Solinea

Lublin

Opinie o Solinea

Lubelak

Mam małe pytanie jaka poważna firma farmaceutyczna? ma siedzibę na giełdzie rolno-spożywczej miedzy ziemniakami(tak na środku przed hala sprzedja ziemniaki) a jajkami( w boksach obok ma siedzibę farma drobiu). Ludzie wejdzie na google street view i zobaczcie gdzie to ma siedzibę!!! Poziom biznesu typowo Lubelski bo to "miasto inspiracji" czyli siedziba gdzie? na upadającej giełdzie bo hala prawie za free!!! Jestem z lublina kupiłem syrop i nie wieżę... tylko czekać na kolejne firmy na Wrońskiej bo TANIO...

Magda

A możecie coś napisać o pracy biurowej w Solinea w biurze na Elizówce? Jaka atmosfera zarobki itd ?

Julita
użytkownik zarejestrowany

@kieleckie na jakie pytania można liczyć na rozmowie rekrutacyjnej? Czy wymagania są duże, aby zostać przyjętym do firmy Solinea? @Marcus786niestety różni ludzie się zdarzają. Akurat Pani rekrutująca mogła tak zabrzmieć, ale to też nie znaczy, że w całej firmie tak będzie, Czasami warto jednak spróbować. Czy skontaktowała się z Tobą ponownie?

kieleckie

Bylem na rozmowe w Kielcach, rekrutowali na swietokrzystkie, calkiem przyjemna rozmowa, bylo dwoch panow, jeden wpatrzony w laptop a drugi zadawal pytania, nastawienie pozytywne bardzo, rekruter pozytywnie dzialal na rozluznienie atmosfery. zobaczymy czy zadzwona.

Marcus786

Dostałem od nich telefon na drugi dzień od wysłania CV. Usłyszałem pytania: - Dlaczego wysłałem akurat do nich CV? - Jak wyobrażam sobie pracę przedstawiciela medycznego / czy wiek z czym się wiąże ta praca? - ile chciałbym zarabiać. Po udzieleniu odpowiedzi usłyszałem, że zastrzegają sobie prawo do kontaktu z wybranymi osobami i babka sie rozłączyła. Ogólnie kobieta miała nieprzyjemny ton, sprawiała wrażenie osoby patrzącej z góry na kandydatów i zadawała pytania atakującym tonem. Nie wiem, może nie ma faceta albo miała okres lub jakiś gorszy dzień ale po rozmowie z nią i przeczytaniu reszty wpisów na pewno sobie tą firmę podaruje. Coś musi być na rzeczy, skoro już na etapie rekrutacji spotyka się osoby które są niezbyt miłe i kontaktując się z kandydatem brzmią jakby siedziały tam za karę.

Nicki
@Marcus786 24.08.2017, 00:02

Na jaki teren?

nick

ZANIEpokojony pracownik
@nick 10.07.2017, 09:20
Witam wszystkich czy ktoś się orientuje co się dzieje w Solinei ? Dlaczego wstrzymali wszystkie zamówienia ???...

Jakie zamówienia? O co chodzi konkretnie?

On/a30

Czy móglby mi ktoś napisać jak wygląda II etap w firmie solinea, jak mniej więcej ma wygladac prezentacja produktu?

Pm

Pracuje w branży farmaceutycznej, mieszkam w lubelskim o tej firmie nie słyszałam. Weszłam na stronę z preparatami ....hmm... dla poczujątkującego handlowca może i jakieś doświadczenie jak nie ma się czegoś lepszego

qwerty

tak, ale w innym rejonie PL, rozmowa bardzo pozytywna.

Michał K

Był ktoś na rozmowie jak wrażenia. Przesłałem aplikację w zeszłym tygodniu na teren Śląska i czekam na odpowiedź

lalala

Jutro mam rozmowę w tej firmie. Czytając to wszystko strach iść. Nie szukam pracy na pół roku, czy rok, w zadek też lubić nie wchodzę. Może piszą tu osoby z kompleksami albo bez oleju w głowie dla których brak gpsa i samochód to wyznacznik super pracy. Sprawdze, ocenie, wróce tu. Wydaje mi się, że wartościowej osoby firma nie zwolni choćby nie wiadmo co. Dlatego nie chce mi się wierzyć, że Solinea działa w ten sposób, że po roku wszystkich zwalnia. Na goldenline widać profile osób, często i młodych osób, które pracują ponad rok, ponad dwa lata. Dlatego nie zniechęcam się opiniami powyżej :)

Zigi
@szukajacy 09.02.2017, 12:08
I mi równiez w głowie się nie mieści żeby wartościowego człowieka zwalniać ot tak... A jesli idą za tym wyniki to tym bardziej...

W branży gdzie pracujesz z ludźmi na co dzień, nie ma mowy o byciu aspołecznym, bo wtedy brak wyników ... Skoro ktoś ma dobre wyniki, to nie jest aspołeczny, a wręcz przeciwnie. Skoro ktoś nie był aspołeczny i wyniki miał, to dlaczego został zwolniony? Jeśli taki przypadek był jeden, to można pomyśleć, że coś zbroił. Co jednak, jeśli takich przypadków było bardzo wiele na przestrzeni wielu lat (jak ktoś napisał ok. 25% ludzi w roku) ... ? Kto nie ma pracy to niech idzie. Zawsze w międzyczasie może znaleźć inną. Kto ma coś do stracenia, niech najpierw odpowie sobie na ostatnie pytanie i dobrze to przemyśli...

byłypracownik2015
@Zigi 24.02.2017, 13:27

Podpisuję się pod tym w 100%. Wnioskuję, czytając wpisy, że zwolnienia o których piszecie były stosunkowo niedawno. w 2015 była również taka fala gdzie bezpodstawnie zostało zwolnionych bardzo wiele osób (niektóre nawet w czasie szkolenia ). Mając sprzedaż na wysokim poziomie, świetne relacje z lekarzami bycie zwolnionym było dla wielu osób ciężkim szokiem. Nie polecam tej firmy zdecydowanie, gdyż nie szanują tu ludzi, pracowników. Osoby które w postach bronią Solinei i nie wierzą, że może ona bezpodstawnie zwalniać ludzi (nawet tych którzy są dobrzy i mają dobre wyniki poparte sprzedażą), są albo kierownikami wpisującymi "ładne opinie" na forum, albo osobami jeszcze nie dowierzającymi, że coś takiego może mieć miejsce. Niestety w Solinei ma to miejsce. Czy warto być w Solinei żeby nabrać doświadczenia i wdrożyć się w świat firm faramceutycznych? Raczej nie, bo poważne firmy nie znają Solinei i praca w niej nie jest żadną rekomendacją. A do tych ostatnio zwolnionych: Nie martwcie się, nie odbierajcie tego osobiście, tutaj staranie się być dobrym nie mogło być docenione bo poprostu strategia jest inna. I nie zrażajcie się do branży farmaceutycznej. My zwolnieni w 2015 też to przeżyliśmy

Bartek

Witam, Przesłałem aplikację do firmy. Czekam na kontakt. Widzę że dużo ofert pracy jest? są zwolnienia czy to na nowe stanowiska? Ktoś coś wie proszę o info

Michal
@Bartek 03.02.2017, 18:12

Zwolnienia kolego, pozniej przyjdzie i pora na wymiane i Twojej osoby ;)

Skalpel

Historia lubi się powtarzać, trzeba się nieźle natrudnic żeby cokolwiek sprzedać. Układy z kierownikiem to inna bajka. Miało być lepiej a jest coraz gorzej.

Edek

Ehhh Państwo wiecie że dynamiczny rozwój gdy są wszędzie rekrutację to przeważnie rozwój nowych kadr a pożegnanie starych lub krótko pracujacych.

Jack

Rodzima firma, a to dobre!

Alek

To czy jest fala krytyki czy też nie to o niczym nie świadczy liczy się stabilność, rozwój i uzasadnione przypadki zwolnien, a gdy np zwalnia się z jakiegoś powodu człowieka w sumie bez zasadnie to nie brońmy takie firmy bo nie oczekujmy cudów. Dużo zależy od kultury w firmie i od wartości. Mało jest firm gdzie nie jesteśmy pionkiem na szachownicy i dzisiaj jesteśmy tutaj a za chwilę gdzie indziej. Nikt nikogo zmuszać do pracy nie będzie ale życzliwie patrząc to tyle uwag i tyle spostrzeżeń ile ludzi prqcujqcych.

Darkskaut

Widzę tylko wypowiedzi osób, które albo jeszcze nie są w tej firmie albo już w niej nie są... Nie znam tej firmy, lecz ogrom żółci wylewanej w poszczególnych komentarzach mnie przeraża... Łatwo z kogoś zrobić HU.. nie bacząc na to kim ten ktoś jest... 2300PLN netto na rękę bez doświadczenia to nie jest zły pieniądz - ja ludziom z dużym stażem proponuję ok 5500 brutto... (zaraz i na mnie wyleje się fala krytyki). Najlepiej zaorajmy rodzime firmy starające się działać na Polskim rynku! Mamy "rynek pracownika", ale pamiętajcie wszędzie dobrze gdzie Nas nie ma. Pozdrawiam Życzliwy

bokizrywać
@Darkskaut 21.01.2017, 02:26

I tak tu sobie wszedłeś przypadkiem i pomyślałeś, że staniesz w obronie firmy, choć w żaden sposób nie jesteś z nią związany i nigdy nie byłeś??? Hahahaha jasne. Wszystkie negatywne opinie są prawdziwe. Szczególnie dotyczące kierownictwa i układów... Problem jest jeszcze na lini medyczny-farmaceutyczny. Medyczni oskarżają farmaceutycznych, że nie pracują z aptekami, że lekarze piszą, ale się nie sprzedaje, bo wina farmaceutycznych. Farmaceutyczni z kolei obwiniają medycznych, że słabo się sprzedaje, bo lekarze nie piszą. i kto wygrywa w tym starcu? Ten kto jest lepiej ułożony z kierownikiem :)

Kp
@Darkskaut 21.01.2017, 02:26

Mam doświadczenie w farmacji jeśli dajesz 5500 netto, umowa o prace na czas nieokreślony , masz dobre produkty, budżet, auta z dobrym wyposażeniem podaj namiar

Edek

Widzę sporo ogłoszeń czyżby zwolnienia ludzi nastąpiły? Czekać na informacje

Eskimos

Coraz więcej negatywnych opinii i ja się dołączę do nich. Pracuje się jak wyżej czyli planu na działanie brak pracownika każdy swoje a inaczej wychodzi w praktyce. Co do pensji nie ma cudów i się nie zdarzaja. Człowiek chce coś więcej wnieść a nie moze bo hamulec jest gdzie indziej. Nie polecam uciekać jak najszybciej ludzi zwalniają z byle blachego problemu.

byly pracownik

Witam, jakiś czas temu skończyłem współpracę z firmą, nie polecam doświadczonym bo niczego tu nie można się nauczyć, a niekompetentni ludzie na stanowiskach kierowniczych, w żadnej innej firmie nie mieliby szans na takie stanowisko. Nie można zbyt wiele oczekiwać, gdyż "kultura pracy" jest im obca. Kierownik mysli ze jest nie wiadomo kim zeby wydzierac sie nad podwladnym i na kazdym kroku powtarzac ze to on jest kierownikiem i albo sie sluchasz i robisz jak on chce albo spadaj Brak dlugotrwalej strategi jak powinna funkcjonowac firma. Wszystkie strategie i plany dzialan, wymyslane sa na szybko bez zastanowienia sie z miesiaca na miesiac. Kazdy region rzadzi sie swoimi przywilejami, jedni moga wiecej inni nic. Preparaty slabo . promowane u lekarzy, w dodatku firma jest zle postrzegana w srodowisku farmaceutycznym. Zdecydowanie nie polecam

nieszczesliwy pracownik

Potwierdzam slowa przedmowcy. W firmie wazne sa tylko relacje i wlazenie w [usunięte przez admina słowo niecenzuralne] kierownikom, wyniki to sprawa drugorzedna :( Brak planow sprzedazowych, 3 umowy na czas okreslony dopiero 4 na czas nieokreslony, jednak ja pewnie tez do niej nie dotrwam bo w firmie ciagle zwolnienia, w ciagu roku zwolili 25% pracownikow i to nie tych z najgorszymi wynikami,nawet wiekszosc kierownikow zwolili wmawiajac ze tamci sami odeszli. Kierownicy bez pojecia o zarzadzaniu ludzmi. Kasa mala, budzet smieszny ze az wstyd, za kazdy katering na prezentacje trzeba sie tlumaczyc, preparaty coraz slabsze, lekarze wysmiewaja kolejne beznadziejne nowosci. Brak szans na awans, dlatego ja wlasnie zaczynam zozgladac sie za porzadna praca

ex pracownik - zwolniony bo tak :)

Zacznę od konkretów - umowa probna 3 miechy jakieś 2300 netto, później umowa na 7 miechow albo rok wtedy 2900netto po przepracowanym roku ok 3150 na rękę. Niestety po 3 umowie większość ludzi zostaje zwolnionych - nie chcą dawać umowy na czas nieokreślony!!! Za co zwalniają - obojętnie co akurat przyjdzie im do glowy:) Potrafią jeszcze powiedzieć ze wyniki ktore robisz dla firmy nie są ważne :) ogólnie udawana atmosfera super firmy - ludzie wlaza sobie w d... Jak bedziesz cudownie mily i udawal ze bawia cie zarty kierownikow regionalny h ktore sa na poziomie zerowym to moze troche popracujesz. Kierownicy zero pojęcia - w żadnej innej firmie farmaceutycznej by sie nie załapali wiec siedzą w Solinei dalej i nadskakują prezesom. Brak szacunku do ludzi, tylko udawanie na każdym szczeblu. Brak premii, brak planów sprzedażowych, brak targetow, jakichkolwiek procedur. Wszystko na gębę i nic z tego nie wynika. Pseudo firemka z pseudo preparatami - suplementy. Wymyślają beznadziejne produkty i chcą nie wiadomo co z nimi zrobić. Nie mówiąc już o tym ze nie przestrzegają prawa farmaceutycznego - nawet go nie znaja. Firma mieści sie pod Lublinem i magazynie. Nie marnujcie czasu - nic sie nie nauczycie a tylko zmarnujecie swoja prace i swój czas.

Tom.

@Tom. 08.12.2016, 14:16
Koordynator floty samochodowej w LU - jak warunki pracy? Ktoś pracował, słyszał coś o warunkach na tym stanowisku?...

maja tam Pania na tym stanowisku i z tego co wiem nadal pracuje wiec nie wiem

moc
użytkownik zarejestrowany

@flexi - także ciekawi mnie to ile można zarobić?

pani3321

Cieżko pracować też można ok roku:))

rep

Firma super, zero kontroli, można się bujać rok jak ktoś potrafi, polecam !

flexi
@rep 02.02.2016, 18:49
Firma super, zero kontroli, można się bujać rok jak ktoś potrafi, polecam !

A jak wygląda praca w biurze?ile można zarobić na rękę?

motto

Kochajmy ludzi bo tak szybko odchodzą ... - sami.. albo ich wywalamy!

Repreprep

Ostatnio miałem kilku obecnie pracujących w tej firmie na rozmowie, musi być cudownie skoro większość ludzi tam pracujących szuka pracy w innej firmie...

obiektywny

Firma traktuje człowieka jak śmiecia. Najpierw czułe słówka, przyjaciele, jedna wielka rodzina a następnego dnia wręczają zwolnienie, zabierają samochód i wracaj sobie ze wszystkimi rzeczami przez pół polski... Mają gdzieś pracownika. Szczerze nie polecam. Ludzie z klasą na poziomie 000!

Rekruter

U mnie drugi etap to przyjemna rozmowa ale wymagali przygotowania sie z kolejnych dwoch produktow, ale bez jakis scenek czy innych chorych rzeczy :)

any

a czy wiecie moze jak wyglada drugi etap rozmowy do firmy solinea?

ada54

norbert, możesz się spodziewać braku systemu prowizyjnego :) przynajmniej prawdziwego :) kiedyś sam myślałem o tej firmie bo dziewczyna z mojego terenu mówiła, że nie ma gps co jest rzadkie, ale jak mi powiedziała więcej, premie raz na rok lub półtora, po przyznaniu zwalniają połowę ludzi i nic nie dostajesz, poza kopem w d... Ogólnie duża rotacja jest w tej firmie. Powodzenia, lubią i szukają ludzi, których można długo zwodzić.

aldo

Ja jadę na rozmowę właśnie jutro, region łódzkie. Mam nadzieję, że będzie ok, myślę że nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć:-)

mitka8889

Dużo słyszałam o firmie i nie polecam, produkty tej firmy to jakaś kpina! Suplementy dla Lekarzy, które mają konkurować z oryginalnymi LEKAMI! Zero rozwoju dla pracowników! Brak premii, duza rotacja, stresy... biorą młodych i naiwnych.

dj

Bądźcie naturalni. Mili, kulturalni. Na prezentację leku przygotujcie się dobrze. Poczytajcie coś o danej substancji, składnikach żeby zablyszczeć wiedzą :)

agata

czy byl ktos na rozmowie kwalifikacyjnej w lublinie??? Mozecie cos napisac, jak bylo?

dor

Jeżeli chodzi o finanse to przez pierwsze 3 miesiące masz pierwsza umowę i zarabiasz 1900zł netto po tej umowie masz na 7 miesięcy i zarabiasz 3000netto jest to dobra firma żeby zdobyć doświadczenie i uciekać dalej i z takim nastawieniem do tego trzeba podchodzić.

tomek
użytkownik zarejestrowany

ja własnie też nie wiem co z tymi zarobkami ma być teraz konkretnie, sam się nad tym zacząłem zastnawiać jak to jest dokładnie, czy po prostu idzie się do nich na rozmowe rekrutacyjna czy jak to jest tak naparwde? czekam na Wasze informacje jak to wygląda w praktyce wszytsko, bo naprawde jestem bardzo ciekawy.

rit

czesc wszystkiem. Pracowałem w tej firmie i szczerze odradzam ją. preparaty nieznane. kadą z nimi jeżdzić po lekarzach, któzy maja to w głebokim poważaniu i generalnie zlewaja cie na całego, w aptekach tez tego nie chca brac, bo aja wiele innych specyfików. firma nie jest znana i bardzo trudno jest sie przebic z tym dziadostwem... przełożeni zatrudniaja młodych, naiwnych ludzi, którzy myslą, ze złapali Pana Boga za nogi - takie osoby, które jeszcze nie maja doswiadczenia i które mozna łatwo urobić... zarobki tez marne jak na PM PF, bo na poczatek daja 1800 na reka, a potem cos ok. 3000. macie auto, telefo i tablet, dostajecie tez na torbe 150 zł, ale jak was zwolnia albo odejdziecie to musicie zostawic trbe albo oddac kase. generalnie rzełozeni zachowyja się jak bogowie, a podlegli im ludzie mają tanczyc jak sie im zagra. wsza wybor, ale ja odradzam tych ludzi i ta firmke, bo poziom tam jest żenujący...

miss p.

I jak po rozmowie? Ja mam jutro...w sumie nie wiem czego mam sie spodziewać ...po tych opiniach

GIF

Mam PH doświadczenie...zadzwonili do mnie z tej firmy jedno pytanie przez telefon i nie oddzwonili a mówił ze zaprosi na rozmowę. Więcej jak chcesz napisze Ci na emalia jak mi podasz tylko innego niż masz prywatnego bo na forum zobaczą.cała prawdę ci opowiem. Długa historia jak tobie napisze.

lidka

pracy jeszcze nie dostałam, ale mam się zjawić na II etapie. Chodzę na rozmowy, ale każda kolejna jest coraz bardziej porypana... Własnie z tego co patrzyłam ich portfolio to mało znane produkty. Dobrze, że chociaż na torbę dają, powiedz, że jeszcze lapka służbowego dają :D doświadczenie mam ale jako PH a nie PM/PF. nie patrz na to czy odczytali cv, bo miałam sytuację gdzie zadzwonili do mnie z odpowiedzią ofertę pewnej firmy, bo wysłałąm cv, a na pracuj.pl nic nie miałam napisane że pracodawca odczytał moje zgłoszenie, a skądś jednak musiał mieć moje CV. Na jakim województwie szukasz pracy? jakie masz doświadczenie?

GIF

Tzn. pomorskie proponuja tak...No musisz sie mocno"spuszczasz" zeby sprzedac ich produkty..zalezy jaka linia bo teraz taka dali ze nikt jednego leku nie moze sprzedac bo wymyslili cos co jest sprzeczne z choroba:/mowil mi kuzyn ile wizyt ale nie pamietam...no daja 150PLN zebys torbe do pracy sobie kupila...a przyjeli ciebie do pracy????masz doswiadczenie juz????ja juz wyslalem ok 180 CV i zadnego telefonu nie otrzymalem wiec wpisalem w google :praca bez doswiadczenie wyskoczylo mi z 40 firm wyslalem CV i cisza.odczytuja CV bo teraz na portalu pracuj.pl widac kto odczytuje i nic.to jest zalamka dopiero:-(mam doswiadczenie przedstawiciel handlowy dosc duze .sam nie wiem juz na co patrza:/

lidka

auto jest do użytku prywatnego? 2000 rozumiem, że dla PM z doświadczeniem w branży i na woj. mazowieckim, czy na innych też tak proponują? :) jak jest z wyrobieniem planu? ile wizyt dziennie? o co chodzi z tą torbą? :) Pozdrawiam

GIF

POMIMO ZE NAWET MNIE NIE ZAPROSILI NA ROZMOWE TO CI POWIEM JAKIE WARUNKI BO PRACUJE TAM MOJ KUZYN TAM.2000PLN NA POCZATEK PO 3 MIESIACACH 3100PLN.AUTO NIE WIEM JAKIE ALE WKURZA TA OSOBE BO WCIAZ JEST ROBIONE.TORBE SOBIE MOZESZ KUPIC DOSTAJESZ 150PLN ZEBY KUPIC I TO WSZYSTKO:-)

lidka

jakie warunki proponują? pensja, auto, pakiet socjalny itd.? będę wdzięczna za każdą odpowiedź

Hej dostal ktos juz moze odpowiedz na opolskim?

Kasia

Ktoś się dostał do.pracy.na Poznan???

pfff

Masz rację! Tylko odpowiedziałam tak samo jak inne osoby bo akurat moje dwie znajome zaprosił ale podslyszaly co ja powiedziałam a one potem po mnie.

pola

jeśli źle odpowiedziałaś na pierwsze pytanie to nie zadawał następnych i nie powinien Cię wprowadzać w błąd, ze się z Tobą skontaktuje w sprawie spotkania

Zostaw opinię o Solinea - Lublin

UWAGA: Pamiętaj, aby Twoja opinia była zgodna z regulaminem i jak najbardziej merytoryczna - zależy nam na tym, by nasi użytkownicy mogli - także dzięki Twojemu wpisowi - dowiedzieć się jak najwięcej o pracy w firmie Solinea