Orbe Business Sp. z o.o

Kraków

Orbe Business Sp. z o.o

Opinie o Orbe Business Sp. z o.o

Chcesz wiedzieć ile osób odwiedziło Twój profil?

Jak aktualnie kształtuje się sytuacja Orbe Business Sp. z o.o na tle innych przedsiębiorstw? Przekazane przez Ciebie informacje, dotyczące chociażby warunków zatrudnienia mogą okazać się bardzo istotną wskazówką dla osób pochodzących z Kraków i okolic oraz będących w trakcie poszukiwania zatrudnienia.

oblana

Zero poszanowania dla pracownika. Śmieszne obiecanki- zatrudnienie po stażu gwarantowane. Człowiek przychodzi na staż do działu rekrutacji i okazuje się, że to call center. Takie firmy nie powinny istnieć. Stażyści mają wykonywać wszystkie obowiązki.

Olga

Czy jest jakiś powód, że tak rzadko piszecie?

mfvfy

Jest jeszcze jedna kwestia - jak się nie chce komuś pracować to najlepiej zrobić gównoburze na forum i oczekiwać że pracodawca sie będzie kłaniał. Moim zdaniem jeśli komuś zależy na pracy to to widać z daleka.

khgbjknklm;,l'
@mfvfy 20.09.2017 07:43

W tej firmie oprócz dwóch kierowniczek i prezes pracują sami stażyści więc chyba niewielu osobom pasują takie warunki, a nie sam fakt, że trzeba pracować a się nie chce. Ludzie nie piszą tutaj po to żeby ponarzekać tylko żeby ustrzec inne osoby przed tą firmą i stratą czasu.

Mimi

Tu nie chodzi o oczernianie i wyeliminowanie pewnych osób, tylko o samą politykę firmy. Podstawową i najważniejszą informacją jest to, że pracują w niej sami stażyści oczywiście poza szefową i trzech osobach na umowie. Prawo Pracy mają gdzieś. Kiedy pokazałam umowę z nimi zawartą prawnikowi to popatrzył na mnie jak na idiotę, bo w życiu takiej umowy nie widział. Same haki. Wynagrodzenie otrzymujesz tylko i wyłącznie po pierwszym miesiącu pracy pod warunkiem, że zdasz egzamin z zakresu swoich obowiązków (to w teorii) a dostajesz pytania od czapy. Więc pytam... od kiedy podstawowe wynagrodzenie zależy od egzaminu, kiedy już jesteś przyjęty? Premia owszem, ale premii tam nie ma. A teraz kilka słów o rozmowie rekrutacyjnej. Na rozmowy zapraszane są osoby z najmniejszym doświadczeniem, aby nie umiały odpowiedzieć na postawione pytanie, dość trudne jak na mały staż w wybranym zawodzie. Oczywiście ta oferta nie jest dostępna, bo jej zwyczajnie nie ma. Ale za to jest inna: Call Center. I to właśnie ona jest przedstawiana w najlepszym świetle. Krótko mówiąc: wszystkie negatywne opinie na temat tej firmy są prawdziwe. Dziwie się osobą tam pracującym bo wynagrodzenie bardzo marne zwłaszcza jak na Kraków. Otrząśnijcie się lepiej, bo stać Was na wiecej !

poupoupou
@Mimi 19.09.2017 10:28

Dokładnie, rekrutacja wygląda zawsze w ten sam sposób: przychodzą kandydaci przygotowanie na rekrutacje na konkretne stanowisko. Najpierw miła Pani rekruter zadaje dziwne pytania w stylu "czym się różni drzewo od słonia" na które nie sposób odpowiedzieć, po czym informuje zdezorientowaną osobę, że jednak "niestety" nie ma predyspozycji do wykonywania pracy z ogłoszenia, ale, ALE...! niekompetentny kandydat ma szczęście, ponieważ Pani rekruter ma do zaoferowania niesamowicie atrakcyjną ofertę pracy bardzo ładnie opakowaną w słowne epitety, która w skrócie okazuje się oczywiście pospolitym Call Center.

Iwona

@mimi możesz odnieść się do kwestii, które poruszałaś? Generalnie na forum jest miejsce dla każdej opinii - nawet jeżeli ktoś uważa nieco inaczej. @mfvfy a jak Ty oceniasz w takim razie pracę i pracodawcę? Możesz napisać o tym trochę więcej?

Zenek

Jeśli komuś nie odpowiada praca w firmie to przecież zawsze może ją zmienić. Teraz są duże mozliwości i zawsze coś się znajdzie. Może akurat komuś nie odpowiada taki rodzaj pracy, tu nic na siłę nie będzie

Iwona

@mimi, dziękuję za szersze opisanie całej kwestii. Zastanawia mnie tylko, czy w ogóle są zgłoszenia na jakieś stanowisko, jeśli dana osoba nie spełnia podanych kryteriów (a przecież takie Orbe Business musi podać w ogłoszeniu)? Odnośnie egzaminów, to teraz wiele firm stosuje takie rozwiązania, pytanie tylko, czy oni podają jakąś bazę do nauczenia przed?

Mimi

Zniesmaczona

Ludzie zastanówcie się po co oczerniacie Orbe Business? Czy ktoś wam płaci za takie wpisy? Jak można oceniać pracę rekrutera skoro sie nie zna tej pracy? Może własnie jest to sposób na wyeliminowanie pewnego typu osób? Nie wiesz tego więc nie pisz bzdur!

Iwona

@Tolka, na pewno każda firma ma jakieś swoje "triki", jak to nazwałaś. Mogłabyś coś więcej powiedzieć o rozmowie? W jaki sposób się do niej przygotować? Na pewno dla osób, które też się tam wybierają będzie to bardzo pomocne.

Tolka

Bardzo nie polecam. Zapraszają na rozmowę, stosują trik mówiąc najpierw o tej "słabszej" ofercie pracy, później o "lepszej". A w gruncie rzeczy całe nic z tego wychodzi. Zero profesjonalizmu!

Halk
@Tolka 31.08.2017 09:07

Miałem to samo! Pani myślała, że wybiorę lepszą ofertę, a mnie odpowiadała gorsza i przestali dzwonić i odpisywać na sms. Żenada.

Tolka

Iwona

@Mańka informacje na temat aktualnych ofert pracy możesz znaleźć na stronie internetowej firmy. Poszukiwani są zarówno pracownicy biurowi, jaki i specjaliści i pracownicy fizyczni. @kbfdjhdasbfnjas rozumiem, że tak według Ciebie wygląda praca w samej firmie Orbe Business. Wspominasz o mobbingu. Kodeks pracy definiuje go jako "działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników." Czy takie właśnie sytuacje miały miejsce? Firma ma obowiązek przeciwdziałać występowaniu takich sytuacji. Czy próbowałeś/próbowałaś je zgłaszać? Rozumiem również, że zabrakło Ci w firmie dobrego przeszkolenia. Twój komentarz trochę już poruszył ten temat, ale chętnie dowiemy się więcej na temat tego jak wygląda staż w firmie.

Mańka

Orbe Business nie ma zupełnie nowych ofert pracy a szkoda .

Iwona

@Eicoborop też myślę, że nie trudno się domyślić kim jestem, ponieważ jest to napisane zaraz obok mojego imienia. Jednak, żeby nie było wątpliwości-jestem redaktorem serwisu gowork.pl. Myślę, że informacja o tym gdzie znaleźć oferty pracy będzie przydatna szukającym pracy. Zależy mi na tym, żeby przede wszystkim wątek ten służył pomocą osobom szukającym informacji na temat tego jakim pracodawcą jest firma. Dlatego chętnie dowiem się więcej od jej obecnych pracowników. Co Ty możesz powiedzieć o swoich doświadczeniach w Orbe Business?

kbfdjhdasbfnjas
@Iwona 20.04.2017 09:02

Firmę odradzam pod każdym względem - zarówno jako pracodawcę jak i zleceniobiorcę ( przestroga dla klientów, którzy przez tą firmę szukają pracowników). Stawka jest niska dla stażystów i dla pracowników(chociaż trudno spotkać tam pracowników, którzy są zatrudnieni na stałe; w większości są to stażyści, którzy "uczą" nowych stażystów, etc. ). Firma nie rządzi się żadnymi prawami, umowy są bezzasadne, całkowity brak profesjonalizmu w działaniach pracowników spowodowany jest brakiem doświadczenia i wzorów, które powinni stanowić przełożeni. Szefostwo działa w myśl zasady "po trupach do celu", osoby na stanowiskach "kierowniczych" w zależności od dnia mają dobry lub zły humor, co skutkuje tym, że ich zachowanie wobec innych pracowników podchodzi pod mobbing. Ogólnie rzecz biorąc za taką stawkę, stracone nerwy i czas, bezpodstawne nadgodziny, nierealne zadania i cele. ...nie warto.

Iwona

@Eicoborop a co więcej możesz powiedzieć o firmie jako pracodawcy? Długo już pracujesz w Orbe Business?

Eicoborop
@Iwona 13.04.2017 08:32

Może Ty coś o niej opowiedz - skoro reklamujesz linkami tą firmę to nie trudno się domyślić kim jesteś ;)

zzzz

Kto wie, Iie płacą na stażu jako pracownik biurowy?

Eicoborop
@zzzz 05.04.2017 20:14

300. Może na waciki starczy :]

Iwona

Zachęcam do zapoznania się z ofertami pracy w firmie Orbe Business Sp. z o.o http://www.gowork.pl/praca/orbe-business-sp.-z-o.o;pr Któraś z ofert szczególnie Cię zainteresowała? Napisz na jakie stanowisko aplikujesz, może któryś z obecnych pracowników opowie jak wygląda praca w tym charakterze.

Cierpliwa

Firma zawsze stoi na pozycji przegranej, mimo wielu dobrych opinii jak w przypadku Orbe. Jedni mówi, że jest dobrze a inni oczerniana i gdzie jest prawda? Myślę, że osoby chetne do współpracy z nimi muszą same sprawdzać.

PH

Trafiłem do Orbe jako kandydat do ich Klienta. Rozmowa bardzo przyjemna, cały czas kontakt ze mną był utrzymywany. Bardzo profesjonalne podejście. W konsekwencji od 2 tygodni pracuje u ich Klienta i jestem bardzo zadowolony. Aplikowałem na stanowisko Przedstawiciela Handlowego. Polecam każdemu firmę Orbe kto szuka pracy.

Zniesmaczona

Pracuję w Orbe i jestem zadowolona. Dobrze że wiele osób z tego forum u nas nie ma.

man

Szkoda czasu iść do nich na jakąkolwiek rozmowe.

Zniesmaczona

Normalna firma, w której pracują ludzie a niektórzy pracują oczerniając!!

Jack

Byłem wczoraj... Kit taki wciskaja ze masakra

artysta

Opinia z facebooka 4,6/5 - to jakiś żart

nie zadowolony

nie polecam tej firmy Daję 1/6

przeciwnik_orbe

Bardzo zła firma a szczególnie jedna osoba rekrutantka ( usunięte przez administratora )uważajcie na nią.

zadowolona

Wielki pozytyw dla Państwa. Dziękuję za wsparcie i propozycje pracy. Zgłosiłam się do firmy jako osoba poszukująca pracy. Zostałam profesjonalnie potraktowana. Przez cały okres poszukiwania cały czas pracownik z Orbe był ze mną w kontakcie aż do dnia podpisania umowy z moim obecnym pracodawcą. Na pewno bez wsparcia, ukierunkowania i cennych wskazówek nie udało by mi się znaleźć tak świetnej pracy. Jeszcze raz dziękuję :)

Trzeba rozróżnić tutaj dwie rzeczy - pracę w Orbe i pracę dzięki Orbe. Firma jest agencją pracy i firmą szkoleniową i rekrutuje dla swoich Klientów w różnych branżach i za różne stawki (kwestia oferty Klienta). Ja pracuje w Orbe ponad dwa lata i jak widzę niektóre wpisy to szczerze mówiąc dokładnie wiem kto je pisze (zmienia sie tylko nick). Prawdą jest, że Orbe oferuje również staże - większość negatywnych wpisów pochodzi od osób, które niestety nie sprawdziły się nawet w prostych czynnościach jak to opisują kopiuj/wklej - więc nie otrzymały oferty pracy, gdyż ich kompetencje pozostawiały wiele do życzenia :) no cóż - można i tak. Reasumując - firma jest solidna, płaci terminowo, nie ma zaległości wobec dostawców, urzędów, pracowników. Polska to wolny kraj - każdy ma prawo wyboru - stąd nie mogą zrozumieć co komuś daje wylewanie swoich hejtów......

@haha 29.12.2016 22:11

No właśnie chyba Pani zaszliśmy za skórę, bo bardzo dokładnie Pani śledzi wpisy i regularnie komentuje. Niemnie jednak - nie mając podstaw nie wypowiadałabym się. A co do zaległości - proszę wybaczyć, ale nie ma Pani podstaw aby tak pisać, natomiast my mamy stosowne dokumenty potwierdzające fakt rzetelności.

Zostaw opinię o Orbe Business Sp. z o.o - Kraków

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Orbe Business Sp. z o.o