Lasotronix

2 Dodaj merytoryczną opinię

Opinie o Lasotronix

xdxd

Na jakie wynagrodzenie można liczyć na początku współpracy specjalista ds. umawiania spotkań biznesowych? Mam wrażenie że to stanowisko to sprzedaż a przedstawiciel dopełnia formalności, chyba że się mylę?

Pracownik HR
@xdxd

Wynagrodzenie składa się z przyzwoitej części stałej oraz premii zależnej od efektów pracy. Premia jest nieograniczona od góry. Więc wszystko zależy od zaangażowania pracownika. Spotkanie biznesowe umówione przez pracownika ma szansę zakończyć się sprzedażą po osobistym spotkaniu handlowca z klientem. Czyli jego umówienie jest częścią (ale nie najważniejszą) procesu sprzedaży.

Xdxd
@Pracownik HR

Dziękuję

Czy całe wynagrodzenie wpływa na konto, czy jest to w jakiś sposób rozdzielane w Lasotronix?

Specjalista ds. administracji

Całe wynagrodzenie wypłacane jest na konto.

Jakie są mocne strony pracodawcy Lasotronix?

Specjlaista ds. Administracji

- ciekawe wyzwania i możliwość wniesienia osobistego wkładu w rozwój firmy - realna możliwość rozwoju zawodowego w firmie zajmującej się branżą innowacji i zaawansowanych rozwiązań technologicznych i medycznych - stabilne zatrudnienie w dynamicznie rozwijającej się firmie - atrakcyjne wynagrodzenie, dofinansowanie kary sportowej, dofinansowanie nauki języka angielskiego, szkolenia - przyjazna atmosfera w pracy

Czy firma Lasotronix w całości finansuje szkolenia dla pracowników?

Prezes MP

Tak. Wszystkie szkolenia wybrane przez Lasotronix, gdzie pracownik jest delegowany są opłacane przez firmę. Dodatkowo mile widziane są inicjatywy pracowników i zgłaszanie przez nich potrzeb szkoleniowych. Oprócz tego firma współfinansuje naukę j.angielskiego dla Polaków oraz j.polskiego dla cudzoziemców pracujących w firmie.

Przedstawiciel Handlowy

Rozmowa kwalifikacyjna w bardzo miłej atmosferze

Dotychczasowy przebieg kariery zawodowej. Powód odejścia z poprzedniej pracy. Czy jesteś gotowy do częstych wyjazdów.

Witam. Czy firma ma coś wspólnego z CTL z Ursusa? Lub Dento Med w organizacji? Nazwiska szefostwa są zabierzne, stąd pytanie...

Specjalista ds. Administarcji

Firma Lasotronix nie jest powiązana z firmą CTL ani z firmą Dento Med.

Prezes MP

Kilka osób pracujących w naszej firmie pracowało kiedyś w firmie CTL. Dotyczy to także mojej osoby (od 10 lat prowadzę własną działalność gospodarczą). Branża laserowa jest bardzo wąską dziedziną, więc nie jest to nic dziwnego. Więcej nie ma sensu tu pisać, póki Pan/Pani jest tylko Nickiem dla mnie. Jak coś więcej chce Pan/Pani wiedzieć służę odpowiedzią pod moim mailem: mp@lasotronix.pl Pozdrawiam, Marcin Pokora

Klient
@Prezes MP

Patrząc po nazwiskach Właścicieli Firm CTL oraz Lasotronix śmiem twierdzić wbrew informacji od "działu HR" iż firmy te są powiązane - wystarczy sprawdzić po danych CEDIG. Znajomy rozpatruje zakup produktu Lasotronix prosił mnie o sprawdzenie firmy i specyfikacji produktu - o Lasotronix jest mało opinii w internecie natomiast opinie o firmie CTL odstraszają. Czy poza nagrodą CEDE firma Lasotronix może polecić jakieś niezależne testy/recenzje swoich urządzeń ?

@Klient

@Klient Przecież informowałem, że kilka osób w naszej firmie Lasotronix pracowało ok. 10 lat temu w firmie CTL. Nie ukrywamy przecież tego i podaję tyle ile jest sens podać osobie, która "kryje się" pod nickiem. Żadnych powiązań innych (w tym kapitałowych) z firmą CTL nigdy nie mieliśmy. Stworzyłem firmę "od zera" bazując na doświadczeniach (i tych dobrych i tych złych) z pracy w poprzedniej firmie. A w danych CEIDG nie ma informacji o "powiązaniach" gwoli ścisłości. Nie wiem jakie są opinie o moim poprzednim pracodawcy i nie mam na to wpływu. Nie pracuję tam od 10 lat. Wracając do meritum (choć nie dotyczy to kwestii spraw pracowniczych i zachęcam do kontaktu bezpośredniego z działem handlowym firmy Lasotronix) zakładam, że przedmiotem zainteresowania jest laser stomatologiczny (produkujemy też urządzenia do innych zastosowań medycznych). W tym obszarze mamy obecnie najwięcej klientów w Polsce! Przez 10 lat ciężkiej pracy uzyskaliśmy taki poziom szacunku, że jeśli "znajomy" zadzwoni do jakiejkolwiek firmy konkurencyjnej to "z bólem" ale to potwierdzą... Tymczasem odsyłam "znajomego" do strony: www.akademialaserowa.pl Znajdzie tam listę ponad 500 gabinetów, które nam zaufały i w większości mówią o nas dobrze lub bardzo dobrze. To jest dla mnie powód największej satysfakcji i dumy. Życzę "znajomemu" trafnego wyboru i służę profesjonalną radą na bazie moich ostatnich 30 lat doświadczeń w technologii laserowej. MP

Czy nowo zatrudnione osoby otrzymują od pierwszych dni umowę o pracę?

Specjalista ds. Administarcji

Oczywiście, pracownicy otrzymują umowę od pierwszych dni (po wykonaniu niezbędnych badań z zakresu medycyny pracy oraz po odbyciu szkolenia bhp).

Prezes MP

Żenada! Żadna z chowających się pod nickami osób nie pracowała w naszej firmie. Jak ktoś jest zainteresowany pracą u nas to zapraszam do kontaktu ze mną: mp@lasotronix.pl lub do biura: biuro@lasotronix.pl Czasem robimy rekrutację, ale rzadko kogoś przyjmujemy. O warunkach w stosunku do kandydatów już pisałem. Mało kto je spełnia tj.: myślący, pracowity i lojalny. Więc nie ma za dużo chętnych... :-) Ale jak ktoś myśli, że ma powyższe cechy to zawsze zapraszam. Mało kto od nas odchodzi i nigdy dlatego, że sam nie chce dłużej pracować. Po prostu czasem nie spełnia wymogów kompetencyjnych. Nie reklamuję się tutaj. Odpowiadam na pytania lub opinie "od czapy", choć mam wrażenie, że piszę do ściany... Dla wszystkich wiadomości: od stycznia do lipca 2018r. zatrudniłem trzy osoby z polecenia, jedną z rekrutacji. Dodatkowo jedna osoba nie przeszła 3 miesięcznej próby. Wynik niezły jak na firmę kilkunastoosobową, bo każdemu trzeba poświęcić czas aby odpowiednio go wdrożyć w zadania w nowej firmie. Poza tym były tylko rozmowy rekrutacyjne. Nie ma powodu do wstydu lub ukrywania czegokolwiek. Jak ktoś ma pytania niech pisze do nas bezpośrednio, bo ten portal jest chyba tylko od pyskówek i pisania fałszywych opinii. Co jakiś czas będę się odzywał jak zobaczę kolejne głupoty na nasz temat pisane chyba przez kogoś hobbystycznie lub przez złośliwą konkurencję.

zainteresowny
@Prezes MP

Tak firma dba o wizerunek?

xyz
@zainteresowny

Właśnie ...

@Prezes MP

Panie Prezesie MP, wypis z Waszej oferty pracy na Goworku, w kwestii tego co Wy jako firma oferujecie pracownikom: "Oferujemy: ciekawą pracę, nieograniczony dostęp do pysznej kawy i herbaty, własne miejsce pracy z wygodnym, ergonomicznym fotelem i własnego sztucznego kwiatka na biurko." Czy to wszystko co firma Lasotronix ma do zaoferowania? Brzmi niepoważnie, miejsce do pracy z fotelem, naprawdę? Może mamy stać przy komputerze albo siedzieć na drewnianej ławce? Kawa i herbata to podstawa każdego biura, o których poważni ludzie w ogóle nie rozmawiają. Głównie po to, żeby się nie ośmieszać. Jeśli te płyny są dodatkiem do pensji, to można pić samą wodę i oszczędzić? Z Waszej oferty wynika, że nic nie oferujecie, a tylko wymagacie. Sztuczny kwiatek na biurko... firmy nie stać na żywe kwiaty, czy to był dowcip mający odsiać sztywniaków? :)

@Markus Aurelius

Oferujemy wygodne miejsce przy burcie galery, luksusowa kajdany symbolizujące przywiązanie do firmy, dostęp do wiosła współdzieleny z dwojgiem współpracownikow oraz nieograniczoną liczbę barów na plecy Oczekujemy umiejętności pracy w zespole synchronizowanym za pomocą bębna.

Czy w firmie Lasotronix są regularne szkolenia pracownicze?

Dział HR Lasotronix

W każdym roku prowadzone są szkolenia pracowników zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Nie tylko jesteśmy do tego obligowani przez obowiązujący w firmie system jakości zgodny z normą ISO 13485, ale jest to także potrzeba czasu dla ambitnej firmy konkurującej na rynkach światowych. Schodząc na nomenklaturę piłkarską, wolimy - jako mała firma - szkolić jak Ajax czy Barcelona niż kupować z rynku (czytaj "polować na głowy") "galacticos" jak robi to Real Madryt... Pracownicy sami mogą zgłaszać swoje potrzeby w zakresie szkoleń i w większości przypadków jest to uwzględniane w naszym planie szkoleń. Od nowego roku będziemy też w dużym zakresie finansować organizowane w firmie lekcje j. angielskiego dla zainteresowanych.

ten prezes chyba nie powinien sie tu wypowiadac, to nie portal dla pracodawcy.

eba

wszystkie opinie zniknęły, ja tam nie pracowałem, ale bardzo dziwne, że co chwila szukają pracownika na dane stanowisko...

@eba

Panie "Eba". Mnie też to dziwi, że pierwsze opinie zniknęły... Dopiero zaczęliśmy współpracę z firmą Gowork. Może dają opinie "tak na początek" każdemu? Wszystkie 3 opinie, które zniknęły były "od czapy" więc się do nich ustosunkowałem. Szkoda, że ich nie widać, bo wypisane były bzdury, ale nie krytyczne w rodzaju "praca od 6 do 14, zarobki spoko, atmosfera cool, etc.". Nie potępiam pracy od 6 rano, ale my pracujemy od 8:30 lub 9:00 w zależności od działu. A odnosząc się do drugiej części Pana wypowiedzi: nie szukamy co chwila pracownika, tylko do skutku pracownika... To spora różnica. Nie lubimy zwalniać nikogo, kto się nie nadaje do pracy u nas, bo jesteśmy zbyt sentymentalni. A rynek pracy to dzisiaj rynek "Pana Pracownika". "Pan Pracownik" ma bardzo dużo praw i zero obowiązków, a Pracodawca liczne ograniczenia, aby nieroba się pozbyć. Więc stąd selekcja na wstępnym etapie jest niezbędna. Nawet jak trzeba szukać właściwego pracownika przez rok. Z właściwymi osobami, o normalnej partnerskiej postawie współpracuje się wspaniale. I tylko takich ludzi mamy i szukamy więcej, bo się rozwijamy. Jak ktoś chce pracować w ambitnej firmie, gdzie ciągle coś się dzieje i rozwija, nie nudzić się i nie "przepracować" bezrefleksyjnie życia to zapraszamy.

@Prezes MP

Opinie znikają, bo są firmy, które się zajmują ich usuwaniem, nie ma się czemu dziwić. Kto o tym decyduje, że opinia jest "od czapy" i można ją usunąć? Pan jako szef firmy, która jest krytykowana, czy administrator strony mającej prezentować różne opinie? Nie tylko pozytywne ale i negatywne. Jeśli negatywne są moderowane i są tylko pozytywne, to znaczy, że coś jest nie tak i taka strona z opiniami przestaje być wiarygodna i odwiedzana. W końcu przestaje się liczyć. Na plus jest to, że Pan jako prezes pisze na tej stronie i jakakolwiek nie byłaby Pana firma, broni Pan jej wizerunku w sieci. Mało który prezes firmy zadaje sobie taki trud i chęć do dyskusji to jest duży plus, co na pewno potencjalni pracownicy zauważają. Pozdrawiam

PifPaf
@Markus Aurelius

Mam wrażenie, że Prezes sam ze sobą prowadzi tu konwersacje.... Lub jakiś jego (usunięte przez administratora)

Prezes MP

Tak, dokładnie tak. Miało to "odsiać sztywniaków". To chyba oczywiste. Wiadomo, że każdy pracodawca w dzisiejszych czasach obiecuje złote góry... Chcieliśmy się wyróżnić tym, że "nawet" wodę i kwiatek oferujemy ;-) Poza wszystkim innym oczywiście oraz "nieśmiało" pytamy czy w zamian pracownik też coś dla nas zrobi. Np. kawałek dobrej roboty ;-) Trochę luzu... Oferujemy dobre warunki pracy. Zawsze na umowę o pracę. Chyba, że pracownik ma inne preferencje. Aktualnie nikogo nie poszukujemy, ze wszystkich jesteśmy zadowoleni. Nikt nie odszedł lub nie został zwolniony. Większość opinii tutaj to chyba piszący dla GoWorka, aby podbić zainteresowanie. Opinie "od czapy" jak już chyba wcześniej pisałem. Jak ktoś będzie coś od nas chciał to niech napisze na biuro@lasotronix.pl bezpośrednio. Może będzie akurat jakaś rekrutacja, bo rozwijamy się dynamicznie. To chyba oczywiste też, że firma tworząca nowe konstrukcje, produkująca lasery medyczne w większości na eksport to nie jest praca dla każdego. Na pewno super interesująca, różnorodna i dla ambitnych. Skoro tak to musimy oferować dobre warunki pracy.

Edi

Jak sam Prezes używa zwrotów typu "Pan Pracownik", "nierób" i "szukanie do skutku" to znaczy, że mamy doczynienia z najgorszym typem kapitalisty-prywaciarza-wyzyskiwacza. Uwaga. Niech się Wam zapali czerwona lampka.

@Edi

Akurat użyty przez Prezesa MP zwrot "Pan Pracownik" nie ma znaczenia stricte negatywnego, Prezes MP wyraził opinię, że wg niego niektórzy pracownicy przyjmują postawę roszczeniową względem pracodawcy, mają zachcianki, dlatego "Panowie Pracownicy", a nie zwykli "Pracownicy", o których się nie pisze, bo nie ma z nimi problemów. Nierobem można nazwać każdego kto wymiguje się od pracy, znam takie przypadki. Uważałbym z określeniem "najgorszy typ kapitalisty-prywaciarza-wyzyskiwacza", jeśli nie znamy dobrze człowieka. Używanie zwrotów typu "Pan Pracownik", "nierób" i "szukanie do skutku" wcale nie oznacza "najgorszego typu", może to być ktoś, kto chce po prostu mieć dobrego, godnego zaufania i zadowolonego z pracy pracownika na lata. Sam już pracowałem w firmach, w których za ciężką pracę uczciwie zarabiałem, byłem lojalny i zadowolony. Czasem niestety jest redukcja etatów, ale to już wina tego kto przeinwestował i musiał ciąć koszty, a samego siebie przecież nie wywali ;).

Dominika

@xyz, czy jesteś lub byłeś związany z firmą? Jeśli tak, to czy możesz powiedzieć coś na temat oferowanych warunków? Czy zawierana jest umowa o pracę? Zachęcam osoby, które aktualnie pracują w tym miejscu, do aktywnego uczestnictwa w dyskusji.

Henryk

Rozstania generalnie nie są przyjemne ale jak myśli się o pracy to nie zakładam, że będę zaraz się rozstawać!

Lego

Jedno jest pewne, jak popracujesz w tej firmie, to będziesz wiedział jakiego pracodawcy na pewno unikać w przyszłości. A jak będziesz chciał odejść to prezes zapewni, że rozstanie będzie bardzo nieprzyjemne.

HRowiec

Słyszałem opinie o tej firmie. Wcale nie jest tak cukierkowo. Ludzie uciekają z niej, bo wymagania wygórowane, a płace niskie. Stąd ta rotacja pracowników. Nawet w firmach rekrutujących już się z Nich śmieją. No ale do odważnych świat należy...

Prezes MP

Uzupełniając moją poprzednią wypowiedź: 1. Firma innowacyjna, której produkty doceniają użytkownicy (głównie chirurdzy i stomatolodzy) w wielu zakątkach świata. 2. Sami konstruujemy i produkujemy urządzenia laserowe dla medycyny i stomatologii. 3. Eksportujemy do wszystkich krajów Unii Europejskiej, na Bliski Wschód, do Japonii, Chin, Indii, Australii, Brazylii, itp. 4. Praca zdecydowanie dla ambitnych. Słaby nie ma u nas szans. Ale czy jesteś dobry? Możesz się szybko sprawdzić u nas. Jak sobie poradzisz to dasz radę wszędzie. 5. Wystarczy, że jesteś myślący, pracowity i lojalny. Reszty Cię nauczymy. 6. Jak jesteś tylko lojalny idź do polityki. Jak jesteś myślący i pracowity ale nielojalny idź do naszej konkurencji. 7. Wynagrodzenie sprawiedliwe. Wszystkich zatrudniamy na Umowę o Pracę. Lubimy się z Inspekcją Pracy, ZUSem i Urzędem Skarbowym.

@Prezes MP

Jestem higienistka stomatologiczna czy mogę aplikować?

end
@Prezes MP

panie prezesie, to portal służący do wymiany opinii o pracodawcach, a nie blog pańskiej firmy. pozdrawiam

Haga

Troche smiesznie wygladaja te opinie bo prawie wszystkie sa pisane przez prezesa xD. To nie portal reklamowy panie dyrektorze

Prezes MP

Co to za fałszywe opinie? Nie są nam one zupełnie potrzebne... Nie pracuje u nas żaden Kamil... Panie Anonymous, u nas praca jest od 9 do 17. O 6 rano to nasi pracownicy jeszcze przewracają się w łóżku lub przeciągają rano z radością myśląc o rozpoczynającym się dniu nie mogąc doczekać się godziny 9 rano i rozpoczęcia pracy w firmie LASOTRONIX.

Zostaw merytoryczną opinię o Lasotronix - Piaseczno

• Jak się pracuje w Lasotronix?

Zobacz opinie na temat firmy Lasotronix tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 8.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Lasotronix?

• Jak wygląda rekrutacja do firmy Lasotronix?

Kandydaci do pracy w Lasotronix napisali 2 opinii na temat procesu rekrutacyjnego. Zobacz szczegóły tutaj.

Lasotronix