2 Dodaj opinię
2 74 243 5 1

Opinie o Multicco Sp. z o.o. Sp.K

Międzynarodowe Targi FRUIT ATTRACTION w Madrycie
◾️21-24 października Kamil, Marta, Katarzyna i Andrzej wraz z maskotką SPEEDEK odwiedzili Hiszpanię w celu nawiązania międzynarodowych relacji w branży żywnościowej
To wyróżnienie za ich efektywną pracę i nieoceniony wkład w rozwój Multicco Group
◾️ to miejsce spotkań dla wszystkich członków biznesowej społeczności zajmujących się branżą żywnościową - w szczególności owocami i warzywami.
◾️Ekipa Multicco Group brała udział w licznych konferencjach, dyskutując i wymieniając doświadczenia
Podczas targów zaprezentowało się 1800 wystawców i 90 000 przedsiębiorców ze 130 krajów.
Słowa przewodnie wydarzenia to marketing, innowacja, jakość i wiedza - którą nasi pracownicy z pewnością wykorzystają w firmie.
"We say, we do... Multicco & ADW"
Tak27Nie
Karolina

Czy możecie mi uzasadnić czemu niby firma się sypie? Przecież ciągle są zatrudnianie nowe osoby, wylatuja tylko Ci którzy nie spełniają oczekiwań.

Odpowiedź
@Karolina

Oj trzyma sie twardo, swojego ego! "Wylatują" samo to słowo jest nie na miejscu. A są zwalniani bo rekrutacja nijaka a szkolenie jeszcze gorsze, a na rozwój nowego pracownika czas nierealny do osiągnięcia wyniku! A ludzie z doświadczeniem dlaczego nie przychodzą? Bo znają branżę i tą firmę! To powinna być odpowiedź!

@Karolina

Oszczędności kosztem pracowników. Oto dlaczego firma się sypie. Odradzam.

Tak6Nie2
Bożena
@Karolina

Jestem ciekawa, czy odpowiedzi od @Odpowiedź oraz @Pracownik, rozwiały wszystkie Twoje wątpliwości. A Ty sama pracujesz w Multicco, czy wypowiadasz się z perspektywy osoby inaczej powiązaną z firmą? Nie ukrywam, iż mnie to bardzo ciekawi.

Karolina
@Bożena

Pracuje od kilkunastu miesięcy, i bardzo mnie ciekawi co niby stoi za tymi przesłankami. Sama sobie chwale tu pracę. Każdy tylko rzuca oszczerstwa, nikt nie potrafi wskazać konkretów. Opinie negatywne tych co wylecieli za brak zaangażowania. Sama widzę swój rozwój w tej firmie. Ten hejt mnie zaskakuje.

Rozwój?
@Karolina

Handlowiec to telemarketer ciekawe gdzie tu rozwój..

Tak4Nie2
W.
@Karolina

Niektóre firmy transportowe wymagają przedpłaty od tej firmy - to juz jest konkret.

biały
@Odpowiedź

Ludzie z doświadczeniem raczej odchodzą niż przychodzą hahahaha

W.
@biały

(usunięte przez administratora) Dalej nie widzą że to nie produkcja i pracownika należy docenić, bo ciężko zastąpić kogoś z doświadczeniem co już odczuli (usunięte przez administratora)

Bożena
@W.

Czyli pracownik w tym miejscu pracy nie jest doceniany w zupełnie żaden sposób? Nie ma ani motywacji pozapłacowej ani pieniężnej? Potwierdzasz też brak możliwości rozwoju w Multicco, o czym pisał ktoś wyżej?

@Bożena

Szanowni Goście, czytając opinię odnośnie firmy Multicco Group jako pracownik mam wrażenie, że chyba nie pracuję w tej samej firmie, na temat której pojawia się tyle negatywnych opinii. Motywatory pozapłacowe i udogodnienia: Lux Med, Multisport, chillroom, kawa z ekspresu za free, możliwość wyjazdów zagranicznych na targi np. byliśmy w tym roku w Monachium i Berlinie. W październiku 4 osoby lecą do Hiszpanii na targi związane z branżami, które obsługują na co dzień - firma opłaca wszystkie koszty. Motywatory płacowe: premia progresywna zależna od wyników pracy - jak w każdej firmie handlowej. Wszystkie awanse są wewnętrzne. Nie wiem czy brakiem rozwoju można nazwać 14 Team Leaderów, którzy dostali szansę budowania zespołów i zarządzania nimi. Nad tym wszystkim czuwają Kierownicy, którzy również zaczynali "od zera" w Multicco. Każdy, kto chce szansę dostaje. Praca w handlu nie jest dla każdego, więc poniekąd rozumiemy rozczarowania. Niemniej firma idzie do przodu i to jest najważniejsze. Przed nami X lecie istnienia firmy w październiku, więc będziemy celebrować. Jeśli pojawią się jakieś pytania z miłą chęcią na nie odpowiemy :) Pozdrawiamy Multicco Group TEAM :)

David Nowy wpis
@Karolina

Jarek przestań odpisywać ...

margaret

Czy jest szansa na 3-3,5 k podstawy na rękę na spedycji?

@margaret

Dzień dobry, wynagrodzenie podstawowe jest ustalane indywidualnie z każdym pracownikiem. Jest zależne od doświadczenia i posiadanej wiedzy. Odpowiadając na powyższe pytanie to szansa jest. W zależności od stanowiska w działach TSL/LTL możliwe jest dużo wyższe wynagrodzenie całkowite. Praca w firmie handlowej jest wymagająca. Poziom wynagrodzenia tak na prawdę zależy tylko i wyłączenie od danej osoby. Kluczowa jest motywacja - wewnętrzna i zewnętrzna. Jeśli macie wątpliwości to piszcie na kadry@multiccobi.pl . Pytania odnośnie Warszawy przekierujemy do Dyrektora oddziału a odnośnie Białegostoku do Kierowników. Życzymy dobrych decyzji :)

Buahaha
@Multicco Sp. z o.o. Sp.K

Multicco po to te ściemy płacicie pracownikom najniższe krajowe a na goworku piszecie że 3 koła podstawy realne. I tak nikt z doświadczeniem nie przyjdzie zasilać szeregi niewolników pracujących za jałmużnę.

@Buahaha

Dzień dobry, w 2019 roku w Białymstoku zatrudniliśmy 3 osoby z doświadczeniem w branży TSL. W Warszawie w ciągu ostatnich 2 m-cy z doświadczeniem zatrudniliśmy 2 osoby. Kierownicy z każdą osobą, która oczekuje wyższego wynagrodzenia rozmawiają. Jeśli wkład w pracę i wyniki przemawiają za wyższym wynagrodzeniem to jest to brane pod uwagę przeważnie. System wynagradzania jest czytelny. Każdy, kto rozpoczyna pracę warunki ma na piśmie. Tutaj nie ma żadnego zaskoczenia i niedomówienia. Komentarz wygląda jakby pisała osoba, która nie zna systemu wynagradzania w Multicco Group i nie pracuje w naszej firmie. Kwestie finansowe najlepiej załatwiać z przełożonym w cztery oczy, są to indywidualne sprawy.

Tak2Nie1
oderwanie od rzeczywistosci Nowy wpis
@Multicco Sp. z o.o. Sp.K

To może pochwalicie sie ile zostało wam osobo z 12 osobowego zespołu w warszawie ? Ciekawe czemu odeszło aż 10 osob ? Przypadek nie sadze

Pytanie Nowy wpis

Jakie jest podejście do liderów z zewnątrz w firmie Multicco Sp. z o.o. Sp.K?

Nowy wpis

@Pytanie

Każdy przypadek jest indywidualny. Oddział Warszawa rozwija się w dobrym kierunku dzięki postawieniu na liderów spoza Multicco. Aktualnie również prowadzimy rozmowy i zależy nam na różnorodnych doświadczeniach. Wielokrotnie nie udało nam się dogadać, ze względu na odmienne oczekiwania i możliwości. Nie ukrywamy, że są to bardzo spersonalizowane kwestie i tylko rozmowa w cztery oczy wyjaśni wszytko. Bazując na faktach i gwarantując anonimowość - zapraszamy do kontaktu: kadry@multiccobi.pl Rozmowa nic nie kosztuje, a wymiana doświadczeń jest bezcenna.

Międzynarodowe Targi FRUIT ATTRACTION w Madrycie
"We say, we do... Multicco & ADW"
Tak27Nie

Aktualność
Mamy najlepszych w Multicco Group !
Co roku wyróżniamy pracowników za szczególny wkład w rozwój firmy i ponadprzeciętne zaangażowanie w codzienne obowiązki. Dzięki tym osobom możemy się cieszyć skuteczną realizacją strategii firmy i wieloma udanymi działaniami, które przynoszą ogromną dumę i satysfakcję
p.s. Maks i Bartek ustawili się za doniczką z kwiatem, ale ich wkład był widoczny. Za rok z pewnością pokażą się w całej okazałości.

Rafale, Aniu, Adamie, Kasiu, Maksymie, Agnieszko, Michale, Łukaszu, Elwiro, Bartku - DZIĘKUJEMY
Tak36Nie
Daniel

Prosta zależność, że dobry pracownik nie narzeka na pracę sprawdza się!!

Greta
@Daniel

Dobry w czyim rozumieniu? Taki który nie ma swojego zdania i na wszystko przytakuje to bez wątpienia firmie się podoba :)

D
Nazwa działu: Dzial handlowy

Czytam i uwierzyć nie mogę. Czy oby na pewno pracujemy w tej samej firmie? Nie twierdzę, że to idealna firma. To co tu wypisujcie to ewidentny żal osób którym nie wyszło. Przychodząc do firmy bazującej na sprzedaży możesz zarabiać ale jak się boisz telefonu i cold calling cię przerasta to nie wiń pracodawcy.

exMulticcowiec

Jakby (usunięte przez administratora) dostrzegały w pracowniku człowieka to by wiochy nie było, a tak w końcu ludzie odważyli się napisać co się pod tym pięknym logiem Multicco i ADW Logistic kryje.(usunięte przez administratora)

Tak30Nie1
Dyszka

Sczera prawda. Brawo!

siemka
@exMulticcowiec

Super, w końcu jakiś konkret. Teraz czekamy na atak od kolegów "upadłych busiarzy".

Tak2Nie3
@exMulticcowiec

Można się wiele czepiać, ale prezesów to akurat zostawcie w spokoju. Pomagają, doradzą. Ja osobiście wiele dobroci od nich otrzymałam i jestem za to bardzo wdzięczna. A Wy, Janusze i Grażyny, którym się nie udało zarobić kokosów samym tylko przychodzeniem do pracy, dalej oczerniajcie i wyśmiewajcie ludzi z którymi chodziliście po korytarzu i żartowaliście w kuchni przy kawie czy na przerwie na papierosa. Pokazujecie jacy z Was pracownicy, bo jeszcze niedawno biliście ukłony w pas, a teraz za plecami obrabiacie swoich dawnych pracodawców i niszczycie reputację firmie.

TakNie15
Yhym
@Hello

Pomagają? Doradzają? Chyba do czasu aż ktoś jest im potrzebny. Bo potem to zachowują się jak ludzie bez jakiejkolwiek klasy. A ukłony w pas to biją ci, co są najbliżej stołków i obrabiają innych za plecami żeby się tylko górze przypodobać.

Tak21Nie
@Hello

Na dany moment wiadomo ze jesteś cyfrą w excelu a nie człowiekiem...

Tak19Nie
Ble
@Hello

(usunięte przez administratora) ciągłe zmiany decyzji nie dają komfortu pracy.

Boom
@Hello

Nie można doradzać w czymś na czym się nie zna i nie ma praktycznego doświadczenia.

morda w kubeł
@Boom

szkoda mi was i całego waszego bulshitu. nie pasuje to sie zwolnić. nikt po was płakać nie bedzie nieudaczniki

Tak1Nie16
Ha
@morda w kubeł

Idealny przykład tego na jakim poziomie są ludzie tam pracujący :)

Tak20Nie
X
@Ha

Faktycznie, ciekawe podejście, pełne 'szacunku' do człowieka. A jak to co jest napisane to kłamstwo to może przydałaby się merytoryczna odpowiedz, jednak chyba tak nie potrafią.

Morda w kubeł
@X

Merytorycznych odpowiedzi to nie pojmiecje(podobnie jak większości rzeczy związanych z spedycja). A co do kłamstw... okaże się kto kogo niebawem będzie przepraszal za kłamstwa.

TakNie11
BezWazelinySieNieDa
@Hello

Czy po dodaniu komentarza wysłałaś do prezesa info o treści: 'panie prezesie zadanie zostało wykonane' ?

Tak12Nie
Grunt to szacunek
@Morda w kubeł

Ciekawe czy nick ci w głosowaniu wybrali czy sam/a wybrałeś/aś, aczkolwiek oddaje prawidlowo podejście do pracowników:)

Bla bla
@Grunt to szacunek

Racja.. Ten nick "morda w kubeł" pokazuje doskonale poziom tej firmy i tego jak tam jest Odradzam...

@Hello

Byłam cyfrą w poprzedniej pracy. Wiem jak to jest nie być szanowanym. W Multicco mam w końcu porządnego szefa.

TakNie1
@BezWazelinySieNieDa

Nie, nie wysłałam. Wyraziłam w komentarzu swoją opinię. Nikt mnie nie zmuszał do jej napisania.

R.
@Hello

Czyżby pozytywny komentarz? Dziwne, że akurat dziś :)

Ojej
@Hello

Cóż za oddanie.. godne 'podziwu' wazeliniarstwo pod płaszczykiem własnego zdania. Firma się sypie i to widac. Pozytywne komentarze dodawane przez ratlerki kołchozu tego nie zmienią.

Miron

@Powerade Pewnie trzeba być dobrym pracownikiem żeby docenić, że firma jest dobra!!

K.
@Miron

Docenić w tej firmie, nie ma czegoś takiego ze strony "góry"! Jeżeli robisz duże marże to po prostu się boją, że odejdziesz! Jeżeli dajesz coś od siebie niematerialnego to jest to niezauważalne! Taka firma jacy zarządzający!

Tak8Nie
Kasia

Ktoś coś napisze konkretnego, czy warto, jak nie, to dlaczego? Bo widziałam ogłoszenie i sie zastanawiam.

Powerade
@Kasia

Poczytaj forum i popytaj znajomych pełno osób tam się przewinęło...

Tak15Nie
@Powerade

Dzieki tak zrobiłam, odpuszczam.

Tak11Nie
@Kasia

Dzień dobry, cieszemy się, że istnieje tutaj możliwość wymiany opinii. Jest to bardzo ważne dla pracodawców, bo spędzamy wszyscy 8h razem - każdego dnia. W Białymstoku jesteśmy jednym z największym pracodawców w branży TSL. Jeśli ktoś planuje rozpoczęcie kariery albo zmianę pracy, koniecznie musi opierać się na faktach. Fora internetowe i portale mogą być pomocnym uzupełnieniem. Handel i sprzedaż są wymagającymi dziedzinami. Nikt nie mówi, że dynamiczna branża TSL jest łatwa. Praca jest wymagająca i bardzo odpowiedzialna. Na końcu jednak jest ogromna satysfakcja. Jeśli ktoś nie "czuje" TSL i nie ma radości z tego co robi to odradzamy. Tylko uśmiech i spełnienie jest gwarancją dobrego samopoczucia w pracy. Wiele osób korzysta z praktyk, staży albo projektów unijnych - zanim zatrudni się "na stałe" u nas. Życzymy wszystkim dobrych wyborów opartych na faktach i własnych doświadczeniach :) W razie pytań zapraszamy: kadry@multiccobi.pl Pozdrawiamy Multicco Group

Tak2Nie8
Szaraczek
@Kasia

Kasiu, zamiast dopytywać się na forum. Polecam złożyć CV i sprawdzić osobiście tą firmę. Osobiście nic nie stracisz (moje zdanie) jak spotkasz się i porozmawiasz z kimś kompetentnym. Z tego co się orientuje fajna atmosfera panuje w dziale transportu, kasę jaką możesz zarobić jak pracujesz sumiennie i z pasją przewyższa kilkukrotnie średnią krajową. Pisz na biuro@multiccobi.pl w tytule "Praca w dziale transportu". Słyszałem, że szukają teraz handlowców i ludzi do prowadzenia aut. Ich kierownik to (usunięte przez administratora) Zamiast wierzyć w ślepy los weź sprawy w swoje ręce. Prawda jest taka, że nie każdy nadaje się do pracy w transporcie. Często jest to niewdzięczna praca w której ciężko zaczyna się nie mając doświadczenia. Pozdrawiam

Tak1Nie5
Coś nie tak
@Szaraczek

Piszesz jakbyś tam pracował i jakbyś nie był z działu transportu. Z twojej wypowiedzi wynika ze w innych działach nie ma dobrej atmosfery, tylko w dziale transportu. A kilkukrotność średniej krajowej (5104 pln brutto) pomylono chyba z najniższą krajową.

Syriusz Black
@Szaraczek

Szkoda czasu, żeby sprawdzać osobiście tą firmę ...

Tak14Nie
Zorro
@Szaraczek

Widzę, że propaganda i fake newsy juz nie tylko w tv :) Tyle, że tu jakoś nieudolnie:)

Szaraczek2
@Szaraczek

Przecież Kasia pisała że zasiegnęła opinii na temat tej firmy i odpuszcza aplikowanie tam. Dobra decyzja Kasiu :)

niewesolo
@Szaraczek

szkodq tylko ze szaraczek nie wspomnial o tym ze ten kierownik jest strasznie niedojrzaly i nawet nie probuje byc obiektywny. faworyzowanie ulubiencow a wszyscy wiedza kto jest jego ulubiencem i obgadywanie innych to u niego standard. do tego probuje byc dla wszystkich kumplem a nie kierownikiem. ale jesli ktoś chce pracowac w tym falszu to jego sprawa

Tak8Nie
Black Kanga
@niewesolo

Jestem tu od ponad roku i z mojej perspektywy nie doświadczyłem faworyzowania, a zespół rozwija się w bardzo szybkim tempie. Jestem tego książkowym przykładem ! Mój wynik wzrósł kilkukrotnie w skali roku ! Aktualnie wszyscy w zespole "robią premie", a ludzie nie rywalizują ze sobą, a wręcz przeciwnie - wzajemnie się motywują. Pracownicy działu dobrze ze sobą żyją, spotykają się w większych bądź mniejszych gronach po za pracą właśnie dlatego, że są kumplami. Presja ? Ciśnienie ? Są. Zwolnienia ? Też się zdarzają. Kierownik dużo pomaga i bardzo mu zależy aby wszystko hulało - często zostaje po godzinach. Nie powiem, że mój wynik jest jego zasługą bo nie jest - ogarnąłem to sam ciężką pracą, natomiast stworzył fajny zespół który ma "team spirit" i świetnie współpracuje. Irytujące jest to wylewanie żali na forach ... Przekaz jest taki, że mamy się bardzo dobrze a każdy w zespole to kumpel. Każdy ma prawo do własnego zdania i własnego postrzegania niektórych spraw :)

Tak2Nie4
Haha
@Black Kanga

No oto cały team spirit - piszesz że irytujące jest wylewanie żali na forach i dodajesz że każdy ma prawo do własnego zdania.. Czyli każdy ma prawo do własnej opinii byleby była pozytywna.. A zatem Brak własnego zdania mile widziany i właśnie to jest żałosne:)

Tak10Nie1
D.
@Black Kanga

Ten fajny zespol i "team spirit" to widać po osobach którzy wchodzą głęboko(wypisani niżej) A na resztę jest spychana czarna robota, opierdziel za nic i klody pod nogi tak aby nie przebić wyniku któregoś pupilka . A całe zgranie widać pomiędzy działami. Każdy z działów czeka tylko na wtope innego. I biegiem na skargę do prezesa.

Są lepsze miejsca
@D.

Biegiem na skargę do prezesa to ulubiona rozrywka w tej firmie. Nie polecam pracy tam.

E.
@D.

Biegiem od rana kolejki na spowiedź i po błogosławieństwo.

Nazwa działu: Dzial handlowy

Dzień dobry, odpowiadając na jedno z pytań odnośnie funkcjonowania firmy. W lutym 2019 przeanalizowaliśmy rotację za 2018 rok i była na poziomie 5%. Poziom rotacji był analizowany z konsultantem zewnętrznym z 25 letnim stażem. Średnia rotacja w firmach powyżej 100 osób jest minimalnie na poziomie 10%. W firmach handlowych, a w szczególności TSL jest jeszcze wyższa. Mówimy o średniej - czyli może być 20% a może być 5%. Dane dotyczą pracowników stacjonarnych. Cieszymy się z dobrego wyniku. Za rok 2019 analiza będzie przeprowadzona w 2020 roku. Jeśli ktoś ma wątpliwości, to zapraszamy do kontaktu przed wysłaniem CV :) Wszelkie uwagi proszę kierować: kadry@multiccobi.pl Pozdrawiamy Multicco Group

Tak2Nie9
Nie polecam

Bardzo toksyczne środowisko.

HR
@Multicco Group

Wypowiedź jest nie miarodajna. Brak wskazania czynników np. doświadczenia pracowników ( jeżeli odchodzą doświadczeni pracownicy a na ich miejsce brak doświadczonych nowych pracowników to bilans jest ujemny). Ogólne stwierdzenie tzw. rotacji nic nie mowi. Pomyślmy jeżeli odejdzie 5 pracowników z 5 letnim stażem a na ich miejsce przyjdzie 6 bez doświadczenia to rotacja jest minimalna, ale czy firma powinna sie cieszyć czy zastanowić?

Tak11Nie1
Multicco Group

Drodzy użytkownicy, obecnie zatrudniamy ponad 160 osób na umowę o pracę w dwóch biurach w Warszawie i Białymstoku. W 2018 zrealizowaliśmy 40 000 zleceń, w tym 3 000 własną flotą. Posiadamy działy LTL, TSL, administracji i finansów, windykacji, prawny i informatyk, który jest na miejscu w Białymstoku. Każdego roku przyjmujemy kilkanaście osób na praktyki z różnych programów (aktualnie jest 7 osób z 3 programów). Każda osoba, która ma pomysł na siebie i chce nauczyć się praktycznych umiejętności jest mile widziana. Słuchamy naszych pracowników i sukcesywnie wdrażamy przekazywane uwagi i wskazówki. Oczywiście, że popełniamy błędy :) Cieszymy się z konstruktywnych uwag, które pracownicy wrzucają do skrzynki IDEA / PROBLEM. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu: kadry@multiccobi.pl Pozdrawiamy, Multicco Group

Tak6Nie21
Perfection

Pochwalcie się rotacją

Tak24Nie
#ChooseBetter
@Multicco Group

Na (usunięte przez administratora)z popielnika złotòweczka mruga chodź opowiem Ci bajeczkę.. z tym że to Bajki dla naiwnych.. Odradzam tego pracodawcę

Tak14Nie1
A
@#ChooseBetter

Złotóweczki to jedyne co widzą, jak ich nie ma, to nie ma też człowieka. Przychylam się do opinii.

Tak14Nie
Brak chętnych?
@Multicco Group

Multicco naprawdę aż tak źle z chętnymi do pracy że próbujecie werbować na goworku?

2/10

Nie polecam.

Albert

Witam. konkretne pytanie. Mam propozycje wstawienia dwoch aut. Czy faktycznie można zrobić w kilku ok 14-15tys,i czy kasa jest prawie na czas.

TakNie2
Albert

To faktycznie szaleństwo. :). Ma się to nijak do zapewnień firmy, chodzi o kilometry

Adr

A może ktoś napisać jak tam jest, tylko tak poważnie, bo zastanawiam się czy aplikować. A z tego co tu czytam, widzę że nie bardzo. Parę razy widziałem Multicco na giełdzie wierzytelności, zastanawiam się jak jest z finansami? Teraz pracuję w konkurencyjnej firmie, ale zawsze można coś ulepszyć;) dlatego jeśli możecie, bardzo proszę o odpowiedz. Wiem, że firma oferuje standard jeśli chodzi o benefity, to też nie brzmi zachęcająco. Dziś każdy to ma nawet mały przedsiębiorca.

Tak3Nie1
Nick
@Adr

Pracuje w tym miejscu ponad 3 lata, jak wszędzie są różne sytuacje jesteśmy tylko ludźmi jednak jeśli ktoś chcę pracować i lubi kontakt z drugim człowiekiem to zapraszam :) Zazwyczaj na tych najlepszych mówi się najgorsze rzeczy.

Tak1Nie10
lutek
@Nick

hahhahahahaaaahahahha o ty ch najlepszych mówi się najgorsze rzeczy?? wyjaśnij mi o jakich "najlepszych" piszesz??

Kris
@lutek

Najlepsza kadra kierownicza, pakiet benefitow Multisport ,prywatna opieka medyczna , ubezpieczenie grupowe , DARMOWA pyszna kawa, herbata, szkolenia dla wszystkich, kursy językowe, świetna współpraca pomiędzy działami, jasne i przejrzyste warunki współpracy. Każdy zna swoje obowiazki, nie ma spychologi, menagerowie pomagają i niejednokrotnie praktycznie przejmują obowiązki podwładnych. Każdy dział wymienia się sugestiami i nie ma chorych targetów czy celów nie do osiągnięcia. Menagerowie zapewniaja narzędzia do pracy, chcesz auta do prowadzenia to podjedź ilość, chcesz handlować to dostajesz kontakty. Jeśli dana osoba sobie nie radzi dostaje koleją szansę, dlatego że najważniejsi są ludzie. Jest możliwość zmiany działu czy obowiązków. Negatywne opinie piszą ludzie którzy odeszli bo nie dali nic od siebie a wymagali złotych gór, tzw POKOLENIE MILLENIARSÓW, życie was zweryfikuje!

Tak3Nie11
Pracownik Multicco
@Adr

Cześć, pracuję ok kilku lat w Multicco. Obiektywnie patrząc błędów nie popełnia ten kto nic nie robi. Firma daje bardzo dużo od siebie dla pracowników. Nawet urządzając biuro pomyślano o kwiatach jako wygłuszeniu zamiast innych wynalazków. Jak na czasy nastawione na wynik, to na prawdę kierownicy są wyrozumiali. Zawsze można porozmawiać z każdym. Może dla kogoś chill room to standard. Wydaje mi się jednak, że nie jest to standard - może w USA i UK tak. Miejsce, w którym można usiąść i zrelaksować się i zebrać myśli jest pomocne - bardzo pomocne. Wysłanie CV i przyjście na rozmowę nic nie kosztuje :) Powodzenia

Tak3Nie6
Adr
@Pracownik Multicco

Cześć, Twoja odpowiedz w zasadzie jest nijaka. To że pracujesz tam kilka lat nie świadczy o tym, że jest tam dobrze, że można tam zarobić, bo to mnie interesuje. Pracujesz bo może zwyczajnie nie możesz znaleźć czegoś innego, a może jesteś po tak zwanej "znajomości " i masz "plecy", które chronią Ciebie przed zwolnieniem, które tak na prawdę należałoby się Tobie od dawna. Urządzenie biura, sorry mało mnie obchodzi, kwiaty też mnie nie przekonują:( Chill Room też średnio mnie przekonuje, po co mam chodzić na relaks w pracy? Ja tam chodzę pracować !!! nie relaksować się. Kolego po Białymstoku chodzi taka może plotka może nie. (usunięte przez administratora)zadłużeń to kto zechce z Wami pracować, pracuje się tam gdzie jest kasa, a nie tam gdzie jest wyznaczona specjalna osoba do wpajania, (usunięte przez administratora)Także KOCHANE TRUTNIE z Kopernika, pozdrawiam Was bardzo serdecznie, tkwijcie w tej firmie jak najdłużej, bo mnie może życie zweryfikuje, ale wy pionki nie zarobicie nawet na mieszkanie w bloku, o własnej chacie nie mówiąc:)))))))))

Tobi
@Pracownik Multicco

Darmowa kawa to juz cos. A Panie (usunięte przez administratora)podstawa jaka u Pana? Najnizsza krajowa? Zeby na darmowa kawe starczylo?

Epa
@Adr

Szczerze nie polecam. (usunięte przez administratora)

Tak11Nie2
Monika
@Adr

A Twoja odpowiedź jednoznacznie pokazuje, że nie jesteś tu po to, by zasięgnąć opinii gdyż nie wiesz czy aplikować???? Jesteś tu po to by"dowalić". Jeśli jednak się mylę...nie aplikuj! To nie jest firmą dla takich ludzi jak Ty!

Tak1Nie4
Anna
@Monika

Zawiść i tyle.

@Monika

To jest firma dla takich jak Ty, wiernych sługów i podlizywaczy:)

@Kasia

Kasiu, rodzinnie opisujecie firmę negatywnie od pół roku. Wylewacie swoje bolączki, wymyślacie wyssane z palca głupoty. Wymagaliscie złotych gór obiecywaliscie najlepsze wyniki a co pokazaliście ?? Wystarczy pracować 8 godzin i można fajnie zarobić. Ale trzeba pracować. To słabe że obrażacie koleżanki i kolegów. Słabe jak wasze wyniki i to co robiliście tu. Niestety taka jest prawda. Ale my jesteśmy ponad tym. Życzę wam powodzenia i pozdrawiam.

Tak1Nie4
Kieroo
@XyZ

Niestety prawda jest taka ze slaby z ciebie dyrektor taki troche maĺy ;)

Monika
@Kasia

Ooo tak? Skoro tak mówisz to się przebranżowię i aplikuje! Wyglądasz mi na speca z HR ????

(J)
@Adr

O czym ty mówisz ADR? Prosta piłka, jeżeli nie chce ci się pracować w Multicco to nie pracuj... Nie dałeś z siebie nic i Cię wywalili. Byłeś darmozjadem dla firmy która naprawdę daje szanse na godziwe życie... Proste jak 2+2. Może nie jest tu cudownie wszystkim, bywają lepsze i gorsze dni, ale z takim podejściem jak Ty to lepiej żeby ludzie podobni do Ciebie nie składali swoich CV. Odnośnie zarobków to nie wiem czy jakaś firma związana z transportem płaci takie pieniądze w Białymstoku tym bardziej wszystko masz płacone na konto. Wypłatę mam w 5 cyfrowej kwocie i po lekko ponad roku pracy w Multicco jestem prawie na ukończeniu budowy domu (BĘDĄC SZEREGOWYM PRACOWNIKIEM) cudowny leniwy pionku...Z pozdrowieniami od KOCHANYCH TRUTNI z Kopernika :D

TakNie1
M&M
@(J)

Skoro jesteś pracownikiem szeregowym to masz najniższa krajowa +%. 5 cyfrowa wypłatę ma kilku szeregowych. Żadnemu z nich nie chciałoby się cokolwiek pisać bo wola zarobić niż siedzieć na forum... Chyba ze mowisz o hrywnach i budowie domu na Ukrainie.

Domi
@M&M

Coraz mniej ludzi do pracy, coraz wiecej problemow.

Edi
@Kris

Pierwsze zdanie to jawna promocja niemieckiego dyskontu tylko ze tam wiecej płacą.

Tak6Nie1
Z branży
@Adr

Można powiedzieć, że dają szanse młodym niedoświadczonych w branży, lecz tylko dlatego, że nikt z doświadczeniem nie chce tam przyjść. Zapewne z różnych powodów, jednak zastanawia fakt że doświadczonych tam coraz mniej.

Transportowiec

Mam pytanie do podwykonawców Multicco. Otrzymałem bardzo dobra ofertę od ich dyrektora na transport międzynarodowy do 3.5T. Chciałbym się zapytać jak to wyglada, czy trzymają się obiecanej stawki? Moi kierowcy jeżdżą w systemie 3/1 I 4/1. Mam obiecane od 14 do 18000tys km na miesiąc . Czy wasze auta osiagaja takie przebiegi? Czy nie opóźnieniaja płatności dla podwykonawców z umową: skonto 4% 7 dni przy wstawiniu min 3 aut(Docelowo 11) lub termin 45 dni??? Wyloty i złoty jestem dogadamy że auta będą rozpoczynać trasy z Niemiec, więc interesuje mnie tylko stawka EU 0.39 EUR/km za 8 epal auto. Na transie nie wyglądają najgorzej ale dostałem informscje od kierowcy który do niedawna jeździł pod nimi że przez niedotrzymanie warunków skont i przeciąganiu terminów płatności do 90 dni położył firmę jego szefa z 15 autami i teraz tonie w długach. Jak to wyglada z waszej perspektywy?

T

Nie wspolpracuj z nim

Powodzenia hahahaha

Jacoo
@Pracownik

(usunięte przez administratora) Palca wybiórcze najniższe faktury 2 tygodnie po terminie!!! (usunięte przez administratora)

Typek
@Jacoo

Nie prawda, płacą jesli masz akceptację na transie i wykonasz 15 telefonów z upomnieniem!!!!

Tak11Nie
nabity w Multicco
@Transportowiec

(usunięte przez administratora) Zaufałem firmie bo ludzie z Białegostoku są przeważnie uczciwi. Jednak to warszawka .. tam słowo nic się nie liczy. (usunięte przez administratora)

A
@nabity w Multicco

Przewoźnikom tez sie spóźniają co widać na transie, ciekawe kiedy odbije się to na wpłatach?

X
@Jacoo

Akceptować na transie to moze ich zmotywuje.

Babe

Przykre komentarze i ich niski poziom świadczy o ludziach którzy tu wylewają (usunięte przez administratora) . Zostawiliście po sobie tylko bałagan i smród w firmie , wszyscy wiedzą kto tak nas oczernia ! Pozdrawiamy tych co mówią po francusku i tą co dbała o to by nigdy nie zabrakło nam żółtych karteczek .

@Babe

A i tak brakowalo;)

Themis

To przykre, ze poziom negatywnych komentarzy jest na tak niskim poziomie. Dyskusja merytorycznie jest żałosna, pokazuje kompleksy, zazdrość, brak klasy komentujących. Jeśli chociaż połowa tej energii, którą wkładacie w "hejtowanie" zostałaby włożona w jakieś konstruktywne działania, z pewnością nie mielibyście powodów do narzekań, ale jak widać lepiej winą za własne niepowodzenia zawodowe obarczać innych - tak jest prościej. Każdy ma prawo się wypowiedzieć, ale niech to będzie coś sensownego, bo wylewanie żali w taki sposób to zwykłe prostactwo. Warto pamiętać, że wypowiadanie się o innych źle świadczy tylko i wyłącznie o Was, nie o tym kimś. Zapamiętajcie proszę, że każdy z Was tworzy miejsce pracy, gdziekolwiek by ono nie było.

Tak1Nie8
Anka
@Themis

hej, co masz na myśli pisząc, że negatywne komentarze są na niskim poziomie? Czytałem i nie widzę ani niskiego poziomu, widzę jedynie przestrzeganie ludzi przez zaczynaniem pracy w firmie o niskich standardach, jeśli chodzi o HR . Dyskusja nie jest żałosna tylko niewygodna, nie jest na " rękę" dl a firmy jako dla pracodawcy i tu jest Twój ból. Nie wiem o jakiej zazdrości piszesz? czego ktoś miałby zazdrościć?(usunięte przez administratora) jeśli chcesz skomentować jakiś hejt płynący od zapewne pracowników Multicco zrób to profesjonalnie. Napisz konkretnie co Ci się nie podoba, zrobiłeś to bezmyślnie i po " łebkach". (usunięte przez administratora)Zgadzam się że to My tworzymy miejsce pracy, w Multicco przyjęte są pewne zasady i nie są do ruszenia(usunięte przez administratora)Osobiście przestrzegam przed pracą w Multicco i to nie jest żadna złośliwość, raczej przysługa. Ale jak świeżaki chcą to niech spróbują szkoły życia, gdzieś nauczyć się muszą. Pozdrawiam

Tak3Nie1
@Anka

Nikt komu pracuje się dobrze nie szuka rozgłosu to zrozumiałe. To nie jest etat na cieciowni, gdzie wystarczy siedzieć na tyłku i patrzeć w monitor - tu trzeba pracować, a to ile zarobisz zależy od Ciebie. Fakty są takie, że wielu z kolegów z pracy zarabia 2, a nie kiedy 3 x więcej niż w poprzedniej pracy. Jeżeli komuś nie idzie to szuka winnych wszędzie, ale nie widzi winy w sobie. Jak jest słaby wynik to i herbata jakaś(usunięte przez administratora), kawa zaczyna śmierdzieć, Internet zaczyna zamulać, a koledzy to wrogowie bo idzie im lepiej. Są rzeczy które mogłyby i powinny funkcjonować lepiej, ale tak jest w każdej firmie. Polecam dla tych którzy wiedzą czego chcą i wiedzą i rozumieja ,że aby mieć trzeba zasłużyć. Dla przemądrzalych leniuszków odradzam

@Bolec

Ogromne molochy TSL zatrudniające po 2-3 razy wiecej osób mają mniej negatywnych opinii od Multicco, mozesz powiedzieć czemu?

@XyZ

(usunięte przez administratora) Całego hejtu nie wyplemią bo aż kłułoby w oczy i zastanawiałoby, że jak to możliwe iż jest tak idealnie. Zgadzam się z Tobą że ogromne molochy zatrudniają 2-3 razy więcej osób i zatrudniają też ludzi od szerokopojętego PR, taka osoba pod różnymi nickami wypisuje pozytywne rzeczy - i robi to na taką skalę ... że hejt rozmywa się między ilością fake'owych komentarzy. Tak działa ten interes. Powinien być nakaz komentowania z imienia i nazwiska. Myślę, że wtedy komentarze byłyby wiarygodne. Tak widzę to ja, Ty możesz widzieć to inaczej i masz absolutne prawo do interpretacji tego co czytasz.

@Bolec

w regulaminie jest tam ustosunkowanie się do kasowania komentarzy. Co do fakekont widze ze molochy maja mniej w ogole komentarzy zarowno negeatywnych jak i pozytywnych. Nie wiem czy ludzie z Multicco nie potrafią się rozstać z klasa, czy jednak maja tak duży żal do firmy po głupotach przełożonych wysokiego szczebla ( kazdy wie o kogo chodzi) że leży im na sercu "dojechanie" byłego pracodawcy i ostrzezenie innych. Ja pomimo że pracuje już długo to ani polecam ani hejtuje. Szanuje prezesów, bezpośredniego przełożonego (T) ale przykro mi że widzi się takie opinie bo znajomi z branży dopytuja o co chodzi i spada renoma firmy na rynku. Kazdy wie że chodzi o wynik jak jest słaby to jest słaba wypłata ale oprócz tego dochodzą inne czynniki. Chciałbym pracować w firmie gdzie ludzie CHWALA sobie prace. Jest to możliwe ale trzeba wyeliminować kolesiorstwo, układziki, traktować wszystkich na równo i przedewszystkim być ludzkim.

P
@XyZ

Ot całe multicco. Jak na forum tak w pracy. Z jednej strony ratlerki multicco z drugiej hieny centralne. Dobranoc

T
@P

Zgadzam sie:)

Adi
@Bolec

A czy to prawda że firma ma kłopoty finansowe???opinie na Transie się czasem pojawiają.

Dyszka
@Anka

Głownym problemem w tej firmie jest fałsz ludzi z wyższego szczebla.

@Dyszka

(usunięte przez administratora) maja osobe do wciskania kitow przewoznikom :)

Nazwa działu: Dzial handlowy

Witam serdecznie obecnych i byłych kolegów/koleżanki oraz wszystkich anonimowych czytelników, być może moich przyszłych znajomych z pracy :) Na wstępie zaznaczam, że post ten piszę głównie z perspektywy działu handlowo-spedycyjnego, ale nie tylko. Post jest też skierowany do osób, które są zainteresowane pracą, ale czytając te negatywne komentarze mogą sobie wyrobić złą opinię lub zwyczajnie przestraszyć się aplikowania. Określenia typu "kołchoz", "upadająca firemka" są w mojej opinii po prostu śmieszne i mijające się z prawdą. Co prawda nie mam dostępu do sprawozdań finansowych, ale można takie pomówienia obalić z bardzo prostego powodu. Kasa jest zawsze na czas, to po pierwsze. Po drugie firma prężnie rośnie, zatrudnianych jest coraz więcej ludzi. Gdyby była jakaś recesja, to nie kupowano by nowych samochodów, nie zatrudniano by nowych pracowników. Tyle słowem wstępu, teraz coś o mnie. Pracuję w tej firmie od ponad 4 lat. Zaczynałem przychodząc prosto z ulicy do pani, która siedziała w recepcji - z tego miejsca chciałbym pozdrowić Kasię :) Bez żadnego składania CV formą elektroniczną, nie dzwoniłem do nikogo. Po prostu przyszedłem i powiedziałem, że jestem zainteresowany pracą. Nie miałem żadnego doświadczenia w branży TSL, ale chciałem takowe nabyć. Byłem 3 miesiące na bezpłatnych praktykach w konkurencyjnej firmie i "liznąłem Transa", poza tym 5 lat studiów na Polibudzie, gdzie nikt słowem nie wspomniał, jak wygląda praca w firmie transportowo-spedycyjnej. Po chwili oczekiwania przyszedł do mnie jakiś facet - pozdrawiam Przemka :) Nie umawiałem z nikim żadnego spotkania, on znalazł dla mnie czas i wziął mnie z marszu na rozmowę. Powiedział, że zadzwoni do mnie za 2 tygodnie i da znać, na co skwitowałem, że jak ktoś tak mówi, to pewnie i tak nie zadzwoni i zapomni. Do dziś pamiętam, jak mi powiedział, że dzwoni nawet do tych, co się nie dostali, co było dla mnie zaskoczeniem. No i zadzwonił równo za 2 tygodnie, jak już miałem jechać do urzędu rejestrować się jako bezrobotny. Ten człowiek pracuje do dzisiaj i jest dyrektorem firmy, a ja pracuję dzięki niemu już 5-ty rok. Chciałem być spedytorem, jestem pracownikiem działu handlowego. Niech będzie "Call Center" jak to ktoś tu pisał, z tą różnicą, że sam sobie ustalasz gdzie dzwonisz, do kogo dzwonisz, ile razy dzwonisz i najważniejsze - oferujesz USŁUGĘ POTRZEBNĄ dla producenta/eksportera/importera, a nie DODATKOWE I ZBĘDNE (usunięte przez administratora) w postaci kolejnego blendera, garnka, ubezpieczenia na życie, czy złotej karty w banku. Taka jest różnica między pracą w PRAWDZIWYM CALL CENTER, a pracą w transporcie. Tutaj może być tylko sytuacja WIN-WIN. Zarobisz Ty, zarobi firma, klient będzie miał zredukowane koszta, towar na czas i rodzą się perspektywy na długofalową współpracę. Wszyscy zadowoleni. Oczywiście klienta nie jest łatwo pozyskać, ale wszystko zależy od Ciebie. Dzisiaj możesz też trafić do działu busów, samemu organizując ładunki na nasze auta, ja wtedy nie miałem takiego wyboru. Możesz też pracować w dziale księgowości, gdzie wszystkie dziewczyny są bardzo sympatyczne i widać, że ze sobą współpracują. Nie wiem, jak jest u konkurencji, nie twierdzę, że gorzej, nie twierdzę że lepiej. Mnie konkurencja nie chciała, byłem w dwóch dużych białostockich firmach spedycyjnych i po krótkiej rozmowie mnie po prostu olano, stwierdzili widocznie, że na takich leszczy z ulicy, jak ja szkoda tracić czas. W innej małej firmie zajmującej się transportem ładunków płynnych zaproponowano mi staż z urzędu pracy. W Multicco dostałem szansę, umowa o pracę na 3 miesiące na start i dzisiaj tamci mogą sobie pluć w brodę, że mnie nie zatrudnili. A może gdyby dali mi szansę, to nie dałbym sobie rady i przepadł jak kamień, bo nikt by mi tam nie pomógł się rozwinąć? Tego nie wiem i dziś mało mnie to obchodzi, bo pracuję tu, gdzie pracuję i wcale tego nie żałuję. Rynek jest duży, może są tacy, co oferują lepsze pieniądze, może ktoś woli pracować w mniejszym gronie osobowym - mnie przykładowo nie przeszkadza, że firma rośnie. Praca w większej firmie ma oczywiście swoje plusy i minusy. Będąc nowemu w dużej firmie na pewno ciężej jest poznać wszystkich ludzi, ale z własnego doświadczenia na tle tych wszystkich lat widząc ludzi na korytarzu, rozmawiając z wieloma nowymi i starszymi kolegami i koleżankami z innych działów, nie zauważyłem by zatrudniano tu jakichś (usunięte przez administratora) chamów, prostaków, aroganckich typków, księżniczki i królewny. Nie zauważyłem też, by były tutaj jakieś zjawiska "mobbingu", czy zastraszania kogokolwiek. Ludzie, co wypisują takie rzeczy, chyba nie mają pojęcia, na czym polega mobbing. Każdy pracuje tu z własnej, nieprzymuszonej woli, nikt nie stoi nikomu nad głową i nie mówi jak masz pracować! Gdyby takie złe rzeczy miały miejsce, to szybko wypłynęłyby na zewnątrz, albo nastąpiłyby przetasowania na stanowiskach kierowniczych. Nic takiego nie miało miejsca.

lokos
@Kamil

Witaj, na szczęście nikt nie traktuje twojej wypowiedzi poważnie:)

@lokos

Hej. Widzę, że jesteś głosem ludu i wypowiadasz się za wszystkich. Chłopak dostał szanse i potrafi ja wykorzystywać, skoro pracuje 4 lata to firma jest z niego zadowolona. Co ma napisać aby być w Twoim mniemaniu poważnym ? Że czuje się źle, że nie ma wsparcia i że wszyscy dookoła są źli i cały świat się na niego uwziął tak ? Wtedy będzie ok, bo przecież w Multicco jest tak okropnie. Na pewno skrobnął 3 wyczerpujące długie wypowiedzi żeby Cię przekonać do swoich racji, bo nie miał nic lepszego do roboty. W mojej ocenie powinno się chociaż szanować czyjąś wypowiedź i czas. Znasz człowieka ? Pracujesz z nim ? Musiałby być (usunięte przez administratora)kreatywny by coś takiego stworzyć / wymyslic na potrzeby hejterów. Pozdrawiam

Tak1Nie1
Kieroo
@Kamil

Kasa nie zawsze jest na czas... i nie zawsze jest tyle ile powinno być, później dosyłają resztę

Nazwa działu: Dzial handlowy

cz. 2 Kwestia zatrudnienia. Kto rekrutuje pracowników? Kierownicy i team leaderzy poszczególnych działów. Gdyby to byli ludzie niekompetentni i źli, w firmie panowałby chaos i ludzie masowo odchodziliby z pracy do konkurencji. Zatrudniają po znajomości? No pewnie, że tak i co w związku z tym? Gdzie dzisiaj nie zatrudnia się po znajomości? Zatrudniają też pracowników bez znajomości, np. mnie bez wysyłania maila i dzwonienia - wystarczyło samemu przyjechać do siedziby firmy i porozmawiać z odpowiednią osobą. Może lepiej odpowiem na pytanie, czy ludzie zatrudniani po znajomości wykorzystali to dla realizacji jakichś celów, albo czy ktoś zatrudniony po znajomości wywyższał się nad bardziej doświadczonym pracownikiem zatrudnionym nie po znajomości? Odpowiedź brzmi: NIE - nie spotkałem się z taką patologią. Ktoś kto jest zatrudniony po znajomości wie, że też przyszedł pracować, a nie zbijać bąki. Szkolenia dla nowych, niedoświadczonych pracowników? Proszę bardzo. Zostałem przeszkolony od totalnego żółtodzioba, więc mam prawo wypowiadać się na ten temat. Nowy pracownik jest wprowadzany krok po kroku, jeśli masz potrzebę, to dostajesz wydrukowane rodzaje naczep, ładunków, ładowności samochodów, mapę, wymiary palet, itd. Ciągłe spotkania, szkolenia z prowadzenia sposobu rozmowy z klientem/kierowcą, wszystko jest tłumaczone, na spokojnie. Zaczynasz wtedy, kiedy czujesz, że jesteś gotowy. Poza tym siedzisz obok bardziej doświadczonego kolegi, widzisz jak on pracuje, uczysz się, zadajesz pytania, dostajesz odpowiedź, chcesz radę, również ją dostaniesz. Nikt nie pogania, nie zmusza, nie wywiera presji. Potrzebujesz pomocy bardziej doświadczonego kolegi handlowca/spedytora, ktoś z innego działu jest mocny na danym kierunku, czy w jakiejś dziedzinie przewozów? Proszę bardzo, idziesz i pytasz kolegi, którego tak naprawdę nie znasz, nie słyszałem, by ktokolwiek odmówił komukolwiek pomocy. Nie znasz stawek, nie wiesz ile podać, jak negocjować, na jakie auto, na jaki ładunek, z jakiego kraju? Na 100% ktoś Ci pomoże. Wiadomo ludzie mają swoje obowiązki, nie da się prowadzić ciągle wszystkich za rączkę, ale jak potrzebujesz pomocy, to ją zawsze dostaniesz - nie od jednego kolegi, to od drugiego. Sam otrzymywałem taką pomoc i sam tej pomocy teraz udzielam. Nie idzie, potrzebujesz rozmowy, chcesz coś usprawnić, masz pomysł, problem? Idziesz do kierownika, team leadera i Ci pomaga, rozmawia z Tobą. Chcesz samochód żeby pojechać w delegację? Nie ma problemu, zbierasz ekipę i jedziecie odwiedzić klientów. No ale o pomoc trzeba umieć poprosić, musisz rozmawiać z drugim człowiekiem, bo nie każdy się domyśli. Jak będziesz siedzieć cicho, to miej pretensje sam do siebie, że Ci nikt nie pomógł. Nigdy przez żaden okres pracy w firmie nie czułem presji ze strony przełożonych, czy szefostwa, a były też słabsze miesiące i nadal są. Ale jak zaczynałem pracować, to wiedziałem, że przychodzę zmotywowany do pracy, że robię coś dla siebie, że dostałem szansę i nie chcę zawieźć ludzi i samego siebie. Nie wszystkim wychodzi, nie wszyscy się do tej pracy nadają, to jest fakt. Ale tutaj daje się szansę kompletnym amatorom i wielu z tych ludzi zostaje. To jest sukces przede wszystkim ich samych, ale też przełożonych i kolegów z pracy. Chcemy grać w jednej drużynie i pomagamy sobie nawzajem! Czy z firmy odchodzą ludzie? Odchodzą, bo taka jest ta branża, rotacja w TSL jest bardzo duża, niech rzuci kamieniem ten, co twierdzi inaczej. Z Multicco głównie odchodzą albo ludzie sukcesu, którym praca w Multicco pozwoliła zdobyć doświadczenie, by otworzyć swoją własną firmę, albo którym zwyczajnie się nie udało lub mają jakieś prywatne powody. Jedni odchodzą w ciszy z szacunkiem i akceptacją stanu rzeczy, a drudzy sieją zamęt na forach takich, jak to. Fakt jest taki, że nie każdej osobie się udaje, tak jak w życiu, trzeba się z porażką pogodzić i ją zaakceptować. W tej firmie naprawdę nikt nie rzuca kłód pod nogi drugiej osobie, najwięcej zależy od Ciebie samego. Warunki pracy w firmie. Są cztery przerwy w ciągu dnia, poza tym nikt nie będzie Ci robił problemów, jak o dowolnej porze wstaniesz, pójdziesz zrobić sobie kanapkę, zapalisz fajkę. Nie słyszałem, by ktoś dostał ochrzan za takie coś. Jak już ktoś pisał, kawa z DOBREGO EKSPRESU za darmo, herbata za darmo, ile chcesz, kiedy chcesz. Stołówka, gdzie spokojnie możesz usiąść i zjeść, a nie przed kompem, 2 lodówki, 2 mikrofalówki. Toaleta dla niepełnosprawnych! Tak, firma zatrudnia również takie osoby! Weekendy wolne, no chyba że wykonać telefon żeby sprawdzić kierowcę czy się załadował/rozładował, albo masz auto do załadowania. Z urlopami nie ma problemu, dogadujesz i bierzesz. Czego jeszcze potrzeba do komfortowej pracy? Dla królewiczów i księżniczek i to będzie za mało.

Ania
@Kamil

Kamil przecież Ty sam niedawno narzekałeś na prace, no nie wierzę:(

Nazwa działu: Dzial handlowy

cz. 3 Oczywiście, nie wszystko jest idealnie, najczęstsze problemy w firmie wynikają z wzajemnej komunikacji. Jeśli przykładowo współpracujesz z kimś innym i ogólny wynik pracy zależny jest nie tylko od Ciebie, ale też od pracy drugiej osoby, to czasem powstają konflikty i różnice zdań. Normalna rzecz, jak pracujesz w grupie, konflikty były i będą, da się z nimi poradzić. Jak pracujesz wyłącznie sam, to nikt Ci nie mówi jak masz pracować. Jeśli jest coś, czego nie masz ochoty powiedzieć publicznie, to powstały nawet skrzynki PROBLEM / IDEA, gdzie wszystkie żale i pomysły można w pełni anonimowo przedstawić. Na koniec info do tych niezadowolonych byłych już pracowników. Ci co tak plujecie jadem, pamiętajcie, że szkalujecie nie tylko firmę i waszych byłych przełożonych, czy szefostwo, ale też wielu porządnych ludzi, którzy zostali w tej firmie i pracują tu dalej, by zarobić na chleb. Zanim coś napiszecie, to zastanówcie się czy macie coś konstruktywnego do skrytykowania, czy tylko wiadro pomyj i hasełek typu "upadająca firemka", czy "(usunięte przez administratora)". Ci, którzy jesteście niezadowoleni i pracujecie dalej w firmie - uważacie, że za mało zarabiacie? Nie podoba się atmosfera? Proszę bardzo, droga wolna, nikt nikogo nie trzyma tu na siłę, szukajcie a znajdziecie. Ale jak siedzicie tu już przyspawani od iluś lat i dalej narzekacie, to tylko pokazuje, że jesteście nieudacznikami i nie macie cojones, by coś w swoim życiu zmienić, a w firmie chyba nie do końca jest aż tak źle skoro tu dalej jesteście. Pozdrawiam, Kamil

Witek
Nazwa działu: IT

a jemu czasem nie (usunięte przez administratora)na imię ??

Tobi

Nie zgodze sie, wlasciciel Multicco to bardzo porzadny czlowiek. Problem stanowi zespol ludzi ktorymi sie otoczyl w nadzieji ze pomoga mu zbudowac preznie dzialajaca firme. Niestety to blazny bez pomtslow na jakikolwiek rozwoj. Tylko jak Pan Prezes sie o tym przekona, pozno bedzie na ratowanie firmy, raczej kazdy szybciutko ulotni sie nie mowiac nawet " czesc".....

@Tobi

Zgadzam się w 100%

paulaaa
@Tobi

Ja też się zgadzam, z firmy wykruszają się dobrzy pracownicy, a ich kierownicy w pełni się na to zgadzają. Pytanie moje brzmi: po co więc rekrutujecie? po to żeby tracić czas i pieniądze? Bo nową osobę trzeba szkolić i to nie mało. (usunięte przez administratora)

Typek
@paulaaa

Rekrutują swieżaków tylko im można walić sciemy :-)

Lena

To co się dam dzieje od pół roku to tragedia. Nikomu nie polecam.

Go
@Lena

Ja tez nikomu nie polecam,(usunięte przez administratora). Oni tylko filmiki potrafia krecic i do sieci wrzucac. Pokazcie prawde hehe

Hh

(usunięte przez administratora)Pionki tracą nerwy zeby ci co są wyżej mieli się dobrze. Co raz większa kombinacja. Tak jak kiedyś już nigdy tam nie będzie.

ha
@Hh

zgadzam się

elo

Przygnębienie bierze jak się idzie teraz do pracy:(

Tak15Nie
reese
@elo

Dlaczego?

M.

Moze i sa tacy co udalo sie wszystko cacy, moja opinia jako kierowcy 100% negatywna. Nikt mnie nie uprzedzil , ze jak zaczne od polowy miesiaca to dostane polowe kasy mimo, ze kurs odbywa sie normalnie (3tyg), pelny. Wiec wymagaja 100% pracy za 50 % wynagrodzenia i pieprzenie , ze w nastepnym miesiacu bedzie normalnie. A skad mam pewnosc , ze znowu nie utna mi hajsu jak np. Wyjazd mi wypadnie w polowie miesiaca. Tym razem porazka.

@M.

Szanowny Panie Kierowco, wszyscy pracownicy Multicco Group dostają wynagrodzenie przelewem raz w miesiącu - pod koniec miesiąca. Jeśli zatrudnił się Pan w połowie miesiąca to nie można dostać wynagrodzenia za cały miesiąc. Jeżeli otrzymał Pan inne informacje to bardzo nam przykro. W razie wątpliwości możemy pomóc w ich rozwianiu - proszę o kontakt bezpośrednio z działem kadr albo proszę pytania kierować na mejla: kadry@multiccobi.pl. Z poważaniem Multicco Group

Obiektywny

Nie od dziś wiadomo, że ten kto jest zadowolony nie szuka rozgłosu ... inaczej z hejterami którzy chcą kasę za samo bycie ciałem w pracy ... a później smarują na wszystko i na wszystkich żałosne. Ja tam Multicco polecę każdemu bo jak ktoś już mówił jaka kasę zarobisz zależy od Ciebie, a ja umiem i przede wszystkim CHCĘ to wykorzystać. Pozdrawiam

Tak4Nie1

BYŁY PRACOWNIK

Dla przyszłych pracowników powiem jedno. Trzeba iść i spróbować. Nie dla każdego taki typ pracy. A co do kierownika.... heh. W każdej plotce jest zawsze trochę prawdy. Innaczej by nikt tak bezpośrednio nie pisał :P Jeśli chodzi o moje zdanie na ten temat to faktycznie jedna osoba musi się jeszcze pewnych rzeczy nauczyć, szczególnie podejścia do ludzi. Ale nie bądźmy pesymistami, może z czasem to ogarnie.

Nick

Praca w Multicco to typowy wyścig szczurów. Da się tam zarobić, ale na peeno nie od razu. Najlepszy jest obecny kierownik (usunięte przez administratora)faworyzuje tylko swoich pupili, a o reszcie zapomina.(usunięte przez administratora) Najbardziej podoba mi się moment kiedy wybija "godzina końca pracy" a szanowny kierownik pisze na grupowym komunikatorze, że to nie jest koniec pracy dla każdego, że busy są niepoładowane i on nie chce widzieć jak ktoś wychodzi do domu. Cyrk! Nikt z nas nie ma odwagi powiedzieć mu co myśli na ten temat, ale w końcu ktoś wyskrobie skargę, tym bardziej że mamy dowód na piśmie. To czy zostanę dłużej w pracy i będę naginać na premię to moja sprawa. Nikt nie ma prawa mi tego narzucać ale niestety tak jest. Druga sprawa boimy się o to że zostaniemy zwolnieni. Rotacja pracowników jest duża. W jednym miesiącu przedłużają umowę na pół roku a w kolejnym zwalniają na koniec zmiany.(usunięte przez administratora)Kiedy Multicco miało siedzibę na ul. Lipowej było innaczej. Teraz w firmie dzieje się źle. Pozdrawiam i nie polecam.

Monika Kuźma
@Nick

Pracuję w multicco od ponad roku i nie zgadzam się z powyższą opinią. Jeżeli byłoby w niej przynajmniej ziarenko prawdy to osoba, która ją napisała odchodziłaby z pracy w podskokach i z uśmiechem na ustach, a nie ze łzami w oczach. Niestety niektórzy ludzie myślą, że praca to przedszkole, a co za tym idzie ciągłe spóźnienia i nieobecności nie spotkają się z żadnymi konsekwencjami. Co do atmosfery panującej w dziale LTL - nigdy nie zauważyłam znamion mobingu ze strony kierownika, każdy pracuje tu dla siebie i na siebie, a pracownicy tego działu zawsze mogą liczyć na pomoc zarówno kierownika jak i siebie nawzajem. Bardzo się cieszymy, że nie ma już wśród nas osób, które leczą swoje niepowodzenia poprzez wylewanie pomyj na takich forach , oraz nie mają odwagi na to aby podpisać się własnym nazwiskiem pod swoją opinią!

Tak12Nie1

Kierownik - Tomasz Pułka
@Nick

Witam. Rzeczywistość jest zgoła inna aniżeli ta tutaj przedstawiona. Pracownik, który akurat spóźniał się często do pracy, bardzo często przebywał na zwolnieniach i nie można było na niego liczyć nie powinien wyrażać takich opinii. Rozumiem rozgoryczenie i rozżalenie rozstaniem z firmą, natomiast Pańskie oczekiwania wobec firmy były kilkukrotnie większe niż to co firma otrzymywała w zamian od drugiej strony świadczącej usługi . Pracodawcę i przełożonego oczernić łatwo, proszę mi natomiast wytłumaczyć fakt iż od początku istnienia działu LTL nikt nigdy z niego z własnej woli nie odszedł ... Zastanawiające nieprawdaż ? Zespół jest bardzo zgrany i pracuje skutecznie w dobrej atmosferze. Prościej byłoby powiedzieć, że "nie sprawdziłem się na stanowisku które mi powierzono" i to byłaby obiektywna wypowiedź. Proszę ocenić swoją pracę z perspektywy współpracownika bądź przełożonego. Firma daje duży kredyt zaufania, ale nie każdy potrafi go spłacić. Podpisuję się imieniem i nazwiskiem w odróżnieniu do Pańskiej osoby. Mimo tego przykrego i niesprawiedliwego komentarza, życzę powodzenia.

Łukasz Arciszewski
@Nick

Ja też się z tym nie zgadzam. Powyższy wpis jest bardzo obraźliwy! Co jak co, ale ja sobie bardzo chwalę atmosferę panującą w dziale LTL! Nie wiem kogo niby faworyzuje kierownik, ale uważam ze co jak co, ale ma własnie równe podejście do każdego! Przeklinanie na każdym kroku? Przepraszam, bardzo, ale każdemu z nas zdarzy się przeklnąć jeśli się zdenerwuje, ale nie zauważyłem żeby ktokolwiek tego nadużywał - zwłaszcza ten niechlubny kierownik. Motywowanie do pracy pod koniec dnia? No wybaczcie mi, ale jeśli jest coś do zrobienia, a zbliża się koniec dnia to co taki kierownik ma zrobić? Nic nie mówić, tylko patrzeć jak auta stoją niezaładowane? Nie oszukujmy się! Po to jest kierownik żeby tego pilnować! Od kiedy tu pracuję jeszcze nigdy nie zdarzyło się, żeby miał do kogoś pretensje o to ze wychodzi punktualnie z pracy (w przeciwieństwie do spóźnień). Niestety, ale wszyscy pracujemy dla pieniędzy. W Multicco można bardzo! dobrze zarobić, ale trzeba się trochę napracować, ale nie oszukujmy się, gdzie rozdają pieniądze za siedzenie na tyłku i przeglądanie FB albo YT? To czy zostaniesz po pracy żeby naginać na premię to nie tylko Twoja sprawa, ale i też sprawa firmy, bo jeśli nie robisz premii, a swoją pracą nie zarabiasz nawet na siebie to jakim cudem dziwisz się ze Ciebie chcą zwolnić? Przykro mi jest kiedy czytam takie opinie, ale trzeba też mieć odwagę pod takimi opiniami się podpisać. Tyle ode mnie!

Tak6Nie1

Kierownik - Tomasz Pułka
@Kierownik - Tomasz Pułka

PS. Z faworyzowaniem czy mobbingiem wobec pracowników to są dosyć odważne słowa z Pańskiej strony Mobbing – prześladowanie, uporczywe nękanie i zastraszanie, stosowanie przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy. Proszę o rozsądny dobór słów. Czy coś takiego miało miejsce ? Nie faworyzuje nikogo i jestem bardzo daleki od takich praktyk. Oceniam pracę wszystkich jednakowo, nie patrząc na bliższe czy dalsze relacje z kimkolwiek bo to nieprofesjonalne. Resztę pozostawiam już tylko Pańskiemu sumieniu

Agnieszka Żukowska

Zweryfikowany użytkownik

Rekomendacja
@Nick

Po 2 latach pracy, mogę podsumować w skrócie: ciężka praca popłaca! Co do atmosfery, bardzo przyjemna. Każdy z każdym porozmawia,każdy każdemu pomoże,aż chce się przychodzić. Pracownik ma wyznaczone obowiązki i swoje cele,więc nie ma co się dziwić. Kierownik jest po to,aby dobrze prowadził swój zespół i ich motywował,a nie żeby mu wejść na głowę! Polecam wszystkim,kto chce spróbować swoich sił.

Tak7Nie2

e
@Nick

OMG .... i kto to pisze, bo ja się domyślam. Człowieku ty do roboty się weź w końcu, praca to nie zabawa. Każdy z nas przychodzi tu codziennie żeby pracować, rozumiesz pracować.!!!!!! a nie (usunięte przez administratora) się i snuć po korytarzu, a to na kawę....a to do kibla 1000 razy dziennie. I tylko stale pretensje i żale... kawa niedobra, herbata niedobra.... itp. Chcesz lepszej to sobie kup. Ja uważam, że pracodawca Multicco stanął na wysokości zadania jeśli chodzi i o socjal i o wynagrodzenie i szanse dla takich nierobów jak Ty!!! Miej odwagę i wskaż lepszego lub podobnego pracodawcę w Białymstoku. Ps. lenie i pasożyty niech lepiej siedzą w domu daleko od Białegostoku. Skoro jesteś tak bezpośredni i roszczeniowy to podejmij wyzwanie.

Tak12Nie1

Zadowolony
@Nick

Komentarz mocno obraźliwy ... Czy to Tomasz czy Łukasz zawsze są pod telefonem nawet w nocy jak jeden nie jest w stanie pomóc to pomoże drugi zawsze można na nich liczyć. Zawsze któryś z nich zostaje po pracy i służy pomocą Jak widzę coś takiego to nie mogę zostać obojetny ... Urlop dają kiedy trzeba dogodnie dla pracownika, podsuwają dobre pomysły i rozwiązania, dają szansę mlodym i dbają o integrację zespolu. Cieszę się że mogę pracować w zespole z tymi ludźmi i korzystać z madrych rad kierownika oraz ogromnej wiedzy jego zastepcy. Generalnie polecam Multicco jako pracodawcę gdyż komfort jaki zapewnia ta firma oraz przyzwoite warunki pracy to dla mnie duża wartość. Bywa ciężko owszem, o premie również trzeba powalczyć ale mi się to udaje :) Pozdrawiam

AdameQ
@Nick

Witam Wszystko zależało i zależy to od pracownika. Kierownik fakt zwraca czasem na pewne sprawy uwage ale wiele osob bez żadnego przymusu zostaje pare minut z włąsnego wyboru. Nie widziałem nigdy by ktokolwiek pobieg za kimkolwiek i kazał zawrocić. Za to widziałem sytuacje gdy nie którzy nie robili za duzo a chcieli wyjsc wcześniej. Wszystko zalezy od nas. Są osoby, ktore pracują od 8 do 16oo, wykonują plany, robią robote i nikt do nich nie ma pretensji. Każdy decyduje sam jaki wizerunek chce po sobie zostawić. Mimo że pracuje tutaj pare miesiecy wciąż wiem że jak opadne na laurach pewnie mi podziekują ale jestem na to gotowy bo wiem że to też zależy ode mnie. Dzieki i milego dnia

Bambo!
@Nick

Powiem Ci tak. W tej firmie hajs leży na podłodze, tylko trzeba mieć mózg żeby go podnieść. Jeżeli ktoś jest na umowie próbnej, a w tym czasie zamiast się pokazać/wykazać/nauczyć, a zlewa pracodawcę to już jego sprawa... Warto się czasem zastanowić i spojrzeć na siebie samego zanim napiszesz bzdury na forum publicznym. Pozdro

edi
@Nick

Pisałeś sam czy ktoś bliski pomagał? Bo nie przypominam sobie ciebie z Lipowej gałganku.

Były współpracownik
@Łukasz Arciszewski

Łubudubu, łubudubu. niech nam żyje spod Grajewa prezes Wu Wu, niech żyje nam!

Bambo!
@Były współpracownik

(usunięte przez administratora)to Ty? :D

Rafał
Nazwa działu: Dzial handlowy

Nie polecam. Ludzie traktowani jak numery. Nie jest to firma rodzinna tak jak się reklamują. Moloch i korpo w 100 proc.

BOMBON

Nie polecam.

Zostaw opinię o Multicco Sp. z o.o. Sp.K - Białystok

Chcę opublikować:

Joanna Koczaj-DyrdaJoanna Koczaj-Dyrda
Ofiara mobbingu -Radca prawny
Zero tolerancji dla mobbingu w firmie!

Byłeś świadkiem?
Dodaj opinie na www.gowork.pl/opinie