Opinie o Agremo Sp. z o.o. w Skarbimierz Osiedle

Poniżej przeczytasz opinie obecnych oraz byłych pracowników o firmie Agremo Sp. z o.o.. Zobaczysz tutaj też opinie kandydatów do zatrudnienia w Agremo Sp. z o.o. o przebiegu rozmowy kwalifikacyjnej.

Branże: Produkcja maszyn dla rolnictwa i leśnictwa

Najnowsze opinie pracowników, klientów i kandydatów do pracy o Agremo Sp. z o.o. w Skarbimierz Osiedle

Sylwia Nowy wpis

Natrafiłam na stanowisko Specjalista ds. Dokumentacji Magazynowej. I nie podali w nim pensji, tylko podali, że dają atrakcyjne warunki zatrudnienia. A wie ktoś, jaka konkretnie jest kasa na początek? Ile zarabia się stałej pensji i ile do tego dochodzi dodatków?

Nick nie może być pusty. Nowy wpis
@Sylwia

Jeśli nie podali konkretnej kwoty, a tylko użyli wyświechtanych stwierdzeń "atrakcyjne wynagrodzenie" to od razu można się domyśleć, że to jakieś mizerne kwoty, którymi nie chcą się chwalić :D

Administrator Nowy wpis

Agremo Sp. z o.o. ma teraz aktualne oferty pracy w Skarbimierz. Czy ktoś z pracowników może powiedzieć, czy warto tutaj pracować i czego spodziewać się na stracie w temacie warunków pracy?

Były pracownik Nowy wpis

Brak pozytywnych lub negatywnych opini też jest opinią, he he. Może to oznaczać, że na tej stronie funkcjonuje cenzura i niewygodne wpisy są usuwane lub :-) , że ta firma jest już zapomniana i na tyle się nie liczy na lokalnym rynku pracy, że już nikomu się nie chce wyrażać opinii na jej temat :-)

były p.o. kierowcy

Od nowego roku 2022 drastycznie wzrosły mandaty za różne przekroczenia przepisów w tym o ograniczeniach prędkości. Proszę wszystkich pełniących funkcję kierowcy, nie zawodowego kierowcy, o rozważenie, czy w waszym interesie jest "gonienie" na złamanie karku do miejsca miejsca delegowania w ramach delegacji służbowej. PS. Podpowiem, że wykonywanie czynności kierowania samochodem służbowym poza godzinami pracy jest de facto wykonywaniem czynności na korzyść pracodawcy i w związku z tym powinno być zaliczone do czasu pracy.

o.m.c. inspektor pracy
@były p.o. kierowcy

A ja popierając ten post dopowiem, że nikt nie ma obowiązku kierowania w ramach czynności służbowych pojazdem, jeżeli taki obowiązek nie wynika wprost z umowy o pracę.

Małgorzata
@o.m.c. inspektor pracy

No wiesz nikt nie ma obowiązku ale sam rozumiesz jakie mają czasami wymagania... To jak to w końcu jest z tym czasem pracy itd?

Tom

Pracuję 3 lata . W sumie zadowolony jestem i z roboty i z towarzystwa. Bałem się jak to będzie pracować z Ukraińcami, którzy pojawili się w firmie 2 lata temu a teraz mam kumpla z Kijowa. Zarobki mogłoby być wyższe ale jak na Brzeg jest ok. Od roku oprócz pracy na miejscu jeżdżę na serwisy i to się opłaca.

Robert
@Tom

To ile można wyciągnąć w miesiąc bez żadnych nadgodzin itp żeby się nie zajechać?

Czy rozmowa kwalifikacyjna w Agremo Sp. z o.o. odpowiadała Twoim potrzebom? Czego dowiedziałeś się o swoim nowym, potencjalnym miejscu pracy? Twoja opinia jest dla nas ważna.
logo firmy Specjalista ds. Wentylacji Mechanicznej (Rekuperacja)
Racibórz
Oem Energy Sp. z o.o.

He, he. Widziałem ogłoszenie na Montera Instalacji Elektrycznych. Doradzam potencjalnym kandydatom, aby przed podpisaniem umowy o pracę zapytali się, czy kwota zaoferowana za 1 miesiąc w wysokości 4130‐6966 PLN brutto to jest to tak zwane wynagrodzenie zasadnicze/podstawowe? A może tzw. wynagrodzenie łączne, obejmujące takie składniki, jak: wynagrodzenie podstawowe/zasadnicze, wynagrodzenie za godziny nadliczbowe wraz z dodatkiem za godziny nadliczbowe lub zamiennie ryczałt za pracę w godzinach nadliczbowych, premię uznaniową za wydajność itp itd.

potencjalny Inspektor PIP

Ciekawe, czy dalej ta firma nie prowadzi w sposób rażący nie prawidłowej ewidencji czasu pracy, nie prawidłowego rozliczenia wynagrodzenia, w nie prawidłowy sposób planuje harmonogram pracy i nie planuje w związku z tym nadgodzin? Odpowiedzialność za naruszenie przepisów o czasie pracy - Odpowiedzialność karna w zakresie Kodeksu Karnego Art. 218. § 1a. Kto, wykonując czynności w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, złośliwie lub uporczywie narusza prawa pracownika wynikające ze stosunku pracy lub ubezpieczenia społecznego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Konsekwencje nieprowadzenia lub nierzetelnego prowadzenia ewidencji czasu pracy - Wykroczenie lub przestępstwo Zgodnie z art. 281 kp, naruszanie przepisów o czasie pracy lub nieprowadzenie ewidencji czasu pracy jest wykroczeniem przeciwko prawom pracownika. Inspektor pracy, stwierdzając takie wykroczenie, może również, w ramach tzw. postępowania mandatowego, nałożyć karę grzywny w wysokości do 2 000 zł lub w charakterze oskarżyciela publicznego wystąpić przed sądem rejonowym (wydział ds. wykroczeń) o nałożenie kary grzywny do wysokości 30 000 zł. Fałszowanie ewidencji czasu pracy - może stanowić przestępstwo: Fałszerstwa - materialny (podrobienia lub przerobienia dokumentu), a jego sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Poświadczenia nieprawdy (fałsz intelektualny), przewidzianego w art. 271 § 1 kk. Popełnia je osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne. Podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności art. 115 Kk § 14. Dokumentem jest każdy przedmiot lub inny zapisany nośnik informacji, z którym jest związane określone prawo, albo który ze względu na zawartą w nim treść stanowi dowód prawa, stosunku prawnego lub okoliczności mającej znaczenie prawne.

Doris

@Stefan a co najbardziej ci tu odpowiadało ?

@Doris

Doris Day i Stefan, czy nie widzicie, jak wasze opinie i zapytania wyglądają nienaturalnie i sztucznie? Żenuła.

Ewelina

Cześć, wyjaśnisz co masz na myśli? Czemu opinie tych dwóch użytkowników wyglądają Twoim zdaniem nienaturalnie? Zastanawiam się, czy wiesz na jaką umowę można obecnie liczyć rozpoczynając współpracę z Agremo - jeżeli masz jakieś informację, które mogą być przydatne proszę wpisz w komentarzu pod moim postem.

Ewelina

Hej! Przeglądam ich stronę https://agremo.pl/, nie widzę zakładki z ofertami pracy. Myślicie, że warto przesłać swoje CV drogą meilową> Ktoś tak robił i dostał pracę w Agremo? Z góry dzięki za komentarz.

Stefan

Firma dobrze oceniana pod każdym względem i wystarczy popatrzeć na forum jaki tu spokój, polecam!!

@Stefan

Oj, "niby Stefanie" aż łzy mi lecą z oczów, jak czytam twój wpis :-) Jeśli idzie o kulturę organizacyją, firma ta reprezentuje kulturę klanu oraz kulturę rynku. Czyli, jeśli idzie o stosunek do indywidualnych potrzeb pracownika stosuje się, typową, jak dla firmy "Kogucik" zasadę: pozyskać osobę z doświadczeniem wraz z dokumentacją i kontaktami, zwłaszcza od konkurencji; przemielić, wycisnąć i wypluć. PS. Cekawe, czy w dalszym ciągu praktykowane jest zatrudnianie na pozornych umowach o pracę członków rodzin właścicieli. Sprawa nadawała by się ew. do zgłoszenia do ZUS, jako próba wyłudzenia świadczeń z FUS.

Kordian

Mam wrażenie, że konkurencja ostro zaczęła inspirować do zamieszczania niby opinii ale takich żeby zaszkodzić firmie.

@Kordian

Jako były pracownik widziałem co się wyrabia w tej firmie. Na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów prawa działalność firmy powinna być wstrzymana, zaś członkowie zarządu reprezentujący pracodawcę powinni z powodu naruszenia przepisów BHP zagrażających zdrowiu lub życiu pracowników podlegać art. 160 i 220 Kodeksu Karnego. Kto ciekawy, niech sobie poczyta KK.

@Kordian

Pytanie: Czy sama firma narusza przepisy Prawa Pracy i nie powinni jej przedstawiciele być pociągnięci do odpowiedzialności wykroczeniowej i czy nie powinna być nałożona kara grzywny w poniższych przypadkach. Kodeks Pracy DZIAŁ TRZYNASTY Odpowiedzialność za wykroczenia przeciwko prawom pracownika (oznaczenie oraz tytuł rozdziału I – uchylone) Art. 281. Kto, będąc pracodawcą lub działając w jego imieniu: 1) zawiera umowę cywilnoprawną w warunkach, w których zgodnie z art. 22 § 1 powinna być zawarta umowa o pracę, 1a) nie zawiadamia właściwego okręgowego inspektora pracy, w formie pisemnej lub elektronicznej, o zawarciu umowy o pracę, o której mowa w art. 251 § 4 pkt 4, wraz ze wskazaniem przyczyn zawarcia takiej umowy, w terminie 5 dni roboczych od dnia jej zawarcia, 2) nie potwierdza na piśmie zawartej z pracownikiem umowy o pracę przed dopuszczeniem go do pracy, 3) wypowiada lub rozwiązuje z pracownikiem stosunek pracy bez wypowiedzenia, naruszając w sposób rażący przepisy prawa pracy, 4) stosuje wobec pracowników inne kary niż przewidziane w przepisach prawa pracy o odpowiedzialności porządkowej pracowników, 5) narusza przepisy o czasie pracy lub przepisy o uprawnieniach pracowników związanych z rodzicielstwem i zatrudnianiu młodocianych, 6) nie prowadzi dokumentacji pracowniczej, 6a) nie przechowuje dokumentacji pracowniczej przez okres, o którym mowa w art. 94 pkt 9b, art. 945 § 2 i art. 946 pkt 2, albo przez dłuższy okres, jeżeli wynika on z odrębnych przepisów, 7) pozostawia dokumentację pracowniczą w warunkach grożących uszkodzeniem lub zniszczeniem – podlega karze grzywny od 1000 zł do 30 000 zł. Kro z was ma prawidłowo prowadzoną ewidencję czasu pracy i nie otrzymuje wynagrodzenia za pracę w godzinach nadliczbowy "pod stołem" niech podniesie rękę.

@Kordian

niby Kordianie, masz niby wrażenie, w niby temacie, o niby inspiracji do niby zamieszania w niby opinii dot. firmy. Nie masz racji. Podpowiem, wszystkim zainteresowanym, że każdy z obecnych pracowników ma prawo do wystąpienia do okręgowego Inspektoratu PIP z wnioskiem o udzielenie informacji publicznej w zakresie dotychczasowych kontroli przeprowadzonych przez PIP na terenie zakładu pracy powołując się na własny interes.

Mam pytanie. Czy dalej dochodzi w firmie do naruszania przepisów Prawa Pracy oraz Higieny Pracy dotyczących prawa do 11-godzinnego oraz 35-godzinnego nieprzerwanego odpoczynku tygodniowego, nie krótszego niż 24 godziny w kilku dopuszczalnych przez prawo pracy przypadkach. Odpoczynek tygodniowy powinien (czyt. musi) przypadać w niedzielę lub innym dniu udzielonym w zamian za pracę w niedzielę wg. ustalonego wcześniej harmonogramu pracy. Naruszanie to może się odbywać się poprzez następujące czynności: - praca w godzinach nadliczbowych w dniu nie będącym niedzielą pomiędzy 20:00, a 07:00 - praca w godzinach nadliczbowych w dniu wolnym od pracy będącym niedzielą lub innym dniu udzielonym w zamian za pracę w niedzielę wg. ustalonego wcześniej harmonogramu pracy, - odbywanie podróży służbowej po nocach, czyli czyli nie dysponowanie swobodnie swoim czasem wolnym przez pracownika i przemieszczającego się jako pasażer lub jako kierowca lub wykonującego czynności kierowania samochodem służbowym. Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks Pracy Art. 132 i art. 133 2. Karta Praw Podstawowych Unii Europejskiej (2012/C 326/02) Art. 31 ust. 2 3. Dyrektywa Rady z dnia 12 czerwca 1989 r. w sprawie wprowadzenia środków w celu poprawy bezpieczeństwa i zdrowia pracowników w miejscu pracy (89/391/EWG) Art. 4 ust. 1 i art. 16 ust. 3 4. Dyrektywa 2003/88/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 4 listopada 2003 r. dotycząca niektórych aspektów organizacji czasu pracy Art. 3 i art. 5

bezrobotny Automatyk

Szukam stabilnego zajęcia, a widziałem że poszukują tam Automatyka. Podziel się informacją na jakie wynagrodzenie można liczyć?

@bezrobotny Automatyk

14 zł brutto

Eryk

Dobry pracownik zawsze poradzi sobie w firmie. Jest szanowany i nie narzeka z byle powodu!!!

Pracuje tu już długo i jest OK. Szefostwo wymagające ale zawsze pomoże jak trzeba.

orżniety na delegacjach

A teraz uwaga wszyscy potencjalni kandydaci na Montera Instalacji Elektrycznych. Zapytajcie się koniecznie, czy wypłacane są prawidłowo nadgodziny, czy płacą za wasz czas przemieszczania się samochodem podczas podróży służbowych, czy to przemieszczanie się nie odbywa się w nocy.

orżniety na delegacjach

Uwaga wszyscy potencjalni kandydaci na Montera Konstrukcji Stalowych za 13 brutto za godzinę. Zapytajcie się koniecznie, ile w przypadku delegacji zagranicznych wynosi dieta?

Poszukujący okazji

Ile można zarobić na stanowisku "Konstruktor"? Czy warto? Proszę o wiarygodne informacje, gdyż treść ogłoszenia jest ciekawa. Niepokojące jest tylko to, że ogłoszenie na to stanowisko pojawia się średnio co 2 lata.

No tak, co nas nie zabije, to nas wzmocni.

kili

Witam serdecznie .Słyszałem , że w firmie kilka lat temu i uważam , że tamten czas spędzony w tym miejscu na pewno nie był czasem straconym. Chociaż przyznam , że łatwo nie było

Ludzie, wychylcie się poza Brzeg i Skarbimierz, a zaryzykujecie tylko tym, że znaleziecie lepszą pracę i płacę.

Zostaw merytoryczną opinię o Agremo Sp. z o.o. - Skarbimierz Osiedle

• Jak się pracuje w Agremo Sp. z o.o.?

Zobacz opinie na temat firmy Agremo Sp. z o.o. tutaj. Liczba opinii, które napisali obecni i byli pracownicy oraz kandydaci do pracy to 4.

• Jakie są opinie pracowników o pracy w Agremo Sp. z o.o.?

Wyniki badania GEMIUS/PBI dla wybranych węzłów w styczniu 2024r.

2. pracuj.pl 3 349 188
  4. olx.pl 2 874 042