Opinie o De Heus Sp. z o.o. w Łęczyca

Ekspert w żywieniu zwierząt i lider w dostarczaniu rozwiązań żywieniowych na polskim rynku paszowym. Od ponad 20 lat w Polsce i ponad 100 lat na świecie firma produkuje mieszanki paszowe pełnoporcjowe, mieszanki uzupełniające (koncentraty), a także mieszanki mineralno-witaminowe (premiksy) i preparaty mlekozastępcze.

Branże: Chów i hodowla zwierząt - produkcja paszy

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o De Heus Sp. z o.o. w Łęczyca

W 100% zgadzam się z opisem o mobbingu. Ja z tej pracy zrezygnowałem po kilku miesiącach. pracowałem po kilkanaście godzin dziennie. Czasami w miesiącu wychodziło po 280 godzin pracy bez wypłaty nadgodzin - więc jak widzę w niektórych opisach trzeba chcieć pracować- to nie można im ufać.Łącznie z wyjazdami w niedzielę żeby zameldować się w poniedziałek w kolejnym punkcie lub w Łęczycy na 2 godzinne spotkanie i powrót do domu na noc i 5 rano kolejny wyjazd. Praca dla ludzi bez zobowiązań dla rodziny i życia prywatnego. Nie zdarzały się w miesiącu telefony bez straszenia o zwolnienie z pracy. Zdecydowanie nie polecam.

przodownik

stek bzdur. Rzeczywiście, zdarzają się pracownicy zaskoczeni faktem, że trzeba wyjeżdżać do pracy, a przełożony zadaje bezczelne pytania "co dzisiaj w pracy". Jeśli ktoś twierdzi, że pracował po kilkanaście godzin dziennie, w niedzielę, na spotkania co rusz jeździł a mimo wszystko ktoś dzwonił i straszył zwolnieniem, to trzeba być albo skrajnie nieudolnym, albo kłamać. Firma jest liderem rynkowym a większość pracowników pracuje po kilkanaście lat, takie są fakty.

Użytkownicy czekają na odpowiedź 55 dni.

Jakich pytań można się spodziewać podczas procesu rekrutacyjnego w De Heus Sp. z o.o. na stanowisko Specjalista ds. logistyki?

Agatka

3 tysiące to kwota z kosmosu? :D na każdym stanowisku tak może być oceniona czy akurat tu u jednego Pana w rozmowie w ten sposób wyszło? Mnie rzecz jasna interesuje praca przy jakości, specjalisty od niej teraz szukają. Za dużo jeszcze chyba teraz ostatnio nie pisali o tej pracy? prócz zarobków możecie opisać zakres obowiązków? jest konkretnie taki jak piszą w treści? jak wygląda teraz przykładowy dzień z pracy?

Mnik Nowy wpis
@Agatka

Przykładowy dzień to obcięcie socjalnego. Coraz więcej obowiązków. Zimno Zapylenie Nie wiesz kiedy wyjdziesz z pracy czasami. Minimalne inflacyjne podwyżki.

@Mnik

Hej, to aktualnie co wchodzi w socjal? Te obowiązki dodatkowe to chociaż jakkolwiek są związane ze stanowiskiem? Czy jakieś totalnie od czapy? Czyli nadgodzin chyba jest sporo? Ale ktoś pisał że rozliczają je jako setki, to prawda? Po twoim wpisie czuję, że nie polecasz to roboty.. Ale pracować gdzieś trzeba, sam wiesz jak jest. Jakie plusy firma chyba ma? Orientujesz się kiedy będą jakieś nabory tu do was?

@Feliks Nowy wpis

Witam! Jestem zainteresowany pracą. Jak wyglądają warunki bezpieczeństwa w firmie? Czy odbywają się jakieś kontrole, aby praca nie stanowiła zagrożenia dla zdrowia?

Jędrek

Byłem tam na rozmowie na stanowisko pracownik produkcyjny- magazynowy 3000 zł dla nich to kwota z kosmosu żeby zapłacić na miesiąc pracownikowi a robota ciężka

Daj nam znać, jak oceniasz atmosferę na rozmowie kwalifikacyjnej w De Heus Sp. z o.o.. Czy rekruter przedstawił Ci warunki zatrudnienia i opowiedział o systemie pracy na stanowisku Regionalny Kierownik Sprzedaży?
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.
Leszno
Łącznikowy

W tym roku mniejsza kwota na święta. Ktoś może wie dlaczego ?

Marszałek

Płaca minimalna od nowego roku idzie do góry. Jak firma widzi wypłaty w przyszłym roku ?

Martysia
@Marszałek

Hej, jakieś konkretne stanowisko Cię interesuje czy chcesz spojrzeć na firmę jak na całość? Mnie to stawki dla handlowców interesują a raczej to jak te zwyżki na prowizjach się odbija. są już jakieś prognozy sprzedaży szykowane? Widziałam oferty, szukają ludzi, że względu na rozwój czy rotacje?

Marszałek
@Martysia

Chodzi mi o pracowników którym co roku płacono podwyżkę inflacyjną. Czy w tym roku firma pójdzie tym samym systemem mimo tego, że płaca minimalna pójdzie znacząco do góry ?

Basia

Czemu trzeba mieć stalowe nerwy? Podasz jakieś konkretne przykłady sytuacji? Może ci coś zostało w pamięci takiego szczególnego? Mnie akurat nie interesuje stanowisko kierownicze. Myślisz ze "szeregowy" pracownik ma tu spoko warunki? O dział sprzedaży chodzi mi konkretnie ;) Firma jest mocno nastawiona na wyrobienie targetu czy planu sprzedaży? Są szkolenia? Premie/prowizje ile procent wynoszą? Przepraszam za ten nawał pytań, ale już sama nie wiem, co robić z tym moim cv :P

Bolek

Czy to prawda,że nie będzie planta tylko jakiś nowy system ?

@Bolek

W sensie? Co ma nie być płatne? Wiesz jak ktoś tak wejdzie na forum to nie ogarnie o co pytasz. Za co mają niby nie płacić? O którym stanowisku piszesz, jak jakis system to o kiero?

@Agnieszka

Chodzi mi o nowy system tzn że nie będzie Planta. Pytanie nie dotyczyło kwestii finansowych ????

kerts
@Bolek

Kompletna bzdura, DHP jest dalej wdrażany i aktualizowany.

Dziękujemy za opinię, choć oczywiście przykro nam, że Twoje doświadczenie z pracą w De Heus nie okazało się pozytywne. Jesteśmy otwarci na wszelkie uwagi i wyciągamy z nich wnioski, bo dzięki temu stale się rozwijamy i ulepszamy nasze procesy. Praca w dziale sprzedaży, zwłaszcza w branży związanej z produkcją zwierzęcą, jest bardzo wymagająca i w dużej mierze opiera się na budowaniu osobistych relacji z klientami. To z kolei wymaga częstych wyjazdów oraz odpowiedniego planowania tras i czasu pracy. Naszym pracownikom terenowym zapewniamy w tym zakresie niezbędne narzędzia (m.in. komfortowe i bezpieczne samochody służbowe oraz karty paliwowe) i wsparcie. Nie możemy zgodzić się z opinią o braku płatności za nadgodziny, ponieważ sprzedawców obowiązuje zadaniowy tryb pracy, a warunki rozliczenia i premiowania są klarownie przedstawione już na etapie rekrutacji. Zatrudniamy ok. 120 sprzedawców i uważamy ich za ambasadorów naszej firmy. Chcemy, by ich praca była dla nich źródłem satysfakcji, więc staramy się zapewnić im jak najlepsze warunki. Jeśli możemy odpowiedzieć na dodatkowe pytania czy pojawiające się wątpliwości zachęcamy do bezpośredniego kontaktu: rekrutacja@deheus.com Pozdrawiamy, Dział Personalny firmy De Heus

Ale na jakim stanowisku pracowales?

Łukasz
@Nowy

Chyba w dziale sprzedaży. A co? Interesujesz się zatrudnieniem? Mam nadzieję ze atmosfera się tam poprawiła i nie wyciskają tak pracownika jak cytryny.

mobbingowana w De Heus
@De Heus Sp. z o.o.

Szanowne Panie, Zadaniowy czas pracy nie wyklucza faktu ze zatrudnieni przez was pracownicy pracują na etacie a więc 40 godzin tygodniowo. Jeżeli chcecie wymagać od ludzi aby poświęcali swój prywatny czas na dojazdy, to podpiszcie z nimi umowy na B2B i zapłaćcie im odpowiednio więcej. Doskonale to znam bo jako przedstawiciel handlowy w DH również wyjeżdżałam w niedzielę wieczorem aby w poniedziałek rano stawić się w Łęczycy na ultra ważnym spotkaniu które a) mogłoby być mailem, b) mogłoby odbyć się kilka godzin później.

przodownik

Jeden z pracowników fabryki pasz w Łęczycy kończy współpracę z końcem marca (nie przedłuża umowy). Także chętnych zapraszamy.

Pracowałem w tej firmie i wiem , ze jest to jedna z lepszych w której byłem. Uczciwa firma. Ludzie w porządku, dobra atmosfera i warunki. Duży luz , zaufanie do pracowników i mało kontroli. W De Heus było raczej wszystko zawsze na wysokim poziomie w porównaniu do konkurencji i lokalnych firemek, można się nauczyć jak ktoś naprawdę chce - jednak docenia sie to dopiero jak się starci taką pracę.

xxx

Z tego co słychać ostatnimi czasy bardzo dużo ludzi stamtąd odchodzi.

@xxx

Bo to prawda

@xxx

Teraz to dopiero będzie eksodus w sprzedaży i innych działach. Nawet odszedł człowiek który miał najbardziej skomplikowany dział w firmie - szok bo to filar. Będzie się działo.

Agnieszka

A podasz jakieś szczegóły odnośnie tego? Zabrzmiało dość tajemniczo a fajnie byłoby wiedzieć na co potencjalnie się kandyduje. Czemu nazywasz tę osobę filarem? I czemu ten dział jest uznany za taki skomplikowany?

@Agnieszka

No jo, odchodzi dyrektor taki młody chłopak co pracował dziesięć lat i zna firmę bardzo mocno, a do tego wszystkie procesy w IT wiec może być slabo. A dział skomplikowany bo t były i jakość, receptury, marketing I IT całe. I ta wiedza z firmy znika

Sebastian

Ludzie odchodzą ludzie przychodzą. Pytanie, jak duże są to rotacje i dlaczego ludzie decydują się odejść? Sam chętnie bym się dowiedział, bo od tego zależy decyzja, co do ewentualnego zainteresowania pracą w tej firmie.

Były pracownik 3
@Sebastian

Masz racje- każdy ma swoje powody. Na produkcji ludzie odchodzą pewnie ze względów finansowych, kierownicy zdecydowanie z inne powodu. W ostatnich dwóch trzech latach z firmy odeszło wiele wysokich kierowników a razem z nimi odeszła wizja i strategia. Dadzą sobie radę - to duża firma.

@Były pracownik 3

No i teraz kogo na te stanowiska dają skoro podobno takie rotacje i ludzi o umiejętnościach ubywa? z firmy starają się o awanse czy nie bardzo im zależy? teraz przy rekrutacji to jakie wymagania by były?

@Agnieszka

Tu nie chodzi kogo dadzą, bo dać można każdego i karuzela się dalej krenci. Każda zmiana na tak wysokim stanowisku niesie za sobą konsekwencje - w tym przypadku co ktoś opisuje to będą spore konsekwencje dla firmy bo sporo wiedzy i doświadczenia po prostu zniknie i nikt nie wie i nie łączy tyle faktów i kropek ile ten gościu. Ale tak jak ktoś napisał - trudno się mówi, firma idzie i będzie szkła dalej.

Mathias

Witam. Proszę o opinię na temat pracy w Miescisku, jest ogłoszenie na pracownik produkcyjno magazynowy. Jakie są warunki pracy i płacy.

Były Pracownik
@Mathias

W Grabowie pracownik magazynu zarabia ponad 5000tys brutto za siedzenie a my pracownicy obsługujący ciagniki i maszyny o wiele mniej i nikt tym się nie zainteresuje wyżej

Dorota
@Były Pracownik

A skąd wiesz co robią na tamtym magazynie? Może warto się przenieść skoro tam jest lepiej?

Były Pracownik
@Dorota

Wiem bo pracowałem tam

Przyszły pracownik

Ile zarobi człowiek na produkcji na start jak traktują ludzi , firma się rozwija ? Dziękuje za odpowiedz pozdrawiam.

@Przyszły pracownik

De heus w Łęczycy dzieli się na dwie fabryki, nowszej Premixów (po lewej od strony Wizet), i starszej Fabryki Pasz po prawej, możliwe, że w tej drugiej odbędzie się rekrutacją, ponieważ aktualnie zwalnia się miejsce. Praca w teorii 3 x 8h, lecz przy braku pracowników 2 x 12h, (są też stanowiska 2 x 8h), od poniedziałku do soboty lub i niedzieli, czyli cału tydzień, ze względu na dużą z reguły produkcję święta także przeważnie pracujące ewentualnie jedna ze zmian. Atmosfera w stosunku do pracownika jest ok, zarobki ustalane indywidulanie, a więcej szczegółów to już w praktyce.

Łukasz

No dobra. Wiadomo że zarobki zależą od kwalifikacji i doświadczenią ale mógłbyś podać orientacyjne widełki żeby załapać jaki jest poziom?

Pracowity

W tej firmie nie ma miejsca na działania maskujące, natomiast każdy pracownik który lubi swoją pracę i jest w niej dobry może liczyć na uznanie i rozwój, ponieważ firma stale się rozwija.

Realy?
@Pracowity

Jest wiele firm, które stale się rozwijają, ale niekoniecznie można tam liczyć na uznanie. To po pierwsze, a po drugie -:pracownik chce liczyć na jasne i przejrzyste zasady. Ja ich w DH nie dostrzegłem.

Kit
@Pracowity

Taki sam kit wciskali mi na rozmowie o prace. Nijak to się ma do rzeczywistości.

Me
@Pracowity

Jest dokładnie tak jak piszesz. Należy tylko dodać nie przed każdym czasownikiem, a tam gdzie już jest - pominąć. Nikt normalny czegoś takiego nie napisze. Jeden ze szpiegów dostający 13 i 14 pensje zapewne tak.

Dorota
@Me

To co nie jest tam jasne i przejrzyste, że tak narzekacie? Jakieś warunki dotyczące pensji czy co?

Grażyna
@Me

A co konkretnie Wam obiecywali, a co okazało się w rzeczywistości? Podasz jakieś przykłady?

Bolek

Kto w De Heus podejmuje decyzję o tym co włożyć do paczki świątecznej ? Tegoroczna paczka to symbol zrobienia z nas lalek i maskotek ? Bardzo nietrafiona paczka. Prosimy o poprawę.

Lolek
@Bolek

Dział marketingu wraz z HR. tegoroczna paczka zawierała skrzata, opłatek i coś słodkiego. Rozumiem, że skrzat Ci nie przypadł do gustu choć mnie osobiście się podobał o wiele bardziej niż potencjalnie nóż, świeca czy koc, itp. Paczka świąteczna ma charakter symboliczny, a świąteczny skrzat/mikołaj czy inny ozdobnik z zadowoleniem gościł w wielu domach.

Aktualnie pracuję , przeszedłem z Golpaszu i jest ok. Pracuję jako handlowiec i nie narzekam .

Czy firma De Heus Sp. z o.o. kieruje się zasadą równości w płacach kobiet i mężczyzn? Chodzi o równorzędne stanowiska.

Nie ma czegoś takiego jak płaca za równorzędne stanowiska. Na wynagrodzenie składa się m.in. Twoje doświadczenie, a to może być różne nawet na tożsamych stanowiskach. Sprzątaczka z 10 letnim stażem ma więcej doświadczenia przez co jest efektywniejsza od Sprzątacza, który dopiero zaczyna i nie może przecież zarabiać ryle samo będąc mniej efektywnym

Jbtu

Ile tam się dostaje na start na produkcję?

Mierny, bierny ale wierny:) Kto tam pracował wie o co chodzi:)

ja1
@ja

Bierny to nie do końca. Lepiej jak donosi.

Koni

Pracując tu, można się dobrze zorientować, jak brzydki świat potrafi zorganizować człowiek.

Zostaw merytoryczną opinię o De Heus Sp. z o.o. - Łęczyca

• Jak się pracuje w De Heus Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy De Heus Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 18.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w De Heus Sp. z o.o.?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 11, z czego 3 to opinie pozytywne, 4 to opinie negatywne, a 4 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

De Heus Sp. z o.o.