Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Opinie o Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"

Funsi

Byłam tam na rozmowie ws. pracy. Ich cechy: bałagan, brak organizacji, nieprofesjonalizm w podejściu do kandydata, oferowane umowy to jakieś dziwne nowotwory nieznane nawet najlepszym specjalistom od prawa pracy i, wszystko na to wskazuje, wcale nie poświęcają zbyt wiele czasu na zapoznanie się z CV aplikanta. Otóż najpierw recepcjonistka przekręcała moje nazwisko, mimo że byłam umówiona na konkretny dzień i godzinę, więc powinna była wiedzieć, kto przychodzi, a zatem i wymówić nazwisko poprawnie. Rozmowa (po spóźnieniu się prowadzących) trwała 10 min! (A tłukłam się autobusem z innego miasta specjalnie do nich). Przedstawiono mi umowę, jakiej w ogóle nie ma wśród oficjalnie przyjętych umów, tj. zlepek wszystkich możliwych typów umów w jedną. Oczywiście w wariancie najniekorzystniejszym dla kandydata. Już w drugim zdaniu stwierdzono, że się nie nadaję. Ale czemu tu się dziwić, skoro rekrutowano mnie na zupełnie inne stanowisko niż to, które proponowano w ofercie, na którą odpowiedziałam. Krótko: po odbyciu tej rozmowy nie chciałabym wracać tam na kolejną.

Czy to insotne?
@Funsi 18.11.2017 17:48

Zgadzam się. W wieku 30 lat mieć proponowaną umowę o dzieło i zlecenie w jednym oraz "zasady" pobrane z umowy o pracę to trochę wstyd zarówno dla pracodawcy (że takie w ogóle proponuje) i dla mnie (że firmy przestają się ze mną liczyć i starają się na mnie tylko zarobić). Nie wiem jaka jest atmosfera, jak się pracuje ale stan biura, sal reprezentacyjnych i recepcji sprawia, że współpracy bym z Państwem nie podjęła...

Twój StartUp
@Czy to insotne? 26.01.2018 11:23

Szanowni Państwo, Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp" znajduje się w fazie dynamicznego rozwoju. Każdego miesiąca w trosce o rzetelną obsługę naszych beneficjentów otwieramy kolejne miejsca pracy. W związku z tym aktualnie prowadzimy rekrutację na kilka stanowisk równocześnie, a liczba osób aplikujących to kilkadziesiąt osób dziennie na każde ze stanowisk. Nasza polityka rekrutacyjna opiera się przede wszystkim na zatrudnianiu osób młodych, kreatywnych, niebojących się wyzwań, dla których działalność w Fundacji będzie doświadczeniem zapewniającym nowe kompetencje i umiejętności w oparciu o elastyczne wykonywanie pracy. Codziennie dbamy o warunki pracy, unowocześniając wyposażenie i dbając o infrastrukturę dla uzyskania jak najlepszego komfortu pracy. Naszym głównym celem w tym zakresie jest zmiana siedziby Fundacji na przestrzeń spełniającą wszelkie nasze wymagania, co nastąpi w połowie tego roku.

Twój StartUp
@ns 17.01.2018 16:15

Szanowny Panie, Pozwolę sobie odnieść się do Pana wpisów. Po pierwsze, nie wiem skąd u Pana taka niezrozumiała pogarda do pracowników TS. Najpewniej nie zadał Pan sobie trudu, aby sprawdzić czym jest Twój Startup. Nie wiem, co jest przyczyną tak wielkiej wrogość względem osób młodych czy też osób będących innej niż Pan narodowości, ale dla mnie osobiście tego typu inkryminacje są czystą aberracją. Pomijam już fakt, iż to co Pan pisze jest wyjątkowo niestosowne, a moralnie oraz etycznie co najmniej niewłaściwe i powoduje ogromny niesmak u każdej osoby, która to czyta. Po drugie potwierdzam, że średnia wieku całego zespołu TS to około 27 lat. Jest przedmiotem mojej osobistej dumy i satysfakcji, iż w tak krótkim czasie, udało się nam stworzyć tak młody, a jednocześnie niezwykle doświadczony i kompetentny zespół. Po trzecie, odnośnie „zjadania ogona”, chciałbym przedstawić Panu, zestawienie przychodów TS od początku istnienia (dokumenty są jawne i dostępne w KRS ): 2013 - 2,7 mln zł 2014 - 11,1 mln zł 2015 - 38,7 mln zł 2016 - 52,8 mln zł 2017 - 68,8 mln zł Jak może Pan zauważyć w ciągu 5 lat działalności dzięki ciężkiej (czasami wręcz heroicznej) pracy całego zespołu, udało nam się osiągnąć niebywały sukces, także zamknięcie w ciągu roku, raczej nam nie grozi. Po czwarte jak to mówią „last but not least „ Twój Startup to największy inkubator w kontynentalnej części Europy, cały zespół składa się z około 70 ciężko pracujących młodych ludzi, którzy na ten moment, zapewniają sprawne funkcjonowanie dla prawie 2500 firm. I moim skromnym zdaniem należy się im wielki szacunek, ponieważ robią coś niesamowitego i unikalnego. Dlatego zamiast obrażać wszystkich w koło, powinien Pan powstrzymać swoje bezzasadne imputacje i przeprosić cały zespół TS za wszystko co Pan napisał o nich. Z poważaniem Michał Jeziorski Prezes Zarządu

ns

Dlaczego, administrator usunął wypowiedzi anonim, tak przemądrzałego i pewnego siebie człowieka rzadko można spotkać, rewolucjonista to mało powiedziane - szkoda, bo odwiedzający stronę wiedzieli by z jakimi geniuszami będa mieć do czynienia w tej firmie

Lola

Jestem od jakiegoś czasu zatrudniona w fundacji twój startup. Zostałam bardzo serdecznie przyjęta i profesjonalnie zapoznana z obowiązkami oraz zasadami panującymi w firmie. Szkolenie przebiegło w bardzo luźnej atmosferze sprzyjającej przyswajaniu wiedzy. To idealna praca dla absolwentów szukających doświadczenia. Szybko się rozrasta i oferuje nowe miejsca pracy stąd duże zapotrzebowanie na nowych pracowników. Nie radzę słuchać opinii ludzi którzy zwracają uwagę na pochodzenie zamiast kompetencje pracownika oraz osób które nie otrzymały propozycji współpracy po nieudanej rozmowie kwalifikacyjnej.

tex
@Młody 16.01.2018 22:10

Zasadniczo masz rację, ale z tym facebookiem to pojechałeś :P

Zuckerberg
@tex 17.01.2018 06:23

No przecież każdy wie Zuckerberg złożył FB jak miał 52 lata, a nie jak miał 22....

Zdziwiony

Widać że Pani ewidentnie czegoś nie rozumiem Nie była Pani żadnym pracownikiem Fundacji tylko beneficjent programu wsparcia. Fundacja jest inkubatorem przedsiębiorczości czyli pomaga osobom testować swój model biznesowy, proszę się zapoznać z informacjami na stronie. To że jakaś firma wymagała od Pani założenia działalności to proszę mięć pretensje do nich nie do Fundacji/Inkubatora. Naprawdę polecam się zapoznać z informacjami na stronie https://twojstartup.pl/ ewentualnie poniżej informacje co to jest inkubator https://pl.wikipedia.org/wiki/Inkubator_przedsi%C4%99biorczo%C5%9Bci Czyli proszę nie mylić pojęć czym innym jest osoba współpracująca z Fundacją jako jej beneficjent a czym innym pracownik. Proszę nie oczerniać niesprawiedliwie innych osób

Zostaw opinię o Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp" - Warszawa

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości "Twój StartUp"