Opinie o Woba w Łódź

Poniżej przeczytasz opinie byłych oraz aktualnych pracowników o pracodawcy Woba. Zobaczysz poniżej również opinie kandydatów do podjęcia pracy w Woba o rekrutacji.

Branże: Pozostałe - sprzedaż detaliczna

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Woba w Łódź

Mateusz od mopów

Myślę, że moja opinia będzie najszczerszą na tym portalu ponieważ kilka jest niesprawiedliwie jadowitych, kilka zaś pisanych chyba na zamówienie. Jeśli zdecydujesz się przyszły kandydacie na pracę przy produkcji mopów wiedz, że jest to praca średnio ciężka. Bardzo dużo dźwigania często mokrych belek, bardzo dużo nerwów kosztuje upilnowanie wagi (mop = waga, szok ), ponieważ większość materiałów nie jest najwyższej jakości. Zimą będziesz robił to w podwójnym swetrze, latem przy krzywym wiatraku (jeśli go sobie naprawisz), ale pamiętaj, że on zawsze będzie krzywy. Wszystko pod mocną presją czasu. Jest jednak wielki plus, który rekompensuje wady - pracownice. Uważam, że w większości to świetne kobiety, bardzo, bardzo pomocne. Praca z nimi jest zawsze niesłychanie wesoła, dzięki czemu mija względnie szybko. Najlepszym nauczycielem dla nowych pracowników jest Pani Basia (ta mniejsza). Wymagająca, ale szalenie profesjonalna. Jest też druga Basia(większa), ale o niej szkoda gadać. Raz jeszcze - Pracownice to największa zaleta tej pracy, skarb, którego ta firma nie docenia. Wszystkim dowodzi Kierownik, którego z czasem przyszły kandydacie polubisz. Zawsze wysłucha, doradzi, da dzień wolny. Zdarza się, że ma gorszy dzień i nie jest tak różowo, ale ogólnie to równy gość. Jego zastępca na zmianie popołudniowej to też spoko gość. Nie odmówi pomocy, jest przy tym miły . Szefowa też zasługuje na pochwałę. Dla mnie była zawsze bardzo miła. Zero spięć. Miła atmosfera. Największym problemem tej firmy jest młody szef. I potraktuj to przyszły kandydacie całkowicie serio. Tak niemiłej postaci, tak wrednej osobowości to ja w życiu nie spotkałem. Ludzie są wręcz zastraszeni. Ciężko czasem uwierzyć jak potrafi zwracać się do ludzi. Bluzgi? Normalka. To jest temat rzeka. Według niego kiedy wchodzisz na chwiejące się belki pod sam sufit by ściągnąć potrzebną nie dzieje się nic złego. Lecz kiedy trzymasz butelkę wody na maszynie jesteś zbrodniarzem. Według mnie ta firma traci bardzo dużo ze swojego klimatu i potencjału przez tę osobę. Najfajniejsze jest to, że dostał dyplom za szkolenie z zakresu rozwiązywania problemów na produkcji. Według mnie wygrał to w płatkach śniadaniowych. Uważaj na niego przyszły kandydacie. Jest tu jeszcze wiele innych rzeczy, które warto poruszyć, ale robią to opinie innych pracowników. Jeśli jesteś silny fizycznie i psychicznie i zakumplujesz się z pracownicami, będzie pracowało Cię dobrze. I pamiętaj. Perfo zrywa najbardziej.

Wrona
@Wróbel

Szybciej niż kartki z kalendarza znikają pracownicy, dziś jesteś jutro już nie bo według nadzorców firmy się nie nadajesz. Chore nie masz czasu się nauczyć i wykazać. Dziwne zasady są w tej firmie. Po tym co można się dowiedzieć to więcej ludzi tu przyjęto i zwolniono od początku roku niż wynosi kalendarz. Szkoda było mojego czasu na próbę pracy tutaj.

Kaja Kowalik

Pracuje w tej firmie od 2 lat i zaczynając tam pracę byłam przekonana, że jest to praca chwilowa. Pracując na wielu stanowiskach w zakładzie po roku znalazłam odpowiednie dla siebie zajęcie, którym zajmuję się do tej pory. Jak w każdym zakładzie pracodawca oczekuje od pracownika pełnego zaangażowania na swoim stanowisku co wiąże się z odpowiednim wynagordzeniem za pracę jaką wykonujemy. Każda osoba rozpoczynająca pracę w tej firmie jest poinformowana o zasadach jakie obowiązują oraz wynagrodzeniu, na które wyraża zgodę. W każdym przypadku potrzebując pomocy od kierownictwa nie spotkałam się z odmową. Przez 2 letni okres pracy stawka wzrosła mi o 3 złote na godzinę. Wynagrodzenie zawsze jest wypłacane na czas. Urlop jest uzgadniany wcześniej, aby każdy z pracowników mógł sobie zaplanować wypoczynek oraz, żeby pracodawca mógł planować dalszą produkcję. Jeśli ktoś ma chęci oraz wykaże zainteresowanie to na pewno będzie zadowolony z współpracy z rodziną Państwa Bagniewskich.

@odp
@A

No i warto wspomnieć że praca godna polecenia wszystkim ,którzy mają problemy ze zdrowiem. Żadnych specjalistycznych badań, chociaż pracuje się w hałasie i przy maszynach w ruchu. Rewelacja nie musisz się obawiać, że jakiś lekarz specjalista wyda negatywną opinię. Przyjeżdża Pani doktor zada kilka pytań i wszystko jest ok.

Firma może i stabilna finansowo, ale żadnego szacunku dla pracownika. Nie polecam tam pracy. W pierwszym dniu jest w miarę ok, ale z każdym następnym niestety pokazują swoją prawdziwą twarz. Rotacja pracowników wieksza niż w urzędzie pracy. Więc niech każdy sobie zada pytanie czy warto pracować w tej firmie??

Zbyszko
@Karol

A możesz napisać o jakim stanowisku mowa? Bo w jednym z ogłoszeń kilka miesięcy temu dla pracownika produkcji oferowano 4-5 tys. zł brutto. Chyba, że nie doliczali ewentualnych nadgodzin.

Józef Nowy wpis

Nowy rekord 19 wpisów usuniętych w 5dni .gratulacje woba

Była Nowy wpis

Kultura w tej firmie ( dla człowieka , pracownika ) nie istnieje !!! Traktujecie ludzi przedmiotowo , next …wy chcecie żeby ludzie byli szybsi od maszyny !!! Wzbogacanie się na ludziach i odbieranie, ucinanie im wszystko !! a widać kuleje ta firma bardzo , ludzie w porządki ze wszystkimi można się dogadać????(usunięte przez administratora)

Pati Nowy wpis

Nie wiem o co chodzi tutaj z tymi opiniami, wpadłam poczytać na temat pracy, natomiast wiele tutaj takich prywatnych wiadomości. Wpadłam również na wpis osoby tam zatrudnionej, który jak najbardziej poleca pracę. Rozglądam się za pracą dla taty, pół roku temu dodana była oferta dla pracownika produkcji i zamierzamy starać się o przyjęcie dla taty w tym kierunku, 4-5,5 tysiąca podano w ogłoszeniu, przez te ostatnie pół roku jak wzrosła najniższa były jakieś podwyżki dla pracowników?

Lolek Nowy wpis

Nie polecam Firmy Mało płatne jak na dzisiejsze Czasy plus Atmosfera Najgorsza w jakiej byłem

Czy pracodawca podczas rozmowy kwalifikacyjnej w firmie Woba na stanowisko Operator maszyn pakujących i urządzeń produkcyjnych bardziej zwracał uwagę na Twoje kompetencje twarde, czy miękkie? Jakie odniosłeś wrażenie? Daj znać innym, jakie cechy pracodawca ceni w kandydatach najbardziej.
logo firmy Specjalista psychoterapii uzależnień
logo firmy Manager w zespole Cen Transferowych
MDDP Michalik Dłuska Dziedzic i Partnerzy Spółka Doradztwa Podatkowego S.A.
logo firmy Accounts Receivable Specialist – Credit Collection (m/f/d)
Bruker Business Support Center Sp. z o.o.
logo firmy Specjalista / Specjalistka ds. przygotowania inwestycji
Kaliszuk sp.j. Staff Partners
Rysiu

Sporo tu krytycznych opinii. Pojawiły się m. in. wpisy o dużej rotacji, nawet o kilku nowych pracownikach co tydzień. To ja może zapytam - jak firma ich znajduje? W portalach ogloszdniowych nie widać nowych ofert od kilku miesięcy. Czyżby z polecenia?

Lodzia
@Rysiu

Akurat przez te kilka ostatnich miesięcy cały czas były oferty pracy jak i wcześniej licząc już w latach też były np na olx

Była

Wszechobecny (usunięte przez administratora) Ze strony pracodawców, Wszechobecny monitoring pracowników całą dobę. Zastraszanie zabieraniem pieniędzy za byle nieprawidłowości Wszechobecny brud na terenie firmy, pomimo ekipy sprzątającej, aż dziw bierze że nikt do sanepidu tego nie zgłasza ,ale z drugiej strony jak się ma znajomości I pieniążki to nic nie pomoże:))Nie polecam pracy w tej firmie. Co tydzień po kilku nowych ludzi przyjmowanych, a następnie kilku zwalnianych. Nawet w pośredniaku nie ma tyle ofert co w tej firmie.(usunięte przez administratora)

Były

Zgadzam się w stu procentach. Ogólnie strasznie zabieraniem pieniędzy za byle co.Monitoring pracowników można powiedzieć całą dobę. Nawet z domu potrafią patrzeć co się robi podobno:[Naprawdę odradzam tam pracować.

A co to jest ta umowa krzak? Umowa o pracę czy jakaś inna? Rozmawialiście z przełożonym o częstym braku wyposażenia łazienki? Chociaż z tym czytnikiem w przypadku korzystania z toalety to się nie spotkałem. Możesz coś więcej powiedzieć o swojej współpracy z firmą? Interesuje mnie stanowisko operatora.

Maciek

Musisz się liczyć z tym ,że każde wyjście z produkcji wiąże się z odliczaniem minut i pieniędzy od pensji(toaleta,czy zrobienie herbaty, czy spacer do biura).Zgłaszanie tego do jakiejkolwiek instytucji nie ma sensu. Znajomości i pieniążki rozwiązują takie nieprawidłowości;)Chcesz to aplikuj, ale z głupotą nie ma co walczyć. I ogólnie straszenie zabieraniem pieniędzy za przewinienie to już mob...,ale przełożeni raczej inaczej rozumieją to pojęcie. Tak jak im jest wygodnie. Jedynym pozytywem tej firmy jest pensja na czas.Nie pracuję już i raczej nie polecam współpracy;)

Aaa

W końcu ktoś się nie bał i zgodził się z moim wpisem. Szkoda że tak mało osób ma taką odwagę. Szkoda tylko że szefostwo nie rozumie że w firmie liczą się prawdziwi pracownicy a nie podpierdalacze o których wcześniej była mowa.

Ace
@Aaa

Zgadzam się z tą opinia ,możesz być kiepskim pracownikiem,ale jeśli donosisz na kolegów i koleżanki nawet bez powodu to możesz być pewien ,że nie zostaniesz zwolniony/a.A jeśli chodzi o pracodaw. cę. Nie gardź nigdy drugim człowiekiem .Bo jeśli Bóg dał mu życie to znaczy, że jest ono tak samo wartościowe jak Twoje. I to ludzie pracują na sukcesy tej firmy,ale zarząd jakoś tego nie dostrzega i szuka ciągłych zmian,ciągłych zwolnień i nowych przyjęć jest bez liku.Masakra.Nie polecam.

Beee
@Aaa

Gdyby dla firmy woba liczył się pracownik to tak wielu ich by nie odeszło z wieloletnim stażem dla których ta praca była bardzo dobrze znana i szefostwo mogło na nich polegać jak na przysłowiowym Zawiszy koniec końców wyszło im to na szczęście na dobre a sama firma dalej ciągnie swoje chore i niesprawiedliwe podejście do pracowników i nadal wspiera tylko wewnętrzne (usunięte przez administratora)

Były

Pamiętaj wal w (usunięte przez administratora)od początku, nie staraj się zbytnio, dla pracodawcy jesteś tylko numerem konta na które musi co miesiąc przelać bądź co bądź pożal się Boże wypłatę.

Aaa

Fakt że w tej firmie liczy się tylko to że się donosi a nie to że się coś potrafi.I te osoby które donoszą utrzymają się tu długo jak np:pani Kaja,pan Kacper,pan Patryk brygadzistka,pani Moniką ze zgrzewarek,pani Sylwia i pani Beatą że szwalni itd,itd.Chora firma opierającą się tylko na donosicielstwie.Nie polecam nikomu pracy w tym zakładzie.

Beeeee
@Aaa

Ale w tej firmie było tak zawsze to czemu nagle teraz miało by się coś zmienić ? Kto mądry szybko powinien uciekać bo szkoda zdrowia i poświęcenie dla tego pracodawcy

Marlenka
@Ania

A z czego wynika ta rotacja? Piszesz, że żadnego szacunku do pracownika, czym się to objawia?

Ayo
@Ania

Czy to że firma jest stabilna finansowo, przekłada się na zarobki pracowników? Na jakie wynagrodzenie można tutaj liczyć? Dacie znać, podając widełki? Pracownicy częściej odchodzą sami, czy to raczej odgórna rotacja?

Karol
@Ayo

Zarobki ok 4850 netto na początek ja już robię rok i mam 5900 zł

Czyli co, jedni chwalą sobie inni nie koniecznie? Na wszystkich stanowiskach nowy pracownik zarobi najmniej te 4850 zł netto? I od razu mam pytanie, czy to już z premią? Bo znając różne zakłady i różne sytuacje, wolę wiedzieć ile jest podstawy, bo z premiami i dodatkami to bardzo różnie bywa. Zresztą nie wiem, od czego tu zależy premia?

Karol

Bez premi. Premię każdy sam sobie dogaduje. Polecam firmę

Tak przy 300 godzinach w miesiącu może tyle zrobisz podstawę masz ustawową. Dodatków żadnych, no chyba że pracujesz na nocki.Pramia max Ok 150 PLN oczywiście zależności od wyników. No i musisz się liczyć że w każdej chwili możesz być zwolnionym praciwnikiem.

Ale jak to w każdej chwili? Czy w umowie nie ma okresu wypowiedzenia, żeby właśnie nie być zwolnionym tak nagle? I jak pracuje się w nocy, to ile można dorobić? Za jedną nockę to ile można dostać?

Była@pracownica
@Ania

Bo tak jest, omijać szerokim łukiem,po 3 dniach dziękują, bo nie wyrabiasz normy,śmiech na sali ,bo pierwszy raz na maszynie do szycia,ekipa kierownicza nadająca się do epoki średniowiecza,szczycą się firmą rodzinną ,,wstyd za taką firmę... Polską wykorzystującą ludzi za taką płacę ,jeden plus ,wypłacają to 17,50 za przepracowany i stracony czas

Och Karol
@Karol

Kwoty jakie podajesz wyssane z palca właściciela dla naiwnych ???? Kwota minimalna (4200 obecnie), (3600 wstecz), pod warunkiem że dostałeś umowę na cały etat ???? oczywiście 1-2 PLN do stawki pod stołem ( jak w latach 90 tych) w tamtych czasach ta firma nadal pozostaje !

Zbyszko

I,am

Ta firma jest ja rzeka dziś jesteś ,a jutro spływaj. Obiecują miesiąc próbny na naukę i wyrobienie norm po czym zwalniają Cię po kilku dniach bo ponoć się nie nadajesz. Oczywiście wielka zasługa w tym temacie należy do osób, które o wszystkim donoszą. Czyli Pan K.brygadzista,Pani K brygadzistka, Pan K biuro, Pani S szwalnia.Oni są nie do ruszenia bo donoszą o każdym najdrobniejszym potknięciu.Wpisy na ich temat są notorycznie usuwane z tej strony, więc uważam że opis pracy jest nie adekwatny do sytuacji panującej w firmie. Nie pracuje już ,bo nauczono mnie,aby (usunięte przez administratora) spuszczać w kiblu,a nie si nim bawić. Nie polecam tej pracy, przerost formy nad treścią.

Była

Ten okręt powoli tonie. Większość szczurów uciekła widząc zagrożenie Zostały szare myszki, które też dość szybko znikają z tej firmy .Rozmawiając z kilkuletnimi pracownikami można się dowiedzieć że z roku na rok jest coraz gorzej. Na rozmowie kwalifikacyjnej obiecanki,a rzeczywistość pokazuje coś innego. Nie polecam tej pracy i uważam że lepiej poszukać czegoś innego, niż marnować tu choćby tydzień swoich sił.

Alina

Nie polecam współpracy. Na każdym kroku szukanie słabych punktów. Obiecywanie okresu próbnego 1 miesiąc niestety nie działa. Po tygodniu są w stanie stwierdzić że nie nadajesz się do tej pracy.i dziękują za prace.

Była

Odeszłam dość szybko z tej firmy. No nie jestem baterią,żeby ktoś sprawdzał moje plusy i minusy. Na każdym kroku szukanie twoich słabych punktów. Od samego początku. Nie ma możliwości rozwinięcia się.Nie polecam:(((

Czy osoby, który były na rozmowie kwalifikacyjnej, mogłyby podać jakieś rady odnośnie rekrutacji do Woba? Na co zwrócić uwagę przygotowując się do rozmowy na stanowisko Operator Maszyn?

Byla pracownica

Na nic nie zwracaj uwagi, obiecują okres próbny 1 miesiąc, a zwalniają Cię po kilku dniach bo nie wyrabiasz normy.Po czym starając się to udostępnić na tej stronie,opinieTwoja opinia jest usuwana.chora firma. A w zasadzie zarząd.polecam omijać z daleka.

@Byla pracownica

Nikt nie dotrwał do miesiąca, czy tylko nieliczni? Czy przez okres próbny jest umowa, że tak łatwo podejmują decyzję o zwolnieniu? Na jakim poziomie w tej chwili są normy do wyrobienia, wiesz może?

Mc

Nie polecam tej firmy nikomu, chyba że na okres przejściowy. Przy dochodach netto ze sprzedaży i brutto w ciągu roku stawka godzinowa to kpina.Totalny wyzysk względem pracowników Nie żałuję odejścia z tej pracy i nie życzę tej firmie źle, ale życzę by dochody spadły im o połowę. Może zrozumieją że pieniądze to nie wszystko i ciężko o dobrego pracownika.

@Mc

A możesz podać ile wynosi ta stawka? Skoro panuje tu wyzysk, jak piszesz to chyba ludzie muszą się na to godzić? To muszą się tu często zmieniać ludzie, jak firma ma takie podejście? A normalną umowę o pracę idzie dostać?

En

Stawka jest minimalna, aby zarobić najniższą ustawowo krajową. Większość pracowników jest z Ukrainy i im to nie przeszkadzają warunki. A pracowników zmienia się non stop z tygodnia na tydzień nawet nie warto zapamiętywać imion.Jesli chodzi o umowę to wszystko ok. Jaką chcesz taką dostaniesz. Twój wybór czy cały etat czy pół.

N......

Sehr nette Firma, ich war überrascht, wie viel man für diese Arbeit ohne körperliche Anstrengung verdienen kann. Ich empfehle und grüße.

Kaja Kowalik

Joahim
@Kaja Kowalik

….

Brianin
@Joahim

Kolejni pracownicy z długim stażem odchodzą, firma nie oferująca od siebie kompletnie niczego, poza zastraszaniem, bałaganem, aby do przodu Żerują na ludziach którzy utknęli tu na lata, lub innych z do skoku co chwilę popracują i uciekają stąd jak najdalej zarobki na poziomie płacy minimalnej, firma z dykty

Renata
@Brianin

Ta minimalna to na początek tak? Potem są jakieś możliwości podwyżki lub awansu? Firma oferuje jakieś szkolenia? Można podnosić kwalifikacje?

Lucynka
@Renata

Tak to na początek potem już coraz więcej i awans. Potem konto już trzeba otworzyć w drugim banku tyle będzie pani zarabiać i może stanowisko kierownicze po roku. Zapraszamy jest miła atmosfera każdy pomaga a jak pani pomoże to premia będzie.

A
@Kaja Kowalik

Szkoda że nie wspomniałaś o stawce za nadgodziny i pracę w sobotę za stawkę nie podwyższona a taką za którą pracuje się w tygodniu.szkoda że nie dodała wałków na umowie gdzie dostaje się pensje w dwóch turach na konto i do ręki ,szkoda że nie dodała zapieprzania kasy na każdym kroku i niemożliwych norm. Podlizuj się dalej

@odp
@A

Apodyktycznychwiej

Kierownik sie nie powtarza i ma być tak jak chce i jest ok. . Czełowieki spoks i nie ma zgrzytów. Ostatni Piątek i ogień, ale normy nie zrobiłem po miesiącu, chyba jestem (usunięte przez administratora)... . Jestem 3/4 automat i brakło mi 550szt. Bez przerwy na jedzenie i papierosa i papierosów dwóch... Nie mam nic do Ukraińców co nie jedzą i nie piją i chcą pracować po 12h i więcej, bo kartofle zbierali i cebulę tylko po 16 godz. dziennie. Cheers.

Zostaw merytoryczną opinię o Woba - Łódź

• Jak się pracuje w Woba?

Zobacz opinie na temat firmy Woba tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 62.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Woba?

Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy to 55, z czego 3 to opinie pozytywne, 31 to opinie negatywne, a 21 to opinie neutralne. Sprawdź tutaj!

Woba
2.1/5 Na podstawie 14 ocen.
  • Wersalska 41
    91-212 Łódź