty się w ogóle zastanów gdzie rekrutujesz...to nie hipermarket. To poważna firma, gdzie liczy się doświadczenie w danym obszarze i dobra znajomość języków. Specjalista księgowości z 2 językami z doświadczeniem dostanie ok 2500 - 3000zł netto, ale rekrutacja łatwa nie jest. Znajomość języka nie oznacza wydukania kilku zdań tylko faktyczną komunikację w danym języku na dobrym poziomie. Z plusów: bardzo fajni leaderzy zespołów i kompetentna wyższa kadra zarządzająca. Z minusów, czasem trudno znieść fochy i sposób pracy obcokrajowców, którzy "wszystko wiedzą" ... ;) ale można się przyzwyczaić. Z dodatkowych rzeczy dodam, że firma naprawdę dba o pracowników.

do Migel

Mimi

Cześć, ja właśnie zaczynam niedługo pracę w Clariancie. Mam nadzieję, że współpraca będzie układała się dobrze i zostanę na dłużej. Mam szczerą nadzieję, że Clariant nie jest tak bardzo korpo jak większe firmy, bo właśnie uciekam od wyścigu szczurów...to nie dla mnie.

rus

pozytywna firma, niezly socjal, platne nagodziny, przyjazni ludzie

Zostaw merytoryczną opinię o Clariant - Łódź

• Jak się pracuje w Clariant?

Zobacz opinie na temat firmy Clariant tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 19.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Clariant?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Clariant?

Kandydaci do pracy w Clariant napisali 3 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Clariant