Opinie o Sofomo Sp. z o.o. w Wrocław

Poniżej przeczytasz opinie aktualnych i byłych pracowników o pracodawcy Sofomo Sp. z o.o.. Przeczytasz poniżej też opinie kandydatów do pracy w Sofomo Sp. z o.o. o rekrutacji.

Branże: Usługi IT tworzenia oprogramowania i aplikacji

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Sofomo Sp. z o.o. w Wrocław

zuz

Niestety aplikowalam do firmy przed przyczytaniem tych opinii i szczerze to chcialam jakos wycofac aplikacje.

Alembik

Fajna firma dla kogoś tuż po studiach, ale dla osób mających życie już nie polecam - już tłumaczę dlaczego. Stawki pozostawiają wiele do życzenia, poza kilkoma faworytami prezesa nie zarabia się tu kokosów. Firma kiedyś realizowała jeden wielki projekt, teraz ma ich kilkadziesiąt (na kilkadziesiąt osób) i większość z nich to nic ciekawego. Niektóre są zarządzane bardzo spoko, w innych jest się wynajmowanym innej firmie do zespołu więc jest się że facto konsultantem i co się tam wydarzy zależy od firmy, jeszcze inne projekty w ogóle nie są zarządzane, zarząd sprzedaje cię jako rozwiązanie dla problemu klienta i samemu trzeba się martwić. Przed prawie każdym projektem jest się zmuszonym spotykać z klientami i prezesem oraz panem z Ameryki aby zdobywać ich zaufanie, ogólnie atmosfera ciągłych rozmów o pracę chociaż już ją niby masz? Jeśli ktoś chce mieć pracę która będzie na co dzień dawała satysfakcję to radzę znaleźć ją w prawdziwej firmie z wewnętrznym zespołem produktowym a nie być częścią niekończącej się prowizorki. Jeśli chodzi ludzi to jest różnie. Niektórzy naprawdę super i przyjaźni na całe życie - ale w sumie to jest tak chyba wszędzie jak się rozmawia z ludźmi :) - lecz niestety zdarzają się ciekawe osobowości które są zlepkiem seksizmu i korwinizmu na dwóch nogach - ok 1/4 firmy. Niektórzy naprawdę nie lubią kobiet i często można usłyszeć od nich żarty jak od starego wujka gdy jest się z nimi sam na sam. W firmie jest umiarkowana rotacja, niektórzy po 10 lat, inni wyparowują z dnia na dzień po dwóch miesiącach. Kiedyś było dużo seniorów z ogromnym doświadczeniem - teraz strasznie dużo młodych lub przebranżowionych "samouków". U tych jeszcze ostających się nie widać zadowolenia. Co do zarządu - każdy orze jak może i ci dwaj panowie żyją z tego by sprzedać cię jak najdrożej i zostawić ci to bez czego w swojej premii mogą żyć. Nie są jacyś tragiczni w kontakcie, poza wdzwanianiem cię na spotkania bez zapowiedzi przed, w trakcie i po twoich godzinach pracy i może poza boomerskimi memami prezesa (plz o co w tym chodzi). Jeśli masz 22 lata i chcesz "zdobywać świat" pisząc coś dla "wielkich" amerykańskich firm to zapraszam. Jeśli chcesz czegoś więcej, w tym życia poza pracą, to proponuję dwa razy się zastanowić. Można trafić gorzej, ale także o wiele lepiej.

Konsultant G0Work
@Alembik

Co trzeba zrobić aby zostać faworytem/faworytą prezesa?

Aneczka Nowy wpis

Cześć. w sieci wisi teraz oferta dla ETL / PowerBI / Data Engineera. Piszą tam w niej wprost o widełkach od 14 do 18 tys zł. możecie ustosunkować się do tych zarobków względem rzeczywiście wykonywanych obowiązków? czy pod ich względem warto się starać o pracę?

Alembik Nowy wpis

Konsultant G0Work Nowy wpis
@Alembik

Co trzeba zrobić aby zostać faworytem/faworytą prezesa?

Sam proces rekrutacyjny ile w zasadzie trwa? Widzę jakaś ostatnia sugestie o cofaniu aplikacji i teraz zastanawiam się nad tym, czy faktycznie kandydaci się tego podejmowali? Jakiś czas temu została dodana oferta dla Ruby Deva, w tym przypadku opcja na mida. Czy ktoś brał udział w rekrutacji i by o niej opowiedział? Co się dzieje na części technicznej?

Nelka

Myślicie, że poprzednik cofnal tamta aplikacje? Ktoś tak pisał, że ze względu na opinie chłopak tak zrobić ale wątek już nie został pociągnięty, teraz to nie wiadomo co myśleć. : ( czy jest tu ktoś kto obecnie pracuje i ma odniesienie co do warunków pracy? mnie o testera by chodziło, w Internecie widniały oferty, czy w tym przypadku warto się zainteresować?

Brałeś udział w rozmowie kwalifikacyjnej na stanowisko Mobile Dev (Flutter) - Remote w firmie Sofomo Sp. z o.o.? Jakie masz odczucia po spotkaniu z rekruterem? Podziel się swoimi wrażeniami i opisz pozytywne oraz negatywne aspekty rozmowy.
logo firmy Programista PLC, HMI, SCADA
Ostrów Wielkopolski
Zakład Przemysłowych Systemów Automatyki Sp. z o.o.
logo firmy Monter instalacji teletechnicznych
Siemianowice Śląskie
Ipmedia Sp. z o.o.
logo firmy Scrum Master/Agile Coach
zuz

Widzę, że niektórzy nie mają świadomości jak działają takie amatorskie firemki jak Sofomo i dlaczego publikują non stop te same ogłoszenia, nikomu nie odpisują po zrobionych testach, etc. Tłumaczę i objaśniam: Oni zarabiają na sprzedanej głowie lub zrobionym kontrakcie / projekcie. Jeśli uda im się opchnąć danego inżyniera (za sowitą prowizję) to wtedy się odezwą. Jeśli potrzebują programistę, devopsa, etc do zakontraktowanego projektu to wtedy sobie skorzystają z bazy. Ludzie myślą, że jak publikują ogłoszenie na nofluffjobs albo justjoinit to od ręki zatrudnią / zakontraktują specjalistę. Każdy z was może sobie sprawdzić sprawozdanie z działalności w eKRS i to zweryfikować. Rozumiem, że nie każdy ma tyle doświadczenie by wiedzieć jak działa ta branża... ale serio ludzie nie żyjcie złudzeniami. Puszczają ogłoszenia bo budują sobie bazę kandydatów... Wkurzacie się, że tracicie czas na zrobienie testów i potem cisza... a to po prostu są REALIA rynku małych software housów / outsourcerów.

Niepoważna firma. Po aplikacji i wykonaniu zadania rekrutacyjnego kontakt się urywa. Odpowiedzi na mail brak. (usunięte przez administratora)

Iwona

A podali jakiś numer telefonu? Może warto przedzwonic?

@Iwona

Nie podają żadnego numeru kontaktowego.

Punisher

A z czego robiłeś zadanie?

Lidia

Ale chyba aplikując jakiś kontakt trzeba było nawiązać. Nie dzwonili do Ciebie wcześniej? Generalnie to do teraz jest cisza czy może po publikacji tego coś się zmieniło?

PP

Hej, jakie zadanie robiłeś? Miałeś wcześniej kontakt z kimś z firmy?

Potwierdzam. Zero feedbacku po wykonaniu zadania. (usunięte przez administratora) Zresztą widać po ogłoszeniach na portalach i opiniach tutaj, że oni te ogłoszenia tylko traktują jako reklamę swojej firmy. Cały czas te same ogłoszenia a tutaj pojawiają się coraz świeższe opinie, że po wykonaniu zadania kontakt się urywa. Dla picu co jakiś czas tu pojawia się super pozytywna opinia jakich to projektów z USA firma się nie podejmuje... a w 2020 roku mieli raptem 1(usunięte przez administratora)To naprawdę musiały być niesamowite kontrakty :) (usunięte przez administratora)

Peter

Hej Nick, Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat rekrutacji w której brałeś udział? Zawsze staramy się pilnować, aby informacja zwrotna po spotkaniu została przekazana kandydatowi w wyznaczonym terminie. Prosimy o kontakt pod adresem jobs@sofomo.com - pozwoli nam to na przyjrzenie się tej konkretnej sytuacji i merytoryczną odpowiedź.

Lidia

A z tym feedbackiem to nie jest przypadkiem tak, że firma może sobie zastrzec prawo do kontaktowania się jedynie z wybranymi kandydatami? Bo jednak słuszne spostrzeżenie, że od tylu lat wciąż ktoś na to narzeka Czyli warunki rekrutacji są prezentowane niezbyt jasno?

qweasdzxc

W moim przypadku bylo inaczej, po wykonaniu zadania, po kilku dniach otrzymalem feedback i zostalem umowiony na rozmowe. Po rozmowie odpowiedz dostalem po tygodniu (za kazdym razem telefonicznie).

@qweasdzxc

Ale to ostatecznie Cię zatrudnili? Czy otrzymałeś niestety ten końcowy feedback z podziękowaniem?

PP

Na jakie stanowisko aplikowałeś?

Peter

Hej Kandydat, Czy mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat rekrutacji w której brałeś udział? Zawsze staramy się pilnować, aby informacja zwrotna po spotkaniu została przekazana kandydatowi w wyznaczonym terminie. Prosimy o kontakt pod adresem jobs@sofomo.com - pozwoli nam to na przyjrzenie się tej konkretnej sytuacji i merytoryczną odpowiedź.

@Peter

Czy na każdym stanowisku jest do wykonania zadanie rekrutacyjne? Bo padło to pytanie, ale nikt nie udzielił odpowiedzi

@Lidia

Rekrutacja na znakomitą większość stanowisk obejmuje wykonanie "zadania domowego", ale nie jest to jedyna możliwość weryfikacji umiejętności kandydata. Zawsze staramy się dopasować do wymagań i umiejętności zainteresowanych osób.

Zadowolony

Bardzo podobał mi się proces rekrutacyjny, a Pani Agnieszka mistrzowsko obsłużyła moją rekrutację. Dziękuję i życzę pysznej herbatki.

Zadanie zrobione, choć musiałem poczytać aby zakodzić dobrze. Potem poszło już dobrze. Na pokładzie, głęboka woda, sami seniorzy.

@Kandydat

Startowałem w rekrutacji kilka razy i nie zdarzyło mi się, żebym nie dostał feedbacku po zrobieniu zadania. Na pokładzie faktycznie- wysoki poziom, duża samodzielność i szybki rozwój.

@PP

I za każdym razem odpadałeś? Mówili Ci czemu czy tylko informowali że dalej nie przeszedłeś?

@Helena

Startowałem na kilka pozycji, raz odpadłem (faktycznie zadanie słabo poszło), na inne przeszedłem dalej (testowałem rynek). Nie dostałem feedbacku tylko na zadanie Devops w którym jest zaznaczone, ze skontaktują się tylko z najlepszymi ( zadanie próbowałem zrobić z ciekawości, nie jestem devopsem)

Hanna
@PP

Czyli nie na każdym stanowisku jest zadanie rekrutacyjne??

@Hanna

To chyba nie do mnie pytanie? Nie mam pojęcia jak wygląda rekrutacja na stanowiska, na które nie aplikowałem. W tych, których brałem udział było zadanie ale czy na KAŻDYM stanowisku tak jest? Nie mam pojęcia

Helena

No okej, widzę że głównie narzekacie na brak feedbacku. No ale co jak się przejdzie tą rekrutacje pozytywnie - jak z zarobkami u nich? Tak porównując do konkurencji i średnich stawek?

@Helena

Uwazam ze moje zarobki sa dobre. Jednak chce zaznaczyc ze odkad pracuje w Sofomo zdazylo mi sie odrzucic propozycje ze stawkami o 30-70% wiekszymi. Glownie z faktu ze nie zamienilbym Sofomo na inna firme za te paredziesiat zlotych wiecej - bo nie warto poniewaz: - Projekty w firmie. Nigdy w zyciu nie pomyslalbym ze bede czescia projektow zza wielkiego oceanu. I nie mam tutaj na mysli malych startupowych projektow jednak projekty istniejace od lat, majace szereg 'duzych klientow'. Tak naprawde pierwszy raz w Sofomo po prawie 5 latach pracy jako dev trafilem na duzego anglojezycznego klienta. Dawka wiedzy technicznej, praca przy duzym anglojezycznym kliencie - to jest bezcenne. - Bardzo podoba mi sie klimat jaki panuje w firmie, a w szczegolnosci relacja miedzy szefem a pracownikiem - jest po prostu luzna. I pisze to jako osoba posiadajace problemy ze stresem - nie raz rozmowy we wczesniejszych z szefostwem firmach to byl jeden wielki stres. Ogolnie przychodzac do firmy myslalem ze slowa o "tworzeniu rodziny razem" to po prostu taka typowa gadka (jaka widzimy w wielu firmach). Jednak przez sama osobe (usunięte przez administratora) i jego podejscie naprawde udaje sie nam tutaj tworzyc mala rodzine - i czuje sie jak jej czesc. - Pracownik byl i jest wazniejszy od klienta. In sum mam nadzieje ze spedze tutaj dluzszy czas.

Helena

Niby takie duże projekty chwalisz a jednak stawki mniejsze niż u konkurencji.. A procenty, które podajesz to jednak już sporo. Z czego to wynika że te zarobki tak małe w porównaniu do innych firm? decyzja szefostwa?

@Helena

Aby było jasność pozwolę sobie dodać ze na polskie warunki i tak zarabiam ponad średnia. Dostaje po prostu dużo ofert z firm produktowych i zagranicy.

Lidia

Nie no jak wychodzi poza średnią to super i możesz być w takim razie dumny z siebie, że tak oferty Ci wlatują. A pozostanie tutaj na dłuższy czas jak wspomniałeś to ile tak naprawdę reflektujesz? Kilka lat?

MM

- najlepszy najnowszy sprzęt (głównie apple) - w pełni zdalna praca i elastyczne godziny - super biuro we Wrocławiu - faktura opłacona zawsze przed czasem - firma spełnia wszelkie zachcianki (sprzęt, szkolenia, ubrania, benefity) - brak dress code na spotkaniach - koleżeńskie relacje z innymi pracownikami, brak szefowania i "panowania"

kandydat

Strata czasu. Dostałem do zrobienia zadanie rekrutacyjne, które dostarczyłem. Reakcja była pozytywna, jednak poproszono mnie o wprowadzenie kilku niewielkich poprawek. Po wprowadzeniu poprawek i ponownym przesłaniu rozwiązania, kontakt się urwał. Nieprofesjonalna firma, która nie umie uszanować czasu kandydatów.

Natalia
@kandydat

Mogłabym poznać więcej szczegółów na temat tego zadania rekrutacyjnego w Sofomo? Jak ono wyglądało, czy było trudne? Ile zajęło Ci czasu wykonanie go? Czy w późniejszym czasie dostałeś jednak jakiś feedback od firmy?

Natalia
@kandydat

Myślisz, że jakakolwiek firma odrzuciłaby dobrego kandydata? Czy po przesłaniu poprawionego zadania próbowałeś kontaktować się z firmą i nikt nie odpowiadał?

Aplikant

Brak odpowiedzi zwrotnej na zadanie rekrutacyjne.

Artur
@Aplikant

Przybliżysz mi, jak to zadanie rekrutacyjne wyglądało? Bo jak dostałeś już zadanie, to pewnie rozmowę z pracodawcą już miałeś? Ciekaw jestem.

Maria
@Aplikant

A obiecali Ci jakąkolwiek odpowiedź? zdarza się przecież że firmy w ogóle się nie odzywają więc może nie ma sensu czekać :)

XXX

Moja rekrutacja wyglądała następująco: I - wysyłka CV (kilka dni oczekiwania) II - rozmowa z rekruterką (bardzo miła rozmowa pomimo tego, że zjadał mnie stres i się zaciąłem- poprosiłem o przełożenie rozmowy na później, jak ochłonę) III - sprawdzenie umiejętności (na prośbę otrzymałem feedback co było ok, a co nie) IV - rozmowa z osobami decyzyjnymi w firmie - w mega luźnej ale "pro" atmosferze, wszyscy mówią sobie po imieniu itp, cały stres wyparował instant, jednak trzeba zachować czujność bo padają dość "precyzyjne" pytania V - po paru dniach czekania, negocjacji i dopasowywania do projektu podpisywałem papiery Byłem podejrzliwy przez oceny na portalu, ale nie sprawdziło się. (usunięte przez administratora)

Nomuron

Zaaplikowałem do pracy. Dostałem zadanko techniczne do zrobienia. Nie było jakieś super skomplikowane, ale z 3 dni na nie poświęciłem. Jak już wysłałem wyniki, dostałem wiadomość, że mi dziękują bo zgłosili się ludzie z doświadczeniem na tym stanowisku. Rozumiem, że Ci z doświadczeniem są bardziej pożądani, ale wtedy po kiego mi każą marnować wolny czas na zadanka rekrutacyjne, żeby mi od razu podziękować? Serdecznie nie polecam. Strata czasu na zabawy z nimi.

anonimowy_kolo

Mogę napisać to samo co kolega niżej - dj. Identyczna sytuacja i identyczną punktacje otrzymałem mimo iż w zadaniu zrobiłem punkty oznaczone jako ponadprogramowe. Ściamniają. Strata czasu.

dj

Tak jak reszcie kandydatów dostałem zlecenie zrobienia zadania technicznego przed jakąkolwiek rozmową. Zadanie było dosyć proste i krótkie, natomiast treść zadania nie była zbyt precyzyjna i bardzo ogólna. Wysłałem zadanie, po tygodniu dostałem odpowiedź z odmowa, ponieważ programisci z firmy sofomo ocenili moje zadanie na 10/20 nie przekazując mi żadnych precyzyjnych informacji czym się kierowali oceniając moje zadanie lub co mogłobyć zrobione lepiej. Zmarnowany czas.

kandydat

Pozytywne odczucia z rekrutacji, bardzo szybki kontakt i decyzje. Rekrutacja była podzielona na zadanie rekrutacyjne, a następnie rozmowa techniczna (w kontekście stworzonego rozwiązania). Generalnie wszystko miło i bez stresu.

Zostaw merytoryczną opinię o Sofomo Sp. z o.o. - Wrocław

• Jak się pracuje w Sofomo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Sofomo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 17.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Sofomo Sp. z o.o.?

Sofomo Sp. z o.o.
3.4/5 Na podstawie 22 ocen.
  • Romana Dmowskiego 3 lok. 69
    50-203 Wrocław